Tygří, sokolí a býčí oko a jejich hedvábný pohled

Názvy těchto kamenů pocházejí z jejich vzhledu. Tygří oko má barvu zlatohnědou, sokolí oko modrošedou a býčí oko je červenohnědé. Jsou to průsvitné až neprůhledné kameny, hedvábného, měňavého lesku.
Tygří oko ve skutečnosti pochází z oka sokolího, které prošlo částečnou pseudomorfózou. Je nejběžnější a nejznámější ze všech vláknitých křemenných odrůd. Staří Řekové jej ctili jako kámen radosti a duševní rovnováhy. Jeho teplé barvy a proměnlivý lesk na nás působí svou životností. Dodává nám otevřenost a pozitivní pohled. Posiluje naši vůli a soustředěnost, klidní nervy a zahání špatné myšlenky. Podporuje nás v samostatném rozhodování a učí nás rozvaze.
Pomáhá dokonce při těžkých duševních nemocech – schizofrenii a paranoie. Jeho centrem je pupek a solar plexus. Tam kromě jiných účinků aktivuje sníženou funkci smyslových orgánů, často oslabených emotivními blokádami. V centru hrtanu mírní astmatické potíže, v centru třetího oka pomáhá při migréně a silné bolesti hlavy. Navíc povzbuzuje vegetativní nervový systém, upravuje látkovou výměnu, podporuje funkci jater a nadledvin. Je pomocníkem při léčbě žloutenky. Voda z tygřího oka vypitá ráno na lačný žaludek pomáhá nemocným kostem a kloubům.
Sokolí oko je kamenem ostrého zraku, což se netýká pouze přijímání vnějších vjemů, ale i pohledu do našeho nitra. Vede nás k tomu, abychom viděli i své záporné vlastnosti, o kterých sice víme, ale podvědomě se bráníme je přiznat. Získáváme s ním více tolerance a soucítění s bližními. Největší vliv má v centru čela. Posiluje unavené oči, pomáhá léčit oční nemoci. Mírní silné bolesti hlavy a migrény. Pomáhá při astmatických potížích a nemocech horních cest dýchacích, plic a průdušek.
Býčí oko je považováno za kámen vitální energie. V centru třetího oka posiluje sebedůvěru, soustředěnost a paměť. Je však zejména kamenem pro centrum základu, kde mírní svalové napětí a křeče. Má kladný vliv na pohybové ústrojí, mírní záněty nervů a bolesti s nimi spojené.
Očista všech tří kamenů spočívá v jejich opláchnutí pod proudem vlažné vody. Potom je nabíjíme dostatečně dlouho na přímém slunci.
Astrologicky patří tygří oko znamení Panny, sokolí oko znamení Vodnáře a býčí oko znamení Štíra.
V případě jakýchkoliv dotazů týkajících se textu se na mne můžete obrátit prostřednictvím diskuse „Čarovná moc drahých kamenů“.
Také doporučuji další články z této řady, které naleznete v rubrice „Zdraví a krása“ a nyní i v rubrice „Tajemno, sny, horoskopy...“
Hodně štěstí s kamínky přeje
Zdroje:
Josef Pavel Kreperát: Skrytá moc drahých kamenů
Josef Pavel Kreperát: Lexikon léčivých kamenů
Shalila Sharamon, Bodo J. Baginski: Základní kniha o drahokamech a hvězdách
28.6.2006 Rubrika: | Komentářů 4 | Vytisknout
Hodnocení článku: 3/5 Oznámkovat (hodnocení jako ve škole): 1 2 3 4 5
Související odkazy:
- http://www.fengshuiobchod.cz/feng-shui/drahe-kameny-mineraly
- http://www.volny.cz/lecivekameny/default.htm
- http://blog.lide.cz/nina.pina/kameny
- http://www.astroesoterika.cz/polodrahokamy.htm
- http://mujweb.cz/www/katarin/kameny/lecivy_vliv.htm
- http://sk2.goo.cz/zdravi_na_dlani/drahokamy/index.htm
- http://nontrez.mysteria.cz/kameny.htm