Reklama: Základem každé pracovny jsou kvalitní kancelářské židle . Na Hawaj.cz si vyberete tu pravou přesně podle vašeho stylu.  

Šťáva plná vitaminů

Šťáva plná vitaminůPřipravte si domácí šťávu, která bude chutnat celé rodině...
pošlete nám recept

Problémy s rodiči tchán tchyně

Tchyně a švagrová mne deptají

Tchyně a švagrová mne deptají

Již dvacet let žiji se svým partnerem v rodinném domě, který původně patřil jeho rodičům. Jelikož byli rozvedeni, bydlel v domě jen otec, který nechal před svou smrtí svou polovinu domu přepsat na mého partnera a přesvědčil i bývalou ženu, aby učinila totéž. Nyní tedy dům patří mému partnerovi.

Jeho matka má přítele, se kterým až donedávna bydlela v domě u své dcery. Obývali tam tři místnosti. Matka se však v domě své dcery chovala jako generál, organizovala život celé své rodině, až to skončilo tím, že dcera údajně přežívala na antidepresivech a pak matce sdělila, že potřebuje místnosti, které obývá, pro své děti. Stručně řečeno – v podstatě jí dala jasně najevo, že už v jejím domě není vítána a ať se odstěhuje.

Tchyně to samozřejmě velmi těžce nesla a nemohla své dceři přijít na jméno. Výrazy, kterými ji častovala, jsou nepublikovatelné. Bylo mi jich líto obou a chtěla jsem nějak pomoci. Přemluvila jsem svého partnera, abychom matku s přítelem nechali bydlet v přízemí v bytě, který se uvolnil po smrti otce. Na můj popud ji nakonec nechal napsat i do smlouvy s právem na dožití.

tchyně a švagrová mne deptajíOd chvíle, kdy se k nám tchyně se svým přítelem nastěhovala, mi začalo doslova peklo. A to nejen z její strany, ale i od její dcery, které po matčině přestěhování výrazně otrnulo. Jelikož bydlí kousek od nás, chodí ji k nám často navštěvovat a obě dvě mne psychicky doslova týrají.

Do všeho mi mluví, sekýrují mne, nic, co udělám, jim není dost dobré. Došlo dokonce i na šikanování a výhrůžky, že mne vyhodí z domu. Jelikož dům patří mému partnerovi a já v něm nemám ani po dvaceti letech trvalé bydliště, má tchyně patrně pocit, že si to ke mně může dovolit. Můj partner se jí bojí, radši jí ve všem ustoupí, a kdykoli dojde k nějakému incidentu, osopí se na mne, že je to má vina. Několikrát jsem již chtěla odejít, ale vždycky mě přemluvil, ať zůstanu, a já tedy zůstala.  

Život tam je pro mne doslova peklo. Nevím, co mám dělat. Do toho domu jsem za ty roky investovala i dost svých peněz a ještě více práce… V partnerovi nemám žádnou oporu, ačkoli když jde do tuhého, tak slibuje, ve skutečnosti nikdy nic neudělá a pro svůj vlastní klid se radši postaví na stranu své matky. Jediný, kdo se mne zastane, je můj devatenáctiletý syn.

Neporadí mi někdo, co bych mohla v mé situaci udělat? Jen tak se sbalit a odejít s „holým zadkem“ prakticky bez prostředků totiž není vůbec jednoduché. Cítím se jako v pasti a nevím, jak z ní ven.

Líba


22.10.2010   Rubrika: Život a vztahy   |   Komentářů 94   |   Doporučit článek   |   Vytisknout

Hodnocení článku: 2,8/5   Oznámkovat (hodnocení jako ve škole): 1   2   3   4   5  

 

Diskuse ke článku - Tchyně a švagrová mne deptají

Tato diskuse je otevřena jen pro přihlášené uživatelky.
Zvolte stranu: 1-15 | 16-30 | 31-45 | 46-60 | 61-75 | 76-90 | 91-93
Liba2
Liba2 - 9.11.2010 14:10

Rychlonožko máš pravdu. Je teď sice období klidu ale je to o ledovém chování a je jen otázka času, kdy odejdu. Hledám byt ale mám i další problém. Mám ještě syna, který studuje a ne zrovna velký plat a nikde mi nechtějí dát hypotéku. A taky by asi byl další problém s tím z čeho jí splácet a neumřít hlady. A do pronájmu jít nechci....platila bych peníze někomu cizímu a neměla nic svého. A navíc takový pronájem který bych si mohla dovolit jsem zatím nenašla. Opravdu zbavit se své hlouposti není nic lehkého.

 
rychlonožka
rychlonožka - 5.11.2010 20:09

I kdyby Jsi nakrásně povýšila na trvalý pobyt, co myslíš, že se změní? Nic. Ty dvě budou ještě vzteklejší a vmetou Ti to při každé příležitosti do očí. Fakt stojíš o řeči typu...TAK JSI HO KONEČNĚ UHNALA K TOMU, ABY SES NÁM TU USLALAŠILA? Dle Tvého psaní nesoudím, že by řekly...TO JE PRIMA, BUDEM KONEČNĚ JAKO JEDNA RODINA, VŽDYŤ JSI NAŠE...Jednej a dělej podle svého. Partnera, co se za Tě nepostaví a u něhož nemáš žádná práva, toho najdeš fakt vždycky...

 
Liba2
Liba2 - 2.11.2010 12:29

Tak jsem zase po čase tady. Paní matka mého druha si mě zatím nevšímá, já hledám stále ještě bydlení, sestra mého druha stále dělá problémy a vypadá to že tím naštvala i svého manžela protože jsem zjistila že u své matky pomlouvá i jeho a druh vypadá, že mu došlo, že jsem ve spoustě věcí měla pravdu a zjistil že ho určití lidé které okolo sebe má jen využívají a dělají si z něj pohůnka. Je mi jasné že se situace bude opakovat a proto hledám bydlení. Vzhledem k nedostatku financí se budu muset spokojit s něčím menším ale snad něco najdu. Druh mi sice řekl že to budeme muset s mým pobytem u něj nějak udělat ale já už mu nevěřím. Jsou to jen chlácholivé řeči.

 
rychlonožka
rychlonožka - 25.10.2010 22:19

Líbo, nejvíc je naštveš klidem a rozhodností, s jakou problém budeš řešit. Jsi tam na rozdíl od nich, byť bez trvalého pobytu, podstatně déle doma, takže v nejhorším se pan syn a bratr bude muset rozhodnout - necháš-li je tam sebe samotné napospas, sežerou se asi navzájem - a pokud se rozhodne opět ustoupit, tedy tě ztratí s vyhlídkou na právní vyřešení investovaných peněz a ostudou, že si nedovedl uhájit klidné bydlení s ženou, pro kterou se rozhodl být partnerem, a pak Tě to nemusí mrzet, protože najít partnera, který neví, čí je, by neměl být až takový problém. Ovšem Ty si příště najdeš chlapa na správném místě, poučena z krizového vývoje. Nezapomeň, že právo a soudně uvažující lidi jsou na Tvé straně....kdybys to náhodou chtěla vzdát...a že každá situace má nějaké schůdné řešení. I ta Tvoje..!

 
Madietta
Madietta - 25.10.2010 19:40

Liba2: Hodně štěstí smajlik - 45 a napiš, jak jsi dopadla. Zajímalo by mě, jak se tvůj příběh vyvine.

 
Jarča*
Jarča* - 25.10.2010 11:55

Liba2: držíme palce a když si budeš věřit, že to zvládneš, tak to zvládneš - sama jsi už pochopila, že je třeba začít jednat, a to je základsmajlik - 47smajlik - 61smajlik - 45

 
Liba2
Liba2 - 25.10.2010 7:33

Ještě bych chtěla všem co sem píší poděkovat za rady. Moc mi pomohly, začínám jednat a nedovedete si představit co to dělá s protagonisty onoho příběhu. Nejdřív jsem kráva která vyšiluje a mám se odstěhovat a vzápětí otočí a snaží se mi vnutit, že když se uklidním a budu zase milá tak bude vše v pořádku. Ani na vteřinu si nepřipustí že by mohla být vina v nich. No neočekávala jsem to takže je vše jak jsem předpokládala. Držte mi palce ať najdu sílu a dotáhnu vše do zdárného konce. Někdy už mám zase pocit že to nezvládnu.

 
Liba2
Liba2 - 25.10.2010 7:22

Chtěla bych všem osvětlit kam se poděly mé komentáře a zároveň poprosit o prominutí. Poprosila jsem paní šéfredaktorku...mimochodem úžasnou a milou ženu...aby mé komentáře odstranila. Příliš jsem odhalila svou totožnost a mohlo by to pro mě mít krušné následky ze strany oněch osob. Příběh je opravdový, nic není smyšlené a věřte, že je to ještě daleko horší než si mohu dovolit sem napsat. Ty které mé komentáře četly vědí o co jde a jistě mi dají za pravdu.

 
rychlonožka
rychlonožka - 25.10.2010 4:41

Řekla bych, že tychýně a švagrová moc dobře věděly, co dělají. Tchýně si lehko spočítala, že lépe bude hádat se u syna, kde Líba bude muset držet pusu a krok a ještě užitečně uvolní prostory dceřiným dětem....Obě asi počítaly, že Líba na to skočí. Bylo mi víc než Líbě podle věku dětí, měla jsem trvalý pobyt a vdaná byla, s ničím na kontě jsem ale v podobné situaci odešla. Dneka vím, že to bylo jediné řešení.

 
sharon
sharon - 24.10.2010 23:15

Speedy: když nejde o život......smajlik - 9

 
Speedy
Speedy - 24.10.2010 22:47

sharon: necetla jsem prispevky, pisu proto, ze na me pusobi ten pribeh silne nedotazene. Odpovidat jako Liba muze klidopido kdokolivsmajlik - 19. Asi ctu moc detektivkysmajlik - 2

 
sharon
sharon - 24.10.2010 21:48

Libuše smajlik - 76

 
sharon
sharon - 24.10.2010 21:46

Speedy: vždyť tu Lisuše odpovídá......Liba2

 
Petruša
Petruša - 24.10.2010 20:08

Speedy: aha smajlik - 2

 
Speedy
Speedy - 24.10.2010 19:56

Petruša: Prijde mi divne, ze Liba pouzila vyraz "muj syn", ne "nas syn". Taky to, ze v celem clanku neni zminka o tom, jaky je vztah mezi otcem a synem a babickou a vnukem, to vyhazuje baba i jeho? Predpokladam tedy, ze syn tam to trvale bydliste ma a navic je dedicem. Proste v clanku citim "mezery v deji", nic vic, nic min. Prijde mi jako vymysleny, pokud Liba skutecne existuje, tak se ji omlouvam.

 

Zvolte stranu: 1-15 | 16-30 | 31-45 | 46-60 | 61-75 | 76-90 | 91-93
Sponzori

Prohledej


Výherci v soutěžích

Anketa

Zpívám rád a je to na mě doufám znát...

Zpíváte si občas doma?

Celkem hlasovalo 127864.
Archiv anket.