Kontrola! Vysypte své kosmetické taštičky.

Když jsem byla malá, ve filmech pro pamětníky se mi vždycky líbily scény, v nichž si dámy přepudrovávaly nosíky. Strašně jsem toužila vlastnit tu kouzelnou krabičku s pudrovým práškem a labutěnku lehkou jako pírko. Zajímavé je, že když jsem posléze dospěla do věku, kdy jsem podobné zkrášlovací metody mohla beztrestně provozovat, nikdy mě nenapadlo se přepudrovat někde na veřejnosti. To, co ve filmu vypadalo velice elegantně, přímo noblesně, mi ve skutečném životě připadalo spíš trapné. Pravda, gentlemani třicátých let se poněkud lišili od těch pozdějších a pošimrat si labutěnkou nosík před Oldřichem Novým bylo pravděpodobně zcela přirozené.
Ačkoli dnes většina z nás neprovozuje zkrášlovací procedury na veřejnosti, nýbrž někde v ústraní, v kabelce nám nechybí cosi jako krabička poslední záchrany. Každá z nás ji však má vybavenou trochu jinak.
Jsou ženy, které se neobejdou bez kompletní výbavy, a kdykoli opouštějí domov, mají v kabelce takřka arzenál všeho, bez čeho by se v žádném případě neobešly. Jiné se naopak spokojí jen s rtěnkou, případně tužkou na oči. A samozřejmě jsou i takové ženy, které se nemalují a v jejichž kabelce byste našli nanejvýš jelení lůj.
Jak jste na tom s každodenním líčením vy? Patříte k těm, které by nenamalované nešly ani vynést odpadky, nebo jste zastánkyně přírodního vzhledu? Anebo se malujete podle nálady, potřeby a příležitosti? Jaké krášlicí prostředky ve vaší kabelce nikdy nesmějí chybět?
13.10.2011 Rubrika: Péče o krásu. Kosmetika | Komentářů 81 | Doporučit článek | Vytisknout
Hodnocení článku: 3/5 Oznámkovat (hodnocení jako ve škole): 1 2 3 4 5
Diskuse ke článku - Kontrola! Vysypte své kosmetické taštičky.
Tato diskuse je otevřena jen pro přihlášené uživatelky.
Gorawen:
Ja vim 


XYH: pozor na rychlost, to vis na to mame pokuticky...

Gorawen: Dyt taky litam

YXH: to jsou primo kridla motyli...

Yitka: Jo ale musi se to umet.
Ja bych asi dopadla takhle. 
jinak rozdil v naliceni a nenaliceni rozhodne je- tady to je napr. dost znat! Urcite poznavate idol mnoha muzu!

Jednou jsem využila tzv."líčení zdarma" a když jsem v tom přišla domů se ukázat,tak manžel se neudržel smíchy a já byla ráda,že tohle nemusím denně dělat a můžu se jít umýt...Patlat na sebe denně nějakou "barvu",tedy makeup,tak ani zanic! Mně stačí jít 1x za měsíc ke kosmetičce a stejně se ten den večer můžu udrbat,jak mně po těch krémech a maskách svědí obličej...
ja mam kosmetickou tasticku zasadne doma:). A v ni mam ruzne tuzky- stinove, i na oboci ( s kterymi si ovsem nemaluju oboci :)), rtenky, tvarenky, pevne stiny, rasenku, tycinku na rty....Nalicena jsme vetsinou za dve minuty (staci tuzka, tvarenka a rtenka), rasy vyjimecne....Ven chodim vetsinou se sportovni kabelkou nebo batuzkem a tam mam uz jen papirove kapesnicky! Zadna "malovatka".

Stanik: Nesnasim ani lesk. Takze misto sminku spis ty katata pro vnucku, je ji trochu pres 2 roky a muze se stat, ze to nestihneme. 

sallie: Nekdo tomu rika ruksak, nekdo diaper bag (taska na pleny) 


.jpg)
jelítko: nakytujou... 


loupák: 12:45 Takhle pěkně férová a upřímná jsi byla


Almega: 11:08 Já sem ale maluju, protože mě to baví a líbim se sama sobě, když mám zvýrazněný oči. Co si o tom myslí chlapi je mi u zadku. A hlavně namalovaná i nenamalovaná vypadám podobně, takže jsem poznat. Ale znám pár takových co se ráno spíš nakytujou a když to večer sundaj, tak jsou úplně k nepoznání. To je fakt děs.

taštičku už dávno nemám, líčení skoro žádné, ale teď se to změní, začínám očními stíny, řasenkou a rtěnka. Přibude makeup a tužka na obočí.
Nehty lakované už jen velmi jemně, dříve jsem bývala vždy perfektně upravená.
Když jsem chodila do práce, to bylo jiné, nenalíčená bych nešla ani vysypat smetí
Ovšem teď to všechno nechávám doma, sebou jen maličké zrcátko a pomádu na rty, hlavně v zimě, jinak nic nepotřebuju, protože neodcházím víc jak na 3-4 z domova. A to mě musí všechno vydržet, nic venku nevylepšuju
A taky proč? Jen tak pro sebe ? to každý den se nechce ani
namalovat pusu
.jpg)
teď jsem si to po sobě přečetla...nic v kabelce
...no něco asi jo, ale nic z toho na líčení. Když chodím jen tady ven, tak mam mobil a klíče v kapse jinak nic. Když jedu třeba na sraz s kamarádkou do Prahy, tak mam batoh a v něm krom mobilu a klíčů ještě peněženku, papírový kapesníky a náplast (tu ale jen proto, že jsem jí tam před pár lety v létě dala kdybych měla puchýř ze sandálů)
Něco ke kafíčku...
