Reklama: Základem každé pracovny jsou kvalitní kancelářské židle . Na Hawaj.cz si vyberete tu pravou přesně podle vašeho stylu.  

Malinová roláda

Malinová roláda

Snadná a lehká jako vánek...

pošlete nám recept

Horoskopy, sny, tajemno

Tygří, sokolí a býčí oko a jejich hedvábný pohled

Tygří, sokolí a býčí oko a jejich hedvábný pohled

Názvy těchto kamenů pocházejí z jejich vzhledu. Tygří oko má barvu zlatohnědou, sokolí oko modrošedou a býčí oko je červenohnědé. Jsou to průsvitné až neprůhledné kameny, hedvábného, měňavého lesku.

Tygří oko ve skutečnosti pochází z oka sokolího, které prošlo částečnou pseudomorfózou. Je nejběžnější a nejznámější ze všech vláknitých křemenných odrůd. Staří Řekové jej ctili jako kámen radosti a duševní rovnováhy. Jeho teplé barvy a proměnlivý lesk na nás působí svou životností. Dodává nám otevřenost a pozitivní pohled. Posiluje naši vůli a soustředěnost, klidní nervy a zahání špatné myšlenky. Podporuje nás v samostatném rozhodování a učí nás rozvaze.

tygří-okoPomáhá dokonce při těžkých duševních nemocech – schizofrenii a paranoie. Jeho centrem je pupek a solar plexus. Tam kromě jiných účinků aktivuje sníženou funkci smyslových orgánů, často oslabených emotivními blokádami. V centru hrtanu mírní astmatické potíže, v centru třetího oka pomáhá při migréně a silné bolesti hlavy. Navíc povzbuzuje vegetativní nervový systém, upravuje látkovou výměnu, podporuje funkci jater a nadledvin. Je pomocníkem při léčbě žloutenky. Voda z tygřího oka vypitá ráno na lačný žaludek pomáhá nemocným kostem a kloubům.

Sokolí oko je kamenem ostrého zraku, což se netýká pouze přijímánísokolí oko vnějších vjemů, ale i pohledu do našeho nitra. Vede nás k tomu, abychom viděli i své záporné vlastnosti, o kterých sice víme, ale podvědomě se bráníme je přiznat. Získáváme s ním více tolerance a soucítění s bližními. Největší vliv má v centru čela. Posiluje unavené oči, pomáhá léčit oční nemoci. Mírní silné bolesti hlavy a migrény. Pomáhá při astmatických potížích a nemocech horních cest dýchacích, plic a průdušek.

Býčí oko je považováno za kámen vitální energie. V centru třetího oka posiluje sebedůvěru, soustředěnost a paměť. Je však zejména kamenem pro býčí-okocentrum základu, kde mírní svalové napětí a křeče. Má kladný vliv na pohybové ústrojí, mírní záněty nervů a bolesti s nimi spojené.

Očista všech tří kamenů spočívá v jejich opláchnutí pod proudem vlažné vody. Potom je nabíjíme dostatečně dlouho na přímém slunci.

Astrologicky patří tygří oko znamení Panny, sokolí oko znamení Vodnáře a býčí oko znamení Štíra.

 

V případě jakýchkoliv dotazů týkajících se textu se na mne můžete obrátit prostřednictvím diskuse „Čarovná moc drahých kamenů“.

Také doporučuji další články z této řady, které naleznete v rubrice „Zdraví a krása“ a nyní i v rubrice „Tajemno, sny, horoskopy...“

Hodně štěstí s kamínky přeje

 

Zdroje:

Josef Pavel Kreperát: Skrytá moc drahých kamenů

Josef Pavel Kreperát: Lexikon léčivých kamenů

Shalila Sharamon, Bodo J. Baginski: Základní kniha o drahokamech a hvězdách

Monicca


28.6.2006   Rubrika:   |   Komentářů 4   |   Vytisknout

Hodnocení článku: 3/5   Oznámkovat (hodnocení jako ve škole): 1   2   3   4   5  

Související odkazy:

 

Diskuse ke článku - Tygří, sokolí a býčí oko a jejich hedvábný pohled

Tato diskuse je otevřena jen pro přihlášené uživatelky.
Sponzori

Prohledej


Výherci v soutěžích

Soutěže na Soutez.cz

    Anketa

    Covid

    Prodělali/y jste v uplynulém roce Covid?

    Celkem hlasovalo 76670.
    Archiv anket.