Reklama: Základem každé pracovny jsou kvalitní kancelářské židle . Na Hawaj.cz si vyberete tu pravou přesně podle vašeho stylu.  

Šťáva plná vitaminů

Šťáva plná vitaminůPřipravte si domácí šťávu, která bude chutnat celé rodině...
pošlete nám recept

Problémy s rodiči tchán tchyně

Jsem z tchána v rozpacích

Jsem z tchána v rozpacích

Jsem poměrně krátce vdaná, po svatbě jsme se nastěhovali do prvního patra velkého rodinného domu, který patří rodičům mého muže. On je jedináček, a když dům stavěli, od počátku počítali s tím, že v něm bude samostatná bytová jednotka právě pro něj a jeho budoucí rodinu.

Neměla jsem s nastěhováním ten nejmenší problém. Manželovy rodiče jsme ještě za svobodna jezdívali navštěvovat, manžel (tehdy ještě přítel) v tom bytě již bydlel. Takže na návštěvy jsem vlastně jezdila jenom já, oni všichni tam byli doma.

S rodiči jsem si od počátku velice dobře rozuměla, přijali mne velmi dobře a nikdy mezi námi neproběhl ani náznak jakýchkoli rozmíšek či něčeho podobného. Možnost bydlení jsem tedy uvítala, odpadla nám tím starost se zadlužením formou hypotéky, případně placení drahého nájmu někde jinde.

Půl roku po svatbě se nám narodila holčička, teď jí jsou tři měsíce. Jsem doma na mateřské a oceňuji zahradu, blízkost přírody a přitom dobrou dostupnost do města, když si chci vyrazit na nákupy apod.

Jediné, co mi kazí tuto idylu, je můj tchán. Nevím, jestli už dříve vysílal nějaké signály, možná ano, ale já je nevnímala. Ale spíš si myslím, že ho „to“ chytlo až teď v poslední době. Zdá se mi totiž, že po mně, jak se říká, jede. Zpočátku jsem tomu nevěnovala pozornost, ale teď už mi jeho náklonnost začíná být hodně nepříjemná a nevím, jak se jí zbavit, aby při tom nedošlo k narušení dobrých rodinných vztahů.

Tchán pracuje v blízké fabrice, doma bývá už kolem třetí hodiny. Můj muž i jeho žena se z práce vracejí až kolem šesté večer, oba dojíždějí do města. Ty tři hodiny, než se vrátí, jsou pro mne velice nepříjemné, protože tchán se hned po návratu z práce vetře do našeho bytu a vydrží tam celou dobu sedět a bavit mne. Vede dvojsmyslné řeči, došlo už i na lichotky… Zkrátka vidím, že se mu líbím, a připadá mi jako mlsný kocour.

jsem z tchána v rozpacíchKdyž to jde, snažím se před jeho příchodem být z domu pryč, ale pokaždé se mi to nepodaří. S tříměsíčním dítětem si člověk nemůže všechno detailně naplánovat. Pak se to snažím řešit tak, že mu po půlhodinové návštěvě řeknu, že jdu s malou ven, případně si potřebuji něco zařídit, většinou s nabízí, že mne doprovodí, případně odveze do města apod. Je to hodně unavující, pořád si něco vymýšlet, hledat všelijaké výmluvy a při tom být ještě pokud možno milá.

Nevím si s touto situací rady. Když něco naznačím manželovi nebo tchyni, on to zcela jistě popře. Vlastně mi nic nedělá, ani se mne nedotkl, nicméně cítím, že by moc chtěl. Nerada bych se ocitla v situaci, kdy by se to vše nakonec ještě otočilo proti mně. Napadlo mne i přestěhování, ale k tomu bych musela mít nějaký pádný důvod, případně vyjít před manželem s pravdou ven.

Je to začarovaný kruh, ze kterého neumím najít cestu. Necítím se však vůbec dobře, místo, abych si užívala mateřskou a miminko, jsem prakticky pořád vnitřně napjatá a nejvíc ze všeho se v myšlenkách zabývám tím, jak to druhý den odpoledne udělám, abych s vyhnula kontaktu s tchánem.

Andrea


19.8.2010   Rubrika: Život a vztahy   |   Komentářů 48   |   Doporučit článek   |   Vytisknout

Hodnocení článku: 2,7/5   Oznámkovat (hodnocení jako ve škole): 1   2   3   4   5  

 

Diskuse ke článku - Jsem z tchána v rozpacích

Tato diskuse je otevřena jen pro přihlášené uživatelky.
Zvolte stranu: 1-15 | 16-30 | 31-45 | 46-48
denda04
denda04 - 22.8.2010 17:02

Minda: doufám ,že byl patřičně potrestán a nakopat ho je málo hovado starésmajlik - 36smajlik - 36smajlik - 36smajlik - 36smajlik - 36

 
Minda
Minda - 21.8.2010 19:27

Pro ty, kterym se zda nepatricne zmineni zneuzivani nezletilych. Moje petileta vnucka byla zneuzivana svym sedesatiletym dedeckem, stejne jako jeji ctyri sestrenky ve veku do 14ti let. Myslim si, ze takovychto pripadu je vice nez se predpoklada a ze clovek neni nikdy prilis opatrny.

 
Bellana
Bellana - 20.8.2010 13:57

Tchán k nám chodíval často na návštěvu neohlášeně. Neměl hloupé dvojsmyslné řeči, jen bylo únavné téměř denně konverzovat o ničem. Jakmile začalo pěkné počasí, vyrazila jsem s kočárkem na procházku a vrátila se po pár hodinách. Mělo to dva přínosy - hezky se mi po porodu zformovala postava a tchán se u nás odnaučil vysedávat denně. A synovi procházky taky prospívaly, přece jen toho měl ke koukání víc než doma nebo na zahradě.

 
rychlonožka
rychlonožka - 20.8.2010 13:17

A co třeba aby jednou byl manžel doma dřív než otec a seděl vedle v pokoji a všechno slyšel....to by nešlo zařídit...nemusí mu Andrea hned vykládat všechno....ale jen nenápadně naťuknout....každopádně se s tím musí něco udělat....tchán se cítí být zajímavým mužem a dokonalým společníkem, zřejmě i potencionálním jakoby přítelem pro volný čas, je třeba jej převexlovat, kam patří, po bok babičky a do předdůchodového mančaftu....lidi jsou sami k sobě nekritičtí, až běda...v synovi nevidí tátu a manžela, ale jen nezkušeného partnera a rodiče....ví, že nějaká avantýra jinde by mu u nikoho neprošla, tak proč to nemít doma, je to pohodlné, legální a pro něj naprosto bez rizika, kdo by mladé věřil, že...nemá Andrea známé u policie...co krátká návštěva v uniformě, aby ji tchán viděl odcházet....?

 
denda04
denda04 - 20.8.2010 6:56

Andrea zamykat a pak když nebude vyhnutí honem dát malou dědečkovi do kočárku ,jít si něco udělat okna , žehlit vyttirat a že ti to pomůže jak malá bude venku být na něj odměřená ,ale né neslušná , taky bych to řekla mamželoví ,že mi není příjemné jak tu jeho otec vysedává ,když si sama doma ,že si s ním nemáš o čem povidat 3hodiny !!!!!!!!!! že si chceš něco udělat a nemůžeš ,nebo je u vás hned z práce smajlik - 36smajlik - 36smajlik - 36

 
denda04
denda04 - 20.8.2010 6:48

sallie: smajlik - 47 souhlas

 
Riki
Riki - 20.8.2010 0:54

Kotě: blbost. Jenom nevidím hned v každém úchyla, a nepředpokládám, že muži jsou na světě především proto, aby ženám znepříjemňovali existenci. smajlik - 42 Ovšem tady jak člověk napíše cokoli, z čeho je znát, že nepokládá muže za nižší živočišný druh, tak je to vždycky špatně.

 
Madietta
Madietta - 19.8.2010 23:28

Riki: Ty by ses zastala chlapa, i kdyby před tvýma očima prznil nezletilou. smajlik - 65

 
rychlonožka
rychlonožka - 19.8.2010 22:58

Andreo, vzniklo to mezi vámi dvěma, musí to mezi vámi také zůstat. Zaprvé každé dveře mají zámek a klíč. Zadruhé jsou technické vymoženosti jako třeba diktafon. Zatřetí jsi určitě schopná dát komukoli slušně najevo, kde jsou hranice Tvojí benevolence a příbuzenské vstřícnosti. Máš pravdu v tom, že pokud s tím vylezeš na světlo boží, může se to proti Tobě obrátit. Jestli toho harašení děda nenechá ani po Tvé jasné výzvě, přitvrď, ale s humorem. Až bude rodinná všeobecná pohoda, se smíchem vyprávěj, jak Tvá kamarádka čelí atakům tchána a KAM JÁ TO JEN DALA...ONA SI TO LIDIČKY NAHRÁLA...TO SE NASMĚJETE.....myslím, že bys měla pak mít pokoj....

 
Kassy
Kassy - 19.8.2010 22:17

Já bych vyšla před manželem s půlkou pravdy ven. Nemusíš mu věšet na nos, že si myslíš, že po tobě jeho otec jede. Stačí říct, že k tobě denně chodí a snaží se tě bavit, že to jistě myslí dobře, ale na tebe je toho příliš a unavuje tě to a omezuje. A požádat manžela, aby si o tom s otcem promluvil.
Pokud je to jen nedorozumnění a tchánova nevhodná snaha zpříjemnit ti den, tak z toho žádná roztržka snad nebude, když máte dobré vztahy. Prostě měl dobrý úmysl, ale neodhadl míru, to se stává.
A pokud po tobě fakt jede, bude vědět, že si všechno nenecháváš pro sebe a v manželovi máš oporu a třeba zařadí zpátečku.

 
Riki
Riki - 19.8.2010 21:35

Nejspíš nejde o nic víc, než že se snaží být společenský. Možná mu to i někdo řekl, třeba tchyně - něco ve smyslu "jsi první z nás doma, ta holka je tam celej den sama s miminem, nemá s kým promluvit, tak ji trošku zabav, než se vrátí ostatní". No a on to jinak neumí, myslí si, že je to legrace, a asi by se hodně divil, kdyby tušil, že je pokládán za proutníka. Nejlepší by bylo říct manželovi, ať promluví se svým otcem, že je to sice pěkná a dobře míněná snaha, ale že to nemusí být pořád, denně a tak dlouho. Oni muži všeobecně nechápou, že čerstvá matka je jednak více unavená, než si zorganizuje svůj systém v domácnosti a v péči o mimino, a druhak si neuvědomují, že může být stále pod vlivem hormonů, přecitlivělá, a všechno bere jinak než normálně. Pak se dějou takováto nedorozumění.

 
Markýza
Markýza - 19.8.2010 17:51

Andreo, prostě mu klidně řekni, že jsou ti jeho řči a dvojsmysly nepříjemné a uvidíš, co bude. Podle mě je jen rádoby vtipný, oni tihle mladí dědečci si na tento druh hospodského humoru potrpí.smajlik - 26Prostě Pivrnec a spol. a ještě je urazí, když se tomu ženská nesměje. No a jinak, když má tolik volného času, že si může dovolit jen tak vysedávat, tak bych ho fakt "zneužila" já - vozit kočárek, přitáhnout šroubek, vyměnit olej v autě, zrýt zahradu a nasadit špenát, brambory, mrkev a jahody - a jiné plodiny, ať má vnučka čerstvou domácí zeleninu a pod. Taky by si mohl pořídit kozu a chodit s ní na pastvu - kozí mlíko a sýry jsou nejlepší a nejen pro dítě a nejen na jídlosmajlik - 68.

PS: za ty řeči o zneužívání se omlouvám, to jsem fakt přestřelila.smajlik - 61

 
Markýza
Markýza - 19.8.2010 17:45

Dámy, uvědomte si jedno - soudím, že tomuto dědečkovi je tak pětačtyřicet, takže to, že je dědečkem je pro něj spíš potupa a málem urážka, vždyť on je přece ještě "jura" on by mohl mít ještě vlastní dítě a ne že z něho mladí nezodpovědní udělali dědečka. Tím, že ho bude Andrea oslovovat dědečku ho v tom jen utvrdí a on si bude chtít dokázat, že je fakt ještě na dědečka mladý - a zatím jen mlsně pokukuje po snaše, ale co kdyby se rozhlídl i jinde. Takových dvacítek, co by klidně slušně zachovalého pětačtyřicátníka, zabezpečeného s minimálně polovinou domu (či finanční hodnotou poloviny domu a majetku vůbec), klidně brali jako potencionálního i faktického tatínka svých dětí - vždyť přece zodpovědná matka si otce svých dětí dobře vybere, aby byl zabezpečensmajlik - 63. A máte na krku neštěstí celé rodiny

 
Markýza
Markýza - 19.8.2010 17:39

Kotě: dneska byl zrovna soud s jedním dvaasedmdesátiletým dědečkem, který zneužil svou desetiletou vnučku, mám právo být skeptickásmajlik - 27

 
sharon
sharon - 19.8.2010 16:38

Kotě: a co víš co se z dědka vyklube časem.....když mu v kládě zahučí, je rozum ten tam....smajlik - 20smajlik - 20smajlik - 20

 

Zvolte stranu: 1-15 | 16-30 | 31-45 | 46-48
Sponzori

Prohledej


Výherci v soutěžích

Anketa

Zpívám rád a je to na mě doufám znát...

Zpíváte si občas doma?

Celkem hlasovalo 127865.
Archiv anket.