Reklama: Základem každé pracovny jsou kvalitní kancelářské židle . Na Hawaj.cz si vyberete tu pravou přesně podle vašeho stylu.  

Buritto s Jihočeským žervé, fazolemi, hovězím ragú, avokádem a koriandrem

Buritto s Jihočeským žervé, fazolemi, hovězím ragú, avokádem a koriandrem

Mexická klasika s Jihočeským žervé od Madety. V tomto jednoduchém receptu nechybí kvalitní hovězí maso, mexické fazole nebo avokádo. Šmrnc mu dáte kořením Fajitas a koriandrem. Zarolujte si dnešní dokonalý oběd...

pošlete nám recept

Mám investovat peníze do domu, který mi nepatří?

Mám investovat peníze do domu, který mi nepatří?

Je mi 32 let, mám přítele a dvouletou dcerku. Ještě nedávno jsme bydleli v pronájmu, ale před několika měsíci jsme využili nabídku přítelových rodičů a přestěhovali se do jejich rodinného domu, či spíše vily. Oni v ní bydleli společně s babičkou, po jejíž smrti se uvolnilo celé horní patro. Je tam samostatná bytová jednotka, čtyři pokoje, kuchyň a příslušenství. Velice rádi jsme se sem přestěhovali, a to jak z důvodu velikosti bytu, tak z důvodu finančních. Platíme zde pouze náklady na režii, nájem po nás rodiče nechtějí.

Byt je celkově moc krásný, výborně situovaný, k dispozici máme zahradu… co víc bychom si mohli přát. Jediný problém je, že je už starý, kuchyň, koupelna, podlahy, nábytek, spotřebiče to vše volá po rekonstrukci a nákupu nového. Komplet. Peníze bychom měli, máme s přítelem každý své úspory a něco jsme naspořili i společně. Kdybychom to všechno sesypali na jednu hromadu, pokrylo by nám to takřka všechny větší výdaje a nějaké drobnosti a doplňky bychom pak dokupovali postupně.

A teď ten můj problém. Dům je samozřejmě celý manželových rodičů, respektive jeho otce. Manžel je jedináček, takže jednou bude patrně celý jeho, ale to je mi trapné i psát, uvádím to spíš k dokreslení situace. Já však řeším, jestli by ode mne bylo moudré investovat do toho bytu své vlastní peníze. Co kdyby se mezi mnou a přítelem něco pokazilo? Zatím si něco takového neumím představit, ale kdo ví, co nám život přinese. Mám obavu, abych pak neodešla, jak se říká, s holým zadkem.

Zatím jsem o těchto svých pocitech s přítelem nemluvila, připadá mi to hloupé. Navíc bydlím tady v podstatě zadarmo, neplatím nájem, žijeme jako rodina, i když nejsme oddáni. Na jednu stranu si říkám, že ta investice mých peněz by byla vlastně v pořádku, za tu možnost takhle luxusního bydlení, na druhou mi vrtá červíček, abych jednou nezůstala na mizině. Tu největší finanční injekci bych totiž investovala já, rodiče mi dost naspořili a sama jsem k tomu taky nemalou částku přidala. Přítel má úspory asi třetinové a ty společné nejsou ani to.

Co myslíte, mám to risknout a vlastně z nějakých cca 70% zafinancovat rekonstrukci bytu, který není můj? Vydat se tím, ze všech svých rezerv a doufat, že spolu s přítelem zůstaneme až do smrti? Moc bych chtěla mít hezké a moderní bydlení, ale když si dám dohromady všechny okolnosti, tak váhám.

Markéta


1.6.2015   Rubrika: Partnerské problémy   |   Komentářů 87   |   Vytisknout

Hodnocení článku: 2,9/5   Oznámkovat (hodnocení jako ve škole): 1   2   3   4   5  

 

Diskuse ke článku - Mám investovat peníze do domu, který mi nepatří?

Tato diskuse je otevřena jen pro přihlášené uživatelky.
Zvolte stranu: 1-15 | 16-30 | 31-45 | 46-60 | 61-75 | 76-87
Mirka999
Mirka999 - 20.10.2023 18:14

My, když jsme investovali do vlastního, rozhodli jsme se to zjednodušit a objednali jsme si na internetových stránkách https://www.hcreality.cz/ správu majetku. Bylo to nejlepší rozhodnutí, jelikož teď nemáme žádné zbytečné starosti s údržbou ani papírováním, protože to všechno za nás řeší odborníci. Šetříme si nejen nervy, ale i čas, který bychom museli věnovat záležitostem okolo domu.

 
Ivanka082
Ivanka082 - 26.9.2023 15:31

Takto investovat peníze mě ještě nenapadlo. Nebo mně to spíše můj osobní bankéř nedoporučil. No je vidět že takto jednat se nevyplatí nikomu. Ale tak není divu že se lidé chovají jak se chovají. U nás je prostě finanční gramotnost hrozná.

 
esternovakova
esternovakova - 26.9.2023 15:30

Mně nikdy o nějaké vysoké investice nešlo, ale od té doby co jsem zjistila že se dají dělat investice do p2p půjček přes https://www.julu.cz/investment-offer/ interent tak mě to docela bere, to zase ano.

 
Ivanka082
Ivanka082 - 26.9.2023 15:30

Nojo my Češi jsme už prostě takoví, také mě to strašně moc štve, ale tak co s takovými lidmi vlastně lze dělat, že? Oni jsou nepoučitelní a my jim jenom jako národ nahráváme, to je strašné. Já třeba investuji do podílových listů, a vy?

 
esternovakova
esternovakova - 24.9.2023 23:41

Určitě takové investice prosím vás neprovádějte. Jenom nahráváte někomu kdo k vám nemá žádné právní závazky. Bohužel tím vlastně děláte jen někomu zálusk na to aby vás potom po čecháčstvu podvedl.

 
esternovakova
esternovakova - 28.11.2022 15:40

Určitě bych do majetku který není můj peníze nevkládala. Je to past. Vy určitě nebudete mít záruky na tom tam bydlet v budoucnu a váš dnes dokonalý muž potom zdrhne. Raději peníze přes https://www.mycoiner.cz kryptoměnovou směnárnu investujte a manželovi řekněte že si je prostě už nemůžete dovolit dávat do baráku.

 
ivetkaprochazkova
ivetkaprochazkova - 3.11.2021 13:52

Být tebou bych si o tom s tvým partnerem nejprve na vážno promluvila. Řešit takové věci mávnutím ruky je dosti nezodpovědné. Právě proto jsme se i my s partnerem při https://sidlofirmypraha5.cz/sluzby/zalozeni-firmy založení firmy obrátili na odborníky a ano, finančně jsme se složili. Protože i takové drobnosti jako je úředničina by měla jít fifty fifty.

 
ivanka386
ivanka386 - 23.7.2020 21:53

Já jsem tedy i do našeho bytu, který v té době nebyl náš, pořizovala zabezpečovací systém ( v té době to bylo tuším od http://rex.eu ) a musím říct, že i po tolika letech i když teď máme náš vlastní dům nelituji takového rozhodnutí :-)

 
ivanka386
ivanka386 - 18.7.2020 17:27

Netuším, moc bych se do něčeho co je takové nejisté asi nepouštěla. Nicméně zkus si projet stránky http://investitura.cz , třeba tam najdeš i odpověď na takovouto docela zapeklitou otázku. Také jsem měla pár dotazů, které mi nikdo nebyl schopný zodpovědět a našla jsem je pouze na tomto webu :-)

 
ivanka386
ivanka386 - 18.7.2020 17:27

Netuším, moc bych se do něčeho co je takové nejisté asi nepouštěla. Nicméně zkus si projet stránky http://investitura.cz , třeba tam najdeš i odpověď na takovouto docela zapeklitou otázku. Také jsem měla pár dotazů, které mi nikdo nebyl schopný zodpovědět a našla jsem je pouze na tomto webu :-)

 
koliaska105
koliaska105 - 20.2.2019 20:40

Nevím no, ale já osobně bych se do něčeho takového asi nepouštěla. Myslím si, že existuje spousta jiných a mnohem lepších věcí, do kterých lze investovat. Například dluhopisy atd. Spusta užitečných informací ohledně takových investic se dá najít například tady: https://www.investice.cz/

 
Veronaska
Veronaska - 9.8.2018 12:36

Já jsem investovala do domu mého přítele, když jsem se s ním rozešla, tak se dům prodal a vše se vyplatilo. Tehdy nám s tím pomohla realitní kancelář https://www.edoxreality.cz/ , která prodala dům během 14 dnů.

 
sharon
sharon - 25.6.2015 17:57

a já se s mým ex scházím i po 40 letech od rozvodu ...u syna na oslavách , já s mužem a on se ženou.....smajlik - 26

 
PEGG
PEGG - 5.6.2015 7:24

kubikm - 3.6.2015 17:21 smajlik - 47
Ano, 1. svatba, 2. 1/2 baráku na obasmajlik - 105

 
Bellana
Bellana - 3.6.2015 23:47

Kozoroh18: Nejstarší syn dědil, ale jeho sestry dostaly věno a bratry musel vyplatit. Grunt nebylo rozumné dělit. Když v tomto modelu vyrůstali, připadalo jim to správné. Nejstarší syn sedlák, mladší voják, kněz nebo doktor. Vlastně bych byla raději tím mladším synemsmajlik - 2

 

Zvolte stranu: 1-15 | 16-30 | 31-45 | 46-60 | 61-75 | 76-87
Sponzori

Prohledej


Výherci v soutěžích

Soutěže na Soutez.cz

    Anketa

    Covid

    Prodělali/y jste v uplynulém roce Covid?

    Celkem hlasovalo 76952.
    Archiv anket.