Reklama: Základem každé pracovny jsou kvalitní kancelářské židle . Na Hawaj.cz si vyberete tu pravou přesně podle vašeho stylu.  

Šťáva plná vitaminů

Šťáva plná vitaminůPřipravte si domácí šťávu, která bude chutnat celé rodině...
pošlete nám recept

Přítel nesnáší mé rodiče. Trápí mne to.

Přítel nesnáší mé rodiče. Trápí mne to.

Mám přítele tři roky, žijeme spolu a čekáme první dítě. Moc mě trápí jeho chování k mým rodičům, které se v poslední době hodně zhoršilo.

Já sama jsem nekonfliktní člověk, u nás doma jsme takoví všichni. Nikdy jsme se doma (myslím s rodiči) nehádali, ani naši mezi sebou. Když jsem dospěla a osamostatnila se, měla jsem svůj původní domov jako takový bezpečný přístav, kam vždycky můžu přijít. Mého současného přítele rodiče přijali hezky, nikdy nám do ničeho nemluvili. Pravidelně jsme se navštěvovali a všechno bylo v pořádku.

Problém nastal posledního půl roku. Přítel koupil starší domek a postupně ho rekonstruujeme. Je to pěkné bydlení na hezkém místě, akorát co do komfortu trochu za zenitem. Chtěli jsme ho dát do pořádku a pak se pokusit o miminko. Nakonec se těhotenství podařilo neplánovaně o něco dřív, což nás trochu zaskočilo, ale nějaké zásadní problémy nám to nezpůsobilo. Teď jsem na začátku čtvrtého měsíce a na miminko se oba moc těšíme.

Kdyby nebylo těch problémů s rekonstrukcí a se vztahem mého přítele k mým rodičům, nemohla bych si na nic stěžovat. I když to přítel popírá, já myslím, že vím, v čem je zakopaný pes. Jeho rodiče nám totiž dost výrazně finančně pomáhají a hlavně díky nim můžeme dům renovovat. Já jsem jim za to velmi vděčná, ale přiznám se, že mi to trochu i vadí, protože oni si dost přisvojují právo rozhodovat, co a jak v domě bude nebo nebude. Vše plánují společně se svým synem, mým přítelem a když řeknu na něco svůj názor, smetou ho pryč, že prý já do toho nemám co mluvit.

Důvodem je fakt, že moji rodiče jim nemohou v pomoci konkurovat. Maminka pracuje jako pokladní v supermarketu a tatínek jako řidič, bydlí u nich ještě moje mladší sestra, která bude teprve končit základní školu. Peněz na zbyt nemají a stačí jim to jen na jejich život. Nikdy by mne nenapadlo po nich chtít jakýkoli finanční příspěvek.

Tchánovci jsou na tom mnohem lépe, hlavně tchán má velmi lukrativní práci, pro ně není problém svému synovi pomáhat. A můj přítel začal mým rodičům dávat najevo, že je nespravedlivé, když jeho rodiče nám dávají a oni ne. Dokonce přišel s tím, že když teda nemůžou dát peníze, tak aby táta chodil aspoň o víkendech na stavbu pracovat. Když jsem slyšela, jak to tatínkovi říká, byla jsem v šoku. I tatínek byl takovým direktem překvapený a řekl, že když bude mít volno, tak pomoct přijde, ale vzhledem k tomu, že jezdí dálkové trasy, je toho na něj dost a když už má den, dva bez jízd, potřebuje si odpočinout. Je mu už pětapadesát let, tak je pochopitelné, že nemůže fyzicky zvládat tolik, jako dřív.

Přítel je hodně naštvaný, neustále mi přístup mých rodičů vyčítá a máme kvůli tomu doma dusno. Odmítá se mnou za nimi jezdit, prý se nebude vnucovat někomu, kdo na nás kašle.

Je mi z toho na nic. Čekám dítě, chtěla bych, aby vyrůstalo v láskyplném prostředí včetně všech svých babiček a dědečků a mám strach, že chování mého přítele tyto vztahy naruší. Mrzí mne, že jsem až teď poznala, jaký je to ve skutečnosti sobec, který si myslí, že jsou všichni povinni skákat, jak jemu zrovna vyhovuje. Hádáme se kvůli tomu hodně, podle něj není v pořádku, že v tomto ohledu stojím za svými rodiči a bráním je, prý bychom měli my dva držet při sobě jako pár. Jenže copak můžu zavrhnout své rodiče jen proto, že nemůžou splnit představy mého přítele?

Co si o celé situaci myslíte? Já jsem z toho opravdu nešťastná a vůbec nevím, jak ty rodinné vztahy urovnat.

Žofie


6.1.2014   Rubrika: Partnerské problémy   |   Komentářů 60   |   Doporučit článek   |   Vytisknout

Hodnocení článku: 2,8/5   Oznámkovat (hodnocení jako ve škole): 1   2   3   4   5  

 

Diskuse ke článku - Přítel nesnáší mé rodiče. Trápí mne to.

Tato diskuse je otevřena jen pro přihlášené uživatelky.
Zvolte stranu: 1-15 | 16-30 | 31-45 | 46-60 | 61-69
rychlonožka
rychlonožka - 14.1.2014 6:36

Nadpis je špatně formulován. Správně bych to viděla na CHYSTÁM SE SPOJIT SVŮJ ŽIVOT SE SOBCEM.Chlap, který si vezme větší sousto, než zvládá a vybíjí se na partnerce nátlakem na ni, aby zapojila své rodiče, jako to udělal on, nemá moc povahových kvalit. Buď ať mu stačí byt, nebo ať jde a zamaká. Změnou práce, další prací. protože pro ty svoje ideály a cíle musíme něco udělat sami, ne? Žofie, obvykle ta těžší životní cesta je ta pravá. Máte možnost buď čekat, až Váš přítel dobuduje svůj dům za pomoci všech, které zainteresuje a pak být hodná a doufat, že Vás nevysype, nebo se rozhodnout, že půjdete životem zatím sólo i s dítětem. že si vybudujete vlastní bydlení, a to prozatím v pronájmu, nebo šetřením či hypotékou a třeba jen malinkou garsonkou. A budete mít větší cenu, než nějaký zakomplexovaný jedinec, co ke svému rozletu potřebuje ty kolem sebe. Je to Váš život, rozhodněte se podle sebe. zda to chcete mít těžší radši teď hned a někam se posunout, nebo zda budete přívažkem muže v cizím domě a budete to mít těžké až za pár let. Až začnete od píky, jako byste začala teď hned. Protože...jednou to tak asi dopadne. Opravdu si myslíte, že až Váš přítel s rodiči dostaví a dodělá ten dům, že tam spolu budete spokojeně žít? Nebudete. Denně budete mít na talíři, že jste se nepodílela. Načež si pán najde místo Vás někoho, kdo k němu bude vzhlížet jako k panu úžasnému, co se dotáhl k vlastnímu baráku. vy půjdete od válu, poněvadž Vy totiž víte, jak to bylo. Stanete se proto nepohodlnou. Ten člověk bude chtít být obdivovaný, chválený, atd. Což bude dělat jen některá, co ho neprokoukla. Té milostivě dovolí, aby s ním jeho bydlení sdílela. Po Vás se bude jen vozit a to tak dlouho, dokud to unesete. Jděte do toho a trhněte se. Čím později začnete žít samostatně, tím hůř pro Vás....

 
Verera
Verera - 13.1.2014 16:17

Známým řemeslníci barák podpálili, shořela střecha a při hašení se promáčelo všechno, co měli uskladnění dole (částečně tam už bydleli). Mělo to jedinou výhodu, že , když už jim stará střecha shořela, tu novou udělali vyšší, takže mají v pokojích víc prostoru.

 
Bellana
Bellana - 7.1.2014 11:36

PEGG: Vyplatí se najmout si nezávislý stavební dozor, když je člověk laik. A kontrolovat stavební deník co nejčastěji.

 
stonozka01
stonozka01 - 7.1.2014 11:33

Ala: Velkohubé řeči o crcání se s rekonstrukcí nejsou na místě. - Ježkovy oči, ty asi nemáš moc smysl pro humor, viď? Přečti si ještě jednou pozorně můj příspěvek a možná zjistíš, že jsme to se sharon vygradovaly do absurdity. Byla to jenom SRANDA.

 
mala hobitka
mala hobitka - 7.1.2014 9:39

Budu asi opakovat to co už bylo vyjádřeno níže ale:
Je normalní že ne všichni jsou stejně majetní. Kdo může pomůže finančně, jiní rodiče pomáhají svým dětem občasnými příspěvky na nákup spotřebičů, koupí maličkosti do domácnosti anebo někdy donesou jídlo ve smyslu "nakoupili jsme výhodně maso a něco je pro vás". Někdo taky nemá jak pomoci protože má sám problém vyjít. Takhle je to ok. Není důvod vyčítat tvým rodičům, že nepřispívají. Krom toho.... proč by taky měli? Je ten dům taky tvůj? Ne. Kdyby jste se rozešli, co z toho dostaneš? Nic. Podle tvého vyprávění, tvůj přítel je takový sobec, že by tě klidně poslal domů s prázdnou. Budujete rodinu, budiž. Jenomže v tomhle případě je namístě sňatek... ne protože se to "patří" ale když už rodinu tak se vším všudy, ne? Můj táta zdědil byt a hned po svatbě s mámou ji připsal jako spolumajitelku - a byl to jeho nápad. Udělal z ní skutečnou paní svého domu.
Lidi jako tvůj přítel a jeho rodiče si vždy najdou důvod proč nemáš do toho co mluvit - v překladu nejsi člen rodiny. Kdybys přispívala - není to dost, kdybys přispívala stejně - dům není tvůj. Ale až bude hotový tak to budeš TY kto tam bude uklízet, vařit a starat se. Anebo si postav konečne hlavu a nedělej tam nic. Vždyť koneckonců není to tvůj dům.

 
orinka
orinka - 7.1.2014 9:23

PEGG: a já znám zase případ, kdy řemeslníci udělali tak šikovná vrata do garáže, že nešla otevírat, protože byl proti nim šikmý beton a oni to udělali naprosto opačněsmajlik - 68

 
PEGG
PEGG - 7.1.2014 7:24

kareta - 6.1.2014 20:35 smajlik - 47 to bych mohla vyprávět. Sice se to netýkalo mě, ale mám to z první ruky. Začalo to tím, že si řemeslníci otočili plány a patro postavili obráceně, takže voda do koupelny se musela táhnout přes celý barák. Pod podlahou špatně napojili odpadní potrubí, takže sáklo, naštěstí na to přišli dřív než se nalil beton a to jen proto, že budoucí majitel si potřeboval odskočit a jak spláchl, byla kaluž na podlaze. Zničili jim čerstvě položenou dlažbu, museli měsíc čekat než sehnali stejnou šarži. Na dřevěné plovoučce chodili v botách od betonu, takže ji celou poškrábali, některé dolíky nezmizely ani přebroušením. Bylo toho daleko víc, ale perlička nakonec: Nechali si udělat v garáži malý sklípek na ovoce. Když se přišli podívat (museli tam být opravdu často) tak je řemeslník vedl do baráku a pyšně ukazoval, jak jim to pěkně udělali, jo udělali to opravdu pěkně, ale v jiném barákusmajlik - 68

 
Ivča+3
Ivča+3 - 6.1.2014 23:00

Žofie, ještě si dovolím jednu radu. Začni (nejlépe okamžitě) navštěvovat rodinné konstalace. Tam se ukáže, proč jsi si tohoto člověka přitáhla do života a možná budeš dost překvapená, co je pod pokličkou té obhajované nekonfliktnosti. Podle mého názoru by to ted pro tebe byla ta nejlepší investice, která ti pomůže po celý tvůj život. Pokud tě to zaujme, písni mi, mohu ti dát tipy na výborné terapeuty.

 
Mirrka
Mirrka - 6.1.2014 22:46

Teraz sa nazyvas nekonfliktnou, po par rokoch uvidis, ze si bola hlupa.
Tazko nieco radit ked jediny problem vidis v tom, ze priatel nema rad tvojich rodicov. Otvor oci a zacni mysliet. V dome ti nepatri ani tehla, priatel sa sprava ako hulvat a jedine co mas iste je rastuce brucho. Nezavidim.

 
Ivča+3
Ivča+3 - 6.1.2014 22:31

Ještě přidám příběh z mého prvního manželství. Také jsem se svým prvním manželem ,,budovala" dům - jeho rodiče mu ho koupili, můj táta tam dřel jako kůň, já studovala a neměla nic, párkrát jsem pak slyšela, že mi tam nic nepatří, takže pokud se mi něco nelíbí, můžu jít. No, odešla jsem, s dítětem v ruce, s pračkou na vozíku a vymámila jsem z něj dvacet tisíc odstupného. Ale jsem ráda, že jsem z toho dávno pryč. A to jse do toho, jak to tam bude vypadat, mohla i mluvit. Držím palce, at se správně a včas rozhodneš, co dál.smajlik - 45

 
Ivča+3
Ivča+3 - 6.1.2014 22:26

To je opravdu prekérní a nezávidění hodná situace. Souhlasím se vším níže řečeným. Jakmile si okamžitě neuděláš jasno se svým drahým v rovnoprávnosti postavení ve vztahu i v majetcích, budeš trpět. Pokud čekáš první dítě, jakože jo, vůbec ještě netušíš, co tě čeká, a zdá se, že jsi vlezla do tlamy pěkné nestvůře. Nekonfliknost je v tomto případě pořádně konfliktní.

 
kubikm
kubikm - 6.1.2014 22:17

já bych se vrátila domů, otce do rodného listu neuváděla a zkusila bych to vše přežít ve zdraví

ale nějak si myslím, že to neuděláš a necháš sebou vláčet...škoda

 
kubikm
kubikm - 6.1.2014 22:15

já bych taky šla pryč...
jsme si rovnoprávní...někdo dá peníze...někdo třeba uvaří
někdo je teď bez práce...potom může ten druhý
někdo je teď nemocný a vše obstará druhý...časem se to vymění
jsem dlouho vdaná a vím, o čem mluvím
myslím si, že to dnešní "volnomyšlenkářství" - nepotřebujeme na to papír se bude moci aplikovat až tehdy, až opravdu nebudou platit zákony o rodině a pod.
je špatné, to hlásají hlavně muži, aby mohli lehce přeletovat, bez ztráty květinky
divím se dnešním mladým ženám, že jim na to skáčou

ty teď budeš potřebovat ochranu a klid a zabezpečení...tady to nezískáš, naopak můžeš nakonec i o dítě přijít, kolikrát už se to stalo

 
kareta
kareta - 6.1.2014 20:35

Renee: tak barák na klíč bych nechtěla, pokud si to nedozoruješ, tak je to většinou naprd předražená investice. Dozorovat si to můžeš jedině tak, že stojíš řemeslníkům za zadkem a buzeruješ je. Už nikdy více!!!smajlik - 48

 
sevenofnine
sevenofnine - 6.1.2014 18:54

Stanik: já s Tebou souhlasím, právě že barák na ni psán nebyl, samo, že oni papír na lásku nepotřebují ... já reagovala na to, že přišla s holým zadkem, nepřišla, ale prostě některé ženy jsou nepoučitelné :-( je to pořád dokola.
Souhlasím, že do cizího baráku pro něčí hezké oči, zvlášť, když je v tom dítě bych neinvestovala a i já jsem pro svatbu. Zároveň tvrdím, že ač mám báječného manžela tak dalšího chlapa do baráku nechci :-).

 

Zvolte stranu: 1-15 | 16-30 | 31-45 | 46-60 | 61-69
Sponzori

Prohledej


Výherci v soutěžích

Anketa

Zpívám rád a je to na mě doufám znát...

Zpíváte si občas doma?

Celkem hlasovalo 152101.
Archiv anket.