Reklama: Základem každé pracovny jsou kvalitní kancelářské židle . Na Hawaj.cz si vyberete tu pravou přesně podle vašeho stylu.  

Malinová roláda

Malinová roláda

Snadná a lehká jako vánek...

pošlete nám recept

Hubnutí v přímém přenosu 4. díl. Lehčí celkem o šest kilo.

Hubnutí v přímém přenosu 4. díl. Lehčí celkem o šest kilo.

Připadá mi, že ten čas strašně letí. Před chvílí jsem stála na úplném začátku svého hubnutí a teď už začínám čtvrtý týden. A první výsledky na sobě už nejenom cítím, ale jsou už také trošku vidět. Kolegyně, která mě neviděla čtrnáct dní mi místo pozdravu řekla:  „Nezhubla jsi? Připadá mi, že jsi o něco menší.“ Udělala mi tím velkou radost, protože jsem si říkala a připravovala se na to, že než si na mně okolí něčeho všimne, potrvá to hodně dlouho.

A jak probíhal třetí týden? Vcelku bych řekla, že opět dobře. Zhubla jsem další kilo a půl, celkem od začátku mám méně o šest kilo třicet. Ještě pár kil a budu pod tou stovkou. Hurá! Držela jsem se docela dobře, ale jeden den jsem pociťovala větší pocit hladu, tak jsem si navýšila porce povoleného jídla. Jak mi pak řekla moje dietní poradkyně z Naturhouse, udělala jsem to dobře. Zároveň mě ale upozornila, že pokud bych tím hladem trpěla třeba dva, tři dny, bylo by potřeba jídelníček upravit. Velký pocit hladu by při tomto způsobu stravování být neměl.

Druhý „problém“, který jsem ke konci týdne řešila, jsou snídaně. Suchary s tvarohem mi už začínají lézt ven i ušima, respektive ten tvaroh. I když se snažím ho různě ochucovat pažitkou, kapií apod., tak jsem ho už nějak přejedená. Poradkyně mi doporučila nízkotučné sýry, kterými můžu dvakrát v týdnu ten ranní tvaroh nahradit. Častěji ne, kvůli soli a zadržování vody. A když už jsme u té vody – moje oteklé kotníky se pomalu vytrácejí. Takže to omezení soli má určitě velký význam. Už nemám nohy jako konve, ale zůstaly mi jen malé otoky, u kterých věřím, že za pár týdnů vymizí úplně.

Jinak jsem měla v týdenním jídelníčku opět zařazeny dva dny, kdy jsem si mohla dát k obědu malou porci přílohy a dva tak zvané odlehčovací dny. Jako přílohu jsem si dala jednu vařenou bramboru a moc jsem si na ní pochutnala. V odlehčovacích dnech byla hlavním pokrmem k obědu a k večeři zeleninová polévka.

Celkově snáším své hubnutí velmi dobře. V porovnání s dietami a pokusy z minulých období, je to pro mě osobně ideální způsob snižování váhy. Výsledky jsou velmi motivační a strava sestavená tak, že ji dokážu bez těší „psychické újmě“ dodržovat. Na podporu ještě užívám přírodní preparáty, které mi poradkyně doporučí, teď jsem dostala tabletky na odvádění toxinů z těla.

A jak se cítím na prahu čtvrtého týdne? Výborně! V pase už mám naměřené dvouciferné číslo, tedy 99 cm, v bocích jsem se dostala pod 120 – na 119 cm. Břicho je viditelně zmenšené, jsem celkově vitálnější, odlehčenější. I když pořád ještě vážím přes metrák, tak si nepřipadám jako těžkotonážní monstrum.

V každém případě mne tyto výsledky motivují, aby pokračovala a dál. Každé ráno po probuzení se psychicky zaměřuju jen na ten jeden konkrétní den. Neříkám si, jak dlouhá cesta mě ještě čeká, ale soustředím se pouze na to, abych se správně stravovala v ten daný den. I to mi psychicky dost pomáhá.

A jak se daří hubnutí těm z vás, které se také snažíte shodit nějaká kila? Všem vám držím palce a zároveň děkuji vám, které je zase držíte mně.

Slávka

Hubnutí v přímém přenosu:


18.6.2016   Rubrika:   |   Komentářů 18   |   Vytisknout

Hodnocení článku: 3/5   Oznámkovat (hodnocení jako ve škole): 1   2   3   4   5  

 

Diskuse ke článku - Hubnutí v přímém přenosu 4. díl. Lehčí celkem o šest kilo.

Tato diskuse je otevřena jen pro přihlášené uživatelky.
Zvolte stranu: 1-15 | 16-18
surika7
surika7 - 28.6.2016 22:54

Jak vidno....paní Slávka to vzdala v tom pokračování tzv. v přímém přenosu...asi to byl jen reklamační tah smajlik - 76smajlik - 105

 
elda86
elda86 - 28.6.2016 18:13

orinka: Hh já si také říkám smajlik - 68 nehledě na to, že to není nic světoborného... jistě, s větší nadváhou je lépe postupovat pomalu a je to těžší, nicméně já mám taky osobní zkušenost s hubnutím, sice ne s nijak extra výrazným (-15 kg za 3 týdny, Keto Diet, řada Intense), ale přijde mi, že se to dá prostě zvládnout lépe a navíc příjemnou cestou... tím myslím že mě by teda nebavilo řešit dopodrobna, co má kolik čeho, navíc ještě za pocitu hladu? Hlad po pár dnech opadne, stačí správně jíst, u té Keto Diety to bylo pětkrát denně a navíc se můžš člověk kdykoliv poradit s jejich odborníky. Prostě mi tohle přijde zbytečné. Neberte to jako kritiku, každý se s nadváhou vypořádává po svém... berte to jako mou zkušenost. Hezký den a držím palce všem :-) smajlik - 46smajlik - 45

 
Verera
Verera - 21.6.2016 13:21

Almega: No mně se to povedlo skoro taky, to byl impuls, který mě donutil s tím něco udělat. Zatím mám dole 9 kilo a 11 cm přes boky, v pase to tak slavné není, ale každý cm dobrý.

Ovšem taky záleží na výšce a tělesné konstituci. Nepředpokládám, že bych se dostala moc pod 80, při 76 už bych si připadala fakt štíhlá, níž ani jít nechci a to měřím stejně jako Slávka. Ta. kdy se zbaví toho přebytečného, co jí naměřili na začátku, bude mít 78. A znát je každé kilo nebo spíš cm, pořád lepší než nic.

 
Linda
Linda - 21.6.2016 11:21

Almega: ja chapu ze se lze vyzrat nad 100kg, samotny se mi to povedlo smajlik - 72, ale taky mam dole 5 kg a jediny kde to vidim je pasek u kalhot a vaha smajlik - 26

 
Almega
Almega - 21.6.2016 10:28

No,je-li Slávka živá osoba,a ne nějaký výmysl,tak si myslet,když váží 100 kg,a né 106 kg, že je to nějaký znatelný rozdíl ? Až bude mít o 20 kilo méně,tak to snad pozná.Celkem nechápu,jak se někdo může jen tak vyžrat nad sto kil,já tedy mám strop 80 kilo,to už je hrůza se na sebe podívat,a je to jen tím,že jsem seděla,četla si,čuměla na bednu celou zimu,všude autem,žádný pohyb,sladké a saláty (myslím tím škodlivé rybí,pochoutkový a pod.).Nyní se hýbu,omezila jsem ty škodliviny,a hned vidím úbytek váhy, jen na podzim nesmím začít zase s lenošením.Diety nesnáším jen o nich číst,natož to dodržovat,prášky na hubnutí jsou podvod,tak nezbývá než pohyb a nežrat!

 
Verera
Verera - 21.6.2016 10:05

Megí: Přesně tak. Kdyby se Slávka zapojila, tak by to bylo zase něco jiného. Třeba jen nepíše všechno. S takovou nadváhou není dobré vrhat se hned intenzivě do sportu,ale pokud nedělá vůbec nic, hubne většinou něco, co ani nechtěla.
Měří jí taky poměr tuku a svalové hmoty? Při takhle rychlém hubnutí bez pohybu totiž spíš ubývá svalová hmota než tuk (tedy pokud to není voda).

Když to shrnu- pokud by Slávka (nebo kdokoli jiný) dokázal takhle hubnout způsobem převážně tuk a bylo by to trvalé, bylo by to úžasné. Ovšem z článků mám vážné pochyby, že to tak není, snad si tím Slávka ještě neublíží.

 
Megí
Megí - 21.6.2016 8:40

dadynekkk: žádné negativní komentáře jsem tu nezaznamenala. Jen osobní názory a zkušenosti. Těch informací v článku není moc, např. jak píši níže, zajímal by mne celý jídelníček např. na 1 den. To, že už 3 týdny jí Slávka ke snídani suchary s tvarohem - to opravdu není změna na celý život, protože sama píše, že už jí tvaroh leze i ušima. Bude takto přemáhat sama sebe a cpát do sebe něco, co už teď nemůže ani vidět, ještě další měsíc, dva, tři, rok...? Atd. atd. atd.
Samozřejmě všem, co na sobě pracují, držím palce, tak jako všichni tady, ale svoje názory a rady z vlastní zkušenosti nejsou negativním komentářem... smajlik - 54

 
dadynekkk
dadynekkk - 21.6.2016 6:33

Ahoj Slávko,

i za tebe mě mrzí negativní komentáře lídí, kteří o tom nic nevědí. Já sama již dva měsíce hubnu s Natruhause, se stejným nadšením jako ty smajlik - 15
Proto držím palečky a přeji pořád takové výsledky, trpělivost a nadšení smajlik - 31

 
surika7
surika7 - 21.6.2016 0:18

Paní Slávko....nedivím se, že Vaše hubnutí tzv. v přímém přenosu nemá zde s postupujícím časem mnoho kladné odezvy, jelikož to co popisujete je přinejmenším "podivné" žádná zvýšená pohybová aktivita např. denní chůze např. do práce pěšky nebo plavání 2-3 týdně či turistika, žádné fota a propagace pomocných přípravků. Ona životní změna stravování tedy jednou provždy vypadá také trochu jinak, takto si koledujete o jo-jo efekt !!!!!!!!!!!!smajlik - 76

 
Megí
Megí - 20.6.2016 14:16

Docela by mne zajímal detailní jídelníček nějakého vzorového dne. To, co je v článku popisováno, se mi jako ideální rozhodně nezdá smajlik - 26
Je jasné, že při redukci musí být příjem nižší, ale z toho, co jsem četla, mám pocit, že si Slávka zadělává na jo-jo efekt - tenhle popisovaný způsob stravování není dle mého názoru dlouhodobě udržitelný smajlik - 66

 
PEGG
PEGG - 20.6.2016 10:44

Poradkyně, která doporučuje nízkotučné sýry?smajlik - 66

Ale jinak, já se o úbytek trochy těch špeků snažím už chvíli, zbavila jsem se asi 4 kg, ale teď jsem byla na Moravě. Prostě držet nějakou dietu nejde dlouhodobě. Víno, slivovice a špek asi do zdravého jídelníčku nepatří, ale nedejte sismajlik - 68
Přesně jak píše mariena - 19.6.2016 22:37 - chce to hlavně pohyb a rozumné dávky jídla, ale jíst by měl člověk všechno, jsme všežravci.smajlik - 105

 
kubikm
kubikm - 19.6.2016 22:50

mariena: smajlik - 47přesně

 
mariena
mariena - 19.6.2016 22:37

Naše souedka,táhne jí k padesátce,byla pořád jako soudeček.Pracovala nejdřív jako učitelka v mateřské školce,potom jako vychovatelka na internátě.Z těch puberťaček málem zcvokla a šla dělat do Amazonu.Dlouho jsem ji neviděla,včera mi něco přinesla a já jen koukala,přišlo pěkné,štíhlé stvoření,shodila 15 kg.Ze začátku toho chtěla nechat,nebyla zvyklá na fyzickou práci,ale zvykla si.Je teď jako proutek.Prostě to chce pohybsmajlik - 26

 
Verera
Verera - 19.6.2016 21:42

Nízkotučné sýry, téměř žádné přílohy, tabletky, to jej fakt divné. Copak neexistují nějaké jiné bílkoviny, třeba kvalitní šunka? A proč suchary, když je tolik dobrého celozrnného pečiva. Nebo nějaká cereální kaše s mlíkem, což se obvykle doporučuje jako dobrý start dne.

Zajímala by mě, kalorická hodnota za den, co odlehčuje, když skoro nic pořádného nejí? Dvakrát denně zeleninová polívka, ráno suchary s tvarohem, dvakrát svačina, to bylo nějaké ovoce nebo zelenina tuším, z toho se nedá dlouhodobě vyžít. Kuře se zeleninou v poledne to taky moc nevylepší, je to hrozně málo.

 
orinka
orinka - 19.6.2016 6:50

kubikm: Je to jen přebujelá reklama. Já si ráda přečtu o ledasčem, ale nesmím mít pocit, že mnou někdo manipuluje a dělá ze mě vola.smajlik - 42

 

Zvolte stranu: 1-15 | 16-18
Sponzori

Prohledej


Výherci v soutěžích

Soutěže na Soutez.cz

  Anketa

  Covid

  Prodělali/y jste v uplynulém roce Covid?

  Celkem hlasovalo 61079.
  Archiv anket.