Reklama: Základem každé pracovny jsou kvalitní kancelářské židle . Na Hawaj.cz si vyberete tu pravou přesně podle vašeho stylu.  

Malinová roláda

Malinová roláda

Snadná a lehká jako vánek...

pošlete nám recept

Horoskopy, sny, tajemno

Růžový a zelený turmalín posilují srdce

Růžový a zelený turmalín posilují srdce

Turmalín patří mezi kameny, které zahrnují několik odrůd různých barevných odstínů. Má velmi dobrou energetickou vodivost, díky čemuž je posilujícím a regenerujícím kamenem. Typické podélné rýhování krystalů turmalínu zprostředkovává velmi silný tok energie. Rozmanitost jeho barev přináší schopnost podporovat různá centra našeho těla. Mezi nejznámější patří turmalíny růžové a zelené barvy, které ovlivňují centrum srdce.

Turmalín růžové až temně červené barvy se nazývá rubelit. Symbolizuje obětavou mateřskou lásku. Posiluje a vyrovnává energii zelturcentra srdce, podporuje naše city a odbourává srdeční výkyvy, které nám do duše vnáší smutek a splín. Odstraňuje psychické blokády a zahání zlé myšlenky. Vnáší dynamiku do našeho duševního vývoje. Ovlivňuje naši ochotu činit ústupky, pokud je to v zájmu našich plánovaných cílů.

Zdravotně nás zahrnuje vitální energií posilující srdce, krevní oběh a pohlavní orgány. Pozitivně ovlivňuje léčbu ženských potíží, neplodnosti, menstruační nepravidelnosti. Zároveň pomáhá snížit potíže v období přechodu. Čistí krev, zlepšuje funkce jater a sleziny a mírní bolesti hemoroidů. Podporuje látkovou přeměnu, pomáhá při nevolnosti a posiluje imunitu organismu.

Zelený turmalín nese název verdelit a obsahuje širokou škálu odstínů od světle zelené po tmavou. Právě jeho přírodní zeleň vnáší do naší duše klid, mír a vyrovnanost. Vede nás k trpělivosti a nadhledu v konfliktních situacích. Síla verdelitu omlazuje celé naše tělo a drahokam 1.11.vnáší harmonii do našeho myšlení. Díky němu nalézáme ztracenou rovnováhu a smysl života.

Zdravotně pomáhá při léčení nemocí srdce, posiluje srdeční svalstvo, žíly a cévy, reguluje krevní oběh a tlak. Uklidňuje astma. Posiluje imunitní systém a látkovou výměnu. Pomáhá léčit nemoci tlustého střeva, zácpu i průjem a odstraňovat jedovaté látky z těla. S jeho pomocí lze pozitivně ovlivnit a zpomalit průběh Parkinsonovy nemoci a sklerózy multiplex. Pomáhá při bolestech hlavy, zánětech a vředech.

Růžový a zelený turmalín může vzájemně prorůstat a tvořit tzv. melounový turmalín. Jeho název je odvozen od vzhledu tohoto thrumalínkamene, který při příčném řezu skutečně připomíná rozkrojený meloun - uvnitř je růžový a okolo má zelenou „slupku“. Tento druh propojuje dvě síly. Na jedné straně duševní vlastnosti, instinkt a intuici a na druhé straně aktivitu a rozum. Učí nás žít ve vzájemné úctě, toleranci, pochopení, soucítění, přátelství a lásce.

Pomáhá léčit duševní poruchy, rozdvojení osobnosti, pocity méněcennosti a viny v nefungujících partnerských vztazích. Spolu s ním dokážeme zpracovat vědomé negativní pocity a citové újmy. Dodává nám sílu k nezávislosti a sebekontrole, k volnosti, otevřenosti a ochotě být přístupní. Melounový turmalín celkově drahokam1.11.1zklidňuje náš nervový systém - zelený posiluje a růžový harmonizuje. Přispívá k prevenci i léčbě rakoviny, regeneruje nervy při ochromení po úraze, ale i při skleróze multiplex. Vodou léčíme kožní záněty, krvácení dásní a paradentózu.

Očistu turmalínů provádíme krátce pod proudem vlažné vody nebo ve sklenici vody spolu s křišťálem, nejlépe přes noc. Potom je nabíjíme na přímém slunci.

Rubelit je astrologicky přiřazen znamení Vah a Štíra, verdelit znamení Raka a Ryb.

Vzhledem k tomu, že mezi turmalíny zůstávají některé další z léčitelského hlediska zajímavé druhy, ještě se k nim v příštím dílu vrátím.

 

Zdroj:

Skrytá moc drahých kamenů - Jan Pavel Kreperát

Monicca


1.11.2006   Rubrika:   |   Komentářů 1   |   Vytisknout

Hodnocení článku: 3/5   Oznámkovat (hodnocení jako ve škole): 1   2   3   4   5  

 

Diskuse ke článku - Růžový a zelený turmalín posilují srdce

Tato diskuse je otevřena jen pro přihlášené uživatelky.
Sponzori

Prohledej


Výherci v soutěžích

Soutěže na Soutez.cz

Anketa

Covid

Prodělali/y jste v uplynulém roce Covid?

Celkem hlasovalo 57046.
Archiv anket.