Reklama: Základem každé pracovny jsou kvalitní kancelářské židle . Na Hawaj.cz si vyberete tu pravou přesně podle vašeho stylu.  

Buritto s Jihočeským žervé, fazolemi, hovězím ragú, avokádem a koriandrem

Buritto s Jihočeským žervé, fazolemi, hovězím ragú, avokádem a koriandrem

Mexická klasika s Jihočeským žervé od Madety. V tomto jednoduchém receptu nechybí kvalitní hovězí maso, mexické fazole nebo avokádo. Šmrnc mu dáte kořením Fajitas a koriandrem. Zarolujte si dnešní dokonalý oběd...

pošlete nám recept

Kyselá kolegyně ze mě vysává energii

Kyselá kolegyně ze mě vysává energii

Už nemůžu, tak jsem se rozhodla se vám tady svěřit. Možná pro mě budete mít nějakou radu, jak se obrnit vůči mé kolegyni, s níž sdílím kancelář. Ona je totiž velice náročný člověk a já na sobě pozoruju, že jsem z ní strašně utahaná, doslova ze mě vysává energii. Asi bych se měla naučit nějak ji vytěsnit a nepouštět si ji k tělu, ale i když jsem se o to snažila, tak mi to nejde.


Pracujeme spolu na jednom státním úřadě, sedíme v kanceláři jenom my dvě. Ona je starší než já, a to jak věkem, tak i služebně. Je na téhle pozici už dlouhá léta. Já jsem nastoupila před rokem a půl, prošla jsem tehdy výběrovým řízením a byla moc ráda, že jsem získala práci ve státních službách.


Nejdřív bylo všechno docela v pohodě. Anebo jsem si to aspoň namlouvala. Vlastně od začátku jsem z kolegyně měla takové trochu rozporuplné pocity. Nikdy se neusmála, nikdy nezažertovala, nic takového. Tvářila se dost nepřístupně, nicméně měla na starost mne zaučit a to dělala skvěle. Velmi rychle jsem se do své práce vpravila a brzy byla schopná fungovat zcela samostatně.


Jenže čím déle s ní sdílím kancelář, tím více se cítím unavená. Já vím, že každý jsme nějaký, ale pro mne je náročné snášet celý den její negativistickou povahu. Ona je jak očarovaná, nebo zakletá ve svém světě, kde nic není správné, dobré, uspokojující. Když promluví, tak jen kriticky, ublíženě, naštvaně. Přitom si povídat chce, to zase ano, ukecaná je dost, až příliš, ale padají z ní jenom samé stížnosti.

Stěžuje si na manžela, na děti (ty má už dospělé), na rodiče, na sousedy, na prodavačky. Vlastně na kohokoli, kdo je v její blízkosti a nebo s ním přijde nějak do kontaktu. Věřím tomu, že si doma stěžuje zase na mě. Jsem už na ni alergická a začínám z ní mít žaludeční neurózu. Já jsem pozitivní člověk, mám ráda legraci, lidi. Jasně, taky mě občas něco naštve a postěžuju si, ale nemám to jako životní náplň.


Ona ano. Všechno a všichni jsou špatní, jen ona je ta správná, kterou ale nikdo nechápe. Stěžuje si, že manžel s ní nekomunikuje, že prý doma jen sedí u televize a nemluví s ní. Já se mu nedivím, asi ho už přestalo bavit dělat jí vrbu pro její věčně nespokojené litanie. Dětem mluví do výběru partnerů a pak si stěžuje, že s ní děti nechtějí probírat, co je v jejich životech nového. V práci jde na oběd a vrátí se z jídelny naštvaná, že to jídlo stálo zase za nic a že by ty kuchařky měli všechny vyházet. Jde nakoupit a i tam je všechno špatně - neochotné prodavačky, nekvalitní zelenina apod.


Nemůžu sem rozepsat úplně všechno, bylo by to na dlouho. Nejhorší je, že ona má nutkavou potřebu všechna ta svá negativa s někým sdílet a jelikož jsme v kanceláři jen my dvě, sdílí je se mnou. A nestačí jí, když jenom kývám, ona přímo vyžaduje účast, podporu, uznání, jak je dobrá a jak jsou všichni ostatní ti zlí.


Já už nějak nemůžu. Několikrát jsem se snažila ji nějak usměrnit, navést na pozitivnější náhled, jednou jsem jí dokonce na rovinu řekla, že ze mě tím svým neustálým nadáváním vysává energii, že by se měla krotit. Ale k ničemu to nevedlo. Na chvíli se urazila, dva dny se držela zpátky a pak to začalo nanovo.


Neporadíte mi někdo, jak se vůči takovému člověku obrnit? Přemístit se do jiné kanceláře není možné, všude je plno. Stěžovat si na ni u vedení je hloupost, ona pracovně je dobrá, všechno zvládá a nějaké osobní problémy mezi námi by asi vedení neřešilo.


Nevím, jak na ni. Anebo lépe - jak na sebe? Jak se naučit ji nějak vytěsnit, aby mě tak nevysávala?

Jiřina


5.10.2016   Rubrika: Čtenářské příběhy   |   Komentářů 32   |   Vytisknout

Hodnocení článku: 2,8/5   Oznámkovat (hodnocení jako ve škole): 1   2   3   4   5  

 

Diskuse ke článku - Kyselá kolegyně ze mě vysává energii

Tato diskuse je otevřena jen pro přihlášené uživatelky.
Zvolte stranu: 1-15 | 16-30 | 31-32
Lucinka258
Lucinka258 - 24.5.2023 5:44

Taky mám v práci jednu kolegyni, se kterou si nesedíme, ale musíme spolu nějak vycházet. Hrozně mě její chování rozčiluje a ruší od práce. Špatně se soustředím, tak už zvažuju, jestli si nepořídím nějaké doplňky stravy na soustředění. Našla jsem třeba zelený kratom https://www.greenherbs.cz/a/druhy-a-ucinky-kratomu , který vypadá docela slibně :-) .

 
Janeckova4
Janeckova4 - 28.12.2021 22:21

Já jsem byla bez energie opravdu dlouhou dobu, protože na mě úplně přestala fungovat káva... Potřebovala jsem něco, co by mne dokázalo při náročném pracovním vytížení nakopnout a našla jsem si přírodní kratom https://kratomlevne.cz/ , který mne dokáže opravdu nakopnout.

 
Veronaska
Veronaska - 25.9.2019 8:44

Jasně, já si ho objednávám přímo z jejich stránek www.kombe.cz, já si objednávám největší balení za 949 Kč, ale mají tam i menší balení.

 
Terka jun
Terka jun - 20.9.2019 11:52

Doporučíte mi ho tedy? kde bych ho mohla koupit? a za kolik?

 
Veronaska
Veronaska - 18.9.2019 17:20

Pokud máte zájem o přírodní cestu, tak mohu doporučit ženšenový korejský čaj, který mne vždy a každý den nakopne.

 
Terka jun
Terka jun - 15.9.2019 18:41

Dámy poradíte mi prosím, jak bych si mohla dobíjet hlavně teď přes zimu životní energii?? co je na to dobré dělat?

 
bobulka
bobulka - 11.10.2016 13:35

Anče: Bohužel já si takto pomoci nemůžu, bydlím 150 km od ní a tudíž si povětšinou voláme. Jenže sestra není maminka, sourozenci bych dokázala od plic říct, ať s tím jde kamsi, ale mámě? Zvlášť, když bratr už nežije a má tedy - jak říká - jen mě (což není pravda, má samozřejmě ještě tátu a další lidi). A tak to poslouchám, občas ji zpucuju, když už to přesáhne všecky mezky, pak to na čas trochu omezí. A já jsem se naučila se tím nenechat zdeprimovat, prostě to pak otřesu jak pes.

 
Anče
Anče - 11.10.2016 12:14

YXH: Jako legrace super...ale v praxi by to nedopadlo dobře - roznášela by o Jiřině zvěsti o tom,jak propadla ,svědkům, atd.Obrátilo by se to proti Jiřce.Tady není rada do praxe,jen ucpávky do uší nebo sluchátka.smajlik - 105

 
Anče
Anče - 11.10.2016 12:11

: bobulka: Znám to,moje mamka mi dělala to samé-přitom k mojí sestře se chovala úplně jinak.Tak jsem udělala to,že jsem se s ní setkávala jenom venku a v přítomnosti dalších lidí z rodiny - taková setkání=musela zachovávat,dekorum,-na to tahle starší generace slyší. Mamka zemřela a,bohužel,jak jsem napsala v jednom svém příspěvku,moje mladší sestra se ke mně začala chovat tak,jako mamka tehdy.Snad hůř.smajlik - 66

 
bobulka
bobulka - 10.10.2016 15:12

Bohužel musím říci, že je to skoro jako napsané o mojí mamince, ovšem ta je v důchodu a své nářky přednáší pouze a výhradně mě. Změnit se to nedá, je potřeba se s tím naučit žít, tedy nepouštět tu vlnu negativních informací za vnější ochrannou bariéru a ihned po doznění hlasu pustit z hlavy!

 
YXH
YXH - 8.10.2016 20:14

Verera: Krasarka: smajlik - 68smajlik - 68 Masle paradni napad a strazni vez taky, ty se najdou snadno.
kareta: No jo, ale kdo by to sukal smajlik - 68smajlik - 68

 
YXH
YXH - 8.10.2016 20:14

Verera: Krasarka: smajlik - 68smajlik - 68 Masle paradni napad a strazni vez taky, ty se najdou snadno.
kareta: No jo, ale kdo by to sukal smajlik - 68smajlik - 68

 
kareta
kareta - 5.10.2016 22:57

To má z toho, že nešukásmajlik - 42

 
Haninka
Haninka - 5.10.2016 21:41

Renee: já se tedy v práci taky zrovna nenudím, ale taky mám 2 kolegyně (je nás 6), které bych nejraději smajlik - 36 ony vědí všechno nejlíp, všechno, každý tel.hovor, okomentují, vědí, jak by co dělaly, protože, ti, co to dělají, to nedělají správně, se zákazníky občas mluví jak se dementy, je to na zabití. Naučila jsem se vypínat a tvářit se, že je neslyším. Ne vždycky to bohužel jde. Takže radu nemám. Vlastně jedna se mnou jednou týden nemluvila, protože jak pořád remcá, nic jí není vhod, tak jsem jí řekla, že mě tyhle pseudoproblémy nezajímají, že se svojí negativní povahou je energetický upír a týden jsem měla klid. Pak se otřepala a jelo se nanovo.

 
Petruša
Petruša - 5.10.2016 20:46

krasaka: taky mě to pobavilo s tou mašlí smajlik - 68

Verera: s tou literaturou taky dobrý smajlik - 68

 

Zvolte stranu: 1-15 | 16-30 | 31-32
Sponzori

Prohledej


Výherci v soutěžích

Soutěže na Soutez.cz

    Anketa

    Covid

    Prodělali/y jste v uplynulém roce Covid?

    Celkem hlasovalo 76946.
    Archiv anket.