Reklama: Základem každé pracovny jsou kvalitní kancelářské židle . Na Hawaj.cz si vyberete tu pravou přesně podle vašeho stylu.  

Buritto s Jihočeským žervé, fazolemi, hovězím ragú, avokádem a koriandrem

Buritto s Jihočeským žervé, fazolemi, hovězím ragú, avokádem a koriandrem

Mexická klasika s Jihočeským žervé od Madety. V tomto jednoduchém receptu nechybí kvalitní hovězí maso, mexické fazole nebo avokádo. Šmrnc mu dáte kořením Fajitas a koriandrem. Zarolujte si dnešní dokonalý oběd...

pošlete nám recept

V práci mi přidali a manžel je z toho špatný

V práci mi přidali a manžel je z toho špatný

Chtěla bych vás požádat o radu, jak pomoci mému manželovi, aby se přestal nesmyslně trápit. On totiž, naprosto zbytečně, propadl pocitu, že jako manžel selhal a mně se nedaří mu to vymluvit.

Jsme spolu dvanáct let, máme dvě školní děti. Až na malé mráčky nám to v manželství vždycky klapalo, společně jsme překonali i dost těžké situace. Například když jsme oba postupně přišli práci, když jsem byla dlouhodobě nemocná nebo onemocněly děti. V těchto krizovkách jsme se dokázali vzájemně podržet a podpořit, nikdy ani jeden z nás tomu druhému nic nevyčítal, k problémům jsme se stavěli čelem a řešili je.

V posledních letech se vše ustálilo, já se uzdravila, oba máme práci. Život nám poklidně plynul, děti zlobí asi jako všechny ostatní, takže žádný extrém. Jako rodina společně trávíme hodně času, víkendy jsou naše. Trávíme je na výletech, sportem, kulturou.

Před třemi měsíci se na mne v práci usmálo štěstí a byla jsem povýšena na lepší pozici, samozřejmě s adekvátním finančním ohodnocením. Nebylo mi přidáno několik stovek, ale rovnou pár tisíc. Asi každý na mém místě by měl radost, já ji měla samozřejmě taky. Když jsem to sdělovala manželovi, tak vypadal, že se raduje též.

Jenže pak nastal postupný obrat. Začala jsem si všímat, že je zamlklejší, jakoby smutný. Ptala jsem se ho, co ho trápí, vždycky jsme si všechno říkali. Tentokrát jsem z něj nemohla dostat kloudné slovo. Až po několika týdnech, kdy jsem si začínala myslet, že snad má jinou ženu, z něj důvod jeho špatné nálady vypadl. A pěkně mě překvapil.

On totiž přiznal, že má problém akceptovat ten můj současný plat. Ne, že by nebyl rád, že se nám zvedla životní úroveň, ale užírá se výčitkami, že by to měl být on, kdo domů nosí větší část peněz. A tím, že jemu se postup v práci zatím nepodařil, propadl pocitu, že jako chlap a živitel rodiny selhal. Asi bych pro vaši představu měla upřesnit, jak velký ten platový rozdíl mezi námi je: beru o šest tisíc víc než on. Všechny peníze dáváme na jednu hromadu a společně rozhodujeme o výdajích.

Snažila jsem se mu vysvětlit, že dneska je už jiná doba, že si to přece nemůže tak brát, že ho mám ráda, vážím si ho. Už ani nevím, co všechno jsem mu řekla, ale samé hezké a povzbuzující věci. Nepomohlo to.

On se tím opravdu užírá. A já se přiznám, že toho začínám mít dost, jakkoli jsme spolu byli vždycky šťastní, teď mi nějak na ten jeho věčný – a podle mne zbytečný – splín začínají docházet síly. Najednou, když přemýšlíme, co nakoupíme a pořídíme, kam pojedeme na dovolenou, se od toho začíná distancovat, ať prý si to rozhodnu sama. Ale já to tak nechci, přece můžeme fungovat jako dosud.

Už mě i napadlo, že snad dám výpověď a najdu si nějakou hůř placenou práci, aby byl spokojený, ale naštěstí jsem tenhle nesmysl rychle zavrhla.

Dokázaly byste mi poradit, jak na chlapa, který si líže své zraněné ego a doslova se v tom pitvá a babrá? Já už fakt nevím. A začíná hrozit, že brzy vybuchnu.

Veronika


15.5.2013   Rubrika: Partnerské problémy   |   Komentářů 51   |   Vytisknout

Hodnocení článku: 2,9/5   Oznámkovat (hodnocení jako ve škole): 1   2   3   4   5  

 

Diskuse ke článku - V práci mi přidali a manžel je z toho špatný

Tato diskuse je otevřena jen pro přihlášené uživatelky.
Zvolte stranu: 1-15 | 16-30 | 31-45 | 46-52
Kozoroh18
Kozoroh18 - 15.5.2013 23:20

Kaliban - šťastný chlap, malichernosti ho neokrádají o čas, který může věnovat vědě.

 
Kaliban
Kaliban - 15.5.2013 22:13

Četla jsem před několika lety článek o vysoce postavené bankéřce. Její manžel byl/je vysokoškolský pedagog a hvězda ve svém oboru. On byl spokojený, protože se mohl věnovat vědě a nemusel řešit, jak za to uživí rodinu, ona vydělávala v oboru, který ji bavil taky, jen je prostě víc placený, než věda. On věděl, že je špička v tom, co dělá a sám říkal, že je rád, že se to stalo takhle, že to je vlastně nejlepší, co se stát mohlo. Vždycky je to o sebevědomí toho chlapa. Sebevědomý chytrý chlap je na svou ženu hrdý.

 
Kozoroh18
Kozoroh18 - 15.5.2013 21:59
thePlacheck - nejsi sám, můj také, ale má smůlu. 
thePlacheck
thePlacheck - 15.5.2013 21:28

No tak tohle radši nebudu komentovat aby mě nesmázli,ale co já bych za to dal kdyby manželka vydělávala o šest tisíc víc než já.........

 
Verera
Verera - 15.5.2013 20:37

Přemýšlím, co to je se ženskýma, že jsou ochotné se pro klid v rodině zařadit zase pokorně na závislé místo, aby se pán zase cílil dobře. Myslím tím, že uvažují o tom, že se zase vrátí k nižšímu platu. Místo aby odmítly zjevně nesmyslné chování nebo pána upozornily, že se chová jako pitomec, přemýšlí o tom, že mu ustoupí.

No, nevím, jestli by pán byl spokojenější v situaci kdy by věděl, že manželka je schopna vydělat víc, ale dobrovolně nevydělává. Nejen tedy že je zřejmě schopnější než on (podle měřítek pána), ale ještě rodina přichází měsíčně o 6 tisíc, které by mohla mít, ale nemá.smajlik - 96

 
Petruša
Petruša - 15.5.2013 18:33

tak dle toho co manžel říkal když jsme se na tohle téma jednou bavili, tak by to jemu bylojedno kdybych vydělávala víc. Tehdy jsem byla na mateřské,tak říkal že by byl doma on. On vydělává dvojnásobek mého platu (mluvim o čistým), ale má to vykoupený právě těma přesčasama a víkendama v práci...

jinak jak tu někdopsal...holt bych prostě vybuchla, když tonejde po dobrým, půjde to po zlým smajlik - 42
Snad ho to někdy přejde. Jak psala Verera, možná že se někde zmínil kamarádům nebo otci a ti měli blbý řeči a proto to najednou začal "řešit" smajlik - 63

 
Majolka
Majolka - 15.5.2013 17:56

Je to chlapská ješitnost. Manžel vydělává méně a jednou se choval podobně, když jsme dostali vyplacený 13. plat,proto o platu nic neříkám. Prostě výplatní pásky lepím do sešitu, jestli se podívá nebo ne, je to jeho věc.

 
Gorawen
Gorawen - 15.5.2013 17:03

sharon: presne...
On se s tim musi porvat sam...Co se mu honi hlavou...

 
kubikm
kubikm - 15.5.2013 16:57

a nebo bez toho manžela...a to se jií taky penízky budou hodit....

 
sharon
sharon - 15.5.2013 16:52

Gorawen: nebo on bez práce e ten její výdělek bude jako když najde....smajlik - 64

 
Gorawen
Gorawen - 15.5.2013 16:49

Neblbni ber co mas - on se s tim musi smirit...smajlik - 75
...Dneska je takova doba, ze se vsechno rychle meni - zitra muzes byt bez prace, on vetsi vydelek...

 
Světlonoska
Světlonoska - 15.5.2013 16:36

smajlik - 76Veroniko,a co by manžel dělal,kdyby s přišla o práci???smajlik - 71smajlik - 64smajlik - 71at je rád,že máte na přilepšenou,je jedno, kdo to donesesmajlik - 26smajlik - 61smajlik - 56smajlik - 64smajlik - 47

 
Kozoroh18
Kozoroh18 - 15.5.2013 16:28

smajlik - 76smajlik - 76smajlik - 76

 
Kozoroh18
Kozoroh18 - 15.5.2013 16:25

zde Verera - 15.5.2013 16:15

píšeš téměř to stejné co já

tu Kozoroh18 - 15.5.2013 14:35

 
sharon
sharon - 15.5.2013 16:24

Kozoroh18: madam , pokud narážíte na mě...je rozdíl, výplata , výdělek a je rozdíl mít třeba peníze po mamince.....jen tak na vysvětlenou vašeho rejpnutí si....smajlik - 68

 

Zvolte stranu: 1-15 | 16-30 | 31-45 | 46-52
Sponzori

Prohledej


Výherci v soutěžích

Soutěže na Soutez.cz

    Anketa

    Covid

    Prodělali/y jste v uplynulém roce Covid?

    Celkem hlasovalo 76946.
    Archiv anket.