Reklama: Základem každé pracovny jsou kvalitní kancelářské židle . Na Hawaj.cz si vyberete tu pravou přesně podle vašeho stylu.  

Buritto s Jihočeským žervé, fazolemi, hovězím ragú, avokádem a koriandrem

Buritto s Jihočeským žervé, fazolemi, hovězím ragú, avokádem a koriandrem

Mexická klasika s Jihočeským žervé od Madety. V tomto jednoduchém receptu nechybí kvalitní hovězí maso, mexické fazole nebo avokádo. Šmrnc mu dáte kořením Fajitas a koriandrem. Zarolujte si dnešní dokonalý oběd...

pošlete nám recept

Lhala mi, že bere antikoncepci

Lhala mi, že bere antikoncepci

Zajímal by mne názor vás, žen na mou situaci. Cítím se totiž podvedený, oklamaný a zneužitý. Moje, teď již bývalá, přítelkyně, mi totiž lhala, tvrdila, že má antikoncepci, konkrétně tělísko. Jenže to nebyla pravda.

Seznámili jsme se na jaře a začali spolu chodit. Nebudu zastírat, velmi jsem se do ní zamiloval. Je příjemná, chytrá, líbila se mi i vzhledově. Ani jeden z nás už není žádný zajíc. Mně je skoro čtyřicet a mám za sebou jedno nevydařené manželství a dvě děti, které jsou v péči bývalé manželky. Přítelkyni je 33 roků.

Náš vztah se rozvíjel slibně. Bydleli jsme ale každý zvlášť, přece jenom jsme spolu chodili ještě dost krátce, ani jeden z nás nechtěl nic uspěchat. Ona mi skálopevně tvrdila, že není mateřský typ a děti nechce. Sice mne to trošku zarazilo, ale problém jsem s tím absolutně neměl. Uvažovat o společných dětech by bylo po několikaměsíční známosti stejně předčasné a navíc, já už dvě mám a kdyby už další nebylo, nijak bych tím netrpěl. Takže jsem v tomto ohledu respektoval její pocity.

Taky mi řekla, že má zavedené tělísko, prý nechce nechat nic náhodě. Uvěřil jsem jí.  Vzhledem k jejímu prohlášení a dětech, které mít nechce, jsem neměl sebemenší důvod ji podezírat z nějaké plánované, předem promyšlené lži.

Jenže jak se později ukázalo, všechno bylo asi trochu jinak. Před měsícem mi oznámila, že je těhotná, snažila se mi namluvit, že tělísko selhalo. Zpočátku jsem jí uvěřil, myslel jsem, že zvolí potrat, když děti nechce. Ona mne však šokovala. Prý když už se stalo, tak si dítě nechá, beztak na to má věk a už nemá v tomto směru na co čekat.

Zůstal jsem jako opařený. Já společné dítě zatím skutečně neplánoval. Zeptal jsem se jí, co způsobilo ten náhlý obrat a ona mi řekla, že to tak prostě cítí, že si neuměla představit, jaké žena prožívá pocity, když zjistí, že je těhotná. Ale že mne chápe, nic ode mne prý nechce a chtít nebude, dokonce navrhla, že mne nenechá ani napsat do rodného listu. Tohle pro mne byl ještě větší šok.

Abych to zkrátil. Dva týdny poté, co mi oznámila těhotenství, se se mnou rozešla. Ještě jednou zdůraznila, že jí ani dítěti nejsem ničím povinován a bude lepší, když jeden na druhého zapomeneme.

Jenže copak to jde? To dítě jsem sice cíleně neplánoval, ale stalo se, pravda, dobře mi z toho není, čím dál víc si myslím, že to na mě jednoduše nahrála. Tikaly jí biologické hodiny a tak si našla někoho, kdo jí dítě udělá. A když jsem splnil úkol, najednou jsem přestal být žádaný. I to její zdůrazňování, že mě neuvede v rodném listě a zmizíme jeden druhému ze života, téhle teorii nahrává.

Pro mne je tu však jedno velké ale. Nejsem typ lehkovážného člověka, i když mi manželství nevyšlo, své děti miluji a starám se o ně. Poctivě platím alimenty, všechny zájmové kroužky v plné výši, hradím i školy v přírodě, tábory a přispívám exmanželce na výdaje s větším oblečením. Připadá mi to tak naprosto normální a v pořádku. Bývalá manželka nemá vysoký plat a jenom s alimenty by s dětmi třela bídu s nouzí. A to já nemůžu dopustit. Nepíšu to tady proto, abych se ukázal, jak jsem dobrý a zodpovědný.

Píšu to z důvodu, že teď se mi má narodit další dítě, které bude rovněž moje, jsem jeho otec. Ať je to jak je, to dítě za nic nemůže, podle mne má právo na oba rodiče a vůbec se mi nelíbí představa, že bych měl z jeho života zmizet ještě před tím, než se narodí.

Přemýšlím, že za ten podraz, který na mne bývalá přítelkyně udělala, budu trvat na kontaktu se svým dítětem, budu se chtít podílet na jeho výchově, výživě, zabezpečení. Už jsem jí to i řekl a ona se toho doslova zděsila, prý si se mnou už nemá co říct, náš vztah byl omyl a měl bych jí dát možnost začít i s dítětem úplně od začátku a nezasahovat do jejich života.

Není mi z toho dobře. Možná v tom hraje roli moje uražená ješitnost a hrdost, možná jsem pod vlivem velkého zklamání, které jsem prožil. Moc by mne zajímaly názory žen na tuto situaci. Co myslíte, že by bylo v tuhle chvíli nejlepší, abych udělal, případně neudělal? Předem vám děkuji.

Miroslav


15.11.2012   Rubrika: Partnerské problémy   |   Komentářů 61   |   Vytisknout

Hodnocení článku: 2,9/5   Oznámkovat (hodnocení jako ve škole): 1   2   3   4   5  

 

Diskuse ke článku - Lhala mi, že bere antikoncepci

Tato diskuse je otevřena jen pro přihlášené uživatelky.
Zvolte stranu: 1-15 | 16-30 | 31-45 | 46-60 | 61-61
monia
monia - 24.11.2012 14:25

Stanik: 21.11.2012 12:18 Taky mi to tak připadá, i mně je ho líto.

 
Stanik
Stanik - 21.11.2012 12:20

a jinak... kdyz je slecna takhle uvedomela.. ani bych se nedivila, kdyby oplodnovacu bylo vic.. jinak by vas v rodnem liste jiste uvedla.

 
Stanik
Stanik - 21.11.2012 12:18

tak si myslim, ze pan narazil na zoufalku - lovkyni spermatu, co so chce dite za kazdou cenu - i bez otce. Je mi ho lito.

 
rychlonožka
rychlonožka - 18.11.2012 17:44

No, Miroslav je koukám jediný spravedlivý, co to má srovnáno: slečnu srovná do latě, bude se podílet, bude trvat, vychovávat, pociťuje podraz.

Co píšou chlapi v opačném případě? Vážené čtenářky, ona mě podvedla! Čeká se mnou dítě a chce alimenty a vdavky?! A neplánovali jsme to! Podvodnice jedna! takhle mě uhnat!

Pane, umíte si představit, kolik mužů by zrovna tu Vaši variantu bralo? Užít si a nenést následky?

Takového partnera bych asi nechtěla. Všechno řešit, do všeho mluvit, a hlavně aby bylo ve všem po jeho...to radši sama. Na všechno.

To je hodně podivné po pár měsících vztahu trvat na doživotních závazcích díky neplánovanému početí, nemyslíte?

Co proboha považujete za podraz? Že ta dotyčná bude mít sama práci a všechny povinnosti kolem Vašeho společného neplánovaného děcka? Že je ve svém věku tak hloupá, aby si neuměla spočítat, co na sebe nakládá?

A co jí zazlíváte? Že se po pár měsících, co Vás zná, neodvažuje vztah posunout dál k příbuzenským návštěvám, kde by ji poměřovali třeba i pohrdavými pohledy? Řekla bych, že jste zklamal reakcí na dítě a nyní si nesete za to svůj díl. Možná právem. My u toho nebyly...

 
Jagea
Jagea - 15.11.2012 21:07

Nepřísluší nikomu z nás vynášet jakékoliv soudy, pokud nemůže být slyšena i druhá strana.
Zaráží mě věta:"Přemýšlím, že za ten podraz, který na mne bývalá přítelkyně udělala, budu trvat na kontaktu se svým dítětem, budu se chtít podílet na jeho výchově." smajlik - 71
Na základě tohoto výroku zas tak moc autorovi nevěřím, že se vše odehrálo přesně tak, jak popisuje. Souhlasím s těmi, co říkají, že kdyby cílem přítelkyně bylo prvoplánově mít dítě bez otce, nekomplikovala by si život tím, že by mu o těhotenství vůbec řekla...

 
kubikm
kubikm - 15.11.2012 20:55

Gorawen: když jsem byla ještě hodně mladá, říkala mi jedna paní, tehdy něco nevídaného...svobodná matka...že si vyhlídla pěknýho, chytrýho chlapa...a chodila s ním, než otěhotněla....
nikdy po něm nic nechtěla, dokonce mu řekla, že otec je někdo jiný...
celá vykulená jsem to říkala babičce...a ona mi řekla "včelí královna"
no čučela jsem
ale jsou i ženy, co nejsou lesby, ale chlapa prostě nechtějí, ale dítě ano...a to je tak
takže je i tato možnost...
a právě jak ty hormony...možná ji napadlo, že...ale potom se rozhodla jinak...proto navrhla, že ho nenapíše jako otce
což tedy klidně může...sice po ni bude sociálka dupat...
on by se k dítěti dostal jedině tak, že by požádal o testy DNA

asi být mirkem...nechala bych ji být...a pokud by časem přišla, tak bych to řešila

 
Gorawen
Gorawen - 15.11.2012 17:57

Nevim mne to prijde, ze ona asi opravdu nebyla ten matersky typ, ale proste stalo se - je ji 33 a biologicke hodiny zacaly tikat, rozlezelo se ji to v hlave a rozhodla se, ze se bude starat sama (proto asi ten rozchod)...Nechce po Vas nic, protoze asi vi, ze jste meli mezi sebou trosku jinou dohodu...Tak mi prijde, ze dite chce, ale mozna Vas ani ke stesti nepotrebuje...Podobne u Vas (o ni moc nemluvite), ale dite Vas zajima...Na Vasem miste asi bych si nechala udelat otcovsky test...A potom bych se snazila mit co nejlepsi vztah s ditetem + co nejlepe vychazet s jeho matkou (hlavne kvuli diteti)...Nikdo nerika, ze musite byt stastna rodinka ve trech, zkratka slusny lidi...Hodne stesti...smajlik - 45smajlik - 45smajlik - 45

 
Křeček
Křeček - 15.11.2012 16:57

Verera: že s ním nepočítá mu sdělila, až když "zůstal jako opařený" a řešil náhlý obrat.

 
Verera
Verera - 15.11.2012 16:53

Denrepa: No, pokud žena chlapovi sdělí, že je těhotná, jemu v hlavě začne šrotovat jak to, co teď, jak to zvládnou, nějaký výhled do budoucna a ona mu v zápětí sdělí, že s ním vlastně nepočítá, tak to mi jako čestné jednání nepřipadá.

Rodiče jsou oba. Měla by mu dát alespoň šanci se k tomu vyjádřit (s tím, že na potrat nepůjde, ale je na něm, jak se k tomu postaví). Takhle to vypadá opravdu buď že to od začátku plánovala a nebo že to s Miroslavem nemyslela nikdy jinak než jako zábavu a jeho se mínila zbavit, až ji omrzí.

Ani jedno nesvědčí v její prospěch a on se může cítit právem zneužitý, protože on jejich vztah bral úplně jinak a ona mu to nevymlovala.

 
sharon
sharon - 15.11.2012 16:21

Monik: smajlik - 47smajlik - 45

 
Monik
Monik - 15.11.2012 16:16

Linda: 7:37 smajlik - 47

 
Monik
Monik - 15.11.2012 16:10

Pomalu zacinam cist reakce
sallie: 2:44 smajlik - 47

Jinak za sebe muzu rict, ze jsem se, kdyz jsem poprve zjistila, ze jsem tehotna, chtela s pritelem taky rozejit a dokonce tehotenstvi ututlat a zustat svobodna matka smajlik - 68
Mama s kamaradkou me tenkrat premluvily at mu o tehotenstvi aspon reknu. Rekla jsem mu zaroven obe informace: tehotenstvi i rozchod.
No, rozzaril se tenkrat jak slunicko a prohlasil, ze k tomu diteti citi lasku uz ted a ze o me bude bojovat.
A to jsem mu tvrdila, ze nemuzu mit deti, protoze mi to rikali doktori smajlik - 76
A jak myslite, ze to dopadlo?
Ted jsme manzele, deti mame dve, poridili jsme domek a porad neco planujem do budoucna a je nam fajn smajlik - 62

Ono Miroslave nezalezi na tom, jak moc vas to zaskocilo, ale na tom, jak jste v tu cvhili reagoval smajlik - 26

 
annie
annie - 15.11.2012 15:48

tornado-lou - právě i já po zkušenosti z blízkého okolí nevidím Miroslava jako haj..., co si chtěl jen smajlik - 73 bez následků.
Já nevím, jak je to jinde, ale pokud jsem byla s partnerem domluvená, že děti nechceme, domluvili jsme se i na formě antikoncepce. Sama jsem přistoupila na hormonální antikoncepci, partner mi věřil, takže nechápu proč se některé pozastavují nad tím, proč nepoužíval kondom...
Taky chápu to, že dítě je na cestě a nedá se brát jako věc, která, když se mi nehodí, je vyřazena...
A není pravda, že kdyby ženská chtěla dítě, vyhledá chlapa jen na sex... přece si vybere genetický materiál, o kterém aspoň zběžně něco ví. Ne, že se někde opije a vleze do postele s nějakým pochybným ochmelkou...
Oni nejsou šmejdi jenom chlapi, ale i ženské. Takže pravda se asi dohledat nedá.
Jedno je jisté - dítě je na cestě...

 
tornado-lou
tornado-lou - 15.11.2012 13:36

já sem možná trochu zaujatá, protože v bezprostředním okolí mám 2 případy, kdy ženský přesně takhle chlapa použily. Nevím,jestli je to tento případ, ale vím, že některé ženy prostě tohle dělají.

 
tornado-lou
tornado-lou - 15.11.2012 13:33

říkám to znovu, nevím, kde čtete, kde ji nutil nebo přemlouval nebo nabádal k potratu. jen si myslel, že pujde, protože tvrdila, že nechce. Představuju si to tahle:
Ona: Jsem těhotná.
On: ????? (tyjo, známe se chvilku, to sem nečekal, to je překvapeni no teda ona přece dítě NECHCE) Aha. A jak si to představuješ dál?
Ona: nechám si ho.
On: ale říkalas, že nechceš???? (fakt, říkala, pamatuju si to.)
Ona: Jo říkala, ale když už se stalo, věk už mám, prostě sem změnila názor.
On: no to je teda překvapení.
Ona: Ale od tebe nic nechci, neuvedu tě jako otce, platit nic nemusíš
On: ????????????

obě reakce mi připadají pochopitelné a pravděpodobné. Navíc ona jistě měla nějaký čas na to, aby se se svým těhotenstvím nějak sžila. Zatímco pro něj to musel být šok. a po takovýhle šoku bude těžko následovat reakce Hurá to sem štastný!
představte si, že ona mu řekne, že je těhotná, on bude nadšený, ona řekne, že jde na potrat a pak sem napíše článek Chci jít na potrat, otec je proti! a jakých reakcí se jí dostane? budeme ji hromadně ujišťovat, že je to její tělo a její rozhodnutí.

 

Zvolte stranu: 1-15 | 16-30 | 31-45 | 46-60 | 61-61
Sponzori

Prohledej


Výherci v soutěžích

Soutěže na Soutez.cz

    Anketa

    Covid

    Prodělali/y jste v uplynulém roce Covid?

    Celkem hlasovalo 76946.
    Archiv anket.