Reklama: Základem každé pracovny jsou kvalitní kancelářské židle . Na Hawaj.cz si vyberete tu pravou přesně podle vašeho stylu.  

Šťáva plná vitaminů

Šťáva plná vitaminůPřipravte si domácí šťávu, která bude chutnat celé rodině...
pošlete nám recept

Problémy s rodiči tchán tchyně

Tchán. Neomezený pán a vládce.

Tchán. Neomezený pán a vládce.

Nevím si rady. A nevím ani pořádně jak začít. Všude jsou vtipy o tchýních, kde kdo si na tchýni stěžuje. To ale není můj případ. Nemám totiž s tchýní sebemenší problém. Mým problémem je tchán.

Od první chvíle mi nesedí, přesto ho beru jako manželova otce. Chovám se k němu slušně, před dětmi o něm mluvím jako o dědečkovi a nedávám jim najevo, jak moc je mi nepříjemný. Tchán je totiž absolutní cholerický vládce v rodině. On ví všechno nejlíp, všechno zná, do všeho mluví, nerespektuje soukromí. Od všech členů rodiny očekává absolutní poslušnost.

Jezdí k nám bez ohlášení, a pokud nejsme doma, dostaneme vynadáno, kde se couráme. Když přijel a byla u nás na návštěvě moje nejlepší kamarádka s dětmi, pustil se do ní, jestli nemá co na práci než vysedávat u kafe a drbat. Mě sjel na tři doby, že se mám starat o domácnost a o děti. Tohle by prý doma netrpěl. Marně jsem se snažila cokoliv říct. Nepustil mě ke slovu. Když jsem to vyprávěla manželovi, ten jen mávnul rukou a radil mi nechat tchána vykecat a dělat si po svém. Jenže ve mně to vřelo. Vím, že kdybych něco řekla, odnesou to všichni. Manžel, tchýně, švagrová.

Až teď jsem vybuchla a jsem odhodlaná jít tvrdě, až bezohledně za svým. Tchán totiž přišel s tím, že náš syn bude chodit na box, aby z něho byl pořádný chlap. Tomášek je ale absolutní kliďas, co si nejradši maluje, hraje na flétničku a na kytaru. Je mu sedm let a o box nemá nejmenší zájem. A já nemám zájem nechat syna otloukat a nutit ho k něčemu, co je mu naprosto cizí. Hlasitě jsem se ohradila a vyvolala tak hněv pána tvorstva.

Když se na moji stranu přidal manžel a řekl, že o svých dětech si budeme rozhodovat sami a necháme na nich, co chtějí nebo nechtějí dělat, se zlou se potázal. Tchán nazval manžela podpantoflákem, mě omezenou husou, co z kluka vychovává teplouše, co bude umět akorát tak vyšívat.

Nesmí k nám tchýně, nesmí se s námi stýkat švagrová, které je 15 let. Ta ale s pláčem volala manželovi, že nechce být doma, a prosila ho, aby směla k nám. Těžce snáší otcovu povahu. Nesměla na vysněnou střední školu, ale musela na učební obor, protože podle tchána mají maturitu jenom kancelářské frajle. Přitom je velice nadaná. O zábavě, kině, nebo snad rande si může nechat jenom zdát. Vím ale, že tchán nikdy svolení nedá. Tchýně prý je z toho špatná, prosila manžela, jestli by to Tomášek na boxu nemohl alespoň zkusit. Oba jsme to odmítli. Nedovolím, aby kdokoliv moje dítě do něčeho nutil.

Přesto nemám dobrý pocit, že jsem v rodině zapříčinila dusno. Mám tchýni opravdu ráda, nechci, aby se trápila, ale pomoci jí nedokážu. Ona svého muže neopustí, jsou spolu 35 let. Má úplně opačnou povahu než tchán. On je cholerik, samolibý člověk, který nesnese odpor. Ona je hodná, tichá. Nechápu jak s takovým člověkem vydržela tolik let.

Petra


18.11.2009   Rubrika: Život a vztahy   |   Komentářů 31   |   Doporučit článek   |   Vytisknout

Hodnocení článku: 3/5   Oznámkovat (hodnocení jako ve škole): 1   2   3   4   5  

 

Diskuse ke článku - Tchán. Neomezený pán a vládce.

Tato diskuse je otevřena jen pro přihlášené uživatelky.
Zvolte stranu: 1-15 | 16-30 | 31-31
rychlonožka
rychlonožka - 22.11.2009 13:28

Ten pán prostě žije v časech starožitníka Kohouta. Myslí si, že má rodinu na povel a že bez něj by to nešlo. Jednou bude rád, až mu někdo přinese mísu a nakrmí ho. Až se Tvá švagrová vyučí, pomozte jíí najít podnájem a teď ji podporujte alespoň psychicky. Do svých dětí a věcí si mluvit zásadně nenechte a to ani kvůli tchýni. Jaké si to doma udělala, takové to má. Je to dospělá svéprávná osoba, která neumí žít podle svého. Nelituj ji, kdyby chtěla a snažila se, zařídila by si život jinak. Když dělá děda takové dusno, asi bych nevydržela a vypěnila s tím, aby k nám nechodil, nebo dělala, že nejsem doma. I odstěhování někam daleko je možné. Přinejhorším. Je to smutné, ale až tchán pozbyde svojí moci nad rodinou...stářím a nemocím, bude z něj opuštěný starý člověk. Měl by být ráda, že vás všechny má...

 
evykmyluna
evykmyluna - 20.11.2009 14:04

hm bych to videla tak že bych ignorovala jakekolik styky byt mobilem.at si řeva diriguje doma ne vsak mladá taky věčne doma nebude nejpís jim uteče pak semu huba zavře a jeste doleze a kluka bych mu nai neukázala,jednou jsi manželka a matka tak co te ma co buzerovat jako smrada

 
Almega
Almega - 18.11.2009 19:21

Na tchána bych vyzrála takto:Rozčílila bych ho až by ho klepla pepka-a byl by od něj pokoj....

 
dadka
dadka - 18.11.2009 17:01

Příspěvky jsem nečetla, ale rozhodně si nenechej kecat do života nějakým trhlým despotou, byť je to tvůj vlastní tchán. Že s ním dávno nevyběhla tvoje tchýně, to je její věc, ale kvůli lítosti k ní si nenechej omezovat život. Buď ráda, že s tebou drží tvůj manžel.A aby mně lezl bez ohlášení do mého vlastního bytu a ještě mě tam buzeroval, tak to bych si líbit nenechala. Dej si na dveře řetízek a když uvidíš, že je to on, jednoduše ho do bytu nepusti.Však jemu ten hřebínek spadne, až uvidí, že narazil.

 
Ota
Ota - 18.11.2009 16:36

Stanik: ono se nic poradit nedá....
Snad jen popřát aby se mu dostalo péče nějakého nedovzdělance až ho něco skolí....

 
Stanik
Stanik - 18.11.2009 14:55

Ota: vlastni Pakistansmajlik - 34smajlik - 34smajlik - 34
no skoda, ze je to spis k placi.
Hlavne nepovolit, rozdhone deti k nicemu donutit.

 
Ota
Ota - 18.11.2009 14:26

Vzhledem k tomu, že s vámí váš muž drží basu a asi není po tátovi tak to není tak zlé.....
Mimochodem co je ten váš tchán zač ? Tipuji ho na ušlápnutého úředníka, kterému se shodou náhod podařilo si doma vybudovat vlastní Pakistán a ještě nenarazil. 
Nika1
Nika1 - 18.11.2009 13:22

Tak to je snad vtip. Manželce a dceři zkazil život a bude ho kazit i Vám? Svolala bych "válečnou poradu" a domluvila se na něj. Dcera ať zkusí znovu vysněnou střední školu a vy kluka na box nedávejte. Ať se tchán kousne vzteky do prdele. Nadávat bude stejně pořád, tak ať si myslí, že má proč. Prostě vzpoura a manželka s dcerou, ať se zamknou v pokoji, aby toho kreténa nemuseli vidět.

 
mashanka
mashanka - 18.11.2009 13:00

S touto osobou bych prostě nekomunikovala a jasně jí řekla, ať k nám nechodí, pokud nebude pozvaná. Prostě, nezájem.

 
PEGG
PEGG - 18.11.2009 12:01

sevenofnine - 18.11.2009 9:51 smajlik - 47

 
PEGG
PEGG - 18.11.2009 12:00

Petro, nedej se. Hlavně,že manžel stojí při vás,to je v téhle chvíli velmi důležité. Já vydržím hodně,ale jak se jedná o ochranu mých děti, dokázala bych zabít. smajlik - 37
Taky vidím jako pozitivum,že s nimi nebydlíte,to bys měla peklo,ale takhle věřím, že si syna uhájíš. Tchán by se měl léčit,je to magor,smajlik - 55 kdoví jestli tchyni i nebije,že se ho tak bojí,ale to určitě ví tvůj muž. smajlik - 56

 
PEGG
PEGG - 18.11.2009 11:54

Majucha - 18.11.2009 9:18 - Jo, to je přesně to co by potřeboval magor jeden.

 
monyk
monyk - 18.11.2009 11:11

Napsala bych k tomu jedine: je to Tvoje rodina a Tvuj syn.Ty ho znas nejlepe a urcite dobre vis, co je pro nej nejlepsi. Takze at si tchan s prominutim, trhne nohousmajlik - 36.
Odpovedna za svagrovou je Tvoje tchyne. Nevylucuji ovsem moznost svagrove pomoct, pokud je to v mezich vasich moznosti.
Tve tchyne i svagrove je mi lito, ale pokud se sami nevzeprou, je to patova situace. A nemuzes na tom nic zmenit.
Jedine co muzes udelat je, postarat se o svou rodinu a zamezit tomu, aby Tvuj tchan rozhodoval o deni v Tve rodine.Drzim smajlik - 47

 
Viv :o)
Viv :o) - 18.11.2009 9:55

sevenofnine: smajlik - 47

 
sevenofnine
sevenofnine - 18.11.2009 9:51

no moc pěkná rodinka :-( já osobně vidím nejhorší na celé situaci tchýni, ona začala tenhle šílenej kolotoč, když tohle dopustila. Žena, která neumí ochránit svoje dítě :-(( je jí jedno co bude s dcerou, k tomu nemám co říct. Tchán je obyčejnej h*jzlík, kterých běhá po světě plno, ale ona se nechala terorizovat a v podstatě ona jediná byla v době kdy tohle začalo dospělá a mohla s tím něco dělat.
Souhlasím s holkama pode mnou, vyměnit zámky, ignorovat a hledět si svého. Tchýni tenhle způsob života vyhovuje, stojí za svým mužem ať je jakýkoliv a švagrová je za 3roky dospělá a klidně může jít kam chce a dělat co chce. Osobně bych bojovala pouze za svoje děti, ostatní si to musí srovnat sami, není to Tvůj boj a obrátí se to proti Tobě.

 

Zvolte stranu: 1-15 | 16-30 | 31-31
Sponzori

Prohledej


Výherci v soutěžích

Anketa

Zpívám rád a je to na mě doufám znát...

Zpíváte si občas doma?

Celkem hlasovalo 127553.
Archiv anket.