Reklama: Základem každé pracovny jsou kvalitní kancelářské židle . Na Hawaj.cz si vyberete tu pravou přesně podle vašeho stylu.  

Šťáva plná vitaminů

Šťáva plná vitaminůPřipravte si domácí šťávu, která bude chutnat celé rodině...
pošlete nám recept

Tchyně a její kastrůlky pro syna. Jsem páté kolo u vozu.

Tchyně a její kastrůlky pro syna. Jsem páté kolo u vozu.

Poraďte mi, jak se mám zachovat, abych si přestala připadat jako nesvéprávný idiotek. Připadá mi, že nám tchyně přespříliš zasahuje do našeho života, bohužel, když se ozvu, okamžitě mě jak ona, tak manžel, doslova spláchnou. A já pak už radši mlčím, protože nemám ráda konflikty.

Je mi šestadvacet, máme s manželem tříměsíční holčičku. Bydlíme spolu asi dva roky, před rokem jsme se brali. Hned jak jsme se sestěhovali, vadilo mi, že se k nám tchyně často zvala na návštěvy, chodila i neohlášená. Můj muž, tehdy ještě přítel, jí dal dokonce bez mého vědomí i klíč od našeho bytu. Zjistila jsem to až ve chvíli, kdy jsem byla sama doma a odpočívala u televize a zaslechla jsem klíč v zámku. Myslela jsem, že je to partner, ale jaké bylo moje překvapení, když se ve dveřích objevila jeho matka.

Byla jsem z toho hodně překvapená, zeptala jsem se jí, jak to, že má klíče a ona mi s naprostým klidem odpověděla, že přece od svého syna. A že je to normální, však jsme rodina. Já zůstala koukat jako puk. Když zjistila, že není její syn doma, rozhodla se, že na něj počká, že mu přinesla jeho oblíbené jídlo. Vytáhla kastrůlek se svíčkovou a bez jakéhokoli ostychu se hrnula do kuchyně a otvírala lednici.

Večer jsem o tom s přítelem mluvila a řekla mu, že se mi to nelíbí. On to však postavil a vyargumentoval tak, že jsem se nakonec cítila jako ta největší kr*va, která dělá zbytečné konflikty v rodině. Tak jsem to nechala být a doufala, že to tchyni časem přestane bavit a dojde jí, že časté a neohlášené návštěvy, na které chodí a sama si odemyká, nejsou vhodné.

Pak jsem otěhotněla, následovala svatba a já byla od šestého měsíce doma na neschopence. Měla jsem nařízený klid, tak jsem se snažila co nejvíce polehávat a odpočívat. Tchyně k nám chodila snad denně, přepadávala mne zcela neohlášeně třeba v ložnici, když jsem spala a měla poznámky, že těhotenství není nemoc a jaktože ve dne spím. A samozřejmě nosila pro svého syna pokaždé kastrůlek. Podotýkám, že skutečně vždy jen porci pro něj, jen výjimečně i pro mne.

Po dvou měsících jsem toho měla dost a manželovi jsem řekla, ať svou matku nějak ukázní, že mi není příjemné, aby mi neohlášeně kdykoli lezla až do bytu a do ložnice, že jasně, jsme rodina, ale nějaké hranice snad musí být. Opět se důrazně ohradil, že dělám zbytečné scény, tak jsem mu řekla, ať mi dá klíč od jejího bytu, když jsme tedy rodina a já si k ní budu taky chodit jako domů. Schválně, jak dlouho by se jí to líbilo. To samozřejmě nepřipustil, protože „to“ je něco jiného.

Situace je pořád stejná. Tchyně je v důchodu, bydlí od nás dvě stanice autobusem, takže její každodenní návštěvy jsou na denním pořádku. Od té doby, co máme malou, jsou navíc i hodně dlouhé, aby si vnučku užila. A samozřejmě kastrůlky pro manžela. Už jsem se zařídila a prostě nevařím, maximálně si udělám něco rychlého pro sebe.

Jsem z toho totálně otrávená, pořád v napětí, nevím, kdy zachrastí klíče. Párkrát jsem udělala, že jsem dopoledne odešla a vrátila se až večer, celý den jsem s kočárkem byla venku. Kojím, je hezky, tak to nebyl problém. A pokaždé mi volala, kde jsem, že přišla a já tam nejsem, že jí přece musím říkat, když mám v plánu někam jít. Tak jsem jí řekla, že by to snad mělo být naopak, že by ona měla dát vědět a hlavně se zeptat, jestli může přijít. Strašně na mě do toho telefonu křičela, co si to prý k ní dovoluju, že jsem proti ní ještě mladej smrad. A hned si stěžovala svému synovi. Večer jsme se kvůli tomu samozřejmě pohádali.

Tchyně pak pár dní trucovala, ale nakonec začala zase chodit jako dřív. Už jsem z toho úplně nešťastná, strašně mne to omezuje, narušuje soukromí, chtěla bych si užívat mateřskou a své miminko a místo toho jsem pořád v napětí. Nevím, jestli mi dokážete poradit, co s tím. Oni dva drží při sobě a kdykoli jsem se ozvala, vždycky mě udolali. Věřte mi, že kvůli tomu už skoro nesnáším svého manžela, protože to, že není schopen mne respektovat jako svou ženu a preferuje maminku, je pro mne hrozné.

Lenka


30.7.2013   Rubrika: Problémy s rodiči   |   Komentářů 156   |   Doporučit článek   |   Vytisknout

Hodnocení článku: 2,8/5   Oznámkovat (hodnocení jako ve škole): 1   2   3   4   5  

 

Diskuse ke článku - Tchyně a její kastrůlky pro syna. Jsem páté kolo u vozu.

Tato diskuse je otevřena jen pro přihlášené uživatelky.
Zvolte stranu: 1-15 | 16-30 | 31-45 | 46-60 | 61-75 | 76-90 | 91-105 | 106-120 | 121-135 | 136-150 | Další strana
Vlastí
Vlastí - 2.8.2013 21:17

Tak jsem si vzpomnela, manzel byl taky nechapavj..bydleli jsme u jeho rodicu, bylo to peklo na zemi. Taky mi rikal, ze nemam byt zaujata, ze to maminka mysli dobre...az jsem jednou zabalila kufry pro me a deti a rekla mu, ze pokud chce, muze si svoje zabalit taky, protoze druhy den v osm rano se stehuju. Byl prekvapeny /po dennim vysvetlovani, ze uz nemuzu a vypraveni, jak se jeho matka ke me a detem chova../, ale sbalil si.

 
Ivča+3
Ivča+3 - 1.8.2013 22:47

Už jsme četla. Někdo radil léčbu šokem - pokud manžel pochopí, moje podmínka by byla jasná - odstěhovat se co nejdál od té jedubaby. Ale ty se musíš vzchopit. Naschvály jsou k ničemu.

 
Ivča+3
Ivča+3 - 1.8.2013 22:09

Lenko, to je fakt příšerná situace, vůbec ti to neezávidím. Nečetla jsem reakce, ale měla jsi jí poslat hned do háje, i když chápu, že ve 26 letech se to z úcty blbě dělá. nezbývá ti než začít od nuly a tchýni rázně vykázat z domu. A manžílkovi vysvětlit, že jestli o tebe nechce přijít, tak at si srovná, kdo a co je pro něj důležitější. Držím ti palce, nebude to jednoduché, ale čím dřív začneš, tím líp pro tebe a pro vás.

 
PEGG
PEGG - 1.8.2013 7:08

Bellana - 31.7.2013 20:20 A víš, že vám chytrým závidím, že i přes růžové brýle zamilovanosti dokážete rozpoznat kvalitního chlapa.

 
Claritass
Claritass - 31.7.2013 21:01

Viděla bych to na manželskou poradnu. Pokud není opora v manželovi a je v tom s matkou, měli byste si to vše vyjasnit. Ale v klidu, s někým třetím nestranným. Vypadá, že autorka již to zkoušela několikrát a vždycky to nedopadlo. Jedná se o problém s tchýní, ale dokud zde nebude opora a pochopení od manžela, nic se nevyřeší. Napadá mě, že to může skončit jen:

a) manžel to pochopí, zastane se manželky, pak společně vyřeší i situaci s tchýní (zatím bez zásahu někoho třetího zdá se nepravděpobodné)

b) manžel bude trvat stále na tom, že je vše v pořádku, autorka bude nešťastná a nakonec se rozvedou

c) manžel to třeba až tak nepochopí, ale najdou spolu nějaký kompromis (dny návštěv a podobně).

Manželská poradna se mi zdá jako nejlepší řešení momentálně... Manžel je asi opravdu na tohle zvyklý, je to jeho matka a nic divného mu na tom nepřipadá. Ale měl by pochopit, že pokud vám ano a jste z toho nešťastná, musíte s tím něco udělat, najít řešení, pokud chce, abyste byla spokojenější, což snad chce...

 
Bellana
Bellana - 31.7.2013 20:20

Já nechápu, proč je někdo tak naivní, že se provdá za chlapa, kterému takové chování jeho matky vyhovuje, a navíc s ním má dítě. Jo, kdyby to bylo jako za mého mládí, kdy s takovým otěhotní a pak se "musí" vdát, to je smůla. Ale žít s něčím takovým dobrovolně, dobrovolně si to vzít za manžela a dobrovolně s tím mít dítě, to nezaslouží soucit. Za to ji měla vlastní matka nakopat hned na začátku. smajlik - 76

 
Jenika
Jenika - 31.7.2013 10:13

Nechápu tu omezenost tchýně, ale prostě mě příjde, že ti dává najevo, že ona je ta první, ona si může v bytě JEHO syna dělat a chodit jak chce. Vaří jen pro něho, to je hrozná prasárna od ní. Tím opět dává najevo, že ty jsi pro ni nula. Nevím jak bojovat, ty musíš proti dvěma a to jde těžko. Já bych si nedovolila odemčít dveře ani u své dcery i když klíče taky mám. Asi bych raději trávila čas mimo domov. Třeba u rodičů, pokud je máš blízko. Klíče bych nechávala ve dveřích a telefon bych nechala vyzvánět. U manžela bych hrála, že jsem neslyšela, zapoměla telefon, nenapadlo mě to atd.

 
Esme
Esme - 31.7.2013 9:51

rychenza - 30.7.2013 21:21 smajlik - 47 to je vychytaná rada smajlik - 16

Asi budu hnusná, ale - když něco vypadá jako hadr na podlahu, chová se to jako hadr na podlahu, tak to ostatní vidí jako co? No, jako svéprávnou osobu asi ne...
Lenko, základní problém je tvé nízké sebevědomí, zkus ho vylepšit a ostatní se tím nejspíš vyřeší samo.
Osobně si nedovedu představit že bych si nechala líbit aby mi doma kdokoli činil cokoli s čím zásadně nesouhlasím - a tak si to ani nikdo nedovolí. Koušu. smajlik - 27smajlik - 16
Ovšem kastrůlky bych si klíďo brala a pochutnala si... smajlik - 68

 
rychlonožka
rychlonožka - 31.7.2013 6:58

k jídlu, bych s gustem vyprávěla jeho známým. Ne, pane Nováku, muž je tak léta zvyklý. Jedině maminčina kuchyně. Na firemní oslavu? Ale to jistě ne. Maminka s požíváním alkoholu zásadně nesouhlasí.Pepa bude doma, dá si šunkofleky a bude mu fajn.Viď,Pepo?
Milá Lenko, Vaši tchyni ani muže nepředěláte. Lze je jen porazit jejich vlastní zbraní. Buď to dokážete, nebo od toho hned běžte. Pak by Vás mrzely ty ztracené roky jako mě. A pokus chcete s mužem skutečně zůstat,pak si uvědomte,že ta blbá, to fakt nejste Vy.Mávněte nad jejich kastrůlky rukou.Máte bez práce.Ušetříte.A po letech mu to klidně naservírujte:NE,HOCHU,NEBUDU TI VAŘIT.LÉTA JSEM O TO STÁLA A TY NE.UŽ JSEM TAK ZVYKLÁ.JE MI LÍTO,ŽE MAMINKA UŽ NEMŮŽE,CO KDYBYS JÍ TO OPLATIL?ŽE TO NEUMÍŠ?CHYBA.MĚLA TĚ TO NAUČIT.TAK JÍ ZAPLAŤ OBĚDY, CO SE ROZVÁŽEJÍ DŮCHODCŮM.JO, A TUPLOVANĚ.I PRO SEBE.CO BYS JEDL?

 
rychlonožka
rychlonožka - 31.7.2013 6:57

To jsem si početla.....
Můj bývalý své rodiče upřednostňoval podobně.S nimi konzultoval kdeco,já tomu nerozuměla.Já byla dobrá na práci.On s nimi měl totiž úžasný vztah,který já při své blbosti nebyla schopna pochopit.Byl to on, kdo mně říkal,že jsem nevděčná za to vše,co pro nás dělají.Mysleli to s námi dobře.A jen blbec to neocenil a chtěl si dělat scvé věci po svém.No své.Naše.Vždyť jsme jedna velká rodina. Dneska vím Lenko jedno:Léta jsem bojovala proti ničemu. Po dobrém,po zlém, se lstí, s rovnou domluvou, nikdy jsem to nikam dopřivedla,než k tomu jedinému.Oni jsou úžasní a já jsem ta divná.Dneska vím, že jsem plácala energií a ničila život sama sobě.Dneska vím, že by mi bylo zcela jedno,co oni tři říkají a dělají.Jako mladá jsem všechno obrečela a mluvila do manžela jako do hluchého pařezu.Zbytečně. Jak neskutečně fajn mi je jako rozvedené, byť už s dospělými dětmi! Lenko, máte pouze dvě možnosti: Ta první zní:
A -naše babička s kastrůlkem! Bezvadný. Jestlipak babi víte, že jsem za ten rok, co mému muži vaříte, ušetřila na jídle tolik, že s malou pojedu na dva týdny na relaxační pobyt pro maminky a malé děti? Já totiž ten čas, co bych provařila, věnovala ještě přivýdělku s použitím PC.Budu jezdit každý rok. A víte, že jsem fakt dobře zhubla? Jím k obědu jen saláty. Je to legrační, víte, že mě lidi obdivujou, jak dobře a odpočatě vypadám? Ne, Váš syn se mnou samozřejmě nemůže. Je zvyklý na Vaši kuchyni a jistě by se mu tam ani nelíbilo.Musí přece živit rodinu a chodit do práce. Druhá: Babi, dovolím si Vám dnes představit své čtyři kamarádky. Ony jsou taky na mateřské a chtěly Vás vidět a poznat. Víte, nás tak napadlo, jestli byste toho nevařila kapku víc. Holky povídaly, že za jednu porci dají jako v restauraci 70 kaček. Navíc byste si krásně udržovala linii, než byste to roznesla.Ale pozor! Holky bydlej docela na trase. Jo a braly by i soboty a neděle! Jídeláček uděláme hned na místě a sejdeme se jednou za dva týdny, abychom to vyhodnotily. No holky, ochutnejte.Rajská.Báječná, žejo. Babi, my bychom měly i zájem o sepsání kuchařky.Nechtěla byste v mateřském centru občas přednášet na téma vaření..:?
Ohledně muže - tomu bych říkala - važ si toho, že Tě má maminka tak ráda a pěkně jí za to běž pomoct domů.A umej si po sobě to nádobí,buď tak hodný.To, co měl Pepa od maminky

 
rychlonožka
rychlonožka - 31.7.2013 6:56

To jsem si početla.....
Můj bývalý své rodiče upřednostňoval podobně.S nimi konzultoval kdeco,já tomu nerozuměla.Já byla dobrá na práci.On s nimi měl totiž úžasný vztah,který já při své blbosti nebyla schopna pochopit.Byl to on, kdo mně říkal,že jsem nevděčná za to vše,co pro nás dělají.Mysleli to s námi dobře.A jen blbec to neocenil a chtěl si dělat scvé věci po svém.No své.Naše.Vždyť jsme jedna velká rodina. Dneska vím Lenko jedno:Léta jsem bojovala proti ničemu. Po dobrém,po zlém, se lstí, s rovnou domluvou, nikdy jsem to nikam dopřivedla,než k tomu jedinému.Oni jsou úžasní a já jsem ta divná.Dneska vím, že jsem plácala energií a ničila život sama sobě.Dneska vím, že by mi bylo zcela jedno,co oni tři říkají a dělají.Jako mladá jsem všechno obrečela a mluvila do manžela jako do hluchého pařezu.Zbytečně. Jak neskutečně fajn mi je jako rozvedené, byť už s dospělými dětmi! Lenko, máte pouze dvě možnosti: Ta první zní:
A -naše babička s kastrůlkem! Bezvadný. Jestlipak babi víte, že jsem za ten rok, co mému muži vaříte, ušetřila na jídle tolik, že s malou pojedu na dva týdny na relaxační pobyt pro maminky a malé děti? Já totiž ten čas, co bych provařila, věnovala ještě přivýdělku s použitím PC.Budu jezdit každý rok. A víte, že jsem fakt dobře zhubla? Jím k obědu jen saláty. Je to legrační, víte, že mě lidi obdivujou, jak dobře a odpočatě vypadám? Ne, Váš syn se mnou samozřejmě nemůže. Je zvyklý na Vaši kuchyni a jistě by se mu tam ani nelíbilo.Musí přece živit rodinu a chodit do práce. Druhá: Babi, dovolím si Vám dnes představit své čtyři kamarádky. Ony jsou taky na mateřské a chtěly Vás vidět a poznat. Víte, nás tak napadlo, jestli byste toho nevařila kapku víc. Holky povídaly, že za jednu porci dají jako v restauraci 70 kaček. Navíc byste si krásně udržovala linii, než byste to roznesla.Ale pozor! Holky bydlej docela na trase. Jo a braly by i soboty a neděle! Jídeláček uděláme hned na místě a sejdeme se jednou za dva týdny, abychom to vyhodnotily. No holky, ochutnejte.Rajská.Báječná, žejo. Babi, my bychom měly i zájem o sepsání kuchařky.Nechtěla byste v mateřském centru občas přednášet na téma vaření..:?
Ohledně muže - tomu bych říkala - važ si toho, že Tě má maminka tak ráda a pěkně jí za to běž pomoct domů.A umej si po sobě to nádobí,buď tak hodný.To, co měl Pepa od maminky

 
Monik
Monik - 31.7.2013 6:52

mam-ča: 14:37 smajlik - 68 To je hezky. Tak to jsi asi oblibena "tchyne".
Ale zase podle tve teorie nize je teda tvuj syn asi pekny vylupek smajlik - 42smajlik - 68

 
Monik
Monik - 31.7.2013 6:47

Vlastí: 14:21 S tim, jak vam tchan volal, jestli jste zavreli okna si mi pripomnela, jak jednou tchyne byli u nas na navsteve a nejak jsme resili, ze nam asi nekde tece trochu strechou.
Pak odjeli na chatu a za par hodin tchyne psala instrukce: At jde jeji syn na pudu a da tam kyble a drzi tam straz, ze hrozne leje. U nas naprosty azuro, ani mracek. Tak jsem ji napsala, ze uz tam sedi par hodin a z nebe ani kapka, jestli muze jit uz dolu, ze ma hlad.
A ona se urazila. smajlik - 68

 
Kaliban
Kaliban - 31.7.2013 0:00

Když jsem bydlela s rodiči kousek od sebe a měli moje klíče od bytu, nikdy do něj bez pozvání nevkročili. Dnes bydlíme stovky kilometrů od sebe, já mám stále klíče od jejich bytu, ale když tam jedu, stejně zvoním. Přitom jsem tam doma.

 
1234-5
1234-5 - 30.7.2013 22:19

Jinak nechápu tyhle tchýně- je jedno jestli synova nebo dceřina - co se tak rády cpou do rodin dětí. Jsem ji tchýní 23 let a dítka ráda vidím a ještě raději na odchodu smajlik - 68smajlik - 68smajlik - 68 a na návštěvě jsem tam byla tak cca před 3 lety a to bydlí 1 km daleko ... Opravdu po tom netoužím, stačilo, když jsem byla nucena hlídat dítko ..smajlik - 76smajlik - 76smajlik - 76 to jsem si zas nechtěla dělat binec doma ...smajlik - 68smajlik - 68smajlik - 26smajlik - 26 ... to jsou hrozný baby ...

 

Zvolte stranu: 1-15 | 16-30 | 31-45 | 46-60 | 61-75 | 76-90 | 91-105 | 106-120 | 121-135 | 136-150 | Další strana
Sponzori

Prohledej


Výherci v soutěžích

Anketa

Zpívám rád a je to na mě doufám znát...

Zpíváte si občas doma?

Celkem hlasovalo 152359.
Archiv anket.