Reklama: Základem každé pracovny jsou kvalitní kancelářské židle . Na Hawaj.cz si vyberete tu pravou přesně podle vašeho stylu.  

Malinová roláda

Malinová roláda

Snadná a lehká jako vánek...

pošlete nám recept

Horoskopy, sny, tajemno

Omlazující smaragd

Omlazující smaragd

Smaragd dostal své jméno podle řeckého smaragdos, což v překladu znamená zelený kámen. Skutečně má nádhernou zelenou barvu, které se podle něj říká smaragdová. Bývá průhledný až průsvitný, ale může být také neprůhledný. Již v dávných dobách býval ctěn jako nejcennější drahokam. Nalezl se v hrobkách egyptských faraónů. Unikátní smaragdy jsou součástí sbírek mnoha světových muzeí. Vzhledem k tomu, že patří k apoštolským kamenům a píše se o něm v Bibli, nesměl chybět jako součást ozdoby církevních či korunovačních klenotů.

Smaragd je kamenem srdce, čela a temene. To jasně vystihuje propojení materiálního života s duchovním. Probouzí v našem srdci lásku ke všemu živému, k přírodě, soucit s trpícími, porozumění a pochopení. Podporuje intelektuální část našeho duševního vědomí, posiluje paměť a pomáhá tišit stres a deprese. Dodává nám radost ze života, což je to nejlepší pro ranní vstávání do nového dne.

smaragd 1Zdravotně posiluje srdce a po staletí je mu připisována schopnost regenerace a omlazování. Smaragdová voda má vyhlazující účinky na vrásky a osvěžuje zrak. Ve starověku byly při očních potížích a zánětech pokládány malé smaragdy do očních koutků. Pití smaragdové vody se také doporučuje při nadýmání, na pročištění, při žlučníkových a jaterních potížích i při žaludečních vředech. Abychom zvýšili její účinky, přikládáme ještě valounky nebo krystaly na postižená místa.

V dnešní době je navíc doporučován při léčbě infekčních nemocí – při chřipce, angíně, úplavici, průjmech. Pomáhá i při otravách žaludku, zánětech vedlejších nosních a čelních dutin, bolestech hlavy, smaragd 2migréně, dokonce při tak vážných onemocněních, jako je diabetes, epilepsie, skleróza multiplex či Parkinsonova nemoc. Smaragd posiluje obranyschopnost organismu, vyrovnává krevní tlak, léčí dnu a revmatismus, podporuje léčbu štítné žlázy, zhoubných nádorů a leukémie.

Podle Hildegardy von Bingen je smaragd velmi dobrým léčivým kamenem zejména při střevních potížích, zácpě, infekcích a zánětech. Doporučuje ráno mezi šestou a sedmou hodinou položit krystal na horní část břicha asi 15 minut předtím, než vstaneme z postele. Místo toho lze na lačno vypít vodu, do které na noc smaragd ponoříme. Tento způsob léčby souvisí s tzv. orgánovými hodinami, podle nichž je právě uvedená doba časem aktivity tlustého střeva, a zanedbání tohoto orgánu souvisí se spoustou zdravotních potíží. smaragd 3

Pokud jste se právě rozhodli smaragd koupit nebo ho už vlastníte, dejte pozor na jeho umístění. Není totiž rád v těsné blízkosti jiných kamenů. Oslabuje to jeho účinek. Výjimkou jsou pouze horský křišťál a diamant. Naopak rubín a safír mu mohou uškodit i fyzicky, protože jejich silné vibrace mu mohou způsobit trhliny. Smaragd je velmi choulostivý a citlivý kámen, který přebírá všechny negativní vibrace našeho organismu. Proto je velmi důležité ho pečlivě a pravidelně čistit, jinak by mohl doslova puknout. Je třeba ho po každém použití očistit vlažnou vodou a nevystavovat prudkým výkyvům teplot. Nabíjíme ho jen krátce na nepřímém slunci.

Astrologicky je smaragd nejčastěji přiřazen znamení Lva.

 

Zdroje:

Jan Pavel Kreperát: Skrytá moc drahých kamenů

Michael Gienger: Drahé kameny a orgánové hodiny

Monicca


11.10.2006   Rubrika:   |   Komentářů 1   |   Vytisknout

Hodnocení článku: 3/5   Oznámkovat (hodnocení jako ve škole): 1   2   3   4   5  

 

Diskuse ke článku - Omlazující smaragd

Tato diskuse je otevřena jen pro přihlášené uživatelky.
Pardelina
Pardelina - 17.4.2014 14:02

Super článek, super drahokam!
Mimochodem další dobrý článek: "Indičtí mahárádžové si do smaragdů prej nechali vyrývat i svaté texty, aby je pak nosili u sebe přímo na smaragdu"
https://www.silver.ag/beryl-smaragd-akvamarin-heliodor/

 

Sponzori

Prohledej


Výherci v soutěžích

Soutěže na Soutez.cz

Anketa

Covid

Prodělali/y jste v uplynulém roce Covid?

Celkem hlasovalo 57046.
Archiv anket.