Reklama: Základem každé pracovny jsou kvalitní kancelářské židle . Na Hawaj.cz si vyberete tu pravou přesně podle vašeho stylu.  

Buritto s Jihočeským žervé, fazolemi, hovězím ragú, avokádem a koriandrem

Buritto s Jihočeským žervé, fazolemi, hovězím ragú, avokádem a koriandrem

Mexická klasika s Jihočeským žervé od Madety. V tomto jednoduchém receptu nechybí kvalitní hovězí maso, mexické fazole nebo avokádo. Šmrnc mu dáte kořením Fajitas a koriandrem. Zarolujte si dnešní dokonalý oběd...

pošlete nám recept

Kvartální pijan, nebo alkoholik?

Kvartální pijan, nebo alkoholik?

Jsem rozvedená, sedmatřicetiletá žena, mám dvě děti 10 a 8 let. Teď chodím tři měsíce s mužem, s nímž jsme se poznali na oslavě kulatin přítele mé matky. Mám dokonce i trochu podezření, že jsme byli oba pozváni záměrně, abychom se seznámili. Oba jsme rozvedení, jemu je už skoro padesát let.

Na té oslavě jsme si celkem sedli, dobře se pobavili, taky se něco vypilo. Já nejsem moc zvyklá, tak jsem brzy měla pěknou špičku, on byl pod parou trochu víc a byl velmi zábavný. Prostě to tam sedlo, oslava, jak má být. Veselo, humor, uvolněnost.

Hned druhý den mi volal, o číslo si prý řekl mojí mámě. Nevadilo mi to, byla jsem ráda. Začali jsme se scházet, večeře, kino, procházky, fajn. Je mi s ním dobře. Zábavný, inteligentní, má rozhled a je hodně sečtělý. S dětmi jsem ho ale ještě neseznamovala, máma s přítelem si je ochotně berou na víkendy nebo přijedou pohlídat v týdnu, když chci jít ven.

Jak jsem psala, je mi s ním fajn, jsem ráda, že jsme se poznali. I jemu je v mé společnosti evidentně dobře. Přesto mi trošku hlodá červíček, a proto sem vlastně píšu. Nevím, jestli nejsem moc podezíravá, nebo nezveličuju něco, co za to nestojí.

Mám totiž dojem, že má můj přítel kladný vztah k alkoholu. Až příliš, patrně. Asi třikrát se stalo, že přišel na rande a byl cítit pivem, což se mi docela ekluje. Když si jdeme sednout, vypije v mé přítomnosti klidně čtyři piva za večer, nebo ztrestá celou láhev vína. Já ucucnu sotva decku. Pravda je, že když se trochu napije, je veselý, zábavný, nemá sklony být nějaký otravný opilec, natož se sklony k agresi. Takže bych to možná neměla až tak řešit.

Jenže nevím. Na můj vkus pije dost, jsme spolu tak čtyři dny v týdnu, včetně víkendu, a pokaždé do sebe nalije docela slušnou nálož. A to se možná přede mnou ještě krotí. Sílí ve mně obava, zda nemám co do činění s alkoholikem. Nebo s tím, jak se jim říká, kvartálním pijákem.  Ale spíš si myslím, že je alkoholik, ti kvartální pijou jen jednou za čas, ne?

On by se už chtěl seznámit s mými dětmi, doslova se na ně třese, mám kluky a on se těší, jak se jim bude věnovat. Jenže já pořád váhám, bojím se, abych si nenaběhla. Je fajn, moc prima, chytrej, vzdělanej, sečtělej, to jo, ale ten alkohol mi prostě vadí. Ale zase skončit to jen kvůli tomu, že je schopný vypít za večer celou flašku, nevím, nebylo by to moc radikální?

Máte zkušenosti s alkoholiky? Já totiž ne, žádného jsem nikdy ve své blízkosti neměla. Myslíte. Že moje varovné světýlko bliká správně, nebo slyším trávu růst? Seznámily byste ho s dětmi?  

Andrea


14.2.2013   Rubrika: Partnerské problémy   |   Komentářů 46   |   Vytisknout

Hodnocení článku: 2,8/5   Oznámkovat (hodnocení jako ve škole): 1   2   3   4   5  

 

Diskuse ke článku - Kvartální pijan, nebo alkoholik?

Tato diskuse je otevřena jen pro přihlášené uživatelky.
Zvolte stranu: 1-15 | 16-30 | 31-45 | 46-50
Eva59
Eva59 - 24.2.2013 20:49

Prozila jsem 20 let s alkoholikem a proto ti radim ruce pryc .

 
elain
elain - 17.2.2013 13:46

Světýlko Ti myslím bliká správně, jen pryč od toho. Víc se raděj nebudu rozepisovat, smajlik - 105

 
Arna
Arna - 14.2.2013 18:52

Rozhodně není nic špatného na tom si o něm sehnat nějaké informace. Někdo ho na oslavu pozval a snad i zámětně, tak ho musí znát víc, něco z jeho minulosti, proč se rozvedl, zda nějaké známosti již měl a proč to skončilo, zda nebyl alkohol důvodem.

 
mashanka
mashanka - 14.2.2013 18:09

Přesto mi trošku hlodá červíček, a proto sem vlastně píšu. Nevím, jestli nejsem moc podezíravá, nebo nezveličuju něco, co za to nestojí.

Pokud v ženě tzv. hlodá červíček, není to samo sebou - jsme velmi citlivé i na nenápadné a v začátku vztahu skoro nepostřehnutelné detaily. Takže rada - věř si - věř své intuici, svému červíčkovi. Pokud se objevil, měl důvod.

Neříkám všechno utni, zpanikař a uteč, ale asi bych byla opatrnější a nic neuspěchala. Tři měsíce je celkem málo a v začátku vztahu se člověk může snažit ve svých libůstkách krotit

 
kubikm
kubikm - 14.2.2013 17:40

víš, co bylo příčinou jeho rozvodu?

 
Gorawen
Gorawen - 14.2.2013 17:02

Ja bych na tu kontrolku dala...Alkohol je nebezpecny pro kazdeho. Znam pripad cloveka, ktery se z alkoholizmu opravdu dostal diky sve manzelce ta mu dala ultimatum, ze bud alkohol nebo se s nim rozvede (taky hrozilo, ze by prisel o ridicak - jeho prace) sel se dobrovolne lecit, opravdu se vylecilsmajlik - 47, ale nikdy potom nechtel jit ani do hospody nekomu jinemu pro pivo, domu si kupoval sifony. Ta manzelka smajlik - 47 by si zaslouzila svatozar...Podotykam, ze opravdu hodne pil denne - spise ten litostivy typ (neagresivni)...V Tvem pripade s detmi bych ho urcite neseznamovala dokud nebudes mit jasno...
Podotykam, ze alkoholici nemusi byt (vzdy) spatni lide - to je zavislost - musi se lecit... Promluv s nim, pozoruj jestli zna miru...Zkus ho nekde vytahnout na cely den treba na vyslap na hory jestli vydrzi cely den bez piti (alkoholu)...Hodne stesti...smajlik - 45smajlik - 45smajlik - 45

 
Verera
Verera - 14.2.2013 16:04

Skoro 40 a skoro 50 není až tak velký rozdíl, záleží jak na tom pán je. V tomhle věku to může být bačkorový typ a nebo nebo může být čilejší než muži ve věku Andrey, to záleží osobním posouzení.

Ale pokud je to známý známých, tak by neměl být takový problém o něm zjistit podrobnosti. Na oslavu narozenin se nezve někdo, koho člověk skoro nezná.

 
rychlonožka
rychlonožka - 14.2.2013 15:07

Pokud byl zván na rodinnou oslavu a matka Andrey s přítelem na něj mají kontakt a beze všeho její číslo poskytli, pochybuji, že to je alkoholik. Toho by nepozvali a už vůbec by neschvalovali, že se s ním A. stýká. To zaprvé.
Zadruhé bych ho být Andreou vzala na celodenní výlet sportovního rázu ve dvou, kam alkohol nepatří. Kolo, lyže....Pokud se mu nebude chtít nebo bude evidentně hledat možnost napití, nebo se rovnou nasosne, je to jasný. Třese-li se na děti, může to znamenat, že má děti rád a vlastní mu nejsou dopřány, nebo že už už se chce nasáčkovat a zaháknout, než to plně v projevech sosání rozbalí. Podotýkám, že Andrea má jistě na víc, než na padesátníka, co má jediný koníček chlast. Ovšem nelze soudit podle sebe. Abstinentu přijde jedna lahev za večer příliš, notorikovi jako nic. Nesuďte proto Andreo podle sebe, ale až se uvidíte s "Vašima", nahoďte tematický šikovný hovor. A uvidí se.

 
1234-5
1234-5 - 14.2.2013 15:04

Eduna: jééééé - - nečetla jsem žádné reakce a koukám, že píšu téměř to samé ...smajlik - 47smajlik - 47

 
1234-5
1234-5 - 14.2.2013 15:02

andreo, ta kontrolka ti bliká správně ..... nehrň se do neštěstí..... a taky uvidíš jak se bude chovat a kolik bude pít třeba na dovolený .... zatím žádný vážný vztah nebuduj ...

 
Eduna
Eduna - 14.2.2013 13:18

Myslím, že tvoje kontrolka bliká správně. V případě, že se ti jeho konzumace alkoholu nelíbí promluv s ním o tom a řekni mu to na rovinu. Mám dojem, že mužský ve skoro padesáti letech nebude měnit své zvyky.Dětem bych ho v žádném případě zatím nepředstavovala a pomalu bych z tohoto vztahu vycouvala. Není třeba si zvykat na něco, co se ti nelíbí.

 
sharon
sharon - 14.2.2013 13:17

sqwela: 12:37...to mě taky napadlo....

 
Anahir
Anahir - 14.2.2013 12:51

přijde mi divné, že se tak honem třese na to seznámit se s dětmi, věnovat se jim - jen aby se celej netřásl na to aby si ho andrea nastěhovala domů - co víš o jeho minulém životě? Kde bydlí? Nebo u koho? Pracuje?
Umí být zábavný jen když se napije? A jaký je když se nenapije? víš to vůbec?
Za večer vysaje flašku vína a pije dokud nevidí dno? Je cítit pivem když přijde na rande, takže nasával před tím - to opravdu nemůže být jediný den bez alkoholu?
Vidíte se 4x týdně a pokaždé toho tolik vypije že je lehce ovíněn aby byl zábavný? dokázal by vůbec být ty 4 dny bez alkoholu?
Uvědom si, že každý závislý má velký problém přiznat že závislý je.
Tobě by se vážně líbilo mít doma denně napitého chlapa? Denně by si musel dát alkohol aby vůbec fungoval?
Klidně se může snažit jen aby se vetřel k tobě. tu chvíli sekat latinu vydrží.....
taky znám takového - celkem dobrej chlap, ale jak vidí flašku, nevidí neslyší, agresivní není, ale věčně naložený v lihu, věčně páchnoucí po alkoholu, nic, žádná činnost se bez chlastu neobejde. A jestli je závislý - néééé, to teda néééé pár skleniček vy toho naděláte.....

 
sqwela
sqwela - 14.2.2013 12:37

mimochodem, možná je z Andrey tak trochu nervózní a potřebuje se uvolnit, tak si lupne pár pivek..kdyby věděl, že jí to vadí, třeba by to vůbec nedělal.

 
sharon
sharon - 14.2.2013 12:25

nechápu proč si s ním o tom otevřeně nepromluvíš......a nevíš nic z jeho minulosti ???........

 

Zvolte stranu: 1-15 | 16-30 | 31-45 | 46-50
Sponzori

Prohledej


Výherci v soutěžích

Soutěže na Soutez.cz

    Anketa

    Covid

    Prodělali/y jste v uplynulém roce Covid?

    Celkem hlasovalo 76946.
    Archiv anket.