Reklama: Základem každé pracovny jsou kvalitní kancelářské židle . Na Hawaj.cz si vyberete tu pravou přesně podle vašeho stylu.  

Malinová roláda

Malinová roláda

Snadná a lehká jako vánek...

pošlete nám recept

Horoskopy, sny, tajemno

Adulár – magický kámen pro ženy

Adulár – magický kámen pro ženy

Horké dny nahradilo proměnlivé počasí, a tak nemůžeme trávit tolik času v přírodě. Dlouhé chvíle si můžeme krátit čtením, ručními pracemi, společenskými hrami anebo přebíráním sbírky „čarovných kamínků“. Dnes bych vás ráda seznámila s adulárem.

Adulár neboli měsíční kámen je nejčastěji mléčně bílý až namodralý nebo nažloutlý až do oranžova a má skelný, hedvábný až perleťový lesk. Zvláštností na jeho vzhledu je tzv. efekt kočičího oka, který nejlépe vynikne, je-li kámen vybroušen do tvaru tzv. cabochonu*.

Podle jeho druhého názvu je jasné, že jde o kámen, který obsahuje sílu Měsíce, jenž je odnepaměti symbolem ženskosti a plodnosti. Proto je také adulár nositelem mírnosti, vnímavosti, vstřícnosti, intuice, lásky a smíření.

Téměř všechny kultury adulár považovaly za magický kámen. V Indii ho ctí jako symbol lásky, citu a vnitřního míru. Při ubývajícím Měsíci prý pomáhá nahlížet do budoucnosti. Je považován za ochranný kámen nejen na cestách. Díky němu jsme schopni plně vnímat své sny, které přinášejí poučení a poznání sebe sama.

mkMěsíční kámen podporuje naše vnitřní cítění. Je plný pochopení a soucítění. Hojí citové rány a studeným leskem chladí naši rozzlobenou mysl. Působí nejen na ženy – i mužům přidává malinko jemnosti a pochopení a odbourává hrubost a necitelnost. Ale přesto je to kámen vhodný především pro ženy. Stává se jejich ochráncem a duchovně je provází při meditacích.

Mladým dívkám pomáhá překonávat ostych a nesmělost na cestě k ženství. Ženy, které mají potíže s početím, psychicky podporuje a napomáhá jim odstranit emotivní překážky. Je velkým ochráncem po celou dobu těhotenství, ulevuje od bolestí a ranních nevolností. U kojících žen, je-li nošen mezi prsy, podporuje tvorbu mléka. Při hormonálních potížích se pokládá jeden kamínek na čakru vitality a taktéž po jednom kamínku na vaječníky. Zde upravuje hormonální rovnováhu, odstraňuje bolesti, potíže a nepravidelnost menstruace. Starším ženám pomáhá zvládat problémy s menopauzou – duševní výkyvy, změny nálad, stavy depresí. Zároveň také uklidňuje lymfatický systém, podporuje průtok lymfy a zabraňuje otokům.

Adulár patří mezi kameny, které působí prakticky v oblastech všech čaker. Na čakře temenní ovlivňuje při meditaci, na čakře čelamk podporuje intuici a jasnozřivost, na čakře hrdla odstraňuje potíže hlasivek a pomáhá léčit poruchy štítné žlázy. Na čakře srdce léčí pomyslné jizvy způsobené bolestí z neopětované či odmítané lásky. Na čakře pupeční posiluje funkce slinivky břišní, na čakře sakrální lze pomocí adulárové vody léčit potíže střev a sleziny. A na čakře základu posiluje funkce pohlavních orgánů.

Očista aduláru se provádí několikaminutovým opláchnutím pod proudem vody, nebo přes noc v misce s vodou, spolu s křišťálem. Vzhledem k tomu, že adulár má blízký vztah k Měsíci, nabíjíme ho měsíčním svitem, nejlépe při dorůstání či při úplňku.

Astrologicky je přiřazen znamení Raka, Ryb a Kozoroha.

 

*Cabochon (kabošon): z francouzštiny; označení pro výbrus do hladkého naleštěného vypouklého oválku. Jde o nejstarší druh výbrusu, česky se používá také výraz čočkovec nebo mugle.

 

V případě jakýchkoliv dotazů týkajících se textu se na mne můžete obrátit prostřednictvím diskuse „Čarovná moc drahých kamenů“.

Také doporučuji další články z této řady, které naleznete v rubrice „Zdraví a krása“ a nyní i v rubrice „Tajemno, sny, horoskopy...“

Hodně štěstí s kamínky přeje

 

Zdroje:

Josef Pavel Kreperát: Skrytá moc drahých kamenů

Josef Pavel Kreperát: Lexikon léčivých kamenů

Shalila Sharamon, Bodo J. Baginski: Základní kniha o drahokamech a hvězdách

Monicca


9.8.2006   Rubrika:   |   Komentářů 15   |   Vytisknout

Hodnocení článku: 2,9/5   Oznámkovat (hodnocení jako ve škole): 1   2   3   4   5  

 

Diskuse ke článku - Adulár – magický kámen pro ženy

Tato diskuse je otevřena jen pro přihlášené uživatelky.
Sponzori

Prohledej


Výherci v soutěžích

Soutěže na Soutez.cz

Anketa

Covid

Prodělali/y jste v uplynulém roce Covid?

Celkem hlasovalo 57046.
Archiv anket.