Reklama: Základem každé pracovny jsou kvalitní kancelářské židle . Na Hawaj.cz si vyberete tu pravou přesně podle vašeho stylu.  

Šťáva plná vitaminů

Šťáva plná vitaminůPřipravte si domácí šťávu, která bude chutnat celé rodině...
pošlete nám recept

Problémy s rodiči tchán tchyně

Jsem nesnesitelná snacha. Pohled z druhé strany.

Jsem nesnesitelná snacha. Pohled z druhé strany.

Po vydání včerejšího příběhu Začínám nesnášet budoucí snachu od čtenářky Mileny, nám přišel další e-mail s vyjádřením druhé strany. Budoucí snacha Radka v něm popisuje celý problém ze svého hlediska.

 

Milá redakce,

narazila jsem dnes dopoledne na příběh na vašem magazínu, o němž jsem přesvědčená, že ho psala moje „tchyně“. Odpovídá jak její jméno, tak všechny další informace, které v něm popsala. Nevím, proč to takhle udělala, možná to byl záměr a ona doufala, že si to přečtu a zamyslím se nad sebou.

Nejdřív jsem myslela, že si s ní o tom promluvím mezi čtyřma očima, ale když ona měla potřebu prezentovat to takto veřejně, nakonec jsem se rozhodla popsat celý problém ze svého hlediska. Hned v úvodu předesílám, že v okamžiku, kdy odešlu tento mejl, sbalím si věci a odstěhuji se zpět ke svým rodičům. Pokud bude možné můj dopis vydat co nejdříve, budu ráda a děkuji.

Moje budoucí tchyně totiž celou záležitost popsala tak, abych z toho já vyšla jako rozmazlená a nemožná holka a ona jako učiněná světice. Jenže podle mne je všechno trochu jinak.

Ano, nabídla nám bydlení, dokud nebude hotový náš domeček. Zarazilo mne už to, jak jeho stavbu a financování přisoudila pouze svému synovi. Není to tak. Ten domek bude náš společný, finančně se na něm podílíme oba dva stejným dílem. Přítel si sice vzal hypotéku na sebe, ale já jsem do něj investovala celé své stavební spoření (300 000,-) a podílím se i na splátkách hypotéky. Navíc na něm velice intenzivně pracuje můj otec jako stavební dozor a jeho dva bratři, kteří vykonávají stavební práce, které jsou potřeba. Všichni jsou velmi šikovní řemeslníci a tuto pomoc nám nabídli za cenu mnohem nižší, než jakou bychom zaplatili, kdybychom si najali profesionální firmu.

Další věc – mé rizikové těhotenství. Ano, dokud to šlo, jsem chodila do práce, bohužel, začala jsem se předčasně otvírat, musela jsem absolvovat drobný operativní zákrok a musím být co nejvíce v klidu a nedělat žádné náročnější práce. Jsem tedy doma a hodně odpočívám, záleží mi na tom, aby se mé děťátko narodilo až tehdy, kdy přijde jeho čas. Opravdu bych byla nerada, kdyby mělo přijít na svět předčasně.

I přesto se ale snažím být něco platná. Už když jsme se ke tchyni stěhovali, mi byla její nabídka veškerého financování z její strany nepříjemná. Byla jsem to já, kdo chtěl stanovit nějaká pravidla, protože mi připadalo hloupé nechat se vydržovat rozvedenou ženou, která má jen jeden příjem. Oba dva (ona i přítel) mne ale ujišťovali, že to není žádný problém, je to přece jen na dočasnou dobu a maminka to pro nás ráda udělá. Nakonec jsem tedy souhlasila a snažila se alespoň občas něco nakoupit.

Jenže to byl vždycky velký problém. Okamžitě jsem dostala jak od ní, tak od přítele vynadáno, že zbytečně rozhazuji, že jsou potřeba peníze na stavbu a na vytvoření rezervy. Podařilo se jim mne vyblbnout na tolik, že jsem se pomalu bála koupit si něco na sebe vzhledem k mému postupujícímu těhotenství a měnícím se tělesným proporcím. Jakýkoli můj nákup komentovali a doslova mne peskovali jako malou holku, obviňovali mne z marnotratnosti.

jsem nesnesitelná snachaZ toho také patrně vznikl u ní dojem, že mi nic, co pořídí ona, není dost dobré. Ano, nevyhovují mi nejlacinější mýdla, které kupuje, protože se po nich mohu uškrábat. Kupuji si své vlastní a to ona těžko nese. Podobné je to i s úklidem. Uklízím náš pokoj a společné prostory jako koupelna, kuchyň, obývák. Mám jinou představu než ona, jsem zvyklá dělat to častěji. Pokaždé, když jsem vzala do ruky vysavač, okamžitě to komentovala slovy, ať se na to vykašlu, že luxovat se bude až v sobotu. Teď, co jsem doma na neschopence, tedy v době, kdy je práci, něco málo udělám podle svého, ale vzhledem k tomu, že se mám opravdu šetřit, to nepřeháním. A koukám, podle toho, co napsala, že je to zase špatně.

Přiznám se, že po přečtení toho jejího článku se mi udělalo dost nevolno. Až dosud jsem to brala tak, že jsme každá jiná a že až budeme bydlet sami ve svém, zařídíme se, jak to bude vyhovovat nám. Teď, když o tom přemýšlím, tak vůbec nevím, jak bude vše v budoucnu vypadat. Tím, že měla potřebu naši situaci takto veřejně a navíc zkresleně prezentovat, to podle mne hodně pokazila a já už k ní patrně nikdy nebudu mít důvěru.

Odstěhuji se teď až do porodu a do dostavení domečku ke svým rodičům a budu doufat, že čas to nějak vyřeší a po narození našeho dítěte se vše nějak urovná. Momentálně je mi ale hodně hořko.

Radka


14.7.2011   Rubrika: Problémy s rodiči   |   Komentářů 101   |   Doporučit článek   |   Vytisknout

Hodnocení článku: 2,8/5   Oznámkovat (hodnocení jako ve škole): 1   2   3   4   5  

 

Diskuse ke článku - Jsem nesnesitelná snacha. Pohled z druhé strany.

Tato diskuse je otevřena jen pro přihlášené uživatelky.
Zvolte stranu: 1-15 | 16-30 | 31-45 | 46-60 | 61-75 | 76-90 | 91-102
monika87
monika87 - 28.7.2011 9:48

Kdyz jsem cetla pribeh vasi tchyne tak jsem pak napsala komentar at vas profackuje a vyhodi z domusmajlik - 71 rikala jsem si jak jste lina a rozmazlena ja jsem sla jen ke tchyni na navstevu a vzdy jsem ji uklidila celou kuchyn a ze bylo co ale bavilo me to a to jsem byla v osm mesicu tehotna ale kdyz tet ctu jak to je doopravdy s toui vasi tchyni tak se vam za ten predeslej komentar omlouvam a preji mnoho sil a stastne narozeni miminka at jste oba v poradku jen tak mimochodem u rodicu vam bude lip nez bude nove vlastni bydlenismajlik - 56

 
evykmyluna
evykmyluna - 20.7.2011 14:32

hé asi má tchyně málo roboty né?že se furt štárá ja měla to samé než sme si řekla co je moc to je moc taky tchyně řešila kam dáváme peníze a kolk utratím a to spolu nebydlíme,a před narozením dcerky knám jezdila kazdou nedeli opravdu už mel nervy i přítel tak sme jí dali najevo dost nahlas a jasne ze at se nam nepete do života ona měla prej svoji tchýni svini tak at taky tak nedopande a té tvojí vyřid at si hledí svého a nekomaduje druhé a jeste v tehotenství,MÍSTO ABY TCHÝNĚ BYLA RÁDA ŽE MAJÍ DĚCKA KDE BYDLET tak ještě bude rejpat sprominutím bych se jí na to vysrala koupila bych jí kočku a tu máš hihi

 
Petruša
Petruša - 16.7.2011 13:44

Riki: aha, sorry, nějak mi to uniklo smajlik - 72

 
Olga (P+H)
Olga (P+H) - 15.7.2011 10:29

Zensky, ja mysslim, ze jste jen obe dominantni a proste nelze, aby takove 2 takove osoby zili spokojen pod jednou strechou, pokud se predem a jasne nedomluvi, kdo a co dela, lati apod.
Kdyz se odstehujes, tak se to mezi vasimi rodinami uz asi pokazi navzdy...

 
Riki
Riki - 15.7.2011 8:53

Petruša: píše "oba dva stejným dílem" - to není půl na půl, čili 50%? No, já to tak chápu, že když jsou dva, tak stejný díl je polovina na každého. smajlik - 26

 
Riki
Riki - 15.7.2011 8:51

kareta: jo, dražby, exekuce, na to jsem zapomněla. Tam jsou skutečně nemovitosti za hrůzně nízké ceny. Hrůzně pro dlužníky i věřitele, protože pak obvykle výnos z dražby či exekuce nepokrývá dluh, kvůli kterému se dělala, a dlužník nemá sice střechu nad hlavou, leč část dluhu mu zůstala. A věřitel vůbec pak má jen oči pro pláč, když už není co exekuovat. smajlik - 42 Ale to jsme asi už někde jinde od tématu.

 
arsiela
arsiela - 14.7.2011 22:31

Riki: Riki proč by nebyl,pokud maj hypošku řekněme 12 000 měsičně a slečna měla před rizikovkou kolem 20 000 příjem,tak oba klíďo můžou šestku dávat.Jo kdyby napsala,že je na čtyřletém rodičáku,tak by asi těžko mohla dávat na hypošku stejně jako partner,ale takhle ano klidně může půlku dávat.

 
Teoretik
Teoretik - 14.7.2011 19:52

Almega: Já jsem téhož názoru.Jenže v životě to tak chodí. Porodí a očekává, že se všichni ...... Ale na některé tchyně to dokonce zapůsobí. Hahaha...smajlik - 77

 
Almega
Almega - 14.7.2011 18:58

Teoretik: To by mě teda dostalo,kdyby mi nějaká snacha bránila ve styku s vnoučetem...ha!ha! To by bylo naopak dobré,že mě neotravuje svým dítětem!!!

 
Petruša
Petruša - 14.7.2011 18:15

ale Radka nepíše že se podílí 50% ceny, ani že těch jejích 300.000 byla polovina. Takže pozemek mohl být za milion + stavba, hypo např 2 miliony...

 
kareta
kareta - 14.7.2011 17:45

Riki: můžeš koupit ruinu za odhadní cenu , popř. vyhrát dražbu...exekuce...ty ceny jsou pak přece někde úplně jinde.smajlik - 26

 
Riki
Riki - 14.7.2011 17:31

caira: no ale slečna to tolik zdůrazňuje, jak se podílí na splátkách, až je mi to divný. Z nemocenské. smajlik - 26 Kdyby o tom sama nepsala, ani by mě nenapadlo uvažovat tímto směrem. smajlik - 42

 
Riki
Riki - 14.7.2011 17:28

modroočka: to bude zítra smajlik - 68 smajlik - 42

 
Riki
Riki - 14.7.2011 17:27

kareta: jo, to můžeš mít pravdu. Včera se sice psalo, že staví domek, který bude na podzim hotový, ale to nemusí znamenat, že fungl nový na zelené louce. smajlik - 26 I když stejně mi připadá 600 tis. na barák málo. Tuhle jsem okukovala nějaké inzeráty, a domky k rekonstrukci se tam vyskytovaly v rozmezí milion třista až sedmsettisíc, a to nebyla žádná extra lukrativní oblast, spíš zapadákov. smajlik - 42

 
kareta
kareta - 14.7.2011 17:03

Riki: ono může jít i o rekonstrukci nějaké starší nemovitosti, to pak jsou ty ceny jinde. Na rozdíl od většiny si myslím, že koupit starší nemovitost a tu postupně opravovat je v případě, kdy je v rodině pár stavebníků, MNOHEM!!! výhodnější než si nechat postavit novostavbu na klíč.

 

Zvolte stranu: 1-15 | 16-30 | 31-45 | 46-60 | 61-75 | 76-90 | 91-102
Sponzori

Prohledej


Výherci v soutěžích

Anketa

Zpívám rád a je to na mě doufám znát...

Zpíváte si občas doma?

Celkem hlasovalo 146263.
Archiv anket.