Reklama: Základem každé pracovny jsou kvalitní kancelářské židle . Na Hawaj.cz si vyberete tu pravou přesně podle vašeho stylu.  

Buritto s Jihočeským žervé, fazolemi, hovězím ragú, avokádem a koriandrem

Buritto s Jihočeským žervé, fazolemi, hovězím ragú, avokádem a koriandrem

Mexická klasika s Jihočeským žervé od Madety. V tomto jednoduchém receptu nechybí kvalitní hovězí maso, mexické fazole nebo avokádo. Šmrnc mu dáte kořením Fajitas a koriandrem. Zarolujte si dnešní dokonalý oběd...

pošlete nám recept

Je to alkoholik?

Je to alkoholik?

Jsem rozvedená, je mi osmatřicet, mám jedno dítě, dceru, která chodí do páté třídy. Jsem s ní sama od jejích dvou let, kdy jsme se s jejím otcem rozvedli. On si založil novou rodinu a o dceru nejeví téměř zájem. Dá se říct, že se prakticky nestýkají. Dceři tatínek dost chybí, docela dost tím trpěla. Před skoro rokem sem poznala současného přítele a dcera se na něj velmi upnula.

Nejdřív jsme se stýkali jen sami dva, po asi dvou měsících jsem dceru s přítelem seznámila. On má děti moc rád a prakticky hned mezi nimi vzniknul pěkný vztah. Měla jsem strach, že bude dcera dělat nějaké naschvály, jak to občas bývá, ale nic takového se nekonalo. Když se k nám před koncem roku přítel přistěhoval a začal s námi bydlet, bylo to pro nás všechny něco jako splněný sen. Začali jsme žít jako rodina a bylo to moc fajn.

Píšu „bylo“, protože teď řeším určité pochyby a nevím, jestli nepřeháním. Jde o to, že můj přítel se rád napije. Dřív jsem to nějak nezaznamenala, ale teď poslední dva měsíce si toho všímám čím dál víc. Rád si zajde s kamarády na pivko, já proti tomu nic nemám, někteří chlapi takovéhle odreagování potřebují. Problém vidím v tom, že ty „pivka“ se konají čím dál častěji. Nejdřív to bylo jednou v týdnu, teď už chodí i třikrát, čtyřikrát. Často i zavolá cestou z práce, že jde rovnou s klukama a přijde později.

Později většinou znamená po zavíračce, domů tedy dorazí po jedenácté a bývá více či méně, jak kdy, pod parou. Když je opilý, není agresivní ani nepříjemný, většinou se rychle umyje a jde spát. Ráno je úplně v pohodě. Já ale v takové pohodě nejsem. Vadí mi to. V posledních třech týdnech se mnou trávil večer vždycky jen třikrát v týdnu, zbylé dřepěl v hospodě. Připadám si hloupě. Chodím do práce, cestou domů nakoupím, chystám večeři, načež on zavolá, že jde „na jedno“. Dceři je to taky líto, docela dost se na něj upnula a když není večer doma, je smutná.

Jsme spolu zatím krátce, žijeme společně teprve pár měsíců, nevím, jestli by bylo na místě začít mu hned teď dělat nějaké scény, nějak ho omezovat. Ale taky nechci být za blbku, která mu bude vytvářet zázemí a servis, domov, do kterého se může vracet a on si bude vysedávat v hospodách a vracet se domů pod vlivem. Dcera ho v tomhle stavu naštěstí ještě neviděla.

Už to zkrátím. Mám ho ráda, až na tu hospodu je fajn, hodně si mě získal i tím, jak přijal mou dceru. Kdybychom se rozešli, nesla bych to špatně jak já, tak ona. Nechci se unáhlit. Proto bych se vás chtěla zeptat, jak to celé na vás působí. Myslíte, že jsem natrefila na alkoholika, který se teď začíná odkopávat, nebo to zbytečně hrotím a mám ty jeho hospodské dýchánky brát tak, že to k mužskému životu prostě patří?

Hana


20.3.2017   Rubrika: Partnerské problémy   |   Komentářů 55   |   Vytisknout

Hodnocení článku: 2,9/5   Oznámkovat (hodnocení jako ve škole): 1   2   3   4   5  

 

Diskuse ke článku - Je to alkoholik?

Tato diskuse je otevřena jen pro přihlášené uživatelky.
Zvolte stranu: 1-15 | 16-30 | 31-45 | 46-56
michael480
michael480 - 24.11.2019 17:41

Ahoj, milý, jsem Michael, ráda tě oslovím z tohoto webu, neváhej mě kontaktovat na svém e-mailu, protože nejsem vždycky, prosím, odpověz mi zpět, protože mám něco důležitého Budu rád, když budeme mluvit, Odpovězte, prosím, abych vám mohl také poskytnout můj obrázek Čekat na vaši odpověď E-mail: (michaelgeorge4800@gmail.com)

 
Lana75
Lana75 - 19.8.2017 16:06

smajlik - 26

 
kareta
kareta - 29.3.2017 9:07

kubikm: smajlik - 47smajlik - 47 Tak nějak..

 
PEGG
PEGG - 29.3.2017 8:53

krasaka - 28.3.2017 17:06smajlik - 68

 
PEGG
PEGG - 29.3.2017 8:47

kubikm smajlik - 47 myslím, že máš ten zdravý rozum, který u některých rodičů postrádám. Prostě hranice jsou nutné. smajlik - 105

 
krasaka
krasaka - 29.3.2017 0:01

kubikm: smajlik - 61 skvělé smajlik - 47smajlik - 47smajlik - 47smajlik - 47smajlik - 47smajlik - 47smajlik - 47 - jsem přesvědčena, že to přežila a nezanechalo to na dcerce žádné trauma smajlik - 68

 
kubikm
kubikm - 28.3.2017 23:57

a poslední...už jsem to asi říkala
v pubertě moje zlaté děvčátko na jakoukoli moji větu reagovala
tsssssssssss...no jako že jsem debil...
opakovaně jsem ji varovala, že to nesnáším, aˇˇt to nedělá
po jednom tomto tssssss se mi prostě zatmělo před očima a mlaskla jedna na tlamu
protože mám hodnou holku...pochopila a to hnusné tssssss zmizelo

 
kubikm
kubikm - 28.3.2017 23:53

a jinak mám vyzkoušené
nastavit pevné hranice...každý musí prostě vědět, co jde...a co už ne
ale s věkem dítěte se ta hranice posunuje, uvolˇˇnuje prostě podle rozumu a zodpovědnosti toho dítěte....

 
kubikm
kubikm - 28.3.2017 23:46

zkusím říct moudro i k tomuto tématu...
pokud to jde, dávala jsem dítěti možnost výběru...typu
co by sis ráda vzala dnes do školy - sukni, nebo kalhoty?
když se vyjádřila, doladily jsme k tomu zbytek, aby to šlo do barvy a tak...
pokud bylo fakt zima...řekla jsem - dnes je zima, musíš mít kalhoty....a zase jsme se domluvily....mluvím o věku cca do 5. třídy základky
potom už šla hláška...dneska kalhoty...nebo dneska se rozhodni....
stejně tak třeba víkend - chceš....a výběr
nebo, dnes se jede do zahrádky....a nebyla diskuse
stejně tak jsem respektovala, že muž i dítě prostě nějaké...1...jídlo nejedí
pokud jsem to vařila, domluvila jsem se na alternativě...
nebo k něčemu lze udělat různou přílohu.....
ale dávat dítěti na výběr, jestli skočí do silnice, nebo ne? a sáhodlouze mu něco vysvětlovat, co nemůže pochopit? Jak ví, co je to umřít????????
tam prostě...vlezeš tam, dostaneš nářez...a příště už nevleze
nebo v restauraci říkat....to nemůžeš paní něco házet do polévky? Tady se nesmí běhat, víš? Tam tak 1x říct, neposlechne a jednu koupí...
nebo rovnou dítěti vzít blok a pastelky, nebo malou stavebnici...tak jsme to řešili my

 
krasaka
krasaka - 28.3.2017 17:06

smajlik - 61 už opět článek devátý den, to tam nemají nic jiného smajlik - 26
V Červené knihovně by se jistě našly nějaké srdceryvné příběhy smajlik - 76

 
Verera
Verera - 27.3.2017 15:15

krasaka: Nevím, kde se bere ta myšlenka, že jde buď plácat nebo donekonečna vysvětlovat. Obojí jsou extrémy, které k ničemu moc nevedou. Dítě tady vypne zvuk a dělá si co chce.

Podle mě je potřeba vysvětlit, aby dítě chápalo, o co jde a do budoucna se chovalo tak, jak chceme. Ve spoustě případů to zabere, protože malé děti se chtějí chovat správně (jasně, pokud nejsou unavené, hladové... ale to se dá zachytit) . Ale pak taky musí nastoupit autorita rodiče, který má poslední slovo, ukončí nežádoucí činnost a třeba nabídne nějakou variantu přijatelnou pro sebe i pro dítě. Rodiče snad znají své děti, tak ví, co by mohlo zabrat, jen jsou pohodlní, takže buď je seřežou nebo vydávají povely, aniž by vyžadovali jejich dodržení.

Ten příklad se šuplíkem a řešení Lindy se mi líbí. Taky jsem žasla, jak logické důvody mají děti pro to, co dělají, stačí se zeptat. A nebo, když víme, že se kluk dožaduje pozornosti, tak se ho přímo na to zeptat a taky jestli by místo toho nechtěl dělat něco zajímavějšího. Pokud je na nějaké nudné návštěvě tak není divu, že vymýšlí, jak by se zabavil a hra se šuplíkem je přece děsná švanda.

 
Linda
Linda - 25.3.2017 10:20

sharon: je to kus od kusu. Netvrdím, ze některé jedince bych nejradši osobně zaskrtilasmajlik - 42, ale takoví ti děsně miloučky spratkove, co lítají po restauraci / kopou ti v autobuse do sedačky apodobne lahůdky to neni MOŽNÁ rozjiveny spratek, který by potřeboval nářezat, to je na 100% neschopna matka- rodič , který je lina potomka srovnat do late (a nemyslím tím rovnou ručně).

 
sharon
sharon - 24.3.2017 15:28

dnes se prosazuje kult dítěte.....od malička můžou co se jim zamane a ti větší ???..........škoda mluvit ....pak se divíme že to má 12-13 let a okradou starou babku , šikanují učitelku nebo spolužáky......netvrdím že jsou všichni stejní ale myslím si že se dnes dětičkám moc ustupuje....ono prý to dítě dnes není rozjivené nebo rozežrané jak se říká na hané.....ale je hyperaktivní....smajlik - 26 tak jo.....

 
sharon
sharon - 24.3.2017 15:22

Linda: nechci ti brát iluze ale myslíš že se to ve škole neděje ....a nejen ty "výchovné"......mnohem krutější , šikana a pod.
ono je to všechno věc názoru.....

 
PEGG
PEGG - 24.3.2017 10:37

Linda - 24.3.2017 9:45 no, já mám pocit, že tenhle to dělá, aby upoutal pozornost. Ale moc nechápu, že když jí získá, jde to udělat stejněsmajlik - 26
Jelikož to není moje dítě ani moje vnouče, tak jsem ho nakonec vzala za ruku, dost pevně a zeptala se ho, o co mu jde. Jestli chce všem ukázat, že je hloupý? smajlik - 72 Asi blbé, ale zabralo tosmajlik - 26

 

Zvolte stranu: 1-15 | 16-30 | 31-45 | 46-56
Sponzori

Prohledej


Výherci v soutěžích

Soutěže na Soutez.cz

    Anketa

    Covid

    Prodělali/y jste v uplynulém roce Covid?

    Celkem hlasovalo 76958.
    Archiv anket.