Reklama: Základem každé pracovny jsou kvalitní kancelářské židle . Na Hawaj.cz si vyberete tu pravou přesně podle vašeho stylu.  

Malinová roláda

Malinová roláda

Snadná a lehká jako vánek...

pošlete nám recept

Hubnutí v přímém přenosu. 5. díl. První krize je tady.

Hubnutí v přímém přenosu. 5. díl. První krize je tady.

Pro všechny, které zajímá, jak pokračuje mé hubnutí v přímém přenosu a také pro ty z vás, které jste se s redukcí své váhy přidaly, přináším další díl svého hubnoucího seriálu. Ozývám se po dvou týdnech a i do budoucna tento časový interval zachovám.

V tuto chvíli tedy začínám již šestý týden. Když jsem koncem května stála na úplném začátku, říkala jsem si, jak dlouhá cesta mě čeká a jak náročné bude překlenout ty první týdny. Byla jsem sice odhodlaná, ale vzhledem ke svým předchozím neúspěšným pokusům jsem věděla, že právě ty první týdny jsou nejnáročnější. Změna stravovacích zvyklostí a snížení velkých porcí, na které jsem před tím byla zvyklá přece jen vyžaduje pevnou vůli. Při mé výchozí hodně velké nadváze, či přesněji řečeno obezitě, navíc v těch prvních týdnech ještě není nic moc poznat.

Ano, sama na sobě již změny pociťuji, občas si někdo všimne, ale zatím jsem, i přes více než sedm kilo, které jsem k dnešnímu dni shodila, stále ještě obézní. Momentálně vážím 103 kg, což je samozřejmě méně, než původních 110,5, ale stále je to hodně a já vím, že mě čeká ještě dlouhá cesta.

V minulém týdnu jsem možná i z tohoto důvodu zaznamenala první větší krizi. Objevila se chuť na sladké, o které jsem si myslela, že jsem ji už zažehnala. Možná by se mi hublo lépe, kdybych se mohla na tu dobu někde separovat. Ale nic takového není možné a jelikož můj muž se stravuje normálně, máme doma i zásoby potravin a pochutin, které mám já zapovězeny. A tak jsem jednou odpoledne stála v kuchyni u otevřené skříňky a upřeně pozorovala studentskou pečeť. Sváděla jsem velmi tuhý vnitřní boj, který jsem v tuto chvíli vyhrála. Nicméně o dva dny později jsem si dva čtverečky uloupla a sezobla.

Výživové poradkyni jsem se svěřila a ta mne uklidnila. Prý je zcela normální, když má člověk tyto výkyvy, hubnoucí proces je náročné martyrium a není možné, aby jím člověk dlouhodobě prošel bez sebemenšího zaváhání. Důležité je, když už k něčemu takovému dojde, nevzdat to a pokračovat dál. Taky mi poradila několik receptů na zdravé mlsání, například na nepečený ovocný dort ze odtučněného tvarohu , bílého jogurtu a ovoce apod.  Teď o víkendu se chystám nějakou takovou dobrotu připravit.

Také jsem začala cvičit, chodím do jednoho ženského fitka s kruhovým tréninkem. Mám za sebou teprve první týden a cítím, jak se mi svaly, o kterých jsem už ani nevěděla, že je mám, pomalu probouzí k životu. Docela mě i překvapilo, jak si to cvičení užívám a jak dobře se pak cítím. Vysloveně mě to nabíjí pozitivní energií.

Jídelníček dodržuji stále, každý týden je k tomu stálému základu nějaká obměna. Dvakrát si dávám malou porci nějaké přílohy a dvakrát mám tak zvané odlehčené dny, kdy je do stravování zařazeno větší množství zeleniny nebo ovoce.

Kdybych měla zhodnotit své hubnutí po pěti týdnech, tak jsem spokojená. Zhubla jsem 7,5 kg, až na jedno drobné selhání zvládám bez větších problémů dodržovat zdravý jídelníček, zařadila jsem pohyb. A i když je mě stále ještě pořádný kousek (a ještě dlouho bude), soustředím se na to, že hubnu kousek po kousku a jsem ráda, že bermudy, které mi před rokem byly hodně těsné, teď bez problémů obléknu a s rezervou i zapnu.  To je takové mé malé první vítězství.

Všem, které shazujete nadbytečná kila držím palce a přeji vám, ať vytrváte. Však se toho kýženého výsledku jednou dočkáme a pak si budeme říkat, že to stálo za to. Já se za dva týdny zase ozvu s aktuální situací. Momentálně si říkám, zda se mi podaří za tu dobu dostat se pod stovku. No, uvidíme…

Slávka

Hubnutí v přímém přenosu:


1.7.2016   Rubrika: Hubnutí   |   Komentářů 27   |   Vytisknout

Hodnocení článku: 3/5   Oznámkovat (hodnocení jako ve škole): 1   2   3   4   5  

 

Diskuse ke článku - Hubnutí v přímém přenosu. 5. díl. První krize je tady.

Tato diskuse je otevřena jen pro přihlášené uživatelky.
Zvolte stranu: 1-15 | 16-27
Drapalova
Drapalova - 18.12.2022 8:44

Mám koupený rotoped https://www.fitham.cz/trinfit-vivo-b500i a je super. Dá se na něm příjemně jezdit a hlavně člověk díky jeho síle materiálu nemá strach to na tom pořádně rozšlapat. Chodím na něj cvičit ráda.

 
Neherova
Neherova - 15.12.2022 23:14

Jaký jste si vybrala ten rotoped? Na kterém denně jezdíte?

 
Drapalova
Drapalova - 12.12.2022 0:33

Také jsem letos hodně hubla a povedlo se mi to díky rotopedu, který jsem si koupila a jezdím na něm denně. Nejen že vypadám mnohem líp, já se taky mnohem líp cítím. Zase se můžu normálně pohybovat, je to prostě paráda. I manžel je spokojený s tím co jsem se sebou udělala.

 
Neherova
Neherova - 11.12.2022 11:46

Holky jakým způsobem hubnout zdravě? Chtěla bych v příštím roce co nejvíc zredukovat váhu. Poradíte mi jak na to?

 
Janeckova4
Janeckova4 - 1.9.2022 16:33

Holky hubnutí je nejlepší hlavně pozvolna. Mě se podařilo zhubnout správným jídelníčkem a pohybem. Hodně mi pomáhalo i to, že jsem díky hodinkám https://www.armodd.cz/armodd-squarz-9-pro-stribrna-s-modrym-nylonovym-reminkem-silikonovy-reminek/ měla přehled o tom co jsem za ten den dokázala.

 
surika7
surika7 - 19.7.2016 17:01

Tak Slávko...jak pokračuješ...??? Už tak 10 kg dole pokud jsi to nevzdala.smajlik - 105

 
kianid1357
kianid1357 - 13.7.2016 13:28

NECHAL JSEM SI ZDARMA ZASLAT JÍDELNÍČEK SESTAVENÝ VÝŽIVOVÝM PORADCEM BUDETE PŘEKVAPENI S VÝSLEDKEM.PODLE ZASLANÉHO JÍDELNÍČKU JSEM 10 KG ZHUBL.TAKŽE DOPORUČUJI VYZKOUŠET.
ODKAZ ZDE: https://www.pestryjidelnicek.cz/vp/43bidmf4
.

 
Cinderella
Cinderella - 7.7.2016 18:18

a sacharidy převážně dopoledne, odpoledne a večer raději ne, večer a po cvičení doplnit bílkoviny na růst svalů...

 
Cinderella
Cinderella - 7.7.2016 18:16

nezkoušela jsi www.kaloricketabulky.cz? zapisuješ tam veškeré jídlo za celý den, zadáš výchozí a cílovou hmotnost, výšku, aktivity a ono ti to spočítá, kolik kcal máš za den sníst, kolik bílkovin, tuků, sacharidů a vlákniny...
je velice důležité jíst dostatek vlákniny, ze zeleniny, chia semínka, maliny, hrášek, psyllium, opravdu dodržet 100% vlákniny a bílkovin, a pitný režim 2-3 l denně, jinak to hubnutí nepůjde, nepřekračovat sacharidy a tuky...mně se to osvědčilo, až to člověk vidí černé na bílém kolik toho sežral, pak se omezí snáze...jo a rýže je kalorická bomba, ač se to nezdá...

 
Almega
Almega - 6.7.2016 12:53

Verera: Já mám svalů až moc,takže bych musela zhubnout tak o 20 kilo,aby se to nějak projevilo.Ale vím,co to je,být slabá po nemoci,kdy jsou nohy jak z vaty.

 
Verera
Verera - 5.7.2016 10:32

Almega: Nejíst je pitomost, to sice zhubneš, ale svaly, takže to zase a chvíli nabereš (naštěstí) nebo tě to značně omezuje.

Taky jsem takhle jednou zhubla, sice asi jen 4 kila za 14 dní, ne záměrně ale cestovali jsme, bylo vedro, nebyla chuť k jídlu, takže převážně jen pití a sem tam nějaké pečivo a ovoce. Pak jsme jeli na hory a já jsem nebyla schopna vylézt kopec, jak mi chyběly svaly na nohou. Takže tak fakt ne.

Kdo chce trvale zhubnout, potřebuje se zbavit tuku, ne svalů, takže pomůže jedině omezit tuky a sacharidy, přidat bílkoviny a hýbat se. Všechno ostatní je jen krátkodobé zhubnutí které se rychle vrátí, většinou víc než k původní váze.

 
Almega
Almega - 5.7.2016 9:39

Zhubla jsem poslední dobou cca 6 kilo,jen tím,že nesedím na zadku u TV a knih,ale dělám na baráku a zahradě.K tomu ještě procházky,jím méně,nekupuji si nic sladkého a když tak si dám knackebrot s marmeládou,abych posloužila mlsné hubě a chuti na sladké.Chci shodit ještě 15 kilo,ráda bych chodila plavat,ale zatím se mi nechce lézt do studené vody,u nás nebylo ještě pořádně teplo.Diety nedržím nikdy,ani by mne nebavilo počítat nějaké kalorie a pod! Buď to půjde nějak samo,nebo raději nejíst.Jednou už jsem nejedla nic měsíc,jen pila,shodila jsem 10 kilo,ale s radostí nad úbytkem jsem si dopřála kdečeho "dobrého",až jsem byla za dva měsíce zpět na váze.Tak to už nebudu dělat.

 
Verera
Verera - 4.7.2016 0:51

Taky dlouhodobý stres a nedostatek odpočinku a spánku je na překážku hubnutí. S tím teda bojuju marně, jinak bych tu teď nepsala smajlik - 68

 
kareta
kareta - 3.7.2016 16:28

PEGG: . přidej bílkoviny, pokud nejíš maso, tvaroh a luštěniny, nebo jiné zdroje, kup si proteinový nápoj. Pak to sleze. Pravděpodobně je skladba potravin a poměr živin nevyvážený, takže to nejde dolů.Jen na zelenině, rýži a ovoci a přílohách to fakt v našem věku už nejde. Taky jsem s tím bojovala.Fungoval až to doplnění proteinů.

 
kubikm
kubikm - 1.7.2016 23:52

Arna: přesně tohle jsem dnes psala vnučce...odletěla do Říma a dala si pizzu - zírala, co je to za dobrotu...a prý trochu tučná...
tak jsem ji napsala
co sníš s chutí, po tom nepřiberešsmajlik - 47

 

Zvolte stranu: 1-15 | 16-27
Sponzori

Prohledej


Výherci v soutěžích

Soutěže na Soutez.cz

    Anketa

    Covid

    Prodělali/y jste v uplynulém roce Covid?

    Celkem hlasovalo 61085.
    Archiv anket.