Reklama: Základem každé pracovny jsou kvalitní kancelářské židle . Na Hawaj.cz si vyberete tu pravou přesně podle vašeho stylu.  

Šťáva plná vitaminů

Šťáva plná vitaminůPřipravte si domácí šťávu, která bude chutnat celé rodině...
pošlete nám recept

Jak se odhodlat k rozvodu? Potřebuju nakopnout.

Jak se odhodlat k rozvodu? Potřebuju nakopnout.

Chtěla bych požádat o radu ženy, které prošly něčím podobným. Vždycky jsem měla pocit, že držím svůj život pevně v rukou a teď najednou stojím před okamžikem rozhodnutí a bojím se do toho naplno šlápnout. Jsem plná pochyb a nevím, co bude dál.

Je mi čtyřiačtyřicet, máme tři děti, dvě už velké, na střední škole a posledního benjamínka, pětiletou holčičku. Ta přišla už neplánovaně, ale když se stalo, ani jsme s manželem neuvažovali, že by se snad neměla narodit. Je to naše štěstí, připadám si, jako bych s ní nějak omládla.

Až do nedávna bylo všechno v pořádku, bohužel, klid to byl jen zdánlivý. Před dvěma měsíci jsem zjistila, že manžel udržuje dlouhodobý vztah s jednou svou kolegyní. Doneslo se mi to klasickým způsobem, kdy mne jedna dobrá duše informovala. Nejdřív jsem tomu nevěřila, přišlo mi to naprosto nemožné. Ale semínko bylo zaseto a já se zaměřila na „sledování“ manžela. Ne ve smyslu, že bych se za ním někde plížila, ale dávala jsem si postupně dohromady dvě a dvě. Časté přesčasy, každý druhý víkend nutnost alespoň jeden den pracovat. To už se dělo delší dobu a já tonajednou viděla v jiném světle.

Když už jsem tu nejistotu nemohla unést, tak jsem se manžela na rovinu zeptala. Evidentně byl zaskočený a nejdřív se vykrucoval, nakonec přiznal, že k jedné kolegyni určité sympatie cítí, ale v žádném případě nechce rozbíjet rodinu.

Jenže takový stav je pro mne neúnosný. Přestavuje si to nějak moc jednoduše, vlastně jako by se nic zvláštního nedělo. Bude mít fungující rodinu, zázemí, teplé večeře a vyprané košile a ve volných chvílích si bude užívat povyražení s vnadnou „kamarádkou“. Kdyby se aspoň snažil a slíbil, že to s ní skončí. Ale nic takového od něj nezaznělo.

Jsem z toho dost otřesená a vím, že to musím nějak řešit. Mám pocit, že už s ním prostě nemůžu být. Je to pro mne strašně ponižující.

Akorát to rozhodnutí, ten první krok není vůbec jednoduchý. Zůstat sama se třemi dětmi, z toho s jedním, které ještě ani nechodí do školy? Nejsem už nejmladší, bojím se, jak bych to všechno sama zvládala, a to i v budoucnu, až naše nejmladší vyroste a přijde do puberty. Dva puberťáky mám zrovna doma a někdy je to opravdu pořádná zkouška nervů. Co finance? Můj plat není nijak velký, ani manžel nevydělává zrovna nadstandardně. Kolik by mi asi mohl dávat alimenty? Těžko bych vycházela. A mám právo rozbíjet dětem rodinu? Malá na tatínkovi visí, doslova ho zbožňuje, neumím si ani představit, že by si ji třeba o víkendu bral a ona by tak trávila čas nejen s ním, ale i s jeho milenkou.

Není mi z toho dobře, nejradši bych mu sbalila jeho pár švestek a vyhodila ho, ale zjišťuji, že to vůbec není jednoduché udělat.

Ženy, prosím, vy, které jste se někdy rozváděly, také jste měly pochybnosti? A co vás nakonec přimělo k tomu ten rozhodující krok nakonec udělat? A dá se v mé situaci všechno zvládnout? Sama, tři děti, byt by mi asi zůstal, naštěstí je náš, neplatíme ani hypotéku. Kdyby chtěl manžel ale vyplatit jeho podíl, tak bych byla taky v háji.

Vůbec nevím, jak z toho ven, připadám si zbabělá a lituju, že jsem se o té nevěře vůbec dozvěděla. Mohla jsem si dál pokojně žít ve sladké nevědomosti. Jenže teď už to vím a nějak řešit to musím.

Moc vám děkuji za vaše zkušenosti.

Alena


16.1.2014   Rubrika: Partnerské problémy   |   Komentářů 85   |   Doporučit článek   |   Vytisknout

Hodnocení článku: 2,8/5   Oznámkovat (hodnocení jako ve škole): 1   2   3   4   5  

 

Diskuse ke článku - Jak se odhodlat k rozvodu? Potřebuju nakopnout.

Tato diskuse je otevřena jen pro přihlášené uživatelky.
Zvolte stranu: 1-15 | 16-30 | 31-45 | 46-60 | 61-75 | 76-90
Verera
Verera - 21.1.2014 15:25

rychlonožka: Jenže tohle předpokládá, že daný subjekt spolupracuje, že jsou lidi schopni se dohodnout aže si žena dokáže prosadit své představy. Alena mi připadá jako ta, co všechny pořád opečovávala a podřizovala se představám manžela. Nevím, jestli dokáže tohle změnit.

A pokud ona bude chtít na víkend odjet a pán odmítně hlídat malou, jak to asi dopadne? Pochybuju, že se Alena dokáže sbalit a zmizet z bytu první a nechat děti napospas nejisté reakci tatínka.

 
rychlonožka
rychlonožka - 19.1.2014 10:42

Takže...shrnu to. Kdybyste byli Aleno bezdětní, měli byste odpovědnost jen sami za sebe abylo by vše lehčí. Pak se lze doma míjet a nemusí se ani prát, ani vařit a uklízet. Nechci Vás ponoukat k vypočítavosti, ale zkuste si spočítat, kolik byste na děti dostala alimentů a kde byste po rozdělení majetku /prodej bytu/s dětmi bydlela.Pronájmy jsou přece jen dražší. A s hypotékou byste se mohla dostat do vrtule dluhů. Jiné by bylo rozvést se s dospělými pracujícími dětmi. To, že muž Vám to neoznámil a neodešel, svědčí, že rodinu ctí, i když Vás podvádí. Vy se vyrovnejte se skutečností, že pro něj nejste ta jediná /ubezpečuji Vás, že v tom zdaleka nejste sama/a pozměňte pravidla soužití rodiny. Váš muž bude mít volnost, Vy taky. Váš muž se bude plně podílet na chodu domácnosti, Vy taky. Odcházejte také z domova na základě dohodnutých pravidel, než potkáte někoho, s kým si porozumíte, klidně do divadla, za kamarádkou, do knihovny, cvičit, do kurzu atd...Dbejte o sebe, nevytvářejte dusno, scény, zkrátka domácnost musí kvůli dětem fungovat. Nemusíte mu zrovna házet klacky pod nohy větami typu...svoje hadry si per sám...ale lze slušně říct....prádlo je vyprané, pověs ho prosím, vrátím se dneska později domů. Nemusíte zrovna vařit k večeři, co on nejí a Vy s dětmi ano, ale jen mu oznamte, že se jí v sedm, nebude-li doma, pak uvidíte, že on večeřet nechce a nebude. Peníze, pokud to půjde, si stranou dávejte, snažte se ušetřit...ono se to i tak může hodit...a žádné volné víkendy tatínkovi...jeden víkend si dopřejte bez rodiny Vy a nechce je, aby se o sebe postarali, jak, to už není Vaše věc. Žádné úlevy, ano, nová pravidla vzhledem k novým skutečnostem, ale Vy za svoji toleranci chcete taky svoje práva a ne lítat kolem všeho sama, na rodičáky sama a chystat mu čisté košile a vařit oblíbená jídla. Věřte mi, že je dost manželství, kde se žije nějak podobně. Nikomu do toho nic není. Ano, Vy jste přišla o sex a vzájemné porozumění a plány. Ale máte kde bydlet a máte u sebe děti. Některé ženy rozchodem přijdou i o to. Drže situaci pod kontrolou se společnou odpovědností za svoje potomky. Konečně...vždycky se lze rozvést. Ale někdy se vyplatí prostě přijmout novou skutečnost a nedělat nic.

 
kristulda
kristulda - 18.1.2014 23:51

sem sama s dvěma malýma dětima, v bytě za 8 tisíc chodím do prace na 6 hodin projedu 2 tisíce, žiju sice se nemužu rozšoupavat ale jde to sem rozvedená mam přitele s kterým ještě nebydlím, a jde to.

mmch mmt travím čas s malým v nemocnici už mi z toho hrabe druhý dítě doma nemocný sem ko.
od rana do večera v nemocnici a v pondělí operace.

dobrou

 
kristulda
kristulda - 18.1.2014 23:49

hele řeči typu maš atkové vzdělaní nerozvadějes atd, blbost.

myslím že je ukvapené se hned rozvadět, ALE dobré je chlapa sbalit a vyhodit. aby popřemýšlel, mi tohle udělal ex řekl mi že tu druhou miluje ale chce zustat semnou kvuli dětem, tak sme ho sbalila a vyhodila chlap kterej Tě miluje se vratí ptž se mu rozsvítí.
Nemusíš se bat o peníze sociálka Tě do začatku podpoří větší děti občas pohlídaji když budeš v praci a je školka, ja bych se z tohoto duvodu nebala.

jen bych ho prostě vyexpedovala a nechala to aby se to vyvinulo

 
rychlonožka
rychlonožka - 18.1.2014 18:57

Aleno, zazněla tu kupa dobře formulovaných vět, které Vám určitě pomůžou když už ne se rozhodnout, pak aspoň orientovat. Buďte nikoli ze zásady ukřivděná a zákeřně mstivá, ale v souladu s dobou reálná a střízlivě věcná. Dopíšu příště, přišla mi návštěva.

 
Petruša
Petruša - 17.1.2014 23:20

a já bych se cítíla zle, ne kvůli nějaký důstojnosti nebo tak, ale prostě by mě to zranilo, trpěla bych, prostě zrada. Nic víc, nic míň. Nedokázala bych se s ním bavit, koukat na něj, furt bych viděla že to dělá jinde...nepátram jestli manžel si někde odskakuje nebo odskočil, ani na to nemyslim,pokud jo, nechci to vědět. Vůbec nevim co by bylo dál,kdybych na to přišla (viz co jsem napsala na začátku tohoto svého příspěvku)

 
Petruša
Petruša - 17.1.2014 23:13

Stanik 9.15: přesně takhle to cítím taky, i s tou první větou pro Renee ...

Nessie: přiznam se, že ti tvůj přístup závidim, takhle bych to taky chtěla mít

 
Renee
Renee - 17.1.2014 16:01

Stanik: Jo jo, to je pravda, tohle se vyřešit dá. Tím, že se s tou druhou rozejde, jenomže pán vypadá, že se k tomu nemá. A jak pak řešit tohle, že smajlik - 65 Nechat ze sebe dělat blbku, jen aby se udrželo manželství, to asi ne. Jak jsem psala níž, dala bych mu čas, ať se rozhodne, protože obě mít nemůže. A i kdyby se rozhodl pro mě (teda kdybych se ocitla v té situaci), musel by se potom sakra snažit, aby získal zpět moji důvěru a lásku. Ale já už jsem holt taková a samoty se neděsím smajlik - 16
stonozka01: Přesně, jak se znám, tohle bych mu taky řekla smajlik - 47 A začala bych chodit pozdě domů smajlik - 16

 
Viv :o)
Viv :o) - 17.1.2014 11:19

Lethe 16:52 smajlik - 47

 
Viv :o)
Viv :o) - 17.1.2014 11:16

Zkus si najit clanky od Petra Smolky, popr kniha Nevera pro podvadene a podvadejici. Pokud totiz nejsi schopna tohohle kroku, tak nejspis nejsi na to zrala. Tak si doprej trochu vic casu nez udelas ten krok. Hodne zalezi, jestli o toho chlapa stojis - ty jako zenska. Ne jako matka jeho deti. Co chces ty, predevsim a pouze ty bez dalsich okolnosti. Bude Tobe chybet, kdyby jste sli od sebe? V te knize od Smolky je vse hezky popsano vcetne moznych variant jako odlouceni na zkousku, co delat, pokud stojis o to vztah obnovit a zacit znovu a za jakych podminek to mozne je. Hodne stesti pri rozhodovani.

 
Viv :o)
Viv :o) - 17.1.2014 11:16

Zkus si najit clanky od Petra Smolky, popr kniha Nevera pro podvadene a podvadejici. Pokud totiz nejsi schopna tohohle kroku, tak nejspis nejsi na to zrala. Tak si doprej trochu vic casu nez udelas ten krok. Hodne zalezi, jestli o toho chlapa stojis - ty jako zenska. Ne jako matka jeho deti. Co chces ty, predevsim a pouze ty bez dalsich okolnosti. Bude Tobe chybet, kdyby jste sli od sebe? V te knize od Smolky je vse hezky popsano vcetne moznych variant jako odlouceni na zkousku, co delat, pokud stojis o to vztah obnovit a zacit znovu a za jakych podminek to mozne je. Hodne stesti pri rozhodovani.

 
stonozka01
stonozka01 - 17.1.2014 10:45

To teda musí bejt samec smajlik - 64 S rozvodem počkat, žádný servis, žádný sex a řekla bych mu, jestli mu nevadí, že já se taky poohlídnu jinde, že už mě ten manželský stereotyp nudil.smajlik - 67

 
Léthé
Léthé - 17.1.2014 10:42

thePlacheck: smajlik - 16smajlik - 34...."Já taky tvrdím že chyba je jak na straně manželky tak na straně tchyně"smajlik - 16

Tohle je fakt povedený bonmotsmajlik - 5 Ukládám do hardisku své hlavičkysmajlik - 68

 
Stanik
Stanik - 17.1.2014 9:16

sevenofnine: 19:44 smajlik - 47smajlik - 47smajlik - 47
presne tak.. chlapa ignorovat , a delat si dostatecny financni polstar, pro pozdejsi odchod.

 
Stanik
Stanik - 17.1.2014 9:15

Renee: mas samozrejme naprstou pravdu... a maloktery chlap, ustoji, ze si baba odskoci jinde. Ale zeny to chapat maji. Proto rikam, jasne, kdyz uz to musi delat, nemel by byt dement, a delat to diskretnem aby se to dotycna nedozvedela. A kdyz uz dozvi, musi pocitat s tim, ze mila a usmevava rozhodne nebude... ale ukvapene se rozvadet .. tak to fakt nevim. Proste v dobry i zlym a hotovo, vsechno, krom patologii typu alkoholismus, gamblerstvi, nebo domaci nasili... nebo jako minule v tom clanku, kdyz ta trubka otehotnela se svagrem.. se da nejak vyresit.

 

Zvolte stranu: 1-15 | 16-30 | 31-45 | 46-60 | 61-75 | 76-90
Sponzori

Prohledej


Výherci v soutěžích

Anketa

Zpívám rád a je to na mě doufám znát...

Zpíváte si občas doma?

Celkem hlasovalo 127553.
Archiv anket.