Reklama: Základem každé pracovny jsou kvalitní kancelářské židle . Na Hawaj.cz si vyberete tu pravou přesně podle vašeho stylu.  

Šťáva plná vitaminů

Šťáva plná vitaminůPřipravte si domácí šťávu, která bude chutnat celé rodině...
pošlete nám recept

Problémy s rodiči tchán tchyně

Zneužíval mne strýc a máma mi nevěří

Zneužíval mne strýc a máma mi nevěří

Brzy se budu vdávat a místo, abych byla šťastná a těšila se, prožívám hodně smutné dny a je mi vysloveně úzko. Jde o to, že si nepřeji mít na své svatbě strýce – matčina bratra – který mne v dětství několikrát zneužil. Moje maminka mi však nevěří a na přítomnosti celé své rodiny na mé svatbě trvá. Celá ta věc je trochu komplikovaná, pokusím se stručně popsat, jak to vlastně všechno bylo.

Maminčin bratr je starý mládenec. Je o dvanáct let mladší než moje mamka a vždycky prý byl mazánek rodiny. Když jsem se narodila, bylo mu třináct let. Jelikož jsem často jezdívala k babičce a dědovi, kde on bydlel, byl pro mne vždycky spíš jako starší bratr. V mých sedmi letech se stalo něco, o čem nejsem dodnes moc schopná mluvit.

Při jedné návštěvě u babičky mě strýc v noci zneužil. Bylo to strašné, nutil mne, ať se ho dotýkám na intimních místech a sám mne také osahával. Při tom mi vyhrožoval, že jestli to někomu řeknu, dá mi co proto. Byl starší, už vlastně dospělý a já malá holka. Bála jsem se ho a také se styděla. Nikomu jsem se tehdy nesvěřila.

Nějakou dobu byl klid a přibližně za rok začal s dalším zneužíváním, ke kterému několikrát došlo, až jsem se rodičům zasekla a odmítala k babičce jezdit. Bylo jim to divné, přemlouvali mě, ale já si stála na svém. Občas jsem se tomu sice nevyhnula, ale alespoň se mé návštěvy minimalizovaly. Když se strýc odstěhoval do svého vlastního bytu, vyloženě jsem si oddychla a byla ráda, že už se s ním v podstatě nemusím vidět.

Od mých asi patnácti let jsem ho pak potkávala jen při rodinných oslavách. Pokaždé, když jsem se s ním měla vidět, mi z něj bylo zle. Musela jsem se doslova přemáhat, abych byla schopná s ním prohodit alespoň pár slov. On dělal, jako by nic, snad na to, co mi prováděl, když jsem byla malá, úplně zapomněl. Nevím.

A teď k současnému problému. Budu se vdávat. Svatební přípravy jsou v plném proudu a začali jsme organizovat, kolik hostů bude a koho všeho pozveme. Moje maminka zcela logicky mezi hosty zahrnula i svého bratra. Snažila jsem se to nějak překousnout,  ale když jsem si představila, že se v můj nejkrásnější den v životě budu nucená dívat na tu zrůdu, bylo mi nanic. Rozhodla jsem se, že s tím musím něco udělat a šla si s maminkou promluvit.

Řekla jsem jí, že si nepřeji, aby strýc na mé svatbě byl a prosila ji, aby to respektovala. Nechápala to. I když jsem jí sdělila, že víc jí k tomu říct nemůžu, protože by ji to hodně ranilo, donutila mne. Nakonec jsem jí všechno vypověděla. Jak mne zneužíval, co jsem vytrpěla, jak jsem se bála komukoli svěřit, protože mi vyhrožoval. Mamka z toho byla otřesená a okamžitě svému bratrovi volala a domluvila si s ním schůzku.

On samozřejmě všechno popřel, označil mě za lhářku a hysterku s bujnou fantazií a mámu za slepici, která všemu věří. Nevím, co si moje máma skutečně myslí a komu z nás dvou nakonec uvěřila. Myslím, že v hloubi duše ví, že mluvím pravdu, ale sama před sebou si to bojí přiznat. Navenek se tedy přiklonila na stranu svého bratra a vysvětlila mi to tak, že jak by to, proboha, zdůvodnila ostatním, že on na mé svatbě chybí.

Výsledek je tedy takový, že máma důrazně trvá na přítomnosti svého bratra na mé svatbě a já se s tím prý mám nějak popasovat a smířit. A pokud prý budu trvat na tom, aby tam nebyl, že v tom případě na mé svatbě nebude ani ona.

Je mi z toho zle. Strašně. Můj snoubenec je do celé věci plně zasvěcený, měla jsem co dělat, aby nešel mému strýci namlátit, když se dozvěděl, co mi prováděl. Přiklání se ke dvěma verzím: buď ukončíme veškeré přípravy na svatbu a budeme ji mít jinou, než jsme původně plánovali. Vezmeme se jen v přítomnosti svědků a zajdeme někam na oběd a hotovo. Nebo pozveme na svatbu jen rodiče a příbuzné z jeho strany.

Ať o tom přemýšlím jak chci, ani jedna z možných variant mi nepřipadá úplně vhodná. Pro mne by bylo nejpřijatelnější, aby ten strýc prostě uznal, že na mé svatbě nemá co dělat. Bohužel to vypadá tak, že má hroší kůži a naopak – vyloženě se těší, jak si to tam užije.

Jak z této situace ven? Jak ji vyřešit, aby nebyl nikdo zraněný a ublížený nebo zklamaný?

Líba


28.5.2010   Rubrika: Život a vztahy   |   Komentářů 94   |   Doporučit článek   |   Vytisknout

Hodnocení článku: 2,9/5   Oznámkovat (hodnocení jako ve škole): 1   2   3   4   5  

 

Diskuse ke článku - Zneužíval mne strýc a máma mi nevěří

Tato diskuse je otevřena jen pro přihlášené uživatelky.
Zvolte stranu: 1-15 | 16-30 | 31-45 | 46-60 | 61-75 | 76-90 | 91-95
radkaester
radkaester - 1.6.2010 19:20

já bych ,milého stýčka ráno vylákalasmajlik - 25 a tři známí chlapáci by se postarali aby svatební den strávil dobře zavřen v nějakém ůtulně zamčeném pokojíčku ,ještě mu tam mužou pustit pedofilácký dvd smajlik - 73aby věděl proč tam jesmajlik - 55

 
Ivelinka
Ivelinka - 1.6.2010 13:56

JE TO TVOJE SVATBA

Strejdovi bych řekla, že ho na svatbě nechceš, poud dorazí, může se o to postarat budoucí manžel.

Maminka je dospělá, ať se s tím srovná sama, a pokud bude chtít být na svatbě své dcery, ať dorazí.

 
odlaska
odlaska - 31.5.2010 12:23

Ahoj, svatbu si udělej tak, jak chceš, je to tvůj den a nikdo nemá právo ti něco nakazovat. Od tvé maminky to není vůbec fér. Postav si hlavu a strýce nezvi- to, že tvá mamča nepřijde, je její problém, ona se ochudí o tvůj velký den.Svatba má být něco krásného, na co budeš celý život vzpomínat a když tam bude strýc, tak na ten den hezky vzpomínat nebudeš. Popros přítele, aby šel strýci domluvit ručně- ať se na svatbu neodváží přijít. Myslím, že to udělá milerád. A ať strýci řekne, že pokud se odváží přijít, řekneš všem na svatbě, co ti udělal a udáš ho dodatečně na policii. A pokud by se odvážil přijít, na férovku bych zavolala policii, ať ho vyvedou.

Mám za sebou též zneužívání ze strany nevlastního otce a při představě, že by mi byl na svatbě, tak bych raději žádnou neměla. Držím palce, ať máš krásnou svatbu bez mráčků.

 
LuckaP
LuckaP - 31.5.2010 6:59

Zvolila bych variantu svatba pouze se svědky.

Má to být tvůj nejkrásnější den a místo toho by se to mělo změnit v depresivní záležitost?? Do toho bych nešla.

Jinak hodně štěstí v tom dalším životě :) smajlik - 61

 
corall+Emmy30.9.
corall+Emmy30.9. - 30.5.2010 19:25

Jka tady rikate aby jeji snoubenec navstivil toho strejdu,muze zapirat a lhat. To nevim co by delali,kdyz uz neter obvinil pred jeji matkou?? Tak to udela i pred snoubencem

 
UVita
UVita - 30.5.2010 18:34

Já bych asi zvolila variantu svatba pouze se svědky. Taky jsem ji měla a myslím, že o nic jsem nebyla ochuzena. Nakonec je to váš den, tak si ho nenechte nikým a ničím pokazit.
Jinak přeji všechno nejlepší v manželství smajlik - 61smajlik - 61smajlik - 61smajlik - 31

 
bertice
bertice - 30.5.2010 13:25

Já bych se přikláněla k názoru,aby Tvůj budoucí manžel strýce navštívil a sdělil mu, že pokud na svatbu přijde, dozvědí se o jeho " hříších " z mládí všichni svatebčané . Ať si třeba vymyslí služební cestu nebo nemoc, aby tam nešel a neriskoval ostudu. Máma, i když třeba část nákladů na svatbu financuje ,by neměla na jeho přítomnosti trvat. Již se tady některá z děvčat ptala, jak je to s Tvým tátou ? Zda se navštěvujete , jestli žije.... Jako muž by měl on udělat " pořádek" se strýcem !

 
corall+Emmy30.9.
corall+Emmy30.9. - 30.5.2010 13:11

Kdyz jsem se vdavala,zadna honosna svatba, meli jsme malou se svedky,proc?? nechtela jsem moji mamu,ublizila mi 2roky jsme spolu nemluvili.

Navic manzel si prozil honosnou svatbu se 400hosty a rikal uz nikdy,stejne polovinu neznal,a nase svatba byla nejlepsi,soukroma,mala, a romanticka,pak jsme si zasli na obed kde jsme chteli a prosli pul Prahy,proste nikdo nam do toho nekecal

Ja byt na Tvem miste,odvolala velkou svatbu a udelala malou,kdyz takhle se chova Tvoje,tohle bych neodpustila

A tomu bratru od mamky bych smajlik - 37 .....

 
Kassy
Kassy - 30.5.2010 12:07

Mně by asi přišlo nefér vůči partnerovým rodičům dělat svatu jen se svědky. Oni za to nemůžou a nejspíš by je to mrzelo. Pokud jsi schopná odpustit mámě, že ti nevěří a chceš ji tam, asi bych volila variantu zvát z obou stran jen rodiče a sourozence (máte-li nějaké), žádné další příbuzenstvo. Tím by se taktně vyřešila strýcova nepříjemnost.
Otázka je, kdo svatbu platí. Pokud tvoje máma, nemůžeš se divit, že mluví do toho, kdo bude zván. Odmítla bych to a platila sama, byť by to mělo znamenat jen ty svědky.
No a co se strýce týče, domluvila bych se před svatbou s pár kamarády, aby se o něj vhodným způsobem (vynesení v zubech by bylo nejlepší) postarali, kdyby se objevil. Nepřipadá mi vhodné aby do případné fyzické konfrontace šel na vlastní svatbě sám ženich. I on má právo si svůj svatební den užít a ne se na vlastní svatbě s někým prát. Osobně si to s ním může jít vyřídit později (hlavně beze svědků) nebo naopak varovat předem, klidně i s upozorněním, že bude nevybíravě vykázán, objeví-li se.

 
aluskas
aluskas - 30.5.2010 11:28

Já bych zvedla telefon a zavolala strýčkovi, že na svatbu není zván a pokud se opováží přijít, nejen,že událost z minulosti náležitě podám veškerému příbuzenstvu, ale učiním i trestné oznámení.
A matce bych sdělila, že strýc na mé svatbě prostě nebude a ať se s tím "popasuje" jak chce.

No a můj manžel by takového strýčka vynesl v zubech. Resp. by mu asi tak vymaloval obličej, že by se strýček držel na míle daleko.

 
watt
watt - 30.5.2010 7:53

Udělej si svatbu po svém - tvoje máma má věřit tobě, ne strýčkovi. A když nechce repektovat, že ty chceš na svatbě jen lidi, se kterými je ti dobře - tak ať si taky nejde.

 
olin
olin - 29.5.2010 20:12

jinak, aby bylo jasno, v žádném případě nejsem příznivcem akce MAMI, TATI, TOHLE JE XY, VČERA JSME SE VZALI ..., naopak jsem zastáncem, že svatba by měla tak nějak korespondovat s představami i rodičů, vždyť to je vlastně taková poslední akce s jejich dětmi "jako dětmi", (navíc to většinou i platí, že...), ale když to nejde, tak to nejde. a v popsaném případě to asi nejde...

 
olin
olin - 29.5.2010 20:03

možné je všechno, ale myslím, že se článku dá věřit, možností k vyřešení spousta - napadá mě k tvému návrhu, aby prostě sám uznal a nešel, přidat výhrůžku, že klidně může dopadnout jako pan sbormistr Kulínský... - ale proč si kazit život dalším patláním se v nepříjemnostech - takže asi nejschůdnější by opravdu bylo udělat si svatbu jen po svém, jak navrhuje přítel, popř. s jeho rodiči. na tvé straně by holt nebyl nikdo - a nemuselo by tě to za těchto okolností mrzet. je to tvoje svatba ! pokud - ovšem - a to mě zaráží...? chybí na tvé straně tatínek. není o něm zmínka. nežije ? neznámý ? rozvedeni ? jestli existuje, jaký je jeho pohled ? ale asi není, že, neboť každý táta by byl jedině na tvé straně ! takže je to jasné - svatba dle tebe a ženicha ! hodně štěstí do života !

 
Minda
Minda - 29.5.2010 19:39

Tak maminka bez bratra nechce prijit? A jak by chtela, abys ostatnim zduvodnila, ze tam chybi ONA?
Souhlasim s devcaty, co ti radi malou svadbu, na te moji nas bylo jen 8 a pekne jsme si to uzili. Jestli ale chcete mit velkou svatbu, tak pozvete jen lidicky, ktere tam opravdu chcete mit. Myslim, ze pokud by se stryc prece jen snazil vetrit, zenich by ho rychle odkazal, kam patri.

 
Draco
Draco - 29.5.2010 18:39

Líbo, vůbec se neciť špatně nebo provinile, stačí jak hrozně ses musela cítit "tehdy". smajlik - 97 Souhlasím s ostatními, domluvte se s nastávajícím a udělejte si svatbu po jaké toužíte, hlavně abyste si ji pěkně užili a rádi na ni vzpomínali. Tvoje matka se očividně už rozhodla tak to ber tak, že prostě jen upravíte plány a je. Jen odvahu a nenech si nic vyčítat a do ničeho kecat smajlik - 61 Hodně štěstí

 

Zvolte stranu: 1-15 | 16-30 | 31-45 | 46-60 | 61-75 | 76-90 | 91-95
Sponzori

Prohledej


Výherci v soutěžích

Anketa

Zpívám rád a je to na mě doufám znát...

Zpíváte si občas doma?

Celkem hlasovalo 127206.
Archiv anket.