Reklama: Základem každé pracovny jsou kvalitní kancelářské židle . Na Hawaj.cz si vyberete tu pravou přesně podle vašeho stylu.  

Šťáva plná vitaminů

Šťáva plná vitaminůPřipravte si domácí šťávu, která bude chutnat celé rodině...
pošlete nám recept

Prý jsem hysterka. Je to pravda?

Prý jsem hysterka. Je to pravda?

Potřebovala bych pohled někoho nezaujatého, protože sama se už v tom celém nevyznám. S manželem se poslední týdny v podstatě pořád jen hádáme a on mi říká, že jsem hysterka a měla bych s tím něco dělat.

Naše hádky, respektive moje předrážděnost, má důvod. Ten má název manželova nová kolegyně. V lednu totiž manžel nastoupil do nové práce, polepšil si jak finančně, tak pracovní pozicí. Najednou je z něj velký šéf a má svou asistentku. A to je ona, to je ten důvod, který mi vzal klidné spaní.

Já jsem na mateřské s půlroční dcerkou, prakticky odříznutá od světa. Bydlíme docela odříznuti od města, naskytla se nám výhodná koupě domku v satelitu v jedné vesnici. Tehdy mi to připadalo fajn, vlastní domek za cenu ani ne dvoupokojového bytu. Původním majitelem byl známý manželova otce, který se snažil dům už dlouhou dobu prodat, ale nebyl úspěšný. Šel proto s cenou hodně dolů a protože my jsme v tu dobu akorát zjistili, že čekáme miminko, nabídl nám to. Ani jsme si nemuseli brát hypotéku, měli jsme nějaké stavební spoření a co chybělo ochotně věnovali oboje rodiče.

Bydlení je fajn, čtyřpokojový, moderní domek, zahrádka, do vesnice kousek pěšky. Do města je to už horší, autobus jezdí, jaks e říká, v úterý a v dubnu. Já nemám řidičák a ani ho mít ze zdravotních důvodů nemůžu. Alespoň zatím, možná se to časem změní.

No a já jsem celé dny v podstatě izolovaná v tom našem krásném domečku. Starám se o malou a o domácnost, až do toho letošního ledna mi to nijak nevadilo. Jenže pak nastala změna. Přišla plíživě, postupně se to zhoršovalo, až situace dospěla do bodu, kdy si připadám jako v pasti a nevím, kudy kam.

Manžel odjíždí každé ráno do práce a vrací se večer. To beru, má to tak spousta zaměstnaných lidí. Jenže u něj hraje velkou roli ta jeho asistentka. Často si píšou smsky a volají i když je doma, údajně prý řeší pracovní záležitosti. Nevím, manžel, když s ní telefonuje, odejde vždycky do patra a o čem si skutečně povídají, nemám tušení. Někdy jsou to ale i hodinové telefonáty.

Další věc, která mi vadí je, že ji ráno vozí do práce a a večer i z práce. Přitom to nemá vysloveně při cestě, musí si kus zajet. Tohle jsem nijak nevyšpinila, on se to ani nijak nesnaží tajit.

Jsem z toho na mrtvici. Jsem celé dny sama s dítětem a strašně mě drtí pomyšlení, že on jak ráno vyjede, tak míří k ní a pak jsou spolu celý den až do včera a ještě mu ona tak dvakrát, třikrát týdně volá večer, kdy je doma. A on místo, aby se tedy věnoval mně a dceři, zaleze si na hodinu do patra do ložnice a tam si s ní vykládá bůh ví o čem. Párkrát se už i zdržel, údajně v práci, prý toho má moc a přišel až o půlnoci. Teď byl :v práci“ i dvě poslední soboty.

Jsem zoufalá. Strašně mi to vadí, když s ním o tom ale chci mluvit, začne na mě řvát, ať se okamžitě zklidním, že se chovám jako hysterka. Jenže já nemůžu. Absolutně s přestávám ovládat, jsem předrážděná a uvědomuju si, že vyvolávám hádky kvůli úplným prkotinám.

Je to začarovaný kruh, ze kterého nějak nemůžu vystoupit. Chtěla jsem udělat vstřícný krok a sama sebe nějak uklidnit a rozhodla se, že se jí představím a seznámím se s ní. Bez ohlášení jsem se tedy jeden den vypravila do města a zašla za manželem do jeho kanceláře. Asi to byla blbost, už bych to nikdy neudělala.

Manžel byl totálně šokovaný, nejdřív mě nechtěl vzít ani nahoru přes recepci, prý se to nedělá. Zahrála jsem to na to, že potřebuju malou nakojit a nakonec neochotně svolil. Přišli jsme nahoru, on, já, malá v mém náručí a tam seděla ta jeho asistentka. Holka o něco mladší než já, takový ten „vystajlovaný“, pěstěný typ. Bylo vidět, že je naší návštěvou pořádně překvapená, připadalo mi, že až rozhozená. Napadlo mě, že možná ani netušila, že má ženu a dítě. Ale to mi přijde jako nesmysl. Manžel nás představil, ošíval se u toho jako puberťák. Opravdu děsná situace. Doma pak se mnou kvůli tomu tři dny nepromluvil.

Co si o tom myslíte? Je normální, že mi blikají kontrolky a mám obavu, že mi manžel s tou asistentkou zahýbá? Jsem z toho na dně, nechci přijít o rodinu, kterou jsme společně založili, nechci, aby malá vyrůstala bez otce a a už vůbec si neumím představit, kdyby mělo dojít k rozvodu, že by si on naši dcerku bral a ona by tím pádem trávila čas i s tou jeho asistentkou.

Vanda


13.2.2014   Rubrika: Partnerské problémy   |   Komentářů 110   |   Doporučit článek   |   Vytisknout

Hodnocení článku: 2,9/5   Oznámkovat (hodnocení jako ve škole): 1   2   3   4   5  

 

Diskuse ke článku - Prý jsem hysterka. Je to pravda?

Tato diskuse je otevřena jen pro přihlášené uživatelky.
Zvolte stranu: 1-15 | 16-30 | 31-45 | 46-60 | 61-75 | 76-90 | 91-105 | 106-110
PEGG
PEGG - 17.2.2014 8:28

rychlonožka - 15.2.2014 11:20smajlik - 47smajlik - 47smajlik - 47

 
PEGG
PEGG - 17.2.2014 8:25

kareta - 14.2.2014 22:20smajlik - 47 bohužel většina lidí řeší právě své okolí, taky nechápu proč? Nikdo za nás náš život neodžije a nevím proč si nechat ubližovat, byť jen slovně, to bolí stejně jako to fyzické násilí, jen není vidět pro okolí.
Vando jsi mladá, není potřeba strávit svůj jediný život s člověkem, který tě nemá rád, skoro to vypadá, že se za vás stydí. Čím dřív si v hlavě ujasníš svoje priority, tím lépe pro tebe. smajlik - 61smajlik - 45

 
Léthé
Léthé - 15.2.2014 18:53

chytrájakrádio: až teď jsem koukla na vaše reakce a ta tvoje se mi zdá být nejlepší.smajlik - 47 Tedy to; "Asistentka není to, co se staví mezi vás. To je jen vedlejší produkt. Váš problém spočívá v tom přiblblém baráčku v satelitu. Ten jste vůbec neměli kupovat......" Taky bych odtud zdrhala co nejrychleji, navíc nemít řidičáksmajlik - 76

 
Léthé
Léthé - 15.2.2014 18:45

Achjosmajlik - 65. Tak tohle je situace, jak se říká "napiču". Nejsi hysterka a tvůj manžel je jak to bývá, jen chlap, který momentálně využívá svoje "přednosti". On teď může vše, ty jak se zdá nic moc. Já jednou udělala mému manželovi to....byla to sice jiná situace, ale na čas to zabralo....že když se vrátil po třech dnech chlastu, dala jsem mu obě malé děti, aby s nimi šel na procházku (již jsem byla přichystaná s kufrem) a odjela jsem ke kamarádce a jemu jsem nic neřekla. Vrátila jsem se za 3 dny. Prostě nechala bych toho tvého Don Chuana malinko v těch domácích sračkách vymáchat. Neboj se, žádné dítě ještě neumřelo na umělé výživě, pokud bys třeba ještě kojila. Dej mu nůž na krk a teprve teď začni být hysterka. O co přijdeš ? O nic. Taky si zjisti, jak bys na tom byla finančně, kdybys ho kopla do prdele, pokud by se nezměnil a nezačal by si tě vážit a starat se o vás a ne o tu postelovou asistentku. Vím, psala jsi, že nechceš o něho přijít, ale podle mě nemáš moc na výběr. Tak hodně štěstí. smajlik - 45

 
Kozoroh18
Kozoroh18 - 15.2.2014 12:53

rychlonožka - tak nějak

a udělat sama sobě radost, nechodit v peplákách a být upravená jak jsem již psala, ale nevnucovat se. Při návštěvách rodičů ho politovat jak se chudák stále vrací pozdě a ještě nemá možnost si s mimi pohrát, protože řeší problémy hodinovými hovory.

 
Renee
Renee - 15.2.2014 11:42

orinka - 15.2.2014 10:56: V takovém případě by se nebylo o čem bavit a jediné řešení je okamžitý rozvod, protože evidentně došlo ke špatnému výběru smajlik - 42 Ale v článku není nic o tom, že by byl agresivní psychopat. Netřeba hned dělat z nevěrníka násilníka, co ubližuje dětem smajlik - 16

 
rychlonožka
rychlonožka - 15.2.2014 11:20

Nemyslím, že si šéf nemůže vyjímečně dovolit na firmě krátkou ojedinělou návštěvu své ženy a malého dítěte. Nemyslím, že je jeho chování projevem normálního ženatého muže, který svoji rodinu miluje. Ale zato si myslím, že má před svou ženou co tutlat. nemáte to lehké, Vando. Soustřeďte se na výchovu dítěte. Pracujte na svých znalostech, zdokonalujte se, využijte času na MD k nějakému samostudiu. Upevněte vztahy s prarodiči dítěte. Zvěte je častěji na návštěvu. Vyvarujte se jakýchkoli poznámek vůči manželovi a jeho "pracovnímu vztahu". Vždyť on cestou do práce může svézt i tchána na nákup, zatímco vy si s tchyní vypijete ráno kafe a pak jí dáte mimi do kočárku, abyste mohla všem v klidu uvařit a abyste mohli posedět večer společně. Váš muž na Vás může štěkat, že jste hysterka, pokud jste sami. Ovšem na jeho pozdní návraty a časté telefonování nenápadně upozorníte rodiče, kamarády na návštěvě, atd. Ono to vykrystalizuje, nebojte. Zaprvé není jediný na světě, s kým byste si rozuměla a zadruhé - hůř může být vždycky. Nenervujte se dopředu - jen mu nahráváte a jen se k Vám bude chovat hůř. Neupevňujte jeho pozici, že jste na něm závislá a že se bez něj neobejdete, že na něj čekáte a že ho máte víc ráda než on Vás. To je to, co nepotřebujete.

 
orinka
orinka - 15.2.2014 10:56

Renee: a co když je to takový kretén, že by dítěti ublížil?smajlik - 26

 
orinka
orinka - 15.2.2014 10:55

kareta: nemá cenu se trápit tím, co si o nás myslí jiní. Ti mají totiž plnou hlavu starostí s tím, co si o nich myslíme my.smajlik - 68

 
Speedy
Speedy - 15.2.2014 4:18

Vsak tam zadne kamosky nema. Taky asi jeste koji a nechce se ji opoustet na delsi dobu malou. Jako nejlepsi reseni povazuju to nize od karety a renee, vcetne toho kabrioletusmajlik - 2smajlik - 39. Jenze to kazdy nedokaze.

 
YXH
YXH - 15.2.2014 1:54

Kdyz vic vydelava, tak bych pozadovala vic penez na domacnost, zalozila si svoje konto a pekne ukladala na horsi casy. Ridicak co nejdriv a auto taky, jde o to ze mimi potrebuje dovezt do poradny a co kdyby nahodou musela narychlo k lekari.... Vytahat z nej co by se dalo aby mu nezbylo moc na slecnu a ty aby jsi mela nejakou rezervu, az ho nakopnes s kuframa.
Jestli mu vadi ze za nim prijdes do prace tak to by pro mne byl vrchol. Pripada mi ze ze sebe dela svetaka a tak nejak se stydi za to, ze je zadany a ma rodinu. Nedelala bych sceny, to zatim nema cenu, nakonec by rekl ze jsi hysterka a kvuli tomu s tebou nemuze zit. Proste s usmevem rict o vic penez, a obcas ho nechat pohlidat malou a vyrazit s kamoskou.
Bude to tezke ale nemuze rict ze ma duvod si hledat jinou zenskou.

 
kareta
kareta - 14.2.2014 22:20

Renee: nejhorší ze všeho je strach...co bude, kdyby, co by tomu řekli lidi...tohle se naučit zvládnout je základ. Vše má řešení. smajlik - 69

 
kareta
kareta - 14.2.2014 22:20

Renee: nejhorší ze všeho je strach...co bude, kdyby, co by tomu řekli lidi...tohle se naučit zvládnout je základ. Vše má řešení. smajlik - 69

 
Renee
Renee - 14.2.2014 21:38

kareta: Tak to mám stejně, taky bych nebyla s někým, kdo na mě řve, za to mi žádný chlap nestojí. Poslala bych ho v řiť. Ale já už nemám malé děti, nejsem na nikom závislá, nebydlím v prdelní lhotě bez dopravy a celkem slušně vydělávám, takže se mi to řekne daleko lehčeji než někomu jako je Vanda smajlik - 16 Jenom jí prostě nechci radit něco, co by jí mohlo v její situaci ještě víc uškodit. Dítě bych mu vrážela, ale doma, do jeho firmy bych cestu nevážila. Třeba zrovna ve chvíli, kdy by měl na drátě tu krasavu. Strčit hlavu do dveří a "pa, miláčku, já pádím, budu doma za pár hodin, mějte se tu".

 
kareta
kareta - 14.2.2014 21:18

Renee: protože všechno má své meze. Práce se nemá tahat domů a pokud to nepochopil pan choť doteď, tak se mu to musí říct důrazněji. A protože neposlouchá, co se mu říká, tak je třeba názorná ukázka. jestli bude nasranej, tak jen dobře, já bych na místě paní byla vytočená doruda a zkusit na mě řvát, dostane dítě do péče, vysoudím prachy za barák, vrátím se do práce, k mamince, koupím si kabriolet a pokusím se na takovýho vola zapomenout.

 

Zvolte stranu: 1-15 | 16-30 | 31-45 | 46-60 | 61-75 | 76-90 | 91-105 | 106-110
Sponzori

Prohledej


Výherci v soutěžích

Anketa

Zpívám rád a je to na mě doufám znát...

Zpíváte si občas doma?

Celkem hlasovalo 146674.
Archiv anket.