Reklama: Základem každé pracovny jsou kvalitní kancelářské židle . Na Hawaj.cz si vyberete tu pravou přesně podle vašeho stylu.  

Buritto s Jihočeským žervé, fazolemi, hovězím ragú, avokádem a koriandrem

Buritto s Jihočeským žervé, fazolemi, hovězím ragú, avokádem a koriandrem

Mexická klasika s Jihočeským žervé od Madety. V tomto jednoduchém receptu nechybí kvalitní hovězí maso, mexické fazole nebo avokádo. Šmrnc mu dáte kořením Fajitas a koriandrem. Zarolujte si dnešní dokonalý oběd...

pošlete nám recept

Dát mu druhou šanci? Odešel k jiné a teď se chce vrátit.

Dát mu druhou šanci? Odešel k jiné a teď se chce vrátit.

S manželem jsme spolu byli skoro třicet let. Vychovali jsme tři děti, které již žijí všechny samostatně a dvě už mají své rodiny. V době, kdy byla doma ještě nejmladší dcera, si manžel našel milenku a po nějaké době se k ní přestěhoval. Byla to výrazně mladší rozvedená žena, měla v péči synka, kterému tehdy bylo pět let.

Manželův odchod se mnou dost zamával. Bylo mi skoro padesát a zůstala jsem sama. Nad vodou mě držela dcera, která měla tehdy akorát před maturitou. I pro ni to nebylo lehké a kromě toho, že manžel zklamal mne, mu nemůžu zapomenout, že zkomplikoval dceři její přípravu na maturitu, jeho odchod těžce nesla. Ale jak to bývá, člověk si časem zvykne na všechno, a tak i já jsem se s tím nakonec nějak srovnala a i dcera zdárně odmaturovala. Krátce po té odjela do Anglie jako chůva, plánovala to už dlouho, aby se zdokonalila v anglickém jazyce.

Po jejím odjezdu jsem zůstala úplně sama a znovu na mě začalo všechno doléhat. Naštěstí mě navštěvovali syn se starší dcerou, pak se narodilo první vnoučátko a svět byl zase hned veselejší. Postupně jsem si vytvořila vlastní způsob života. Chodila do práce, dvakrát v týdnu jsem si zašla zaplavat do bazénu a taky jsem se na stará kolena začala konečně učit anglicky. Jiného muže jsem nehledala, v podstatě jsem zjistila, že mi samotné zas tak špatně není. Po všech těch dlouhých letech, kdy jsem se pořád o někoho starala, jsem najednou měla dost času sama pro sebe. Žádné vyváření každý den, praní hor prádla. Zvykla jsem si na svůj nový život a až na občasné večerní pocity osamocenosti mi nijak špatně nebylo. Tak uplynuly tři roky.

O manželovi jsem věděla jen od dětí, které se s ním stýkaly. Ale ony s ohledem na mne o něm přede mnou stejně nějak moc nemluvily.

Minulý týden mě manžel, vlastně teď už bývalý, zavolal. Začal tak celkem nezávazně, jak se mám, co dělám, jestli se na něj pořád hodně zlobím a taky se zajímal, jestli někoho mám, nebo jsem sama. Normálně jsem si s ním popovídala, řekla jsem mu, že se mám dobře, že jsem sama a nic mi nechybí. Pak jsme hovor ukončili. K mému překvapení mi za dva dny volal znovu a jestli bych s ním nezašla na kafe, že by se mnou potřeboval něco probrat.

Když jsme se sešli, tak z něj po chvíli vypadlo, jak strašně lituje, že ode mne odešel, že si to vlastně nikdy nepřestal vyčítat. Pak se rozpovídal o svém vztahu, až jsem zírala, co všechno mi řekl. Krátce řečeno – neklape jim to už delší dobu, jeho partnerka (nevzali se) je prý dost náladová, často vyvolává hádky kvůli maličkostem, do toho si nijak zvlášť nerozumí s jejím synem, hlavně kvůli způsobu, jakým ho jeho matka vychovává a vede a dává mu najevo, že on není jeho otec a nemá právo do její výchovy zasahovat.

Vypadal opravdu dost zdrchaně, až mi ho bylo líto. Zeptala jsem se ho, proč mi to všechno vykládá, jestli by se s tím neměl svěřit radši nějakému kamarádovi, než bývalé ženě. A on mi odpověděl, že čím dál víc mu dohází, že jeho „nejlepší kamarád“ jsem vlastně já, že těch třicet společných let nejde jen tak smazat a stále častěji na mě myslí a představuje si, jaké by to bylo, kdybychom byli spolu. A pak se zeptal na rovinu, jestli si dovedu představit, že by se vrátil. Že chápe, jak to zní šíleně a ví, co by po právu zasloužil, ale už to musel říct, protože poslední rok na nic jiného nemyslí a strašně si přeje být se mnou.

Zaskočilo mě to a nebyla jsem schopná mu odpovědět ani ano ani ne. Řekla jsem mu, že o něčem takovém musím napřed hodně popřemýšlet.

A tak už pár dní přemýšlím a honí se mi hlavou různé důvody pro a různé důvody proti. A nevím, jak se rozhodnout. Faktem je, že před tím, než si začal s tou ženou, jsme měli hezké manželství, bylo nám spolu dobře. Jen nevím, jestli bychom dokázali navázat tam, kde jsme skončili, jestli je vůbec možné slepit už jednou rozbitý hrnek. Taky mi vrtá hlavou, když není se svou současnou partnerkou spokojený, proč od ní prostě neodejde a nežije sám. Trochu mi to zavání určitou vypočítavostí, že by byl rád, abych se o něj starala, prala, vařila atd.

Co teď? Nějaké city k němu ve mně pořád jsou. Ale momentálně si říkám, jestli to není jenom lítost. Napadlo mě, že mu navrhnu, že s ním klidně začnu chodit, ale jen v případě, že nebude žít se svou partnerkou. A po nějaké době uvidíme, jestli by nám to spolu mohlo klapat. Ale nevím, jestli to z mé strany není příliš ultimativní.

Co myslíte? Mám to s ním ještě zkusit, nebo mám zůstat tak, jak jsem teď. V podstatě spokojená, samostatná. Ale sama a roky budou přibývat. I na to myslím, co bude za deset, patnáct, dvacet let.

Milena


3.10.2017   Rubrika: Partnerské problémy   |   Komentářů 58   |   Vytisknout

Hodnocení článku: 2,9/5   Oznámkovat (hodnocení jako ve škole): 1   2   3   4   5  

 

Diskuse ke článku - Dát mu druhou šanci? Odešel k jiné a teď se chce vrátit.

Tato diskuse je otevřena jen pro přihlášené uživatelky.
Zvolte stranu: 1-15 | 16-30 | 31-45 | 46-58
michael480
michael480 - 24.11.2019 17:40

Ahoj, milý, jsem Michael, ráda tě oslovím z tohoto webu, neváhej mě kontaktovat na svém e-mailu, protože nejsem vždycky, prosím, odpověz mi zpět, protože mám něco důležitého Budu rád, když budeme mluvit, Odpovězte, prosím, abych vám mohl také poskytnout můj obrázek Čekat na vaši odpověď E-mail: (michaelgeorge4800@gmail.com)

 
Dobson45
Dobson45 - 8.3.2018 9:32

Potřebujete naléhavé financování? platí nyní - Nabízíme Vám soukromé, komerční a osobní financování pro vaši firmu, splácet své účty, rozdáváme vzdělávací fondy, obchodní fondy, domácí fondy, zemědělské fondy, osobní fondy, fondy a jiné dobré důvody, můžeme také investovat velké částky peněz v tomto projektu, které potřebují peníze na zřízení s minimálně 2% úrokovou sazbou v délce 1 - 30 let v závislosti na výši fondu, kterou potřebujete. Pro více informací kontaktujte nás. Kontaktujte nás dnes. E-mail: (dobsonquickloan@gmail.com) Vám odpovíme, jakmile obdržíte níže uvedené údaje o žádosti o úvěr. (dobsonquickloan@gmail.com) pro okamžitou pozornost. Kontaktujte nás a získejte okamžitý úvěr během dvou (2) dnů !!! Pozdravy.

 
MaruskaBeruska
MaruskaBeruska - 15.12.2017 8:43

říká se dvakrát do jedné řeky nevstupuj, to mi vštěpovala má babička už jako mladé dospívající holce. Ale srdci neporučíš. Rozhodla bych se tak jak mi to říká srdce, pokud ho chcete a dokážete mu odpustit a žít s tou lehkou nedůvěrou je to na vás, ale osobně bych se bála že se znovu spálím. Já druhou šanci dala, a dopadlo to přesně tak...

 
Heinz Munkel
Heinz Munkel - 14.12.2017 17:32

Jste v jakékoli finanční krizi? Potřebujete úvěr na refinancování svého domu nebo rozšíření svého podnikání? Potřebujete úvěr k vypořádání naléhavých dluhů a pobytu u jednoho věřitele? Potřebujete zaplatit za zaplacení účtů? atd. Získejte svůj úvěr od $ 2,000 do $ 150,000,000.00 USD / EURO / POUNDS ve výši 3%. Peníze převedené na váš účet do 3 hodin od schválení. Pokud máte zájem o získání úvěru, neváhejte nám zaslat žádost prostřednictvím e-mailu: heinzemunkel.loanfirm@gmail.com

 
Jagea
Jagea - 2.12.2017 8:16

Moudré rčení říká :"Slepovaný hrnec nedrží". Pánovi se pravděpodobně zastesklo po bývalém servisu.smajlik - 99

 
enka1
enka1 - 24.10.2017 12:45

K soužití a domů už to nevidím. Na výlet, dovolenou, za dětmi a vnoučaty - proč ne smajlik - 19

 
nesssik
nesssik - 19.10.2017 11:22

Určitě počkejte až si vyřeší vztah s přítelkyní, nechcete přece být další "milenka"

 
sharon
sharon - 11.10.2017 8:36

Linda: smajlik - 47...........přesně....

 
sharon
sharon - 11.10.2017 8:35

kubikm: číst se mi to zpětně nechce .....ale málokterej spíše žádnej chlap co zahýbá plodit děti nechce , pochybuju.....
takže ta umělá by mu ulevila.....smajlik - 68
nevím jestli jsem se do toho nějak nezamotala ......ale kašlu na to...........stejně , at si svůj život každý vyřeší podle sebe ....můj život to není...smajlik - 26

 
Linda
Linda - 11.10.2017 6:36

kubikm: zas tolik chlapu v dnesnim svete to nedela k vuli rozmnozovani, ale k vuli aktu samotnemu a v tom pripade plni umela vagina 100% funkci smajlik - 42

jmatyastikova: "zakopnout" se da velice lehce, probudit se rano ve spatne posteli taky neda az tolik prace, ale tenhle pan zakopaval nejak moooc dlouho nez se mu rozsvitilo smajlik - 36 takze ted at se hoch snazi a HODNE snazi smajlik - 42

 
kubikm
kubikm - 10.10.2017 20:53

sharon: už 2x jsem sem dala dotaz
umělá vagína rodí děti?

a vždy to zmizeno

 
jmatyastikova
jmatyastikova - 10.10.2017 19:36

ahojky, já si myslím, že každý jednou za život "zakopnul" a teď toho možná i lituje. Já jsem sice tuto situaci nezažila, ale asi bych zkusila dám mu šancismajlik - 5

 
Kozoroh18
Kozoroh18 - 9.10.2017 19:33

když jsi ho potřebovala zklamal, užil si s mladší, ta ho má nyní plné zuby, dává mu to sežrat a nyní by chtěl v tobě najít oporu.
Strašně si přeje být s tebou, bral ohledy na to co jsi si přála ty když zanášel. To se možná s milenkou bavili na tvůj účet.
Asi umí zahrát na tu správnou strunu, za těch 30 let tě zná a ví jak na tebe. Lítost zahoď, měj hrdost.
Odešel, tak ať se pochlapí a nevěší se ti na krk.

 
rychlonožka
rychlonožka - 9.10.2017 17:13

Samozřejmě je víc možností:
1. Bohužel jdeš pozdě, budu se vdávat.
2. Mám na starosti sama sebe a vyhovuje mi to. To víš, stárnu a starat se o tebe bych už nezvládla.
3. Měl jsi víc myslet dopředu. A naučit se krom jiného vařit, prát, atd. Budeš to teď potřebovat.
4. Proč se radíš se mnou? Poraď se se svou partnerkou.
5. Mám Tě vzít na milost kvůli vyhlídce na vdovský důchod? To radši budu žít sama a v klidu.
Atd atd. Skočila by mu s láskou a radostí kolem krku snad jedna z dvaceti. A to aby si ho zase hlídala, než ho chytne koukat , kde je tráva zelenější....

 
UVita
UVita - 8.10.2017 22:34

kubikm: 4.10.2017 19:12 smajlik - 68smajlik - 68smajlik - 68

 

Zvolte stranu: 1-15 | 16-30 | 31-45 | 46-58
Sponzori

Prohledej


Výherci v soutěžích

Soutěže na Soutez.cz

    Anketa

    Covid

    Prodělali/y jste v uplynulém roce Covid?

    Celkem hlasovalo 76958.
    Archiv anket.