Reklama: Základem každé pracovny jsou kvalitní kancelářské židle . Na Hawaj.cz si vyberete tu pravou přesně podle vašeho stylu.  

Buritto s Jihočeským žervé, fazolemi, hovězím ragú, avokádem a koriandrem

Buritto s Jihočeským žervé, fazolemi, hovězím ragú, avokádem a koriandrem

Mexická klasika s Jihočeským žervé od Madety. V tomto jednoduchém receptu nechybí kvalitní hovězí maso, mexické fazole nebo avokádo. Šmrnc mu dáte kořením Fajitas a koriandrem. Zarolujte si dnešní dokonalý oběd...

pošlete nám recept

Manžel se zbláznil. Trvá na jméně Adolf.

Manžel se zbláznil. Trvá na jméně Adolf.

Čekáme s manželem narození našeho prvního dítěte, už víme, že to bude chlapeček. Moc se na něj těšíme. Bohužel, můj muž se zbláznil. Když jsme vybírali pro našeho syna jméno, prohlásil, že se bude jmenovat Adolf.

Já byla rezolutně proti. Vím, že to jméno za nic nemůže, ale mám ho spojené s Hitlerem. Když se řekne Adolf, okamžitě mi tam ten Hitler naskočí. Myslím, že to tak má hodně lidí. Jenže s mužem není řeč, je jako umanutý. Jméno Adolf se mu prý odjakživa líbilo a navíc si myslí, že on, jako otec, má nějaké přednostní právo rozhodnout o jménu pro svého prvorozeného syna.

Hádáme se kvůli tomu skoro každý den, já prostě Adolfa nepřekousnu. Takže stejně, jako je on zašprajcnutý, že ano, jsem já zašprajcnutá, že ne. Termín porodu se blíží, čekáme ho v půlce srpna a stále se nejsme schopni dohodnout. Muž chce jít k porodu a prý si to tam ohlídá, já ho tam po tomhle všem ale nechci a už vůbec nechci, aby měl nějakou možnost tam to příšerné jméno prosadit. Kdoví, jak na tom těsně po porodu budu a mám obavu, abych se nenechala nakonec nějak ukecat.

Jsem z toho dost nešťastná, on to totiž nikdo nebere vážně. Když o jménu pro syna mluvíme před rodiči nebo před kamarády, muž vždycky řekne, že to bude Adolf a poťouchle se u toho zakření, takže všichni si myslí, že si dělá jen legraci a my to jméno jen nechceme dopředu prozradit.

Jenže ona to legrace není. Poraďte mi, prosím, co mám s tím chlapem dělat? Je mi už sedmatřicet, ale v tomhle ohledu mi připadá jako zamrzlej huberťák. Vůbec si neuvědomuje, že by se tím svému vlastnímu dítěti pomstil. Já si jen představím, jak na něj děti ve škole pokřikují Hitlere a je mi do breku.

Renáta


16.7.2015   Rubrika: Partnerské problémy   |   Komentářů 103   |   Vytisknout

Hodnocení článku: 2,9/5   Oznámkovat (hodnocení jako ve škole): 1   2   3   4   5  

 

Diskuse ke článku - Manžel se zbláznil. Trvá na jméně Adolf.

Tato diskuse je otevřena jen pro přihlášené uživatelky.
Zvolte stranu: 1-15 | 16-30 | 31-45 | 46-60 | 61-75 | 76-90 | 91-103
magatao
magatao - 31.7.2015 8:52

rychenza: Verera: já nejsem zrovna člověk, který by si na zdrobněliny nějak potrpěl. U běžných slov výjimečně, například slova jako dníček, raníčko, sníďa atd. bych nepoužila ani omylemsmajlik - 42. Ale u jmen... není třeba neustále někoho oslovovat zdrobněle, to ne, ale občas, když chci někomu vyjádřit náklonnost, něhu, lásku, tak ho chci oslovit něžně a v tu chvíli mi ta zdrobnělina připadá na místě.
A zrovna - já, osobně - bych u Huga nedokázala přijít na nějaké oslovení, které by pro mě vyznělo hezky. A to ani v zdrobnělé, ani v nezdrobnělé formě. To už bych spíš volila nějakou přezdívku. Ale samozřejmě, pokud to má někdo jiný jinak, tak proč ne.
Nakonec ono v dospělosti je to už fakt jedno. Kamarád má taky ne zrovna obvyklé jméno a říkal, že v dětství ho nesnášel, pak mu to bylo jedno a dneska si z něj sám dělá legraci. No ale právě v tom dětském věku bych se bála, aby to jeho nositele nějak nezraňovalo. Já mám vcelku normální jméno, ale když mě někdo začal oslovovat nezdrobněle Magdaleno, tak se ve mě vždycky všechno stáhlo, že mám nějaký průšvih nebo že se na mě někdo zlobí. Dneska mi je to fuk, zdrobněle si naopak nechávám říkat jen od nejbližších osob. Ale vím, že dětskou duši zraní kde co, i když je to nepodstatná věc...

 
mariena
mariena - 29.7.2015 21:37

A já si pořád myslím,že tady vůbec o jméno nejde,ale o to,že ten blbec týrá svojí těhotnou ženu a má z toho prču.Vzala bych ho pánví přes ucho.smajlik - 36

 
Verera
Verera - 29.7.2015 21:28

rychenza: Mám pocit, že lidi se dělí do dvou skupin, jedni odmítají zásadně zdrobněliny a modifikace jména, druzí si neumí představit, že by používali jen jednu formu a hledají jména, která jsou dost variabilní. Tyto dvě skupiny navzájem zaujímají nesmiřitelný postoj, a nikdy jedna druhou nepochopí.

Takže diskuze na toto téma nemají smysl smajlik - 68

 
rychenza
rychenza - 29.7.2015 18:06

magatao: Proc mas potrebu menit pekne jmeno? A hezky se prece neoslovuje jen tim, ze z jmena udelam silenou slataninu, Ja tuhle potrebu zdrobnelin nechapu, casto z toho vyleze takova hruza smajlik - 98

 
YXH
YXH - 29.7.2015 14:41

Verera: smajlik - 47

 
PEGG
PEGG - 29.7.2015 7:44

Verera - 28.7.2015 21:02smajlik - 47smajlik - 68

 
Verera
Verera - 28.7.2015 21:02

A co kluka pojmenovat Adam Rudolf, celá rodina bude používat jen první jméno, tatínek si vezme od každého kousek a bude mít požadovaného Adolfa ?smajlik - 68

 
YXH
YXH - 24.7.2015 15:33

kubikm: Vyznam jmen smajlik - 47 Diky za stranku, je to zajimave.
smajlik - 47
Mela by si to ta pani precist, muze mu dat jmeno Slechtislav a bude to nebo elfsky Arnarmo nebo po indiansku uslechtily vlk. Myslim si, ze jako kompromis by to slo. smajlik - 47

 
magatao
magatao - 24.7.2015 11:28

Jenika: ale no tak, to si neberte tak osobně smajlik - 56

 
hanstra
hanstra - 24.7.2015 10:10

kopnout do ****** takového chlapa smajlik - 11

 
PEGG
PEGG - 24.7.2015 8:43

Jenika - 23.7.2015 19:45 jméno Hugo se mi líbí. Ale nějak nerozumím tomu co píšeš, koho odsuzuješ? Tu paní z článku? Pokud ano, ty bys svému dítěti dala jméno Adolf? A pokud magatao, tak jen napsala svůj názor a že ty s ním nesouhlasíš, ti nedává právo někoho urážet. Tady to je diskuze!

 
Jenika
Jenika - 23.7.2015 19:45

Nechápu, proč by Huga nikdy nikdo pěkně neoslovil. Prostě je Hugo . Nevím, proč každý dělá zkomoleniny z jmen, zdrobněliny. Mám dva známe, s tímto jménem, a pak i pradědeček a i vnuk. Nikdo s tím nemá problém a já lituji ty, co se pozastavují (magatao) na jakymkoliv jménem. Zvěrstvem bych nazvala myšlení dotyčné paní, familiárně bych ji nazvala tupou, nebo tupoučkou.?

 
evickaeve
evickaeve - 23.7.2015 11:23

To je teda příšerné - jak píšou holky, ne proto, že by se nedalo přežít to jméno, ale z principu přístupu manžela. Jedna věc je mít rozdílný názor, ale partneři jste přece proto, že se dokážete dohodnout na společných věcech..
Já bych v takovém vztahu nebyla už ani minutu.

 
magatao
magatao - 23.7.2015 9:14

No právě, že z Huga nejde udělat nějaká rozumná zdrobnělina. Ale když ho chcete nazvat nějak familierněji, tak z toho uděláte leda Hugouše, Hugína a podobná zvěrstva. Toho člověka prostě nikdo v životě hezky neosloví. smajlik - 63

 
rychenza
rychenza - 22.7.2015 19:03

Tak Hugo se mi jako jmeno celkem libi :-) A hlavne na nej nejdou lehce udelat silene zdrobneliny. Nekdy mam pocit, ze se rodice svym detem tema zdrobnelinama snad za neco msti. smajlik - 98

 

Zvolte stranu: 1-15 | 16-30 | 31-45 | 46-60 | 61-75 | 76-90 | 91-103
Sponzori

Prohledej


Výherci v soutěžích

Soutěže na Soutez.cz

    Anketa

    Covid

    Prodělali/y jste v uplynulém roce Covid?

    Celkem hlasovalo 76952.
    Archiv anket.