Reklama: Základem každé pracovny jsou kvalitní kancelářské židle . Na Hawaj.cz si vyberete tu pravou přesně podle vašeho stylu.  

Malinová roláda

Malinová roláda

Snadná a lehká jako vánek...

pošlete nám recept

Horoskopy, sny, tajemno

Citrín – jemný a laskavý pomocník

Citrín – jemný a laskavý pomocník

Máte-li pocit, že se váš život řítí příliš velkou rychlostí a že je plný zvratů a nepříjemných překvapení, na chvilku se zastavte, vezměte si do ruky citrín a nechte na sebe působit jeho zlatavou zář. Pokud jste vnímaví, měli byste pocítit vnitřní klid, pocit bezpečí a příjemného tepla.

Název tohoto kamene byl odvozen podle jeho citronově žlutého zbarvení. Býval používán k imitování topazu a byl také nazýván „brazilským topazem“. Již v historii jej nosili římští legionáři pro ochranu před zlem. Od středověku byl ctěn jako kámen slunce. Citrín symbolizuje pohodu, teplo, jistotu a důvěru.

citrPůsobí svým povzbuzujícím, ale zároveň uvolňujícím způsobem na naše myšlení a cítění. Pomáhá odstraňovat citové blokády, podrážděnost a nespokojenost. Pod vlivem citrínu jsme schopni lépe strávit všechny negativní zážitky. Podporuje naši schopnost přijmout neúspěch a poučit se z něj. Naučí nás prožívat pocity mírnosti a laskavosti.

Jeho hlavní oblast působení je na čakře pupeční a solaru plexu, kde pomáhá zmírňovat stavy neklidu a citrstrachu. V srdečním centru tiší neklidné srdce a zmírňuje jeho bolesti. V centru hrdla léčí nemoci horních cest dýchacích a bronchitidu.

Citrín předává klid a vyrovnanost pro naši vnitřní harmonii. Takto je pozitivně ovlivněn náš imunitní systém a látková výměna. Posiluje funkci žláz. Pomáhá při léčení diabetu, při potížích se slinivkou břišní, při žaludečních problémech a poruchách zažívání, které bývají často vyvolány nervozitou a stresem. Čistí krev a střeva od usazených jedovatých látek a tím ovlivňuje zároveň čistotu pleti. Podporuje tvorbu bílých krvinek.

Citrínová voda se doporučuje na vlasy proti lupům.

Přírodní citrín se vyskytuje vzácně a bývá často nahrazován páleným ametystem nebo záhnědou. Tyto kameny mají po přepálení sytě žlutou až oranžovou barvu. Pravý citrín má obvykle velmi slabé zabarvení. Nejcennější a nejúčinnější jsou kameny průzračně citronově zbarvené.

Očista citrínu se provádí po každém použití. Nejdříve jej omyjeme vlažnou vodou, potom nabíjíme na přímém slunci, ale jen krátce.

citrAstrologicky je citrín přiřazen znamení Lva, Blíženců, Panny a Býka.

V případě jakýchkoliv dotazů týkajících se textu se na mne můžete obrátit prostřednictvím diskuse „Čarovná moc drahých kamenů“.

Také doporučuji další články z této řady, které naleznete v rubrice „Zdraví a krása“ a nyní i v rubrice „Tajemno, sny, horoskopy...“

Hodně štěstí s kamínky přeje

 

Zdroje:

Josef Pavel Kreperát: Skrytá moc drahých kamenů

Josef Pavel Kreperát: Lexikon léčivých kamenů

Shalila Sharamon, Bodo J. Baginski: Základní kniha o drahokamech a hvězdách

Cally Hallová: Drahé kameny

 

Monicca


19.7.2006   Rubrika:   |   Komentářů 7   |   Vytisknout

Hodnocení článku: 2,9/5   Oznámkovat (hodnocení jako ve škole): 1   2   3   4   5  

Související odkazy:

 

Diskuse ke článku - Citrín – jemný a laskavý pomocník

Tato diskuse je otevřena jen pro přihlášené uživatelky.
Sponzori

Prohledej


Výherci v soutěžích

Soutěže na Soutez.cz

Anketa

Covid

Prodělali/y jste v uplynulém roce Covid?

Celkem hlasovalo 57046.
Archiv anket.