Reklama: Základem každé pracovny jsou kvalitní kancelářské židle . Na Hawaj.cz si vyberete tu pravou přesně podle vašeho stylu.  

Šťáva plná vitaminů

Šťáva plná vitaminůPřipravte si domácí šťávu, která bude chutnat celé rodině...
pošlete nám recept

Horoskopy, sny, tajemno

Omlazující smaragd

Omlazující smaragd

Smaragd dostal své jméno podle řeckého smaragdos, což v překladu znamená zelený kámen. Skutečně má nádhernou zelenou barvu, které se podle něj říká smaragdová. Bývá průhledný až průsvitný, ale může být také neprůhledný. Již v dávných dobách býval ctěn jako nejcennější drahokam. Nalezl se v hrobkách egyptských faraónů. Unikátní smaragdy jsou součástí sbírek mnoha světových muzeí. Vzhledem k tomu, že patří k apoštolským kamenům a píše se o něm v Bibli, nesměl chybět jako součást ozdoby církevních či korunovačních klenotů.

Smaragd je kamenem srdce, čela a temene. To jasně vystihuje propojení materiálního života s duchovním. Probouzí v našem srdci lásku ke všemu živému, k přírodě, soucit s trpícími, porozumění a pochopení. Podporuje intelektuální část našeho duševního vědomí, posiluje paměť a pomáhá tišit stres a deprese. Dodává nám radost ze života, což je to nejlepší pro ranní vstávání do nového dne.

smaragd 1Zdravotně posiluje srdce a po staletí je mu připisována schopnost regenerace a omlazování. Smaragdová voda má vyhlazující účinky na vrásky a osvěžuje zrak. Ve starověku byly při očních potížích a zánětech pokládány malé smaragdy do očních koutků. Pití smaragdové vody se také doporučuje při nadýmání, na pročištění, při žlučníkových a jaterních potížích i při žaludečních vředech. Abychom zvýšili její účinky, přikládáme ještě valounky nebo krystaly na postižená místa.

V dnešní době je navíc doporučován při léčbě infekčních nemocí – při chřipce, angíně, úplavici, průjmech. Pomáhá i při otravách žaludku, zánětech vedlejších nosních a čelních dutin, bolestech hlavy, smaragd 2migréně, dokonce při tak vážných onemocněních, jako je diabetes, epilepsie, skleróza multiplex či Parkinsonova nemoc. Smaragd posiluje obranyschopnost organismu, vyrovnává krevní tlak, léčí dnu a revmatismus, podporuje léčbu štítné žlázy, zhoubných nádorů a leukémie.

Podle Hildegardy von Bingen je smaragd velmi dobrým léčivým kamenem zejména při střevních potížích, zácpě, infekcích a zánětech. Doporučuje ráno mezi šestou a sedmou hodinou položit krystal na horní část břicha asi 15 minut předtím, než vstaneme z postele. Místo toho lze na lačno vypít vodu, do které na noc smaragd ponoříme. Tento způsob léčby souvisí s tzv. orgánovými hodinami, podle nichž je právě uvedená doba časem aktivity tlustého střeva, a zanedbání tohoto orgánu souvisí se spoustou zdravotních potíží. smaragd 3

Pokud jste se právě rozhodli smaragd koupit nebo ho už vlastníte, dejte pozor na jeho umístění. Není totiž rád v těsné blízkosti jiných kamenů. Oslabuje to jeho účinek. Výjimkou jsou pouze horský křišťál a diamant. Naopak rubín a safír mu mohou uškodit i fyzicky, protože jejich silné vibrace mu mohou způsobit trhliny. Smaragd je velmi choulostivý a citlivý kámen, který přebírá všechny negativní vibrace našeho organismu. Proto je velmi důležité ho pečlivě a pravidelně čistit, jinak by mohl doslova puknout. Je třeba ho po každém použití očistit vlažnou vodou a nevystavovat prudkým výkyvům teplot. Nabíjíme ho jen krátce na nepřímém slunci.

Astrologicky je smaragd nejčastěji přiřazen znamení Lva.

 

Zdroje:

Jan Pavel Kreperát: Skrytá moc drahých kamenů

Michael Gienger: Drahé kameny a orgánové hodiny

Monicca


11.10.2006   Rubrika:   |   Komentářů 1   |   Doporučit článek   |   Vytisknout

Hodnocení článku: 2,9/5   Oznámkovat (hodnocení jako ve škole): 1   2   3   4   5  

 

Diskuse ke článku - Omlazující smaragd

Tato diskuse je otevřena jen pro přihlášené uživatelky.
Pardelina
Pardelina - 17.4.2014 14:02

Super článek, super drahokam!
Mimochodem další dobrý článek: "Indičtí mahárádžové si do smaragdů prej nechali vyrývat i svaté texty, aby je pak nosili u sebe přímo na smaragdu"
https://www.silver.ag/beryl-smaragd-akvamarin-heliodor/

 

Sponzori

Prohledej


Výherci v soutěžích

Anketa

Zpívám rád a je to na mě doufám znát...

Zpíváte si občas doma?

Celkem hlasovalo 146641.
Archiv anket.