Reklama: Základem každé pracovny jsou kvalitní kancelářské židle . Na Hawaj.cz si vyberete tu pravou přesně podle vašeho stylu.  

Malinová roláda

Malinová roláda

Snadná a lehká jako vánek...

pošlete nám recept

Vyhodnocení písemky! Padly nejen jedničky, ale i třídní důtky!

Vyhodnocení písemky! Padly nejen jedničky, ale i třídní důtky!

Tak jsem vám přinesla vyhodnocení písemné práce z dějepisu, kterou jsme psali včera. A hned v úvodu musím říct – moc jste mě nepotěšili. Opravdu ne, děti. Hlavně někteří z vás.


Došlo totiž k podvádění a opisování a to se mi vůbec nelíbí. Ale já jsem vás varovala. Takže teď poneste za své chování spravedlivé následky.


Čárino a Vikino, přineste mi žákovské knížky. Máte třídní důtku za kouření a chlastání v parku před školou. Děvčata, to se přece nedělá. Vikina díky tomu nestihla písemku vůbec odevzdat a Čárina sice něco nasmolila, ale ani to ji před důtkou nezachrání. Co z vás jednou bude, holky? Vzpamatujte se, dokud je čas.


Další věc. Ačkoli jsem několikrát zdůrazňovala, že nesmíte opisovat, Zouharka neposlechla. Milé děvče, to nevíš, že paní učitelka má oči všude? Příště nepodváděj, nebo dostaneš rovnou za pět. Pro tentokrát ještě mhouřím víka, ale dělám si u tebe vykřičník. Pro příště.


Boubel zase použila tahák a to bylo též zakázáno. Děvenko, i když je tahákem tvůj vlastní syn, je to nepřípustné. Příště se spoléhej jen na své vědomosti.


Spousta z vás se na písemnou práci vůbec nedostavila, čímž si vysloužila neomluvenou absenci. O tom, jestli vám dám možnost vše napravit nějakým náhradním termínem, ještě nejsem rozhodnutá. To se včas dozvíte.


Sára se zase vůbec nepřipravila. Děvče, děvče, staří Keltové opravdu nebydleli ve vilách a nejstarší epos není „kamašutra“, jak jsi napsala. A opravdu se nemohu smířit s odpovědí, že Caesar byl zavražděn už moc dávno. Máš pětku. Zrovna tak jako kat, která Kelty ubytovala v chatičkách a jako stěhování národů označila sama sebe, jelikož se stěhovala už devětkrát. Kat, je mi líto, taky za pět. Sedněte si, hanbářky. A učte se.


Vy ostatní jste na tom byli většinou dobře. Na ukázku se podívejte na písemku Kristule, která odpověděla správně. Všichni si z ní vemte příklad.

Jak také označujeme mladší dobu kamennou?

 • neolit

 • Jak se nazývala keltská opevněná sídla?

 • oppida

  Které století je označováno jako doba stěhování národů?

 • 6. století

 • Jak se jmenuje nejstarší epos na světě, jehož hlavními tématy jsou touha po nesmrtelnosti, přátelství a v němž byl poprvé použit motiv potopy světa?

 • Epos o Gilgamešovi

  Která země se rozprostírala mezi řekami Eufrat a Tigris?

 • Mezopotámie

  Babylon byl hlavním městem kterého státu?

 • Mezopotámie

  Jak nazývali Řekové a později i Římané národy, jejichž jazyku nerozuměli?

 • Barbaři

  Jak se jmenoval nejvyšší řecký bůh?

 • Zeus

  Ve kterém roce byl zavražděn Gaius Julius Caesar?

 • 44 př. n. l.


 • Bylo vás hodně, kteří odpověděli správně, a vás bych chtěla pochválit. Šikovné děti. Dnes byla za svou účast vylosována žákyně s nickem r1911. Dostane od paní učitelky pěkný dáreček na památku. Tak si ho, děvenko, hezky užij.


  No a to je všechno. Tak šup šup...začněte se šprtat literaturu. Další písemka bude hned příští týden. Konec školního roku se blíží a u spousty z vás ještě nemám uzavřenou klasifikaci.


  Přísná učitelka Mery


  5.5.2006   Rubrika:   |   Komentářů 108   |   Vytisknout

  Hodnocení článku: 3/5   Oznámkovat (hodnocení jako ve škole): 1   2   3   4   5  

   

  Diskuse ke článku - Vyhodnocení písemky! Padly nejen jedničky, ale i třídní důtky!

  Tato diskuse je otevřena jen pro přihlášené uživatelky.
  Sponzori

  Prohledej


  Výherci v soutěžích

  Soutěže na Soutez.cz

   Anketa

   Covid

   Prodělali/y jste v uplynulém roce Covid?

   Celkem hlasovalo 76670.
   Archiv anket.