Reklama: Základem každé pracovny jsou kvalitní kancelářské židle . Na Hawaj.cz si vyberete tu pravou přesně podle vašeho stylu.  

Malinová roláda

Malinová roláda

Snadná a lehká jako vánek...

pošlete nám recept

Horoskopy, sny, tajemno

Avanturín - kámen klidného srdce

Avanturín - kámen klidného srdce

Avanturín je odrůda křemene, nejčastěji barvy zelené, ale také oranžové až červené, nebo modré. Je průsvitný až neprůhledný. Typický je pro něj třpyt drobných částeček slídy, které jsou uvnitř kamenu. Jeho název je odvozen od italského „a ventura“ = náhodou. Roku 1700 totiž jistý sklář z ostrova Murano u Benátek náhodou zhotovil křišťálové sklo, v němž byly obsaženy šupinky mědi. Dodnes se tento umělý avanturín vyrábí. Avanturín může být zaměněn s avanturínovým živcem, amazonitem nebo jadeitem.

Zelený avanturín

Již svou zelenou barvou naznačuje svou náklonost k přírodě a těsné spojení s její energií. Jeho vliv je nejpříznivější v centru srdce, kde tiší naše přehnané emoce a rozčílení. Přináší klid a avant.05radost. V neklidné době nám pomůže opět nalézt naději. Avanturín je vhodný pro klidný spánek. Pomáhá zapomenout na běžné starosti a vyčistí hlavu od problémů. Díky němu se příjemně uvolníme.

Zelený avanturín patří do skupiny všestranně léčebně použitelných kamenů. Lze jej používat ve spojení s růženínem na všech čakrách. Světlé tóny zelené barvy jsou vhodné k léčení nemocí srdce, způsobených přílišnou psychickou zátěží a stresem. Pomáhá ale i při kožních potížích, ekzémech a alergiích. Tyto nemoci mohou být spolu s oslabeným imunitním systémem vyvolány nervozitou a nevyrovnaným duševním stavem. V tomto případě pokládáme kámen na centrum srdce a na solar plexus, nebo postižená místa potíráme avanturínovou vodou. Někdy je vhodné doplnit léčbu avanturínem také malachitem, který odhaluje negativní emoce. Malachit pokládáme na solar plexus a avanturín na srdeční čakru.

Avanturín zároveň zmírňuje bolesti hlavy a migrény, podporuje látkovou výměnu a snižuje hladinu cholesterolu v krvi. Mírní bolesti a léčí záněty. Avanturínová voda prospívá také očím a vlasům.

Modrý avanturínavant.01

Modrý avanturín je kámen klidu a rozvahy. Podporuje naši činorodost a pomáhá v depresi. Zdravotně tlumí bolesti, mírní teploty a záněty. Je důležitým pomocníkem při léčbě nemocí plic. Zklidňuje křečová napětí svalů. Aktivuje imunitní systém.

Oranžový až červený avanturín

Díky barvě a zlatavým třpytkám má synonymum „sluneční kámen“. Obdarovává nás klidem a vyrovnanou myslí. Tiší hněv a rozčílení. Zdravotně mírní v oblasti solaru plexu žaludeční křeče a záněty. V centru vitality pomáhá při střevních potížích a podporuje trávení.

Očista avanturínu se provádí několik minut pod proudem vlažné vody, nebo přes noc v misce s avant.07vodou spolu s křišťálem. Nabíjíme ho libovolně dlouho na přímém slunci.

Astrologicky je přiřazován znamení Býka, Raka a Střelce.

 

V případě jakýchkoliv dotazů týkajících se textu se na mne můžete obrátit prostřednictvím diskuse „Čarovná moc drahých kamenů“.

Také doporučuji další články z této řady, které naleznete v rubrice „Zdraví a krása“ a nyní i v rubrice „Tajemno, sny, horoskopy...“

  

 Zdroje:

Skrytá moc drahých kamenů - Josef Pavel Kreperát

Lexikon léčivých kamenů - Josef Pavel Kreperát

Základní kniha o drahokamech a hvězdách - Shalila Sharamon - Bodo J. Baginski

Drahé kameny - Cally Hallová

Hodně štěstí s kamínky přeje

Monicca


26.7.2006   Rubrika:   |   Komentářů 13   |   Vytisknout

Hodnocení článku: 3/5   Oznámkovat (hodnocení jako ve škole): 1   2   3   4   5  

Související odkazy:

 

Diskuse ke článku - Avanturín - kámen klidného srdce

Tato diskuse je otevřena jen pro přihlášené uživatelky.
Sponzori

Prohledej


Výherci v soutěžích

Soutěže na Soutez.cz

Anketa

Covid

Prodělali/y jste v uplynulém roce Covid?

Celkem hlasovalo 57046.
Archiv anket.