Reklama: Základem každé pracovny jsou kvalitní kancelářské židle . Na Hawaj.cz si vyberete tu pravou přesně podle vašeho stylu.  

Buritto s Jihočeským žervé, fazolemi, hovězím ragú, avokádem a koriandrem

Buritto s Jihočeským žervé, fazolemi, hovězím ragú, avokádem a koriandrem

Mexická klasika s Jihočeským žervé od Madety. V tomto jednoduchém receptu nechybí kvalitní hovězí maso, mexické fazole nebo avokádo. Šmrnc mu dáte kořením Fajitas a koriandrem. Zarolujte si dnešní dokonalý oběd...

pošlete nám recept

Byla jsem nevěrná a prasklo to. Může mi odpustit?

Byla jsem nevěrná a prasklo to. Může mi odpustit?

Asi od vás dostanu pořádný kartáč a ani se nebudu divit. Sama bych si nafackovala, protože jsem vlastní hloupostí a nezodpovědností zničila rodinu, zklamala manžela a dětem zkazila dětství. Potřebovala bych vědět, jestli se někomu stalo, že i po takovéhle podpásovce mu partner dokázal odpustit a časem se vše srovnalo.

Je mi skoro čtyřicet, manželovi o šest více. Máme dvě děti, osm a šest let – syny. Měli jsem hezké manželství, v podstatě jsem si neměla na co stěžovat. S mužem jsme si rozuměli, on je jako manžel a otec velmi pozorný a obětavý. Cítila jsem se vedle něj v bezpečí. Nikdy by mě nenapadlo, že bych mohla udělat něco, čím bych ho ranila. Přesto se to stalo.

Když jsem po druhé mateřské nastoupila do práce, po nějakém čase jsme se dost sblížili s jedním kolegou. Počáteční sympatie se postupně proměnily v milenecký vztah. Styděla jsem se za to, měla před mužem šílené výčitky svědomí, ale nemohla jsem si pomoct. Milenec mě neskutečně přitahoval, byli jsme sebou vzájemně jako posedlí. Dlouho se nám dařilo to tajit, ale víte, jak to je. Někdo z kolegů si všimnul a už to jelo. Náš vztah se stal veřejným tajemstvím a byla jen otázka času, kdy se to donese i k manželovi.

Doneslo. Nějaká dobrá duše ho informovala a on se mě přímo zeptal. Nedokázala jsem zatloukat, všechno přiznala. Na jeho reakci nikdy nezapomenu. On v tu chvíli zestárl snad o deset let. Strašně ho to ranilo, prý doufal, že je to jen pomluva a já ji vyvrátím. Moje doznání s ním opravdu silně otřáslo.

Toto celé se odehrálo před půl rokem. Já mezitím vztah s milencem ukončila, naštěstí on se odstěhoval do jiného města, kde si našel novou práci, takže se už prakticky nevídáme. Bohužel, manželovi to nestačí, pořád se s mým pokleskem nedokáže srovnat, je zamlklý, komunikuje se mnou jen to nejnutnější, věnuje se hlavně synům. Myslím, že se mnou zůstává jen kvůli nim, nechce o ně přijít. A ví, že v případě rozvodu by soud takhle malé děti přiřkl do péče mně.

V tom dusnu, jaké mezi sebou teď máme, se nedá žít. Ani nespočítám, kolikrát jsem se mu omluvila, slibovala, ujišťovala, že už všechno skončilo a že nikdy nic podobného už neudělám.  Bylo to ničemu. On si v té své ublíženosti snad libuje a ani se nesnaží vztah mezi námi dát postupně do kupy. Já se snažím moc, ale už mi docházejí síly. Už dál nemůžu, uvažuju, že se opravdu rozvedu.

Vím, že jsem to já, kdo má máslo na hlavě. Neměla jsem jediný důvod, abych svého muže podváděla. Ujela jsem, uklouzla, nebylo to ode mne hezké. Lituju toho, opravdu moc. Ale copak je normální kvůli tomu takhle dlouhodobě trpět? Nevím, co mám dělat. Nechci rozbíjet rodinu, brát dětem tátu, ale v tom, co teď mezi námi je, už nevydržím.

Zajímalo by mě, jestli se někdy někomu stalo, že i po provalené nevěře se ti dva dali zase dohromady a fungovali jako dřív. Jsem opravdu nešťastná a kdybych mohla vrátit čas, věřte, že bych to udělala.

Kamila


22.2.2017   Rubrika: Partnerské problémy   |   Komentářů 87   |   Vytisknout

Hodnocení článku: 2,8/5   Oznámkovat (hodnocení jako ve škole): 1   2   3   4   5  

 

Diskuse ke článku - Byla jsem nevěrná a prasklo to. Může mi odpustit?

Tato diskuse je otevřena jen pro přihlášené uživatelky.
Zvolte stranu: 1-15 | 16-30 | 31-45 | 46-60 | 61-75 | 76-87
michael480
michael480 - 24.11.2019 17:42

Ahoj, milý, jsem Michael, ráda tě oslovím z tohoto webu, neváhej mě kontaktovat na svém e-mailu, protože nejsem vždycky, prosím, odpověz mi zpět, protože mám něco důležitého Budu rád, když budeme mluvit, Odpovězte, prosím, abych vám mohl také poskytnout můj obrázek Čekat na vaši odpověď E-mail: (michaelgeorge4800@gmail.com)

 
Speedy
Speedy - 1.3.2017 17:56

Nika1: Kdyz nezahybam, jsem kur domaci? Hm, taky nazor.

 
Nika1
Nika1 - 28.2.2017 19:54

Piafka smajlik - 47 . Ze se tak na zenskou neveru divaji muzi, me neprekvapuje. Ale ze si zeny s prominutim kakaji do vlastniho hnizda nebo chovaji jako kur domaci a maji stejne sovinisticke nazory, me prekvapilo.

 
sallie
sallie - 27.2.2017 6:40

Kamilo,
myslím, že půl roku je příliš krátká doba na to, aby on odpustil. A jestli na nevěru chceš navázat rozvodem z důvodů, že manžel není schopen rozjuchaně navázat tam, kde jsi to ty zbořila, tak to bude zase tvoje vina.
MOžná potřebuje něco jiného než omluvy a sliby a ujišťování - třeba by potřeboval vědět, že (jestli) o něj ještě pořád stojíš... to mu rozvodem nedokážeš... co kdybys mu přiznala právo na to, aby byl zraněný, ublížený a místo omluv zkusila budovat váš nový vztah?

 
Speedy
Speedy - 27.2.2017 0:30

Verera: Presne tak, chapu, ze se nekdo zamiluje a odejde za hlasem sveho srdce, nez by prozil zbytek zivota s hodnym, ale treba nudnym partnerem. Kazdeho volba. Posuzuju obe pohlavi naprosto stejne a na zahybani by mi nejvic vadil fakt, ze musim doma lhat. To je pro me zasadni problem, plus by me nebavilo si davat pozor na kazde slovni uklouznuti, byt porad ve strehu. Ukradlo by mne to kus osobni svobody. Jina je situace, ze si manzele zahybaji navzajem a nevadi jim to. Cekat ale, ze se partner, ze ktereho delam par mesicu verejne trubce, otrepe a se situaci smiri, je nejspis vic nez naivni. Jak rikam, kazdeho volba, ja osobne bych manzelovi nejspis nikdy uplne neodpustila, nedokazala se k tomu nevracet, nekoukat na kazdy jeho pozdni prichod jako na dalsi "epizodu" atd. Plus jsem si jista, ze on by mne neodpustil urcite.

 
mariena
mariena - 26.2.2017 23:12

Piafka: Nešlo o vlákna,ale,že my starší a pokročilé ten výraz moc neznáme,musela jsem si to vyhledat také.smajlik - 58

 
Piafka
Piafka - 26.2.2017 23:00

mariena: Ano, diskuze řazená dle vláken vypadá jinak, ale podstatou té informace bylo něco jiného. Chytat někoho za slovo, protože nemůžu překousnout, co napsal, mi připadá zbytečné a proto jsem se ozvala.
Pro mě je to prostě jen jiný pohled na věc a připadá mi, že na ženy se opravdu dodnes všichni v těchto situacích dívají mnohonásobně kritičtěji než na muže, kteří si prostě "nemohli pomoct".

 
rychlonožka
rychlonožka - 26.2.2017 21:25

Ano, použila jsem nepřesně formulovaný výraz vlákno, vlákno je myslím v diskusích třeba na idnes. Myslím, že tyto příběhy zpracovává a upravuje redakce na základě příběhů, poslaných od čtenářů, tohle je asi všude stejné, málokterá redakce by si po x let dokázala tzv. vycucat z prstu stále jiné a nové případy. Taky myslím, že v žádné diskusi by se neměli lidi přispívající do debat chytat za slova nebo napadat navzájem. Míjí se to účinkem, jde tu o snad hlavně to, že sem asi ty ženy - jednotlivé - posílají ten svůj příběh, aby jim někdo k tomu něco řekl. Děkuji, Piafko, některé způsoby diskutování jsou fakt skoro nad mé síly.

 
Verera
Verera - 26.2.2017 21:22

rychlonožka: Každý se může zamilovat, ale to ničemu nevadí, záleží, co s tím pak udělá. Dospělý člověk si taky má být vědom toho, že všechno, co udělá , má následky a pak je taky nést a ne fňukat jako Kamila, že vlastně tohle nechtěla a že manžel je divný, když nad tím po půl roce nemávne rukou, protože jí je to teď líto.

Ti mi na tom vadí, jako by vůbec nepřipouštěla, že to, co udělala, může někoho zasáhnout natolik, že neví, jak se s tím vyrovnat.

Ty tvrdíš, že ona vlastně nic moc neudělala, že špatný je ten manžel, když jí to neodpustí. Takže ona si může střídat milence, ale nechce ničit rodinu, za což on by měl být vděčný a a akceptovat to, vždyť přece o nic nejde. To myslíš vážně?

Pokud někomu věříš a on pak udělá něco zásadního, čím tu důvěru poruší, je těžké mu ještě někdy věřit, natož s ním sdílet domácnost a další věci, když máte společné děti.

Pokud se někdo zamiluje a odejde z manželství, ve kterém je nešťastný, to je něco úplně jiného,ale to není případ Kamily, jak píše.

 
mariena
mariena - 26.2.2017 21:12

Piafka: V tomto magazinu se výraz vlákno nepoužívá,já na něj narazila před časem na jiném magazínu a musela jsem si zjistit o co jde,někde zase píší na "zeď".Co se týče článku,nevím jestli je vymyšlený nebo ne,ale je fakt,že ženská v tomhle věku už má mít rozum a vědět co chce.Trochu mi to připomělo jednu z mých dcer,ta občas něco provedla a pak přišla a řekla : omlouvám se.Tím to pro ní haslo,ona se přece omluvila.Dost dlouho trvalo,než pochopila,že to nestačí,že ten druhý může být jejím chováním dotčen,někdy dost bolestivě a že všechno nejde smazat mávnutím ruky.

 
Piafka
Piafka - 26.2.2017 12:11

kubikm: Tak tento článek psala Kamila (ať už fiktivní nebo skutečná), jiné články jiné ženy. Rychlonožka se vyjádřila obecně. Co na tom nechápeš? Rozumíš úsloví "neztratit nit"? Tak vlákno je v podstatě totéž - diskuse se vztahuje k příspěvku či článku, stejné vlákno mají příspěvky ke stejnému tématu. Slovo PICALKA neznám a co je hnus nevím. To, že si žena našla milence? A když si muž najde milenku tak se mu říká jak? A je to taky hnus?

 
Haninka
Haninka - 25.2.2017 21:24

rychlonožka: smajlik - 47smajlik - 45smajlik - 45smajlik - 45

 
Speedy
Speedy - 25.2.2017 21:05

Jeste bych chtela dodat k clanku, i kdyz si myslim, ze je stejne vymysleny, ale takovych pribehu se stavaji stovky i v realnem zivote. Kamila se zamilovala, na coz ma pochopitelne pravo. Ale ty reci, ze nechtela rozbijet rodinu, kdyz to prasklo, bych nebrala az tak vazne. V realnem zivote vetsinou zhavy milenec, casto taky zenaty, bere zpatecku. Pokracovat dal ve vztahu s rozvedenou Kamilou s detmi ve vlastni peci, se uz jevi mene zhavym. Cest vyjimkam, kdy se oba akteri rozvedli a zili spolu stastne az do smrti. Za muj pomerne dlouhy zivot jsem zazila pouze dva takove pary.

 
kubikm
kubikm - 25.2.2017 20:27

Piafka: nerozumím slovu vlákno
a jaké autorky? to nepsala Kamila?

jinak už se nebudu vyjadřovat...ať si ty picalky dělají co chtějí
ale je to prostě hnus

 
Piafka
Piafka - 25.2.2017 20:12

kubikm: Co na tom nechápeš, prostě píše pro autorky článků, protože v článku je většinou nastíněný nějaký problém. Rychlonožka ten problém nějakým způsobem zažila a zpracovala, tak si zřejmě - a právem - myslí, že její osobní zkušenost může někomu pomoci. Pojem konverzační nebo tématické či diskuzní vlákno s tím souvisí. Co je tak nepochopitelného na tom, že se jí podobné problémy osobně dotýkají, pokud v oblasti vztahu s manželem zažila něco opravdu vážného a musela sbírat odvahu odejít a žít jinak?

 

Zvolte stranu: 1-15 | 16-30 | 31-45 | 46-60 | 61-75 | 76-87
Sponzori

Prohledej


Výherci v soutěžích

Soutěže na Soutez.cz

    Anketa

    Covid

    Prodělali/y jste v uplynulém roce Covid?

    Celkem hlasovalo 76923.
    Archiv anket.