Reklama: Základem každé pracovny jsou kvalitní kancelářské židle . Na Hawaj.cz si vyberete tu pravou přesně podle vašeho stylu.  

Šťáva plná vitaminů

Šťáva plná vitaminůPřipravte si domácí šťávu, která bude chutnat celé rodině...
pošlete nám recept

Problémy s rodiči tchán tchyně

Pro tchyni jsem potenciální zlodějka

Pro tchyni jsem potencionální zlodějka

Tři roky chodím se svým přítelem, po roce jsme spolu začali bydlet a nyní máme půlroční holčičku. Trápí mne, že si mne přítel nechce vzít a hodně se řídí podle své matky. Já to prý mám chápat, už jednou si naběhl a jeho maminka má obavu, aby se situace neopakovala.

Přítelova rodina získala v restitucích po revoluci velice slušný rodinný majetek, který dále úspěšně rozvíjejí a rozmnožují. Patří tedy k těm dobře zaopatřeným, i když na první pohled byste to na nich nepoznali. Nejsou přehnaně okázalí, stále bydlí v maličkém domku a nemají ho ani nijak luxusně zařízený. Přiznám se, že tohle mi na nich bylo od počátku sympatické, že nemají potřebu dávat své nadprůměrné finanční zázemí na odiv veřejnosti.

Když jsem Jirku poznala, neměla jsem o jeho majetkových poměrech ani tušení. Okouzlil mne svým vtipem, přiměřeně sebejistým chováním, a když jsem ho později poznala více, získal si mé sympatie i přístupem ke své bývalé ženě a synovi, které nadstandardně zajišťoval, ačkoli to byla ona, kdo od něj odešel kvůli jinému muži.smutná

Když mne Jiří seznámil se svými rodiči, připadalo mi všechno dokonalé. Vtipní, příjemní lidé. Ovšem pouze zpočátku. Po nějaké době jsem z Jirkovy maminky začala cítit jakousi ostražitost, namířenou proti mně. Několikrát jsem byla nechtěným svědkem, jak svému synovi špitá, ať si dává pozor, aby nedopadl jako s bývalkou. Doslova řekla: „Dneska jdou holky jen po penězích, hlavně s ní neměj dítě!“

Šokovalo mne to, ale nic jsem neříkala, rozhovor jsem vyslechla náhodně a nebyl určen mým uším. Nicméně navzdory maminčině radě jsem otěhotněla a narodila se nám holčička. Zprávu o těhotenství maminka nesla hodně těžce, pookřála až ve chvíli, kdy držela malou v náručí.

Už v době, kdy jsem byla těhotná, jsem projevila přání, abychom se vzali. Jiří se všelijak ošíval a vytáčel, a pak z něj vylezlo, že to nemůže mamince udělat, že se musí napřed vzpamatovat z toho, že čekáme dítě, svatbu by prý nepřežila. Chtěla jsem, aby mi to nějak vysvětlil, protože jsem nechápala, proč by měla matka umírat kvůli tomu, že se jí žení syn, a dostalo se mi podrobného výkladu, ze kterého mi lezly oči z důlků.

Maminka mého přítele je totiž paranoidní. Ty navrácené majetky jí doslova vlezly na mozek a ona trpí utkvělou představou, že je o jejich peníze někdo připraví. Proto žijí navenek velice skromně, nechtějí v lidech vzbuzovat závist. První synovu manželku prý měla ráda, ale když ho začala podvádět s jiným a posléze měla tendenci ho oškubat jak se dá, něco se v ní zlomilo a začala syna od jakéhokoli dalšího vážnějšího vztahu odrazovat.

A tak, i když mám Jiřího skutečně ráda a opravdu mi nejde o peníze, jsem zcela nevinně postavena do role potenciální zlatokopky a zlodějky. Velice se mě to dotklo. Řekla jsem Jiřímu, že jak spolu můžeme žít a vychovávat dítě, když jsem z jeho strany vystavena takové nedůvěře. Ujišťoval mne, že ta nedůvěra pramení z jeho maminky, on že mi věří, ale ať chápu, že v tomhle nemůže jít proti vlastní matce.

Je mi z toho na nic. Nic jsem jim neudělala ani nikdy žádné nekalé úmysly neměla a nemám. Chci mít normální rodinu a vztahy. Nemůžu za to, že on si poprvé vybral špatně. Vůbec nevím, jak se mám zachovat. Nechci bořit náš vztah, ale žít v takovém nespravedlivém podezírání taky nemůžu.

Vendula


7.9.2010   Rubrika: Život a vztahy   |   Komentářů 62   |   Doporučit článek   |   Vytisknout

Hodnocení článku: 2,9/5   Oznámkovat (hodnocení jako ve škole): 1   2   3   4   5  

 

Diskuse ke článku - Pro tchyni jsem potenciální zlodějka

Tato diskuse je otevřena jen pro přihlášené uživatelky.
Zvolte stranu: 1-15 | 16-30 | 31-45 | 46-60 | 61-62
Liba2
Liba2 - 21.10.2010 10:46

Jo a ještě detail. Nikdy si mě nevzal. Když jsem to navrhla bylo mi řečeno, že se spálil, nechce znovu riskovat že se to bude opakovat a vlastně se ho snažím utáhnout na vařenou nudli. A to nemá žádné majetky.

 
Liba2
Liba2 - 21.10.2010 10:43

Nedej se. Jsem ve stejné situaci. Jsem s partnerem dvacet let máme devatenáctiletého syna. Partner má dvě dcery z prvního manželství a celé roky byl oporou v nesnázích pro svou bývalou ženu, i když ta se s ním rozvedla a během jejich vztahu ho podváděla. Mám tchýni která milovala jeho první ženu a dodnes se s ní stýká i přes to co mu udělala a mě nenávidí. Nenávidí mě proto, protože neplním její představy a rozkazy. Nejsem uctivá a milá na její dceru, když byly děti malé nechtěla jsem se starat o děti její dcery zatím co ona seděla doma, popíjela kávu a kouřila. Dodnes s tou babou i s její dcerou mám peklo. Zrovna teď uvažuju už po milionté že od přítele odejdu protože se mě proti své matce nikdy nezastal. Jedinou oporu co mám je náš devatenáctiletý syn, který když dojde ke konfliktu jde babu uvést do patřičných mezí. Dneska strašně lituju že jsem tenkrát neodešla. Pokud nedokážeš aby se tvů muž postavil za tebe a dceru i proti své matce čeká tě nejspíš stejný osud. Vždy budeš až ta druhá a stále tě budou srovnávat s jeho první ženou. Nidky i kdybys byla sebelepší a rozkrájela se nebudeš pro ně dost dobrá.

 
PEGG
PEGG - 8.9.2010 14:20

mashanka - 7.9.2010 19:57 - smajlik - 47

 
sonia
sonia - 8.9.2010 10:22

Pořídit předmanželskou smlouvu at se vody uklidní.

 
Lisa
Lisa - 8.9.2010 7:50

Existují i předsvatební smlouvy....... Ta by zlikvidovala argumenty přítelovy matky i jeho. Pokud budete spolu, budete společně užívat majetek, pokud se rozvedete, budete mít každý svoje. To se netýký dítěte - takže na Tvém místě bych to navrhla.

 
Libushe+3
Libushe+3 - 8.9.2010 6:53

Mne neco na tech vztazich pekne"smrdi", zvlaste manzel by mel stat na tve strane a preji ti pevne nervy.

 
Markýza
Markýza - 7.9.2010 20:41

smajlik - 26 já to ani nedočetla, mám jen jednu otázku - proč s ním máš dítě, když i přes všechny klady, které jsi vyjmenovala - vtip, šarm, sebejistota i ochota postarat se hmotně o bývalou a dítě - je jeho manželka již bývalou a opustila ona jeho????? Jsi blbá nebo sis myslela, že když otěhotníš, tak si tě vezme? To by opravdu vypadalo, jako kdyby ti šlo o majetek. Takže - jaký si to uděláš, takový to máš. A plakat nad rozlitým mlékem je sice ulehčujíc, nicméně málo produktivní.

 
ax
ax - 7.9.2010 20:30

No nevím ... Majetek mi přijde jako výmluva.
A upřímně ani nechápu, o jaký majetek se jedná:
- dítě (je-li uvedeno v RL) má nárok na dědictví po otci v každém případě
- pokud sepíšete předmanželskou smlouvu, tak v případě rozvodu nedostaneš nic (když ho budeš chtít oškubat o to, co máte v bytě a na účtu, uděláš to i tak ...)
- zdědí-li Jiří majetek po rodičích, primárně bude tento majetek patřit jen jemu, až v případě, že by umřel i on, přechází na tebe a na obě jeho děti ... ale to už se bude matinka moct akorát tak obracet v hrobě ...smajlik - 42

Můj názor je ten, že on si tě prostě vzít nechce a v okamžiku, kdy už s ním máš dítě, je už docela pozdě tohle řešit. Takže buď to přijmeš jako fakt, že žijete na hromádce, nebo si můžeš sbalit svých pět švestek a jít o dům dál. Možná jsem to napsala hnusně, ale jinou možnost tu nevidím.

A já sama bych asi ani nechtěla, aby si mě někdo bral pod nátlakem. Pokud by mě chlap o ruku nepožádal sám, sice by mě to hrozně moc mrzelo a vnitřně trápilo, ale nedoprošovala bych se.

 
mashanka
mashanka - 7.9.2010 19:57

Majetek je prostě jen výmluva, proč se nechce ženit. I desetileté dítě dnes ví o předmanželských smlouvách, majetkem nabytým před manželstvím, apod. Prostě se mu nechce do chomoutu a svádí to maminku, místo toho, aby to narovinu řekl. Na druhou stranu, pokud je do sňatku tlačen, nedivím se mu. Muži nátlak špatně snáší.
O ruku žádá muž ženu, co je svět světem, a žádná emancipace na tom nic nezmění

 
ilazila
ilazila - 7.9.2010 19:19

Tak já bych s takovým chlapem nebyla vždy bude upředňostňovat maminku

 
Madietta
Madietta - 7.9.2010 18:29

Nikdy bych si nepořídila dítě s chlapem, který není dost chlap na to, aby si matku svého dítěte vzal. smajlik - 48

Nicméně paní matince i synáčkovi bych doporučila zajít za právníkem, aby jim osvětlil existenci institutu společného jmění manželů a jak to funguje, zejména ten aspekt, že cokoliv patřilo jednomu z manželů před uzavřením manželství, patří nadále jenom jemu a nestává se součástí SJM ani jakéhokoli porozvodového vyrovnání.smajlik - 27

Jinak mě pobavil nějaký příspěvek zde v diskusi, že přece tchýně musí jednoho dne nahlédnout, že snacha je ve skutečnosti hodná. Tak to mě věru rozesmálo smajlik - 34

 
Almega
Almega - 7.9.2010 17:18

Teď jsem četla.že v závěti bude možno vydědit i bez důvodu a pak ten,kdo utře,se může soudit......

 
Verera
Verera - 7.9.2010 16:42

Renee: No to ano,a le může majetek darovat někomu jinému ještě za života, a synek nedostane nic.

Tady mi to ale přijde, že to ani není tak vyhrocené. Že si jen nechce dělat zle s rodiči a netroufne si mamince oponovat a prosadit svoje. Jetstli o to teda a tak stojí, myskím, že mu to taky vyhovuje spíš takhle.

 
Renee
Renee - 7.9.2010 16:33

Almega: Vydědit by ho mohla jedině z opravdu závažných důvodů (syn kriminálník, narkoman, gambler....). Manželství se ženskou, která se jí tak úplně nezamlouvá, se do toho nepočítá.

 
Almega
Almega - 7.9.2010 15:29

mashanka: Ale jestliže ví,že bude-li neposlušný,může ho vydědit??Tak raději s vidinou majetku dělá to,co si matička přeje....

 

Zvolte stranu: 1-15 | 16-30 | 31-45 | 46-60 | 61-62
Sponzori

Prohledej


Výherci v soutěžích

Anketa

Zpívám rád a je to na mě doufám znát...

Zpíváte si občas doma?

Celkem hlasovalo 138476.
Archiv anket.