Reklama: Základem každé pracovny jsou kvalitní kancelářské židle . Na Hawaj.cz si vyberete tu pravou přesně podle vašeho stylu.  

Malinová roláda

Malinová roláda

Snadná a lehká jako vánek...

pošlete nám recept

Horoskopy, sny, tajemno

Který achát ochrání vaše mateřství?

Který achát ochrání vaše mateřství?

V minulém dílu jsem upozorňovala na to, že achátů je nepřeberné množství s různými účinky, proto se mu budu podrobněji věnovat i dnes.

Achát bílý je kamenem míru a přátelství. Představuje duševní rovnováhu, čistotu a klid duše. Odbourává násilné chování a agresivitu. Přináší toleranci, umění odpouštět, pochopení a soucit. Pomáhá při závislostech a podporuje mozkovou činnost. Je léčebným pomocníkem při zánětech, zhoubných nádorech a rakovině kůže. Vodou můžeme čistit pleť. Je ochráncem v těhotenství.

Achát Botswana je kámen ochrany a sebedůvěry. Dodává nám víru ve vlastní schopnosti, vytrvalost a vůli plně žít. Probouzí v nás činorodost a mírní stres a deprese. Zdravotně podporuje činnost plic a zraku a pomáhá při kožních potížích, při léčbě nemocí a zánětů plic, průdušek a horních cest dýchacích. Uvolňuje svalová napětí a křeče.

achát 10Achát růžový dává pocit jistoty. Chrání plod v matčině těle při potížích v těhotenství. Má dobrý vliv na trávicí trakt a látkovou výměnu. Podporuje krevní oběh. Odbourává pocity nejistoty, ztráty sebedůvěry a neschopnost projevit své city. Léčí záněty a vředová onemocnění.

Achát hnědý probouzí pud sebezáchovy. Dodává nám odvahu, vytrvalost, vůli a důvěru ve vlastní schopnosti. Podporuje toleranci a pochopení pro problémy druhých. Harmonizuje kolísavost duševních nálad a nestálost. Zdravotně podporuje krevní oběh, prokrvení a vyprazdňování. Pomáhá při žaludeční slabosti, střevních potížích, alergiích a snížené potenci.

Achát pestrý dodává harmonii, podporuje koncentraci a logiku, činorodost a vytrvalost. Zdravotně mírní horečnatá infekční onemocnění a sráží vysoké teploty. Reguluje hormonální činnost žláz. Posiluje krevní oběh, látkovou výměnu a trávicí trakt. Pomáhá při chudokrevnosti a menstruační nepravidelnosti.

Achát centrálně pruhovaný (na řezu je pruhovaný od středu ke krajům) podporuje koncentraci a logické myšlení. Mírní nesoustředěnost. Pomáhá potlačovat nejistotu. Zdravotně podporuje ledviny. Pomáhá léčit záněty močového měchýře a močových cest, záněty vaječníků a vejcovodů, cévní potíže, nemoci trávicího traktu, poruchy potence. Mírní otoky.

Achát paralelně pruhovaný (na řezu je pruhovaný od strany ke straně) nám dává nadhled nad běžnými každodenními starostmi a achát11rodinnými problémy, duševní klid a rovnováhu. Podporuje funkci cévního systému a trávicího ústrojí. Mírní bolesti křečových žil. Léčí kožní problémy a záněty. Voda pomáhá při suché a rozpraskané pleti.

Achát s krystalickým středem podporuje koncentraci. Přináší pocit bezpečí a ochrany. Harmonizuje rozptýlenou mysl, mírní citové výkyvy a nekontrolované jednání. Zdravotně pomáhá při ohroženém těhotenství, chrání plod v matčině těle a podporuje rychlý a nekomplikovaný porod. Pomáhá při léčbě zánětů vaječníků, nemocí močových cest a močového měchýře. Mužům pomáhá při potížích s prostatou.

Achát s dutinami s vodou se tradičně nosil jako talisman na ochranu plodu a těhotenství. Obecně byl považován za ochránce před zlem. Zdravotně tlumí bolesti. Voda pomáhá při alergiích a kožních problémech.

Achát s dendrity pomáhá zpracovat nevyřešené problémy. Posiluje naši odolnost proti vnějším nepříznivým vlivům. Zdravotně podporuje obranný mechanismus organismu. Pomáhá při odstraňování jedů a nečistot z našeho těla, při léčení zánětů plic, žaludečních a střevních problémů.

Achát hvězdicový byl odedávna ctěn jako talisman. Dodává zdravý pohled na svět kolem nás, duševní rovnováhu. Potlačuje depresivní pocity, splín, beznaděj a pocity opuštěnosti a citového odcizení. Posiluje imunitní systém, podporuje centrální nervový systém a funkci žláz. Pomáhá léčit nemoci žlučníku a jater.

achát12Achát obláčkový dodává klid a duševní vyrovnanost, skromnost a radost z maličkostí. Zdravotně pomáhá při léčení kožních potíží, lehčích onemocnění plic a průdušek, zánětů horních cest dýchacích při nachlazení.

Achát mechový podporuje vztah k přírodě. Zdravotně posiluje imunitní systém, podporuje funkci žláz a léčbu zánětů, infekčních onemocnění plic a dýchacích cest. Pomáhá při léčbě nachlazení a kašle.

Achát stromečkový posiluje vědomí vlastní identity, sebekontrolu, ovládání citu. Zdravotně posiluje imunitní systém, podporuje srdeční funkce a funkci ledvin.

Achát zříceninový pomáhá léčit vnější zranění, pohmožděniny, svalová napětí. Posiluje organismus při rekonvalescenci. Vodou můžeme léčit pleťové problémy.

Achát ohnivý je vzácným druhem. Na rozdíl od ostatních achátů spadá pod čakru čela, kde nás podporuje při meditaci. Posiluje koncentraci a paměť, dodává radost ze života. Zdravotně podporuje naši fyzickou zdatnost, látkovou výměnu, trávicí ústrojí. Pomáhá léčit střevní problémy, chronické záněty a plísně.

Očista achátů se provádí pod proudem vlažné vody nebo přes noc v misce s vodou společně s křišťálem. Všechny acháty kromě ohnivého nabíjíme libovolně dlouho na přímém slunci.

 

Monicca


19.10.2006   Rubrika:   |   Komentářů 2   |   Vytisknout

Hodnocení článku: 3/5   Oznámkovat (hodnocení jako ve škole): 1   2   3   4   5  

 

Diskuse ke článku - Který achát ochrání vaše mateřství?

Tato diskuse je otevřena jen pro přihlášené uživatelky.
Sponzori

Prohledej


Výherci v soutěžích

Soutěže na Soutez.cz

Anketa

Covid

Prodělali/y jste v uplynulém roce Covid?

Celkem hlasovalo 57046.
Archiv anket.