Reklama: Základem každé pracovny jsou kvalitní kancelářské židle . Na Hawaj.cz si vyberete tu pravou přesně podle vašeho stylu.  

Šťáva plná vitaminů

Šťáva plná vitaminůPřipravte si domácí šťávu, která bude chutnat celé rodině...
pošlete nám recept

Problémy s rodiči tchán tchyně

Gruntují prý jen špindíry

Gruntují prý jen špindíry

Dostala jsem docela ťafku od své tchyně. Jsem vdaná teprve krátce, takže asi ještě nejsem pořádně trénovaná, abych si její hlášky nebrala moc k srdci. Pravda je, že jsem jí neseděla hned od začátku, několikrát dala najevo, že si pro svého syna představovala nějakou jinou partnerku. Jakou, nespecifikovala.

Nicméně je jasné, že podle ní já ta pravá nejsem, a docela dost mi to dává najevo. Snažím se. Nehádám se s ní, neoponuji, nestojí mi to za to. Ale občas mi to dá hodně práce, to přiznávám.

Ona má totiž zvláštní schopnost, že umí člověka ranit na citlivém místě, nebo nějakým způsobem ponížit. Jako teď naposledy.

Minulý týden jsme u nich byli na návštěvě a ona se ptala, jak se chystáme prožít Velikonoce. Nic zlého netušíc jsem jí řekla, že v sobotu se chystám gruntovat a udělat jarní úklid a pak že asi pojedeme někam na výlet a za kulturou. Netušila jsem, jak si naběhnu.

Podívala se na mě hodně z patra a prohlásila, že nechápe, proč budu gruntovat. Ona prý termín gruntování vůbec nezná, protože uklízí průběžně, takže nikdy nemá doma nějakou starou či zašlou špínu, kterou by bylo nutné v jeden jediný den kompletně odstranit.

Vysvětlila jsem jí, že takhle to mám zažité z domova, že samozřejmě uklízím každý týden, ale jednou za čas je potřeba umýt okna, vyluxovat postele, vytřít ve skříních, odtáhnout nábytek. A to že jsme s mamkou dělaly společně vždycky v jeden den a pak bylo všude krásně čisto a voňavo.

Tchyně tenhle přístup absolutně nechápe, prohlásila, že jsme tedy pěkné špindíry (já a moje maminka), když si necháme domácnost zaneřádit a pak musíme celý den makat, abychom ji daly do pořádku.

Dotklo se mě to. Žádné špindíry nejsme, máme doma normálně čisto. Myslím, že to tchyně řekla schválně, jenom aby mě ranila. Přesto mě donutila o tom trochu přemýšlet. Chodím do práce, nemám čas trávit údržbou domácnosti každý den kdovíkolik času. Pravidelně dělám týdenní úklid a jednou za tři měsíce důkladný grunt. Je to špatně a svědčí to o tom, že jsem nějaká cuchta? Docela by mne zajímalo, jak to mají zavedené jiné ženy. Děláte doma jarní a vánoční úklidy, nebo ne?

Anna


6.4.2010   Rubrika: Život a vztahy   |   Komentářů 111   |   Doporučit článek   |   Vytisknout

Hodnocení článku: 3/5   Oznámkovat (hodnocení jako ve škole): 1   2   3   4   5  

 

Diskuse ke článku - Gruntují prý jen špindíry

Tato diskuse je otevřena jen pro přihlášené uživatelky.
Zvolte stranu: 1-15 | 16-30 | 31-45 | 46-60 | 61-75 | 76-90 | 91-105 | 106-112
denda04
denda04 - 7.4.2010 12:02

dadka: smajlik - 47smajlik - 47smajlik - 47líp bych to nenapsala ,ale ať si uklizí kdo chce jak chce nestarám se jak se uklizí u dcery ani u syna ,je tam vše podle mých přectav hezky čisto smajlik - 47smajlik - 45smajlik - 47

 
Jarča*
Jarča* - 7.4.2010 10:02

dadka: já jsem dřív myla okna 3x do roka, a pak jsem zjistila, že 2x je úplně dostačujícísmajlik - 68

 
jelítko
jelítko - 7.4.2010 9:42

a já myslela, že jsem špatná hospodyňka a koukám, že jsem úplně normální, jako vy ostatní HURÁ HURÁ HURÁ smajlik - 33

 
Anni
Anni - 6.4.2010 22:29

tchyni bych rekla, ze ji doporucuju, at me radsi nenavstevuje, ze by mohla neco z me spiny chytit a tozez at ocekava i od me strany, ze ji prestanete navstevovat, aby jste k tchyni neco nebezpecneho nezavlekli, z ceho by mohla zaklepat backoramasmajlik - 42 a prosim s libeznym usmevem .....uprimne, bude ti chybet? A manzelovi?
Uprimne....co na to probuh rika manzel?

 
dadka
dadka - 6.4.2010 21:46

Jak tak čtu příspěvky, tak se mně zdá, že se předháníte v tom, která méně uklízí.Umývat okna 2x do roka, neumýt světla nebo lustry, v životě nemít odtáhnuté skříně a neutírat na nich prach, pěkně děkuji, ale to ne. Nejsem uklízecí maniak, ale jednou za čas se prostě generální úklid udělat musí. I do skříní se práší, přes okna musí být vidět a zaprášený, mouchami zasr... lustr taky asi moc světla nedá.A pokud chodíte do zaměstnání, tak prostě někdy na úklid sobota padne, to se nedá nic dělat.

 
Katy..
Katy.. - 6.4.2010 19:27

Bydlíme dostatečně daleko od rodičů, takže nám do toho nikdo nekecá smajlik - 16 uklízíme průběžně a neděláme jarní, podzimní, vánoční a bůhvíjaký další úklidysmajlik - 66

 
Pentlička
Pentlička - 6.4.2010 18:50

Já jsem strašně línej tvor, takže já se úklidu vysloveně bráním. Okna myju 1x ročně a to ještě s odporem, vysávám a utírám prach tak 1x za 14 dní- 3 týdny, prostě až se mi chce. Nikdy jsem nemyla lustry, nepřerovnávala skříně, neuklízela v šuplatech, nábytek jsem v životě neodsunula ode zdi a nikdy jsem neutřela prach na skříních. A žiju. A jsem celkem zdravá. Radši si vlezu do postele s knížkou nebo jdu na výlet do lesa, než abych lezla po bytě s hadrem.

 
Lizbet
Lizbet - 6.4.2010 18:38

Také jsem si kdysi myslela, že když nepřevrátím celý byt vzhůru a zpět, že svátky / vánoce, velikonoce atp/ neproběhnou. Ale jak časem začaly ubývat síly, také jsem zpomalila. A co nestihnu, holt udělám později. Jsem také tchýně /6 let/, ale nikdy jsem mladým do ničeho nemluvila. Zastávám názor, že je to jejich život, a jak si jej zorganizují, takový ho budou mít. Když potřebují - a řeknou si - v rámci možností pomohu. Ale jinak se nevnucuji ani se svými názory ani s pomocí. Také souhlasím, že by Anička neměla své tchýni takhle ustupovat. Tvrdím, že každý si dovolí tolik, kolik mu já dovolím. Čím víc budete Aničko ustupovat, tím víc bude rýpat. A to už nezmiňuji, že se Vás manžel nezastal.

 
Teoretik
Teoretik - 6.4.2010 17:53

Ono je to v každé domácnosti jinak. Moje máma byla také ta "stíhací". Vždy jsem říkala, že taková nikdy nebudu. A své slovo jsem dodržela do posledního písmenka. Do ničeho jsem nepovídala, nedávala najevo co se mi líbí či nikoliv. Na ohlášené návštěvě jsem byla cca 4x za 25 let. A přesto jsem zůstal jen T C H Ý N Í. Dokonce ze mnou přestal jezdit i můj vlastní hodný syn, neboť druhá tchyně s tchánem vč. ženušky mu to zakázali. Tak mi vysvětlete jak to na tom božím světě chodí. Vůbec tomu nerozumím. A vlastně ani nechci. Když někdo nejde ke mně, neodchází ode mě, byť by to bylo vlastní dítě - vzdělaný pan inženýr /poslušný-vždyť je voják z povolání/.

 
talenka
talenka - 6.4.2010 17:47

naštěstí jsme s tchýní v tomhle zajedno. Uklízíme asi stejně (málo), ale to je fuk, protože když se sejdeme, máme na pokec daleko lepší témata než šůrování - filmy, knížky, děti, chlapy... Kdepak mop a hadr smajlik - 66

 
evropka
evropka - 6.4.2010 17:45

Markýza: já chci taky pro svého chlapečka tu nejjj)))a když vidím,co zatím vodí za exotky.tak se modlím aby to nebyla ta poslední....ale svatosvatě slibuji,že se nebudu chovat jako moje tchýně...že si raději hubu přelepím kolem dokola...

 
mashanka
mashanka - 6.4.2010 17:15

Myslela jsem, že jsem dobytek a bordelář. Tady jsem se dověděla, že jsem úplně normální, standardní kus smajlik - 75

 
rychlonožka
rychlonožka - 6.4.2010 16:35

Jako snacha jsem trpěla při návštěvě tchýně, že nemám všechno úplně akorát. Znáte to, vždycky se najde něco. A když ne, tak se aspoň vstane a urovnají se záclony. Poslouchala jsem s úzkostí, jak často ona pere cejchy a ukládala si to do paměti, abych příště ocitovala pokud možno něco hooodně podobného a tím snad zastavila ten vodopád slov, týkající se domácích prací, které každá správná žena podle ní musela milovat a ctít. Čas oponou trhnul. Mnohé v mém životě se změnilo a soudě dle svojí pohody - pro mě k lepšímu. Tchyně už ke mně nechodí, chodí dělat vizity jinam, a já, když se někdy kolem sebe rozhlídnu, od návštěvy dezinfekčního týmu z OHESu mě může zachránit už jenom fakt, že žiju sama tudíž nemámkoho na zdraví tím bincem ohrozit. No, nemám čas, pořád někde jsem. Vynahrazuji si tak léta strávená cíděním, pucováním, blýskáním, srovnáváním, mytím, leštěním...dám si večer v posteli něco dobrého - když to dělával BM, obcházely mě mrákoty - zapiju to něčím ještě lepším, a když se ráno při vstávání po tom tácu nesmeknu, jistě tam nějaký čas vedle postele vydrží...nemá nožičky. A když ke mně náhodou omylem zabloudí moje matka a zeptá se, kdy budu mýt okna a já jí odpovím, že nevím ani, kdy jsem je myla naposledy, tudíž asi správně neodhadnu, kdy nastane kýžený vhodný čas, jen vidím, jak mumlá cosi jako...panenko skákavá...ale že mi je to jedno, tak se neptám, co říkala....

 
Renee
Renee - 6.4.2010 15:35

Markýza: Taky je možný, že si přivedou zetě smajlik - 30 Kterej ještě navíc nebude vůbec uklízecí typ smajlik - 16 Anebo nikoho.

 
Markýza
Markýza - 6.4.2010 15:21

smajlik - 68já budu dobrá tchýně - špindíra, okna myju až když přes ně není vidět, respektive při pohledu přes ně to venku vypadá jako hodně hustá mlha, doma uklízím stylem "není na očích je čisto".

Ale je fakt, že pro své milované, nádherné a chytré, hodné a jedinečné chlapečky si představuju taky jinou snachu - nespecifikuju, prostě jakoukoli jinou než jakou si přivedousmajlik - 59smajlik - 16

 

Zvolte stranu: 1-15 | 16-30 | 31-45 | 46-60 | 61-75 | 76-90 | 91-105 | 106-112
Sponzori

Prohledej


Výherci v soutěžích

Anketa

Zpívám rád a je to na mě doufám znát...

Zpíváte si občas doma?

Celkem hlasovalo 146505.
Archiv anket.