Reklama: Základem každé pracovny jsou kvalitní kancelářské židle . Na Hawaj.cz si vyberete tu pravou přesně podle vašeho stylu.  

Šťáva plná vitaminů

Šťáva plná vitaminůPřipravte si domácí šťávu, která bude chutnat celé rodině...
pošlete nám recept

Problémy s rodiči tchán tchyně

Štítím se vypít u nich i kafe

Štítím se vypít u nich i kafe

Řeším teď docela nepříjemnou a zároveň hodně citlivou záležitost. Jsem rozvedená, mám čtyřletou holčičku. Před časem jsem se seznámila s mužem, zamilovali jsme se do sebe a všechno nám dobře klape. On má moc rád i mou dcerku a malá se v něm doslova vidí. Je to pro mne doslova balzám na duši po mém nevydařeném prvním manželství.

Přiznám se, že jsem měla obavu, jak jeho známost s rozvedenou ženou s dítětem přijmou jeho rodiče. Petr je totiž svobodný a bezdětný, navíc pochází ze vsi a tam jsou na tyhle záležitosti lidé asi citlivější a kritičtější. Když mi Petr sdělil, že se po mně jeho maminka ptá a ráda by mne i s Jolankou poznala, trochu se mi ulevilo, ale zároveň jsem z toho setkání měla docela strach. Jak jsem později zjistila, naprosto zbytečně.

Oba dva rodiče nás přijali doslova úžasně. Necítila jsem z nich žádný despekt, ani nic podobného. Dokonce měli pro Jolanku nachystané hračky a vůbec se k nám chovali (a stále chovají) velice pěkně. Hlavně Petrova maminka je nadmíru obětavá, pohostinná, taková ta dobrá duše, které to jde přímo od srdce. Po téhle stránce se cítím opravdu šťastná, nic víc jsem si přát snad ani nemohla.

Přesto řeším něco, co je pro mne hodně nepříjemné, a vzhledem k tomu, jak nás Petrovi rodiče přijali, není pro mne ani jednoduché to jakkoli vyřešit, aniž bych se jich nedotkla, či jim nějak neublížila. Strašně nerada bych nějakou neopatrností zkazila naše tak dobré vzájemné vztahy.

Jde o to, že oni si zrovna nepotrpí na pořádek. Nemyslím, že jsem nějaká cimprlich, ale to, jakým způsobem fungují, je na mne zkrátka moc a mám s tím fyzický problém. Jak jsem psala, žijí na vsi, mají tím pádem hospodářství. Z domku se vychází rovnou na dvorek, kde běhají slepice, dva psi a nepočítaně kočiček. Také mají králíky, a dokonce chovají prase. Pro Jolanku je to ráj, zvířátka miluje a strašně ráda chodí s „dědečkem“, jak mu začala sama od sebe říkat, krmit králíčky.

Tento styl života s sebou nese i jiný přístup k hygieně, na který nejsem zvyklá. Ze dvora se chodí rovnou do domu, nepřezouvají se, pohybují se v jedněch botách v kuchyni i v pokojích. Maminka působí dost ušmudlaně, jednu zástěru nosí několik dní a dělá v ní všechno, jak ve chlívě, tak doma u sporáku. Nikdy jsem ji neviděla umýt si ruce. Pohladí pašíka, podrbe psa za ušima a pomazlí kočku a pak jde nakrájet chleba Jolance na svačinu.

V kuchyni mají neuvěřitelný binec, všude takovou tu mastnou, zalezlou špínu, hadr na nádobí radši ani nebudu komentovat. Je mi z toho poněkud šoufl. Nejhorší je, že jak je Petrova maminka hodná a pohostinná, stále nám něco podstrojuje, a když odmítnu, že nemám chuť, je z toho smutná. Snažím se to nějak překonat, ale moc mi to nejde. Když vidím, jak umyje hrnek ve vodě v dřezu, která tam stojí od rána, utře ho do dost zajeté utěrky a pak mi do něj dělá kafe, zvedá se mi žaludek. Jednou mi dokonce dala lžičku, na které byly zaschlé zbytky „čehosi“.

Zkoušela jsem se do dění v její domácnosti zapojit, nabídla se, že umyji nádobí, pomůžu, udělám, ale od každé práce mě ta dobrá duše honí. Jak by to prý vypadalo, když jsem jejich host, abych tam uklízela.

Jsem z toho docela nešťastná. Mám je oba ráda, jsou opravdu moc hodní a doslova by se pro nás rozdali. Pokaždé, když přijedeme, je na nich poznat, jakou mají radost. Hlavně „děda“ je úplně na větvi z malé Jolanky, hodně se jí věnuje a ona s ním zažívá věci, které by jinak zažila.

Se svým problém jsem se zatím nesvěřila ani Petrovi, nechci ho ranit. Spíš dumám, jak by se dala tahle situace nějak elegantně vyřešit. Nechci s nimi přerušit styky, to v žádném případě, když k nim jedeme, těším se na ně, i moje dcerka v autě vždycky samou radostí nadskakuje. Kdyby nebylo toho katastrofálního nedostatku hygieny, neměla bych s tím žádný problém. Jenže takhle, jak to tam chodí, mám i docela strach, aby si malá nepřivezla třeba žloutenku.

Sylva


10.3.2010   Rubrika: Život a vztahy   |   Komentářů 65   |   Doporučit článek   |   Vytisknout

Hodnocení článku: 3/5   Oznámkovat (hodnocení jako ve škole): 1   2   3   4   5  

 

Diskuse ke článku - Štítím se vypít u nich i kafe

Tato diskuse je otevřena jen pro přihlášené uživatelky.
Zvolte stranu: 1-15 | 16-30 | 31-45 | 46-60 | 61-65
radkaester
radkaester - 27.5.2010 15:51

Sylvo,chápu tě v dnešní době neuvěřitelné zvlášť pro holku z bytu či města ale my jako děti taky žily podobně,dnešní mamky by z toho byly na mrtvici ale pro nás děcka ráj,umýt jednou za den večer před zalezením do postelí s naducanejma péřovejma duchnama ,ovoce ze stromu rovnou do pusy smajlik - 81 maximálně opláchnout na zahradě v sudu na zalívání ,nejoblíbenější bunkry na hraní v králíkárně či boudce po kuřátkách a to nádobí jak píšeš babka myla na rohu kamen měla velký kastrol z vodou tenkrát netekla teplá z bojleru, kde celý den to nádobí myla pak je oplachovala v kýblu čisté vody a večer kastroul se splaškovou vodou po nádobí(samozřejmě bez jaru) použila na spaření krmě pro prasátko. a myslíš že jsme někdy onemocněli?ani náhodou naše imunita byla tak silná že nepamatuji žádné salmoneleozy ,eksémy ,alergie astma ani nic jiné podobné co dneska trápí polovinu vymydlených, vydesinfikovaných dětí. babka to ještě z veselou myslí komentovala slovy :správnej sedlák za rok sní kilo hnoje.smajlik - 99(tím myslela na špinavých rukách)Taky někdy koukni jak žijí malá cigá,,,ňata a jak jsou v těch podmínkách zdraví,Pravda z dnešního hlediska se mi to může eklovatsmajlik - 76 ale tak nebezpečné jak se bojíš to není a třeba když babičce ukážete že to jde i jinak ,trošku se přizpůsobí normálu tak držím pěstismajlik - 2smajlik - 2smajlik - 2smajlik - 2

 
radulenka
radulenka - 19.4.2010 13:55

Ahoj, tak to samé bylo u matky mého expřítele, rýpala se v zahrádce a pak synkovi namazala chléb a krmila ho těma rukama od hlíny, mě bylo zle...a štítila jsem se tam cokoliv jíst. dokonce jednou jsem jedla polévku a natáhlo mě to, ještě se mě ptali co mi je říkám že se mu udělalo zle...prostě děs a hrůza, naštěstí je to už za mnou a nemusím se tím trápit...takže parááádasmajlik - 94

 
Seboosis
Seboosis - 22.3.2010 12:49

...a DOKONCE chovaji prase smajlik - 34smajlik - 34smajlik - 34 Tak to me fakt rozesmalo!

 
vosmajda
vosmajda - 11.3.2010 4:27

Já jsem zase kdysi přišla ke svému nastávajícímu a hned zkraje mě upozornil, ať dávám pozor na verandu, ať nenašlapu, nebo se jeho sestra zblázní, když ji vytírala, atd., bylo toho víc, ale byl to opačný extrém.

 
mashanka
mashanka - 10.3.2010 23:33

Žloutenky bych se nebála. Tohle je jeden extrém. Pokud jsi zvyklá žít v tom druhém, je samozřejmě ten rozdíl propastný, ale uvědom si, že tvůj přítel v tom vyrostl a přesto žije - je to "čistá špína", méně nebezpečná, než uzeniny z Teska.
Ale způsob umytí toho hrnku by mi asi také zvedl kufr.
Přemýšlím, co bych dělala.oni tohle považují za normální, takže si to "ofrňování" s tím nespojí. V tomto případě bych asi ve vhodné chvíli při nějakém rozhovoru, kde se to bude hodit, udělala ze sebe "postiženou" a "přiznala", že mám třeba fobii z bakterií a nutkání, pořád včechno mýt a čistit. Že kvůli tomu ani nemohu chodit do restaurace, apod. Pokud jim na tobě tak záleží, třeba to vezmou a začnou specielně pro tebe nádobí píglovat.
Třeba........ možná.......... smajlik - 26

 
Verera
Verera - 10.3.2010 22:44

Děti v tomhle věku jsou pyšné na to, že dělají věci správně a dost na tom trvají, často s patřičným komentářem , dospělí zase chtějí jít dobrým příkladem,takže pokud je dcerka ten typ, vysvětli ji, že u babičky si musí opravdu vždycky umýt ruce než začne něco jíst a pokud nebude kde,ať poprosí babičku o pomoc. Třeba to té trochu dojde kvůli dítěti.

Jinak ale přemíra hygieny je skoro horší. Jako děti jsme se u babičky nijak zvlášť neumývali, žili mezi zvířaty, pomalu jedli z jední misky a zdravotní následky z toho nebyly žádné, nemocní jsme byli minimálně.
Kafe se zalívá horkou vodou, to by měl bacily zabít, pomoc může být vítaná, ale pozor aby se jich to nějak nedotklo

 
mam-ča
mam-ča - 10.3.2010 18:01

Lisa: Díky za radu s Arielem smajlik - 25, vyzkouším.
Na oplátku mám radu na rez a vodní kámen. Žádný Cilit a podobné zázraky, ale horký ocet. Rez i vodní kámen mizí jak jarní sníh. smajlik - 58

 
Capelucita
Capelucita - 10.3.2010 17:38

Chapu, ze te to, o cem pises, hrozne trapi. Na druhou stranu si uvedom, ze nikdo nemuze mit vsechno a ze ty mas vlastne ohromen stesti, ze jak tebe, tak tvoji dceru prijali a chovaji se k Vam hezky.
Zkus, opatrne, probrat sve pocity s pritelem. Ty jim nemuzes nic vytknout, on muze neco malo s nimi poresit a veci se zlepsi.Rady holek tady mi prijdou aplikovatelne, urcite to zvladnes. A vaz si toho, ze te tak hezky prijali.
Konec koncu, kdyby meli doma 100 x naklizeno, ale ty bys nemohla pres prah, bylo by to lepsi? smajlik - 64

 
evropka
evropka - 10.3.2010 16:53

Sylva-moc dobře ti rozumím,mám jednu boží kamarádku,ale opravdu boží....v bytě má psa a čtyři kočky,děsnej bordel a pohodu,výborně vaří,ale já si nepochutnám,nemůžu přehlédnout čokoládové utěrky,zašlapaný kober,všude chlupy a neumyté nádobí,navíc vaří kávu do skelniček,kterým říkám(vázy),káva je laciná a nedobrá,jsem zvyklá na kávu picolo,když dostanu tenhle škopek,je mi zle a buchta s chlupem,je mi zle tuplovaně zle...ale já mám řešení,zvu ji k sobě,tobě přeji hodně sil,opravdu vím,o čm píšešsmajlik - 54

 
Bety
Bety - 10.3.2010 16:38

Johanka74: smajlik - 47 ten psí koberec máme v chodbě taky, ale dlaždičky máme oranžovo jakýsi. Když prší tak si stoupneme mezi dveře a říkáme jim: "Jedeš na koberec!" smajlik - 68

Tu hygienu bych zkusila zahrát na něco jako na sníženou imunitu nebo zvýšenou náchylnost k průjmovým onemocněním a tím že má zvýšené nároky na hygienu, buď dcerka nebo pisatelka, to by mohli překousnout že je dítě choulostivé...

 
Meryl
Meryl - 10.3.2010 16:13

Johanka74: smajlik - 34smajlik - 34smajlik - 34smajlik - 34smajlik - 34

 
Johanka74
Johanka74 - 10.3.2010 15:32

smajlik - 76 oni tam chrápou, pejskové, ne já smajlik - 34 error se vloudil smajlik - 76

 
Johanka74
Johanka74 - 10.3.2010 15:31

Lisa: Jojo, já jsem z důvodu, abychom si nenašlapali ze zahrádky po celým baráku, dala do předsíně pořádnej koberec, na tom se ty boty hezky otřou smajlik - 68 a pak se vyluxuje. Kupuju takový ty zbylý kusy ve slevě, takže mě vyšel asi na 300 a musím říct, že tuhle zimu se fakt osvědčil. Až bude sucho tak ho sundám a dostanou ho čoklíci na zem do dílny kde spěj přes den, je to rozhodně lepší než se zouvat přede dveřma 20 x denně a ještě hystericky x-krát denně vytírat (předchozí majitelé tam totiž dali bílou dlažbu - 1) je furt zasr..á a 2) děsně to na ní klouže). A pejsky nezebou pacičky a radši chrápu v předsíni na koberci než na linu v obýváku, takže nemusím poslouchat jejich chrápání a prdění smajlik - 80smajlik - 34

 
sharon
sharon - 10.3.2010 14:56

Lisa: naše stařka říkala.....kde je chlop , tam je choť.......smajlik - 68

 
Lisa
Lisa - 10.3.2010 14:49

Johanka74: No to máš asi podobné jako u nás - špinavou utěrku a nádobí nesnáším, ale nějaká psí šlápota nebo chlup mě nerozhází.

 

Zvolte stranu: 1-15 | 16-30 | 31-45 | 46-60 | 61-65
Sponzori

Prohledej


Výherci v soutěžích

Anketa

Zpívám rád a je to na mě doufám znát...

Zpíváte si občas doma?

Celkem hlasovalo 127252.
Archiv anket.