Reklama: Základem každé pracovny jsou kvalitní kancelářské židle . Na Hawaj.cz si vyberete tu pravou přesně podle vašeho stylu.  

Buritto s Jihočeským žervé, fazolemi, hovězím ragú, avokádem a koriandrem

Buritto s Jihočeským žervé, fazolemi, hovězím ragú, avokádem a koriandrem

Mexická klasika s Jihočeským žervé od Madety. V tomto jednoduchém receptu nechybí kvalitní hovězí maso, mexické fazole nebo avokádo. Šmrnc mu dáte kořením Fajitas a koriandrem. Zarolujte si dnešní dokonalý oběd...

pošlete nám recept

Přitahuju tyrany. Jak se toho prokletí zbavit?

Přitahuju tyrany. Jak se toho prokletí zbavit?

Je mi osmatřicet let a jsem už dvakrát rozvedená. Bojím se, že už zůstanu sama, že už nikdy nenajdu odvahu navázat s nějakým mužem vztah. Dosud jsem měla totiž smůlu na ty nesprávné, ačkoli zpočátku se každý jevil naprosto normálně. Přemýšlím, v čem je chyba. Asi ve mně, že nedokážu včas rozpoznat ty špatné povahové vlastnosti.

Na kluky jsem nikdy neměla moc štěstí, nebyla jsem zrovna typ, o který by se rvali. Taková normální, řekla bych obyčejná holka, která ničím nijak výrazně nevyniká. Šedý průměr. Ani hezká, ani vysloveně ošklivá, ani tlustá ani hubená, ani chytrá ani vysloveně hloupá. Skoro jako chytrá horákyně, koukám. V pubertě se mi navíc pořádně vyrazilo akné, kterého jsem se nemohla zbavit a asi vám nemusím říkat, jaký mindrák mi to způsobilo.

Nikdy jsem nezažila takové ty opěvované první lásky, až do svých dvaadvaceti jsem s žádným klukem pořádně nechodila. Hodně mne to trápilo, cítila jsem se méněcenná. Pak, v mých dvaadvaceti letech jsem se seznámila s kolegou z práce. Byl starší o dvanáct let, už rozvedený s dítětem, synem, které si bral každý druhý víkend. Když mne oslovil a pozval na skleničku, skoro se mi podlomila kolena. Bylo to opravdu poprvé, co se mi něco takového stalo.

Začali jsme spolu chodit, já byla jak v sedmém nebi. Po půl rorejsem otěhotněla následovala svatba. Pak se narodila dcera a já byla moc šťastná. Jenže po nějaké době to mezi mnou a manželem začalo skřípat, byl čím dál víc nedůtklivý a podrážděný, nic mu nebylo vhod a sekýroval mne za každou maličkost. Když přišlo na první facky, sbalila jsem dcerku a odstěhovala se k rodičům. Podala jsem žádost o rozvod a zůstala s malou sama.

Po nějaké době jsem se otřepala a začala přemýšlet o dalším vztahu. Dlouho nic, pak jsem poznala pár mužů, ale nic z toho nebylo. Buď hledali jen nezávazné povyražení, nebo to byli na první pohled dost zoufalci.

Až ve třiceti letech jsem poznala svého druhého manžela. I on byl ode mne o dost starší, bylo mu tehdy už dvaapadesát. Vyzařoval z něj klid, jistota. Možná to mne k němu přitahovalo. Po dvou letech chození jsem opět otěhotněla, následovala svatba a narození druhé dcery. A bohužel i téměř totožný scénář jako u prvního manželství. Akorát tentokrát ty facky přišly mnohem dřív a nezůstalo jenom u nich. Strašně jsem se styděla o tom komukoli říct. Považovala jsem se za neschopnou, dávala si vinu, že si nedokážu vybrat partnera a otce pro své děti. Tolikrát jsem chtěla od něj odejít, ale byla jsem na mateřské, k tomu starší dcerku, rodiče už při mém prvním návratu nebyli nadšení, nechtěla jsem opět zazvonit u jejich dveří.

A tak jsem to snášela. Urážky, bití, ponižování. K odchodu jsem se odhodlala až ve chvíli, kdy manžel vztáhnul ruku na mou starší dceru. Najednou mi bylo jedno, kam půjdu, co budu dělat, jen jsem věděla, že do něj musím pryč. Když odešel druhý den do práce, sbalila jsem sobě a dětem věci, zavolala kamarádce s autem a odjela opět zpátky k rodičům. Ti mě kupodivu přijali docela dobře a když jsem jim vylíčila, proč od manžela odcházím, ani nebyli překvapeni. Prý něco takového tušili, údajně mu to koukalo z očí.

Já teď přemýšlím, co se sebou dál. Už žiju s dcerami samostatně, máme pronajatý byt, chodím do práce, dcery do školy a školky. Zajistím nás bez problémů, i když alimenty posílá pravidelně jen druhý manžel. Strašně mne trápí, jak jsem sobě a vlastně i svým dětem podělala život. Obě dcerky chodí každý druhý víkend ke svým otcům, už to mi připadá šílené a nenormální, že má každá jiného tátu.

A proč to vlastně všechno píšu. Před časem jsem se seznámila  s mužem, s nímž mi je dobře. Moc bych o ten vztah stála, ale po svých předešlých zkušenostech se bojím. Bojím se, že ho zase neodhadnu správně, že se opět spálím. Cítím, jak mé city k němu sílí a mám obavu, že v té „mlze“ neuvidím, co bych vidět měla.

Nevím, jestli mi někdo poradí, jestli má někdo z vás podobnou zkušenost. Říká se, že člověk si vždycky podvědomě vybírá stejný druh partnerů. Myslíte, že je to pravda? Podle toho by tedy neměla šanci najít si někoho normálního. A jak se to dá vůbec poznat předem? Oba mí předchozí manželé byli zpočátku galantní, ohleduplní, změnili se až po narození dítěte. Je možné, že dělám někde chybu i já? Možná jsem nezvládla být zároveň matkou a i dobrou manželkou a něco jim chybělo.

Prosím, poraďte mi, na co si dát pozor, jak rozpoznat faleš a přetvářku, jak předem zjistit, že mám co do činění s budoucím tyranem? Je to vůbec možné poznat?

Anežka


2.11.2015   Rubrika: Partnerské problémy   |   Komentářů 20   |   Vytisknout

Hodnocení článku: 3/5   Oznámkovat (hodnocení jako ve škole): 1   2   3   4   5  

 

Diskuse ke článku - Přitahuju tyrany. Jak se toho prokletí zbavit?

Tato diskuse je otevřena jen pro přihlášené uživatelky.
Zvolte stranu: 1-15 | 16-20
jelítko
jelítko - 6.11.2015 13:57

Já nevim, mám už třetího partnera a každej byl/je úplně jinej. Takže s tím, že člověk vybírá pořád to stejný, nesouhlasim. Ale jak to poznat dopředu? Nevim, asi ho vzít domů a pak se rodičů zeptat na nezávislý názor, když ti tedy tvrdili, že to poznali dopředu.

 
kubikm
kubikm - 2.11.2015 21:55

chceš změnit svět? změň nejdříve sebe
Pokud se chováš jako MILKA, tak se muži k tobě budou jako k MILCE chovat - jak prosté

 
Petruša
Petruša - 2.11.2015 20:11

k tomu asi není už co dodat, přede mnou bylo všechno řečeno... Držím palce

 
Abrasia
Abrasia - 2.11.2015 13:05

Po dvou zkušenostech už byste měla být přes varovné náznaky možné tyranie expert. Takže ruče shrábnout růžové okuláry, zapojit funkci Sherlock Holmes, nestěhovat si ho domů, jakož i nepořizovat si dalšího potomka a jakékoliv pokusy o držkování na vaší adresu okamžitě zarazit, i kdyby to mělo znamenat,že mu ten amplion ucpete květináčem.

 
kaaj
kaaj - 2.11.2015 12:16

smajlik - 76 proč mocí mermo potřebuješ manžela? Chlap - ani žena- nikdo tu není na to, by tě učinil š´tastnou až dosmrti. ty se máš naučit něčemu. Nejspíš tomu nevázat se na nikoho a obstát jako samostatný člověk. Pokud nezvládneš, budeš opakovat stejné scénáře.....a přijdou ti do života stále stejní učitelé...smajlik - 55

 
Verera
Verera - 2.11.2015 12:15

Asi by se měl vyjádřit někdo, kdo na takového tyrana taky narazil. My ostatní si tu situaci neumíme představit. Nechápu, jak se někdo nechá vmanipulovat do situace, kdy se na něj neustále snáší kritika a on ji považuje za oprávněnou. Jak vůbec může dojít na fyzické násilí.

Ale souhlasím s tím, že bude potřeba zapracovat na vlastním sebevědomí. Pochybuji, že tyran odkázaný hned v počátku do správných mezí a to opakovaně při každém pokusu, bude ve svém chování pokračovat. Asi odejde, ale to není žádná škoda.

Taková dovolená třeba na vodě by mohla být dobrým vodítkem. A taky to, jak se chová k matce a jak se chová k manželce jeho otec.

Na stěhování bych každopádně nepospíchala. Po předchozích zkušenostech by asi starší dcera nebyla nadšená a zrovna nedávno tu byl článek o pánovi, který záhy vyštval děti domu. K tomu by rozhodně nemělo dojít.

 
Almega
Almega - 2.11.2015 11:21

Z případu vyplývá malé sebevědomí a podřízenost už předem.Vybírat si tak postarší pány taky nebylo ono.Když z ženy vyzařuje spokojenost,nadhled a tak,určitě se nesetká s nějakým násilníkem.Taky rodiče,protože mají odstup,rozeznají týpky určitě jistěji,než vy.Nechápu,proč jste si už po prvním zklamání nedala poradit.Jsou ženy,co si tvrdošíjně nabíhají a mají třeba 4 děti a každé s jiným,ale to už jsou buď pravé dobrodružky nebo jisté zoufalkyně.Hlavní věc je ,nevěšet se na pána jako na záchranný kruh,že od teď bud vše o.k. Chce to odstup a delší čas,půl roku se vydrží přetvářka,rok asi už ne.

 
catcat
catcat - 2.11.2015 11:10

No, minimálně asi už kvůli věku nehrozí další dětismajlik - 19

 
sevenofnine
sevenofnine - 2.11.2015 9:35

Já bych si už chlapa do baráku netahala. K čemu by to bylo dobré? Pokud dobře počítám tak starší je 15/16 a mladší 7/8 let, puberťačky už na nového tatínka nejsou zvědavé. Takže si Anežko uvědom na co chlapa potřebuješ/chceš a pak teprve se znovu vdávej nebo stěhuj.

 
emchira
emchira - 2.11.2015 9:34

Zřejmě z tebe ty mindráky šíleně vyzařujou. Dva stejným způsobem podělaný vztahy nejsou samo sebou. Asi působíš na takovýhle týpky jako - promiň, neznám tě - SNADNÁ KOŔIST.
moje rady: 1) nespěchat,2)vystavit občas "krizový" situaci, 3) ukázat ho rodičům

 
orinka
orinka - 2.11.2015 9:32

No, a copak si ho musíš brát? Copak se s ním musíš sestěhovávat? Zachovej si samostatnost a drž si odstup.

 
PEGG
PEGG - 2.11.2015 9:10

Anahir - 2.11.2015 7:10smajlik - 47
Myslím, že to je přesné. Anežka sama sebe vidí jako chudinku. Nejdřív musí změnit přístup sama k sobě. Nechci urazit, ale skoro to vypadá, že vysílá signál zoufalky, která bere všechno. Nemá svou důstojnost, malé sebevědomí. To musí změnit, jinak to zas dopadne špatně. Jen je otázka, jestli to změnit umí. smajlik - 26
Tak hlavně ne další dítě. A jak píše Bellana - 2.11.2015 1:47 - co nejvíce zátěžových situací. A mít i vlastní život, nebýt upnutá jen na chlapa. Víkend jen s dětmi nebo s kamarádkami. Nečekat až pán zavolá, že má na mě čas, tak zruším všechny plány a letím. smajlik - 66
A rozhodně na první místo postavit své děti, ne je obětovat chlapovi. Pokud vás nevezme jako celek, ale bude chtít jen vás, tak pryč od něj. Za to nestojí žádný chlap.
smajlik - 61smajlik - 45

 
Pentlička
Pentlička - 2.11.2015 8:45

Hlavně znovu neotěhotnět! A pak ho pozoruj, jak se chová k jiným lidem, jak snadno se naštve třeba za volantem, jak mluví o svých bývalých, jestli má dobré vztahy se svými rodiči a sourozenci, jestli má rád lidi všeobecně, nebo si na každém něco najde, jestli má rád tvoje kamarádky, jestli nežárlí když jdeš někam bez něho, jestli má rád tvoje dcery. A hlavně to chce čas, ne si ho po půl roce nastěhovat do bytu, nedejbože si ho znovu vzít! Chce to počkat, až spadnou růžové brýle zamilování a hlavně poslouchat nejen srdce, ale zdravý rozum.

 
Arna
Arna - 2.11.2015 8:31

smajlik - 26Jó, já mám zas v životě štěstí na samé Berany a jako Rak to moc nejde dohromady. Kdybych se někdy, nedej bože, měla ještě s někým seznámit, první co bude: pane, nejste Beran? Jste? Tak máte smůlusmajlik - 68

 
Linda
Linda - 2.11.2015 7:47

Tak to neporadimsmajlik - 26, sice jsem taky takova nemastna neslana a pro chlapy nezajimava osoba, ale kdyz uz nekoho potkam tak mam nastesti "sesty" smysl a posloucham ho.
Asi bych rekla klidne si randi, klidne treba i spolecny vikend, ale ZADNE sestehovani, svatba, dalsi dite a podobne zavazujici napady, z kterych se blbe unika.
Anahir: smajlik - 47

 

Zvolte stranu: 1-15 | 16-20
Sponzori

Prohledej


Výherci v soutěžích

Soutěže na Soutez.cz

    Anketa

    Covid

    Prodělali/y jste v uplynulém roce Covid?

    Celkem hlasovalo 77176.
    Archiv anket.