Reklama: Základem každé pracovny jsou kvalitní kancelářské židle . Na Hawaj.cz si vyberete tu pravou přesně podle vašeho stylu.  

Buritto s Jihočeským žervé, fazolemi, hovězím ragú, avokádem a koriandrem

Buritto s Jihočeským žervé, fazolemi, hovězím ragú, avokádem a koriandrem

Mexická klasika s Jihočeským žervé od Madety. V tomto jednoduchém receptu nechybí kvalitní hovězí maso, mexické fazole nebo avokádo. Šmrnc mu dáte kořením Fajitas a koriandrem. Zarolujte si dnešní dokonalý oběd...

pošlete nám recept

Páteční Výměna manželek zapříčinila dusno v naší domácnosti

Páteční Výměna manželek zapříčinila dusno v naší domácnosti

Nikdy by mne nenapadlo, že se nějaký televizní pořad stane spouštěčem hádek u nás doma. Ale stalo se, může za to poslední díl Výměny manželek. Kdo jste se dívali, tak víte, o čem byl. Na jedné straně rodina se třemi dětmi a na první pohled trochu pohodlná matka a její krapet zanedbaná domácnost,, na druhé dva gayové, žijící v dokonalém, pečlivě udržovaném domě a čistotný a pracovitý (vyměněný manžel (manželka).

Dívali jsme se na to s mým mužem. Nejdřív trochu pobaveně, ale pak jsme oba uznali, že si ten mladý gay vedl velice dobře. Nejen, že se dokázal skvěle postarat o všechny děti, ale zvládl i uklízet a vařit, včetně domácích bramborových knedlíků. Sama uznávám, klobouk dolů, vzhledem k tomu, že mu bylo něco málo přes dvacet let.

Po skončení jsme si o pořadu ještě povídali a strhla se mezi námi hádka. Manžel mi totiž řekl, že mu hodně připomínám tu paní od třech dětí. A že bych si z té Výměny měla vzít příklad a změnit svůj přístup k domácnosti i k dětem a k němu. Prý když to zvládal ten kluk, tak je vidět, že to jde. Strašně se mne to dotklo.

Taky máme tři děti: 8, 6 a 2 roky. Bydlíme v novém domku, který jsme si pořídili na hypotéku. A manžel se zhlédnul v té dokonalé domácnosti oněch dvou gayů. Něco takového by si prý představoval i u nás doma. Podle něj je u nás neustále nepořádek, nic nestíhám, nic pořádně nedodělám, pořád lítám od jednoho k druhému a nikdy není hotovo.

Svým způsobem má pravdu. Od rána do včera poletuju mezi dětmi, úklidem, vařením a teď už i úkoly, hlavně mladší dcerka právě nastoupila do školy. Nikdy nemám hotovo, je to nekonečné, pořád dokola. A večer, když mám konečně za sebou celý den, poklidím to nejnutnější, připravím věci na druhý den ráno a jsem ráda, že mám taky chvilku sama pro sebe. Buď se koukám na televizi, nebo si čtu, nebo jsem na internetu.

Snažila jsem se manželovi vysvětlit, že něco jiného je přijít někam na deset dní a oslnit, jak dokážu všechno zvládnout, ale že bych toho mladého šikovného kluka chtěla vidět, kdyby v tom zápřahu byl dennodenně, stále, pořád. Určitě by ho přestalo bavit honit se jako blázen a naučil by se určité věci i trochu šidit. Rozhodně si nemyslím, že by měl čas a náladu dělat pravidelně každý čtvrtek „vánoční úklid“ celého domu, jak to bylo ve Výměně prezentováno.

Jenže můj muž to vůbec nepochopil. Podle něj je to věc systému, který mi chybí, všechno se dá naučit a když se to pak dodržuje, ve výsledku by mi to ušetřilo spoustu práce a nervů. Tak jsem mu řekla, že jestli touží po neustále naleštěné a dokonalé domácnosti, ať mi to předvede a vytvoří si ten systém sám, když je to tak jednoduché. Ostatně, z práce chodí domů kolem páté, do doby, než jde spát, má spoustu času, který může věnovat píglování našeho domu.

To jsem si dala. Obořil se na mne, že tohle je snad moje práce, já jsem doma na mateřské a on chodí do práce a vydělává. A že snad má právo mít doma zajištěné zázemí a servis. A že už ho to, jak to doma flákám, štve dlouhou dobu a konečně to z něj vypadlo.

Je mi hrozně, cítím se jako poslední špína, přitom to tak vůbec není. Dům pravidelně udržuji, ale zároveň nejsem jeho otrokem. Nikde se neválí chuchvalce prachu, vždycky má vypráno a vyžehleno, co potřebuje, každý den vařím. Pravda je, že větší úklid (ale nikoli „vánoční“), dělám jednou za týden, tzn., vytřu, utřu prach, umyju koupelnu a záchod. Podle manžela je to málo, chtělo by to dělat obden, protože už třetí, čtvrtý den, je všechno pěkně zajeté, vzhledem k tomu, že nás je doma pět.

Jsem pěkně otrávená a mám chuť se tedy opravdu na všechno vykašlat aby viděl, jak to tady bude vypadat, když nebudu dělat nic. On to, co je, bere jako samozřejmost a zaměřil se jen na to, co není a co by si představoval jinak.

Připadá vám normální, aby takhle vyváděl jen kvůli tomu, že viděl dokonale nablýskaný dům bezdětného páru a srovnával to s námi? Já jsem na něj tak strašně naštvaná! Jak to máte doma zařízeno vy?

Markéta


11.9.2013   Rubrika: Partnerské problémy   |   Komentářů 87   |   Vytisknout

Hodnocení článku: 2,9/5   Oznámkovat (hodnocení jako ve škole): 1   2   3   4   5  

 

Diskuse ke článku - Páteční Výměna manželek zapříčinila dusno v naší domácnosti

Tato diskuse je otevřena jen pro přihlášené uživatelky.
Zvolte stranu: 1-15 | 16-30 | 31-45 | 46-60 | 61-75 | 76-89
mala hobitka
mala hobitka - 3.11.2013 22:00

Markéto, určitě nejste dotčená jenom tak pro nic za nic. Je předpotopní tvrdit že když muž chodí do práce tak má právo na kompletní servis...co jste jeho služka nebo co? Vy jste matka. To je nejdůležitejší zaměstnání na světe a vůbec není placené. Nic mu nebrání dát ruku k dílu. Není v hotelu. Je to taky jeho domácnost. Můj přítel taky uklízí, dokonce vaří a tak dále. A to není žádný podpantoflák, naopak si uvědomuje, že domácnost patří dvěma lidem a taky dva se o ní musí postarat. Klidně přestaňte dělat manželovi servis ať zkusí co to je. Nejste služka, jste člověk. A manžel má zdravé ruce tak ať se činí. Nejsme v 18. století aby jste byla puťka domácí. Klidně mu řekněte ať se jde bodnout!

 
PEGG
PEGG - 15.9.2013 19:51

Kozoroh18 - 15.9.2013 12:52 bylo to dost drsné. Já schválně koukala, sice jsem neviděla celé, ale hlavně mě zajímalo to kuře na paprice bez papriky, kterým je krmila tři dny.smajlik - 80

 
Kozoroh18
Kozoroh18 - 15.9.2013 12:52

co říkáte, na to jak ta mladá flákla tu holčinu přes ruku, řvala na ně a ještě slibovala přídavek.
Nekoukám na to, ale nyní jak jsem přepínala a viděla tak jsem se dívala.

 
PEGG
PEGG - 13.9.2013 8:49

jedvatazmyje - 11.9.2013 15:30 sice s tebou souhlasím že mýt wc a koupelnu jednou týdně si neumím představit, ale co brání manželovi, aby to udělal i během týdne sám, snad tam bydlí taky? smajlik - 105

 
Verera
Verera - 11.9.2013 17:58

stonozka01: Tak pokud argumentuje tím, že je na mateřské a má se teda starat o domácnost, tak s nástupem do práce by to mělo být napůl, ne?

Ale je fakt, že je dobré hned na začátku dát jasně najevo své představy o rozdělení práce a ne se snažit všechno strahat a po čase se snažit změnit. To už jde špatně.

A mnohem líp se udržuje nějaký rozumný standard čistoty než vše dokonalé, protože z dokonalého do průměru se to dostane během několika hodin a z průměru do velkého bince za pár dní, takež buď může člověk třikrát denně zametat a stejně to nebude čisté a nebo to udělá občas a jakž takž pořádek bude zachován. Chce to najít rovnováhu mezi výsledkem a množstvím vynaloženého času.

Obávám se, že tento manžel na čas ženy nehledí, jen ho zajímá výsledek, o snadnosti jehož dosažení má mylné představy.

Dobře, nemusí to dělat, ale ať navrhne systém a manželka ho v praxi prověří, pak se možná ukáže, že teorie je hezká věc, ale nepoužitelná.

 
sharon
sharon - 11.9.2013 16:49

vosmajda: vyprdni se na všechno, hoď nožky na stůl a dej si kafčo.....mládí ti uteče a co z toho....smajlik - 68

 
vosmajda
vosmajda - 11.9.2013 16:31

Já žiju v úplném chaosu, jsme čtyři dospělí, ale přes týden pracovně rozstrkaní po celé republice, scházíme se jen o vídendech, a to ještě děti všude možně vypomáhají a brigádničí a nejsou třeba doma. Já dělám v třísměnném provozu a občas pobývám u maminky, kde domácím pracem také neuteču. Na internetu strávím taky docela dost času, ale na druhé straně se mi musí připočítat to, že některá sobota je třeba úplně příšerná, úklid, oběd, tu něco přivezou, třeba jdu pro maso, obvykle taky nějaká sklizeň a zpracování nějakých plodin, do toho praní, někomu se rozbije zip apod. A když moc protestuju, obvykle to skončí šílenou hádkou. Když si někde vyleju srdíčko, zase moc zvyšuju hlas, někdo mě napomene a je to taky trapas. Mám ráda jednotvárnou práci, ničí mě skákání od jednoho k druhému. Já snad budu jeden den vařit spousty jídel do mrazáku, druhý den toho více zašiju, další den důkladný úklid, pokud si to takhle nezařídím, tak se asi zblázním.

 
stonozka01
stonozka01 - 11.9.2013 16:17

No jo no. Tady jsou dva faktory, které tohle ovlivňují: první je to, na jakou úroveň úklidu byl manžel zvyklý z domova, tedy od maminky, jestli maminka obden šúrovala, tak se není co divit. Tenhle model (pokud nemáme to štěstí, že jsme fanatičky do úklidu) lze ovlivnit ve chvíli sestěhování se s chlapem. U nás např. na postřeh partnera: tady je nějaká špína! - Tak ji utři. A je to. Prostě nastavit určité meze, vyjasnit si, co kdo bude dělat. Později už se to holt mění blbě. Zajímalo by mě, jak to bylo, než jste měli děti, jestli úroveň úklidu stačila nebo taky ne. Vzpomněla jsem si na perličku od bývalého: JÁ když uklízím, tak to musí bejt! Uklízel jednou za půl roku, trvalo to 4 hodiny (ve 2+1) a bylo to fakt tip ťop, ale zajímalo by mě, jak by to vypadalo, kdyby to měl dělat pořád. U manžela navrhuju opravdu návrat do práce a paní na úklid nebo soupis, co jsem za celý den dělala, případně na 2-3 dny odjet a nechat mu vše i s dětmi na krku. Jenže je blbé, že má k dispozici ten argument: to je tvoje práce, protože to už se asi nezmění.

 
sharon
sharon - 11.9.2013 16:10

Haninka: tak nějak to je......obrázek - 1378111135_822eb.jpgobrázek - 1378111161_41a8a.jpg

 
Haninka
Haninka - 11.9.2013 16:02

sharon: myslím, že realitní makléř byl ten vyměněný, tenhle byl personalista v personální agentuře

 
Verera
Verera - 11.9.2013 15:55

jedvatazmyje: Pán tvorstva má vždy pravdu a je povinností ženy mu ve všem vyhovět a být vděčná za to, že o něj může pečovat.

S tebou musí být radost žít s takovýmto přístupem k maželovi. smajlik - 34

 
Jaguška
Jaguška - 11.9.2013 15:32

Nečetla jsem tu všechno, ale vzpomněla jsem si, jak v TV někdo prohlásil:
Bordel v bytě, šťastné dítě.

 
jedvatazmyje
jedvatazmyje - 11.9.2013 15:30

Monika je bordelářka, mýt koupelnu a hajzlík po pěti lidech jednou za týden je čuňárna. Když si muž stěžuje, že Monika nemá systém, tak asi systém postrádá a doma se jí kupí špína. Kdyby si vzala bohéma/čti prase, nemusela tu brečet.

 
sharon
sharon - 11.9.2013 15:26

bubu4+1: psychouš to nebude - realitní makléř.....ale je fakt že působil nabubřele....smajlik - 68

 
Verera
Verera - 11.9.2013 14:47

Ne že by teda nějaké úspory času nebyly možné. Denně vařit je zbytečné, navrhni manželovi, že bude jíst ohřívané jídlo a v ušetřeném čase přetřeš podlahu, jak se na to bude tvářit.

Každopádně bych vycházela z toho, že čas, který teď věnuješ domácnosti je maximum, které na ni máš, takže každá činnost navíc může být pouze pokud se nějaká jiná omezí.

Ano, taky bych chtěla nablýskanou domácnost, kde se nic neválí, ale zjistila jsem, že to není v mých silách, takže se nehroutím a beru věci tak jak jsou. Jak už tu někdo psal, já jsem vyrůstala v bytě dokonale čistém, ale každou hračku jsem musela hned uklidit a pokud jsem si chtěla s maminkou hrát v jiném čase než ona měla naplánovaný, nebyla šance. Přece nepůjde do kina, když má doma horu prádla.

A tak máme doma binec, ale děti můžou přijít kdykoli chtějí a nemají pocit, že nádobí je důležitější než oni.

 

Zvolte stranu: 1-15 | 16-30 | 31-45 | 46-60 | 61-75 | 76-89
Sponzori

Prohledej


Výherci v soutěžích

Soutěže na Soutez.cz

    Anketa

    Covid

    Prodělali/y jste v uplynulém roce Covid?

    Celkem hlasovalo 76946.
    Archiv anket.