Reklama: Základem každé pracovny jsou kvalitní kancelářské židle . Na Hawaj.cz si vyberete tu pravou přesně podle vašeho stylu.  

Šťáva plná vitaminů

Šťáva plná vitaminůPřipravte si domácí šťávu, která bude chutnat celé rodině...
pošlete nám recept

Podala jsem žádost o rozvod a teď toho lituju

Podala jsem žádost o rozvod a teď toho lituju

Možná m tady odsoudíte, nebo si pomyslíte, že nevím, co chci, ale i přesto jsem se rozhodla vás požádat o názor na mou situaci. Podala jsem totiž žádost o rozvod, ale teď toho lituji a chtěla bych to vrátit zpět. Vlastně pořádně nevím, co by bylo v mé situaci nejlepší.


Je mi rovných čtyřicet, máme dvě dcery, patnáctiletou a dvanáctiletou. S mužem jsme se brali z lásky, nemuseli jsme, první dcera se nám narodila až dva roky po svatbě. Žili jsme si dobře,řekla bych takovým klidným životem bez větších karambolů. Dokud byly dcerky malé, bylo kolem nich dost práce, tak jsem asi spoustu věcí nevnímala. Až v posledním roce mi začalo docházet, že s manželem spolu sice žijeme ve zdánlivě spokojeném a harmonickém svazku, ale vytratila se z něj jakákoli vášeň, jakýkoli náboj. On je hodný, takový medvídek. Vždycky se mnou ve všem souhlasí, nikdy neodporuje, je pracovitý, celou výplatu investuje do rodiny. Vlastně bych si neměla na co stěžovat.


Jenže já si najednou začala připadat nějaká vyhaslá. Uvědomila jsem si, že mi chybí pohlazení, pochopení, dotyky. Manžel na tohle není, nikdy mě sám od sebe nepohladí, nedá mi pusu jen tak, aby mi třeba přinesl kytku, to se ještě nestalo, dokonce ani k narozeninám. Na ty je schopen dokonce zapomenout. Prostě jsem si vedle něj začala připadat taková prázdná, že ani nežiju, nebo přesněji že ani nežijeme spolu ale spíš vedle sebe. Sice se na provozních záležitostech dohodneme, to bez problémů, ale to je tak vše. Sex když proběhne jednou za měsíc, tak si můžu gratulovat a většinou to musím i sama iniciovat. On by bez oho klidně asi vydržel.


Před pár měsíci jsem se několikrát snažila s ním promluvit, vysvětlit mu, co cítím a co bych chtěla, ale jho rekce byla taková, jaký je on sám. Pokýval, povzdychnul a řekl, že už je prostě takový. Došlo mi, že rozhovory na too téma jsou zbytečné.


A pak jsem se poznala s jedním mužem, který mě úplně očaroval. Sice je o dost let starší, ale možná i díky tomu je velmi charismatický, sečtělý, inteligentní. Vyzařuje z něj ohromné fluidum, kterému jsem úplně propadla a i když se za to stydím, začali jsme se spolu stýkat jako milenci. Najednou jsem měla pocit, že létám, bylo mi úžasně. Přítel začal velmi brzy mluvit o tom, že by se mnou chtěl být stále - je rozvedený a žije sám. Tvrdil, že mu nevadí mé dcery, že by si moc přál, abychom byli všichni společně.


No a já udělala, co jsem udělala. Asi pod vlivem nějakých zamilovaných hormonů jsem manželovi oznámila, že se chci nechat rozvést, což ho viditelně nemile překvapilo, ale věrný svému naturelu v podstatě jen pokrčil rameny a řekl, že nutit mě, abych s ním byla, nemůže. Jen se zeptal, jestli někoho mám, což jsem mu odkývala a od té doby je komunikace mezi námi na bodu mrazu. Podala jsem žádost o rozvod a říkala si, že holt vydržím tohle nepříjemné období a pak už bud dobře.


První ránu jsem dostala od dcer, které po té, co se dozvěděly, že se budeme s tátou rozvádět a já mám nového přítele zcela kategoricky prohlásily, že s žádným cizím chlapem žít nebudou a chtějí zůstat s tátou. Přiznám se, že mě to dostalo a dodnes to nedokážu vydýchat.


Druhou ránu jsem dostala od mých rodičů, kteří mi vyčinili, že si nevážím dobrého bydla a hodného chlapa a rozbíjím dětem rodinu.


Třetí ránu mi zasadil přítel, který na to, že jsem podala žádost o rozvod reagoval hodně rozpačitě. Viditelně ho to nemile překvapilo a já jsem získala dojem, že to předtím byly jen takové řečičky a on ve skutečnosti na svém svobodném životě nechce nic měnit. Strašně jsem se v něm zklamala.


A pak mi došlo, že jsem asi pěkná kráva (promiňte mi ten výraz). Že jsem zničila naši rodinu, vzala dětem jistotu rodičovského zázemí, zklamala mého muže, u něhož mi najednou došlo, že ať je jaký je, tak jsem se na něj mohla vždycky spolehnout a je to férový chlap.


Strašně bych to chtěla vrátit zpátky. Kdyby to, co se stalo, šlo vymazat, chtěla bych to udělat. Ale ono to nejde. S milencem jsem vztah ukončila a teď přemýšlím, co dál. Doma mi to nikdo neusnadní, muž se mnou téměř nekomunikuje a dcery zrovna tak.


Chtěla bych to, co jsem udělala, napravit, ale nevím, jak na to. Mám stáhnout žádost o rozvod a nechat život plynout dál s tím, že se to časem usadí? Nejraději bych to tak udělala, ale nejsem si jistá, že to zabere. Asi mi nezbyde nic jiného, než si před mužem i dcerami posypat hlavu popelem. A z toho mám strach. Co když mě odmítnou? Dcery asi ne, ty budou nejspíš rády, ale co manžel? Nevím, jestli by byl schopen překousnout mou nevěru a žít se mnou dál.


Pěkně jsem to zavařila. Klidně mi vynadejte, očekávám takové reakce. Ale prosím, zkuste mi poradit, jak to všechno napravit. Já bych si nejraději nafackovala, věřte mi.

Eva


29.9.2016   Rubrika: Partnerské problémy   |   Komentářů 67   |   Doporučit článek   |   Vytisknout

Hodnocení článku: 3/5   Oznámkovat (hodnocení jako ve škole): 1   2   3   4   5  

 

Diskuse ke článku - Podala jsem žádost o rozvod a teď toho lituju

Tato diskuse je otevřena jen pro přihlášené uživatelky.
Zvolte stranu: 1-15 | 16-30 | 31-45 | 46-60 | 61-67
Anče
Anče - 11.10.2016 12:32

smajlik - 105Evo - pokud litujete návrhu=vezmeěte zpátky.Já bych to ale nedělala,Tvůj muž evidentně nejeví zájem o nějaké společné aktivity,trávení volného času,prostě společný život.Tohle je jen přežívání ve společné domácnosti.Šla bych od něj pryč,život máme jenom jeden.smajlik - 105

 
YXH
YXH - 8.10.2016 1:20

Verera: kubikm: smajlik - 47
Taky si myslim, ze neni vina jenom na jeho strane. Tady se rika "it takes two to tango" jsou dva na tango.
A jak rika kubikum pokud si ho nepostavi... Proto si ma poridit robertka smajlik - 68
Ne ale vazne, ono nejde jenom o to aby on byl mily a pozorny k ni, kdovi jak je ona jinak studena k nemu. smajlik - 26

 
Bellana
Bellana - 3.10.2016 16:15

Pálilo ji dobré bydlo? Kdybych musela žebronit o pohlazení a sex, za dobré bydlo bych to nepovažovala ani teď po šedesátce, ne tak ve čtyřiceti. Upřímně přiznám, že nemám ponětí, jak bych to řešila na Evině místě. Asi bych neskočila na lep prvnímu milenci a asi bych počkala, až děti budou dospělé. Asi. Určitě to nevím.

 
Piafka
Piafka - 2.10.2016 22:24

Verera: jakýkoliv "zajímavý program" ti nevynahradí uspokojivý intimní život. Pokud ti tedy není osmdesát.

 
Piafka
Piafka - 2.10.2016 22:21

kubikm: Pokud na to ten chlap není a navíc proti nim hraje velkou roli už dlouhý stereotyp běžného soužití, tak i kdyby se ta ženská na hlavu postavila, nic s ním nehne. To rozhodně není její vina. Bohužel toto není věc zjistitelná první roky vztahu, projeví se až po delší době.
Osobně si také nedovedu představit být v manželství v roli sexuálního loudila nebo člověka doprošujícího se o pozornost, dotek, pohlazení, jakoukoliv něžnost. Která z vás ano? Tady rozhodně neplatí, že když to s tím protějškem proberete, tak se on to pochopí a změní se. Ani náhodou.

 
kubikm
kubikm - 2.10.2016 21:02

Verera: no...pokud si někdo myslí, že celý život vydrží prvotní vášeň...to holt nesmí číst dívčí románky...
jsme s mužem 48 let...a ještě jsme 6 let spolu chodili....
pokud se na něj mohla vždy spolehnout...tak si myslím, že pokud s ní nespí, je to hlavně její vina
jak říká jedna zdejší dáma - která si ho nepostaví, ta si ho nezaslouží...

 
Rema
Rema - 2.10.2016 21:00

Verera:
"Neříkám, že se člověk nemůže rozejít, ale pokud je opravdu ve vztahu tak nešťastný, tak ho má ukončit, se všemi důsledky jako je to, že bude bez dětí, začít žít samostatně a až pak se po někom poohlížet. V takovém případě by to dcery asi i časem pochopily a ublížilo by jim to daleko míň , dá se věřit, že vztah byl opravdu pro dotyčnou nepřijatelný." smajlik - 47


 
Verera
Verera - 2.10.2016 20:23

Eva se zjevně s manželem o sexu nebavila, myslím věcně, co který z nich potřebuje, co by komu vyhovovalo. Jen se něco domýšlí.

Čeká od manžela drobné pozornosti, ale dělá něco podobného ona pro manžela? Ono to nikdy nefunguje jen jednostranně.

Po dvaceti letech soužití najednou zjistila, že jí něco chybí, když se manžel choval víceméně stejně a to se brali dva roky před narozením dětí?

Mně to prostě připadá, že holky už jsou samostatné, ona se předtím realizovala péčí o ně, teď má najednou prázdno a neví, jak ho zaplnit. Místo, aby si našla nějaký program, klidně něco zajímavého společně s manželem ( asi bude muset organizovat spíš ona, ale to by ji nemělo po těch letech překvapit), tak dospěla k závěru, že jí život utíká a ona honem musí něco dohnat.

Neříkám, že se člověk nemůže rozejít, ale pokud je opravdu ve vztahu tak nešťastný, tak ho má ukončit, se všemi důsledky jako je to, že bude bez dětí, začít žít samostatně a až pak se po někom poohlížet. V takovém případě by to dcery asi i časem pochopily a ublížilo by jim to daleko míň , dá se věřit, že vztah byl opravdu pro dotyčnou nepřijatelný.

Takhle to okolí vezme jako poblouznění a podraz a není se co divit.

 
krasaka
krasaka - 2.10.2016 20:15

smajlik - 61 Je to taky tím, že už delší dobu je všude přesexováno smajlik - 76
Nemyslím, že je aspoň v 50ti procentech manželství stejná chuť na milostné hrátky, zvláště po letech, kdy už převažuje přátelství, úcta /a taky zvyk/.
Naše matky to snad neřešily vůbec - tehdy ještě platila rada anglických matek svým dcerám před svatební nocí "možná se ti to nebude líbit - tak zavři oči a mysli na Anglii" smajlik - 34
Já na místě Evy bych si pořídila tajného milence, pokud možno bez velkého citového poblouznění a tak, aby tím netrpěla rodina. smajlik - 47
Jenže většina žen spojuje sex s velkou zamilovaností a jak říkal Menšík Bohdalové : "Chlap si jen občas odskočí /jako správný kohout/ a rád se vrací k večeři, hlavně když je v lednici pivo. smajlik - 93 -
Kdežto ženská hned natahuje moldánky, bů,bů,bů - balí kufry a uteče aspoň k mamince - kdo z nich je nemorální ???smajlik - 26"
Taky nebyla ani polovina rozvodů, i když to byly většinou ženy, které držely "hubu a krok" a z dnešního hlediska nemyslitelné - ovšem blaho dětí bylo na prvním místě a chlapi se - napříč staletími - stejně nezměnili a nezmění /testosteron jako výmluva a především mozek v kalhotáchsmajlik - 48/
A bylo to nespravedlivé k ženám muset zapřít svoje JÁ a kvůli rodině nežít, ale živořit /ovšem tehdy spousta žen ani netušila, co je tio orgasmus, čím vzdělanější společnost, tím vše bývá horší/ - tady je každá rada drahásmajlik - 26

 
Rema
Rema - 2.10.2016 19:11

rychlonožka: v prvé řadě si ho zaslouží ty děti, a to rozbitá rodina určitě není, teď už může Eva dělat, co chce, ať odejde nebo zůstane, u dětí tratila tak jako tak, možná ji holky časem pochopí, ale za hodně hodně let

snad v tom věku není tak naivní, aby si myslela, že hormonální erotické pobláznění vydrží na vždy, pak jí zbude jenom obyčejný chlap, který má smradlavé ponožky, chrápe a navíc to není vlastní otec holek, příliš vysoká cena za pár měsíců úžasného sexu 
rychlonožka
rychlonožka - 2.10.2016 18:58

Holky, já si teda neumím představit, že by dva dospělí s pomalu dospělými dětmi chodili na terapii k někomu, kde by paní rozebírala, jak jí chybí, že s ní manžel nespí. Já bych to nedala. Je to ponižující. Sama jsem o tom mlčela a užírala se, a bylo nám míň. Styděla jsem se za to, že mi to chybí. Věděla jsem, že by to jako argument neobstálo zhola nikde. Dával domů všechny peníze a NIC MI PŘECE NECHYBĚLO. Jen jsem byla nespokojená. Když se poměry velice změnily, tak mi vlastně nic než rozchod nezbylo. Bonusem mi byl člověk, kterého jsem potkala, aniž bych co plánovala a který mi ty roky vynahradil. Ať se sexem, výlety, sportem či kulturou. Asi to tak mělo být, asi jsem si to zasloužila. Naše Eva se rozhoupala poněkud dřív, než na to sama byla připravená. Kdyby nepotkala toho pána, počkala by nějaký ten rok. Holky by šly studovat, nebyly by doma, a pak by to stejně řešila. Ona cítí, že ztrácí jistotu a najednou se lekla, že to vlastně nechtěla. Rozumím jí,to je ta první panika. Co následuje po rozhodnutí. Evo, ručník už je v ringu, karty jsou už rozdané. Vzít to zpět nemůžete. Zaprvé byste si musela sama sebe přestat vážit, kdybyste přilezla ke křížku, zadruhé kruci jste snad dospělý člověk, co nese následky svých rozhodnutí? To se radši doma necháte mužem přehlížet a rodiči při návštěvách peskovat jako malá holka? Říkám, bez ohledu na vše kolem jděte bydlet sama, v klidu počkejte na rozvodové řízení, třeba vás nerozvedou a odloží to, třeba se v manželovi něco hne. Mám ale zkušenost, že to nemá dlouhé trvání a sklouzne to do starého pořádku....A říkám, žijeme jen jednou. Snad si každý zaslouží nějaké štěstí, byť vydřené....

 
Rema
Rema - 2.10.2016 17:28

YXH: souhlasím, až na tu poslední větu,myslím pořád hlavně na ty holky, ideálně by absolvovali párovu terapii, možná by se mnohé osvětlilo, nadsamce z něho neudělá, ale najdou kompromis
v dnešní době mi přijde, že všichni mají na zřeteli jen sebe, bez ohledu na děti

 
Rema
Rema - 2.10.2016 17:22

kubikm: ty delfíny vidím jen modře, pak zase jen ty milence a přitom se snažím, ale v šedém prostě ne smajlik - 72

 
YXH
YXH - 2.10.2016 17:21

kubikm: Ja se detem nedivim. Asi bych reagovala stejne, jako ony.
Proste damu palilo dobre bydlo. Tak se ohlizela jinde. Jestli s manzelem mluvila jenom jednou o tom, ze je nespokojena, tak neni divu, treba mu trvalo delsi dobu, nez si rozmysel, cim by ji udelal radost. Kdovi jak to opravdu z jeho strany je.
Mozna, ze si napred nasla pana na poteseni a pak jenom hledala vymluvu proc tomu tak bylo, jenze to nam pani stejne nerekne.
Starsi pan mel zajem jenom o povyrazeni. Ne si na krk uvazat rozjitrenou ctyricitku se dvema pubertalnimi divcinami. A po pravde se mu nedivim.
No a ted je v brynde protoze si rozhazela celou rodinu. Holkam se nedivim a v podstate by bylo dobre, kdyby ji ten jeji "medvidek" sbalil kufr a soupnul za dvere.

 
Rema
Rema - 2.10.2016 17:14

rychlonožka - s tím se souhlasit dá, chápu i tu tchýni, jak už jsem řekla, neschvaluji nevěru, ale pokud jsou nedospělé děti a rodina šlape, pak je to asi to nejlepší řešení ze všech špatných, dokonce bych řekla, že bezpečnější než u chlapů, protože u nich hrozí, že milenka se o provalení nevěry s radostí postará, aby ho urvala pro sebe, to u milenců asi moc nehrozí, aspoň tady tomu to evidentně vyhovovalo, jak to bylo

kubikm - 2.10.2016 15:37 - přesně tak, puboška má pravdu, já jsem měla jako holka, a mám pořád, za to, že moje mamka by měla od otce odejít, ale pokud by to udělala kvůli jiného chlapa, ne kvůli sobě, taky by se mi zhnusila

odsuzuji sobectví chlapů, kteří kvůli sexu opouštějí rodinu a u žen to neschvaluji jakbysmet, přitom osobně považuji sex v manželství za dost podstatnou složku vztahu, dokázala bych to pochopit, pokud je pán skrytý homosexuál, ale to už by ho po těch letech nepřemluvila asi ani jednou za měsíc

 

Zvolte stranu: 1-15 | 16-30 | 31-45 | 46-60 | 61-67
Sponzori

Prohledej


Výherci v soutěžích

Anketa

Zpívám rád a je to na mě doufám znát...

Zpíváte si občas doma?

Celkem hlasovalo 127554.
Archiv anket.