Reklama: Základem každé pracovny jsou kvalitní kancelářské židle . Na Hawaj.cz si vyberete tu pravou přesně podle vašeho stylu.  

Buritto s Jihočeským žervé, fazolemi, hovězím ragú, avokádem a koriandrem

Buritto s Jihočeským žervé, fazolemi, hovězím ragú, avokádem a koriandrem

Mexická klasika s Jihočeským žervé od Madety. V tomto jednoduchém receptu nechybí kvalitní hovězí maso, mexické fazole nebo avokádo. Šmrnc mu dáte kořením Fajitas a koriandrem. Zarolujte si dnešní dokonalý oběd...

pošlete nám recept

Čeká dítě s jinou. Odpustily byste mu?

Čeká dítě s jinou. Odpustily byste mu?

Jsme spolu s manželem šest let, máme čtyřletou holčičku a v březnu čekám druhé dítě. Naše manželství jsem považovala za zcela normální, žijeme takovým tím klasickým životem, jako většina rodin. Manžel pracuje, já jsem momentálně na rizikovém těhotenství a brzy nastoupím na mateřskou. Žádné větší problémy nemáme, ani jsme mezi sebou neměli nějaké větší neshody.

Teď však přišlo něco jako blesk z čistého nebe. Kontaktovala mne jedna manželova kolegyně a oznámila mi, že s mým mužem udržuje od začátku loňského roku poměr a je s ním těhotná, prý ve třetím měsíci. Byl to pro mne šok, zpočátku jsem jí nevěřila. Odbyla jsem ji s tím, že se s ní vůbec nemíním bavit.

Večer jsem se zeptala manžela a v skrytu duše doufala, že mi řekne, že je to nesmysl. To se ale nestalo. Všechno přiznal. Dlouhodobý poměr i její těhotenství. K tomu mi řekl, že chce nechat udělat testy otcovství, protože má podezření, že dítě není jeho. Strašně se omlouval a dušoval, že už s ní skončil a chce zůstat se mnou. Dokonce se rozplakal, jak je mu to líto, že mi něco takového způsobil, když navíc čekám naše druhé dítě.

Nemůžu se z toho vzpamatovat. Hned druhý den jsem se s dcerou sbalila a přestěhovala k rodičům. Nedokážu s ním být pod jednou střechou, strašně mě to, co udělal, ranilo.

Už pár dní jsem tedy mimo, manžel mi denně telefonuje, píše mejly, snaží se o návštěvu. Já s ním odmítám komunikovat. Vůbec nevím, co mám dělat. Rodiče stojí při mně, nijak mne neovlivňují, spíš se mnou celou situaci rozebírají. Mluvíme o tom pořád dokola ze všech úhlů. Jsou tady děti, tedy zatím jen jedno, ale brzy už budou dvě.

Chvílemi mám pocit, že bych se měla vrátit domů a dát mu šanci, ale pak se ve mně něco vzepře a uvědomím si, že si něco takového nedokážu v tuhle chvíli představit. Dcerce se po tatínkovi stýská, pořád se ptá, kdy půjdeme domů, kdy ho uvidí. Zatím se mi daří ji vždycky nějak ukonejšit, ale pokud se to nějak nevyřeší, budu jí muset říct, že se s tatínkem rozcházíme.

A tím si právě nejsem jistá. Na jednu stranu na něj mám příšerný vztek a zároveň se cítím strašně oklamaná a podvedená, na druhou si neumím představit, že bychom se měli rozvést. Dá se vůbec něco takového chlapovi odpustit a žít dál jakoby nic? A co to dítě jeho milenky? Nevěřím, že není jeho. Když s ním zůstanu, bude k nám, až trochu vyroste, chodit na návštěvy? Co řeknu a jak to vysvětlím našim dětem?

Je mi opravdu na nic. Chci se rozhodnout správně a nevím, co v tomto případě správné vlastně je.

Klára


14.1.2013   Rubrika: Partnerské problémy   |   Komentářů 65   |   Vytisknout

Hodnocení článku: 2,9/5   Oznámkovat (hodnocení jako ve škole): 1   2   3   4   5  

 

Diskuse ke článku - Čeká dítě s jinou. Odpustily byste mu?

Tato diskuse je otevřena jen pro přihlášené uživatelky.
Zvolte stranu: 1-15 | 16-30 | 31-45 | 46-60 | 61-66
helena123
helena123 - 29.1.2013 13:19

Já bych ještě před časem odpověděla vykašlete se na něj, ale mám kamarádku, která byla před 2 lety přesně ve stejné situaci a to ještě dítě je prokazatelně jejího manžela a on skutečně vážně uvažoval, že se s ní rozvede. Pak ale "přišel k rozumu" a vrátil se k ní, dneska si s kamarádkou pořídili třetí dítě a jsou až nechutně šťastní (míněno v tom nejlepším). Takže příjemné to určitě není, ale pokud svého manžela milujete a on vás a myslí to vážně, dejte mu ještě šanci.

 
PEGG
PEGG - 16.1.2013 9:25

rychlonožka- smajlik - 47smajlik - 47smajlik - 47

 
rychlonožka
rychlonožka - 15.1.2013 19:53

Nikdo neříká, že když se vrátíte domů, automaticky odpustíte...a žili spolu šťastně a jestli neumřeli, žijí dodnes.....ne. vy se vrátíte domů, protože je to Váš domov, dcera tam má hračky a miminko má nachystané věcičky. Trvale u rodičů zůstat asi nebudete moci, nebylo by to nejlepší řešení ani pro ně, ani pro Vás s dětmi. Manželovi bych na Vašem místě řekla, že nyní nic řešit nebudu a že čas všechno ukáže. Nějaké city a pocity vůči němu bych zahnala rozdělením úkolů, kdo co udělá nyní a kdo co bude dělat, až se dítě narodí. Potřebujete pomoct a ty děti jsou taky jeho. Tamto ostatní nechte u ledu, je na to dobrá doba...až miminko trošinku odroste a Vy se zaběhnete, pak si to budete mít čas promyslet. Teď se tím nezabývejte, já vím, ono se to řekne, ale nyní nejste schopna to dostatečně zvážit. Věřte mi, že za čas to rozhodování bude kvalitnější. Nyní je to pouze na základě překvapení, pocitu ukřivdění, zklamání, atd. Příliš byste mu to usnadnila, kdybyste ho teď opustila. Vyměří mu dva tři tisíce alimentů, budete muset prodat společný byt, nebo jeden druhého vyplatit, a kdo z toho co získá? Ani Vaše děti, ani Vy. Takhle krásně přihrajete manžela té druhé. Řekne, ty můj chudáčku nepochopený, já tě miluju a já na rozdíl od ní s tebou žít chci a Vy třeba za čas pozdě zjistíte, že žijete sama mezi krmením, školkou, vařením....a nebudete vědět, jak z toho stereotypního a bludného kruhu ven...Takhle, když už nic jiného, budete moci občas večer říct...jdu si sednout s holkama, nebo si zacvičit, večeři dětem udělat umíš, protože jsi šikovnej, viď, v deset jsem zpátky a nezapomeň stáhnout před usnutím dětem v pokojíčku topení.....

 
rychlonožka
rychlonožka - 15.1.2013 19:37

Kláro, mezi dvěma lidmi se může stát ledacos. Samozřejmě je to od Vašeho muže nefér,ale už se stalo. Pokuste se udělat čáru za tím, co bylo, protože nyní je důležitý Váš zdravotní a psychický stav, Vaše dcerka, miminko, a co si budeme povídat, Vaše životní úroveň a organizace domácnosti s novým miminkem. Můžete ukřiděně zůstat u rodičů a zarputile trvat na rozvodu, ovšem co tím vyřešíte? Jen to, že budete vyžívat vyměřenými s alimenty a budete na všechno sama. Ta dáma za Vámi přišla právě proto, aby s Vaším mužem pohnula tím pro ni správným směrem. A Vy jí takhle bezvadně nahráváte, protože jste bez rozmyslu odešla. Komu tím prospějete? Doma je plno práce, a jsou to Vaše a manželovy děti, pěkně ať pomáhá se vším a ty ostatní otázky, odpustit, neodpustit, to prostě nyní neřešte. Je to stejné, jakobyste ležela ve špitále se dvěma zlomenýma nohama a řešila, to, že Vám tchyně řekla, že podle jste neměla vzdělání na to, abyste si vzala jejího syna. Prostě to v danou chvíli je zcela vedlejší. Nerozvádějte se, vraťte se domů, čeká Vás porod, šestinedělí atd. a doma je potřeba každé pomocné ruky. Nechte věc vychladnout.Není snadné být sama s malými dětmi. Ať už to s Vaším manželstvím dopadne jakkoli, Vy si dejte pauzu, když s Vámi lomcují hormony. Váš muž měl poměr, ne Vy. Té paní jste měla říct, ano, máte problém, ale je to problém Váš, dámo. Vy si to vyřešte, jak umíte. V nejhorším to dopadne tak, že budou Vaše děti mít rodiče, kteří žijí vedle sebe své životy, ale fungují jako rodiče. Opravdu to nechte uležet. To je můj názor. Nezasahujte do dění. Váš muž se rozhodne sám. Je to na něm. A Vy se pak zařídíte, jak budete chtít sama. Když to nepůjde, od sebe můžete jít výždycky. Neukvapujte se, zvlášť v téhle situaci.

 
Monik
Monik - 15.1.2013 0:05

Tak tohle bych asi jako jedinou vec ted vubec neresila: "Když s ním zůstanu, bude k nám, až trochu vyroste, chodit na návštěvy? Co řeknu a jak to vysvětlím našim dětem?"
Jinak tedy opravdu nezavidenihodna situace.
Ridila bych se asi pocity. Je to opravdu tezke a obzvlast v tehotenstvi, to zena vnima cokoli dost citlive.
Nejvic by mne asi trapilo to, ze bych mela do budoucna problem s duverou.
Je to rana, ale tady asi kazda rada draha, tady to zahoji asi jen cas, at to dopadne jakkoli.

 
hrosinka72
hrosinka72 - 14.1.2013 22:20

Dobrý večer, Kláro. Četla jsem příspěvky ostatních, jsou velmi pěkné, inspirativní a plné dobrých rad. Pokud bych měla Vaši situaci přenést na sebe, měla bych ke svému muži odpor, a to bych nemusela být těhotná. To, že rok přebíhal z jedné postele do druhé....Mě by prostě přepadl fyzický odpor k člověku, který políbí milenku na rozloučenou a za pár minut "po cestě z práce" manželku na uvítanou a přitulí se večer k mým zádům, která mají zepředu těhotné břicho, pinďourem, kterého předtím strkal kdoví kam....Ale to je možná jen můj pocit, jsem na fyzické doteky všeho druhu všeobecně asi citlivější....
Jednorázová příležitostná nevěra se může přihodit i největšímu puritánovi, ale paralelní vztah nesvědčí o charakteru.... Pokud bych to měla odpustit, nemohla bych nikdy navázat na fyzické intimno. A to dokáží narušit mnohem méně důležité elementy vztahu než je druhý vztah současně.
Dobrá a jednoznačná rada zde není, stavím se ale určitě za názor ostatních, že je třeba vrátit se domů, nechat manžela, ať tuto situaci řeší on, ne Vy. Vy jste ženská, která svému muži porodíte druhé dítě, a on měl stát při Vás. To Vy jste netušila, že je něco špatně....Váš muž měl mluvit dříve než....
Přeji mnoho štěstí, ale i zdravého rozumu v rozhodování, jak naložit s životem svým i svých dětí. A hlavně - ať se to mrně narodí zdravé, dál vše určitě ukáže čas.

 
kubikm
kubikm - 14.1.2013 21:56

FRÁŇA ŠRÁMEK: SPLAV

Trápím se, trápím, myslím si,
kde bych tě nejraděj potkal.

Ulice střídám, parky a nábřeží,
bojím se krásných lží.
Bojím se lesa. V poledním lese
kdo miluje, srdce své neunese.
Na můj práh kdyby jsi vstoupila,
snad bys mne tím zabila.
Chtěl bych tě potkati v lukách.

V lukách je vlání
na všechny strany, pokorné odevzdávání.
V lukách je nejprostší života stůl,
rozlomíš chleba, podáš ženě půl,
chléb voní zemí, bezpečný úsměv svítí,
až k pláči je prostý věneček z lučního kvítí,
a oblaka jdou, přeběhlo světlo, přeběhl stín,
muž má touhu rozsévače,
žena má úrodný klín...

Chtěl bych tě potkati v lukách. šel bych ti vstříc.
A až bys mi odešla, ach, zvečera již,
bys na mne nemyslila víc,
jen na prosebný a děkovný můj hlas,
jako bych jen splavem byl,
který v lukách krásně zpívat slyšelas...

 
kubikm
kubikm - 14.1.2013 21:56

o tak jsem dohledala

 
kubikm
kubikm - 14.1.2013 21:54

který básník to napsal?
muž má touhu rozsévače...žena má úrodný klín?
skácel?
to je prostě přesné..

 
kubikm
kubikm - 14.1.2013 21:52

anitech: no...jak pustil k vodě? pokud je s ním těhu?...pokud ne..je to jiná...
proč ti debilové nevěrní si nenasadí kondom?? nechápu...pak se divěj

 
Petruša
Petruša - 14.1.2013 21:08

kareta: no dobře smajlik - 68 Ale je fakt že plno ženských to pořád zkouší...

 
kareta
kareta - 14.1.2013 20:58

Petruša: udržet si chlapa dítětem nedokáže ani manželka, leda by nad ním visela hrozba, že ty děti bude mít v péči ONsmajlik - 16

 
Petruša
Petruša - 14.1.2013 20:29

ježiš co jsem to napsala smajlik - 76 ...ho chtěla...

 
Petruša
Petruša - 14.1.2013 20:28

spíš bych věřila že těhotná je, ale je možný že to na něj uhrála, třeba ten vztah chtěl už dřív ukončit a tímhle si chotěla udržet...

 
YXH
YXH - 14.1.2013 20:00

anitech: Nebyla by ani prvni ani posledni co by neco takoveho udelala. smajlik - 48

 

Zvolte stranu: 1-15 | 16-30 | 31-45 | 46-60 | 61-66
Sponzori

Prohledej


Výherci v soutěžích

Soutěže na Soutez.cz

    Anketa

    Covid

    Prodělali/y jste v uplynulém roce Covid?

    Celkem hlasovalo 76952.
    Archiv anket.