Reklama: Základem každé pracovny jsou kvalitní kancelářské židle . Na Hawaj.cz si vyberete tu pravou přesně podle vašeho stylu.  

Šťáva plná vitaminů

Šťáva plná vitaminůPřipravte si domácí šťávu, která bude chutnat celé rodině...
pošlete nám recept

Problémy s rodiči tchán tchyně

Těsně před svatbou jsem způsobila "rodinnou katastrofu".

Těsně před svatbou jsem způsobila

Dobrý den, před dvěma lety jsem k vám psala do diskuse článek o partnerovi a jeho rodině: Přítel je pro rodinu bezplatná pracovní síla. Ráda bych napsala pokračování příběhu, protože jsem v situaci, kdy opět potřebuji poradit.

Od doby, kdy jsem psala, se situace vyvinula rozhodně k lepšímu. Bydlíme spolu s přítelem v bytě, rodiče navštěvujeme společně střídavě (zhruba každý měsíc jsme u mých i u jeho), občas tam zajede také sám a s něčím pomůže, ale všechno je v pořádku. Oni i se sestrou konečně pochopili, že má už svůj život a kromě občasných "dobře míněných rad" jsou naše vztahy skoro přátelské. Tedy spíš byly, tento týden se stalo něco, z čeho se nemůžu vzpamatovat.

Na podzim mě přítel požádal o ruku a my jsme začali plánovat svatbu. Docela jsem si to užívala, bavilo mě věci vymýšlet a nakupovat a vyrábět různé jmenovky, pozvánky, program i svatební oznámení a měla jsem radost, když jsem je dodělala a začátkem týdne poslala. Teď musím odbočit ještě k loňskému létu, kdy nás přítelova sestra s manželem požádali o půjčku 20 000,-. s tím, že do měsíce nám to vrátí. (V tu dobu švagr neměl práci, pouze fušky, nicméně asi čtvrt roku už je opět zaměstnaný.) Nakonec nám po 5 měsících vrátili půlku a o zbytku se nějak nevyjadřovali. Bylo nám to s přítelem nepříjemné, na jednu stranu to není moc peněz, na druhou to zase ale není částka, která by měla jít do ztracena. Šlo nám spíš o to dohodnout se třeba na nějakém splátkovém kalendáři než o to peníze hned dostat. Přítel párkrát nesměle na toto téma zavedl řeč, ale vždy nás odbyli stylem, že teď nemají, ale že nám to vrátí. Pak už nám bylo trapné se ptát a poslední asi 3 měsíce už se k tomu nikdo nevyjadřoval a nebavili jsme se o tom.

Pak jsem já dostala ten "chytrý nápad", že jim dvěma (přítelově sestře s manželem) do obálky s pozvánkou na svatbu přidám lísteček s velmi slušným dotazem, zda by nám nemohli po skoro roce vrátit půjčené peníze, že teď před svatbou se nám hodí každá koruna a že moc děkuju. Tohle spustilo lavinu, která se zatím nezastavila a přiznám se, že mám hrůzu, jak to skončí.

Zavolal mi rozzuřený švagr, jak si to představuju, co si to dovoluju, že on se o tom se mnou nehodlá vůbec bavit, nic mi do toho není a on si to vyřeší s mým přítelem jako chlap s chlapem. Na můj argument, že to jsou taky moje peníze, odmítl reagovat a položil mi to. To se mě docela dotklo, zavolala jsem mu zpět a řekla, že pokud se se mnou nechce bavit, tak já si nejsem jistá, že ho chci na svatbě.

Od této chvíle probíhá veškerá komunikace jen s přítelem, celá (široká) rodina odmítá jet na svatbu, tchán prohlásil, že takhle ho nikdy nikdo neurazil jako já atd. Tchyně pro změnu brečela, že se mně teda celá rodina na peníze složí. No, prostě, ani nevím, jak to nazvat. Kocourkov? Vůbec nepochopili, že jsem se chtěla ve slušnosti domluvit, jak dál, ani to, jak na mě švagr křičel.

Nevím, máte taky pocit, že jsem se zachovala jako hyena a že jsem způsobila rodinnou katastrofu? Normálně bych to asi přešla, řekla si, že dělají z komára velblouda, ale to jaksi dost dobře nejde. S přítelem jsme se škaredě pohádali, sice uznal, že mám ve všem pravdu, ale prostě jsem to neměla dělat. Přirovnal to k pohlazení (pozvání na svatbu) a následné facce (žádost o vrácení peněz). Nevím, kdybych jen tušila, co se stane, tak to samozřejmě neudělám, mě prostě jen nenapadlo, že se kvůli něčemu takovému může někdo urazit do morku kostí.

Prostě tomu nerozumím, nepřišlo by mi divné udělat to v mé rodině, ale asi jsem fakt hloupá. Teď tedy nevím, co dál. Nejradši bych celou svatbu zrušila, ale to už nejde, přítel si to ani nepřeje. Chce jet za rodičema, omluvit se, pokusit se jim to vysvětlit a že se uvidí. Jenže já nějak nemůžu, nevím, za co bych se rodičům měla omlouvat? Nebo myslíte, že to je jediná možná cesta?

 

catja


15.5.2012   Rubrika: Čtenářské příběhy   |   Komentářů 117   |   Doporučit článek   |   Vytisknout

Hodnocení článku: 3/5   Oznámkovat (hodnocení jako ve škole): 1   2   3   4   5  

 

Diskuse ke článku - Těsně před svatbou jsem způsobila "rodinnou katastrofu".

Tato diskuse je otevřena jen pro přihlášené uživatelky.
Zvolte stranu: 1-15 | 16-30 | 31-45 | 46-60 | 61-75 | 76-90 | 91-105 | 106-119
Jenika
Jenika - 16.5.2012 8:53

Taky jsem to zažila, ale né s tou svatbou. Můj muž také nedokáže odmítnout. A už jsem si připadala jako v bance. Nevím kde lidi berou takovou drzost, že místo, aby se chytli za nos, že dluží, tak se ještě urazí. A nakonec zůstane hajzlík ten, co si o své peníze, po dlouhém čase nesplácení řekl. S takovýma raději nekomunikovat.

 
catja
catja - 16.5.2012 6:04

kareta: smajlik - 5

 
catja
catja - 16.5.2012 6:03

mashanka: No právě, přítel mi nabízel hned, že to do společného kasy dá ze svého, ale já nevidím důvod, proč by je měl bránit...

Ono jde hlavně o to, že jsem si začala připadat jak totální kretén (oni se na mě tak všichni dívají), který jim strašně ublížil, ale vy jste mě ujistily, že snad já jsem normální smajlik - 105 On přítel je jinak úplně fajn, jen si ho prostě tak dobře vychovali, že když jde o ně, tak neslyší, nevidí... Ale jak tady někdo psal, ať už svatba dopadne jakkoli, tak já za nima zřejmě přestanu jezdit úplně, bavit se o nich nebudem a on ať si dělá co chce, hlavně, že spolu nám to klape smajlik - 75

Dohodli jsme se, že zavoláme jeho mamce (ta si svatbu podle mě nenechá ujít) a jinak na ně zvysoka kašlu (tchán má rád vzrůšo, ze svých 9 sourozenců se bavil se 2, s mamkou se nestýkal vůbec a co je největší gól, tak se zeťem - mým švagrem - za kterého se teď tak postavil, se před tím nebavil půl roku!!!!!!!!)

 
kareta
kareta - 15.5.2012 22:05

švagra bych seřvala na 3 doby..dluží a ještě je drzej, pro příště bych mu doporučila, aby prodal ledvinu nebo rohovku, kdyby zas náhodou potřeboval, debil!

 
kareta
kareta - 15.5.2012 22:02

hm, pokud bych teda už pořádala svatbu, dostal by švagr se svagrovou k jídlu párek s hořčicí a čaj! Chybělo by mi přesně na hostinu pro tu část rodiny, která se proti vrácení dluhu ohradila! Nelíbí? NAZDAR!

 
mashanka
mashanka - 15.5.2012 19:59

catja: přítel by řekl...

V tom případě vidím jako řešení, aby Ti přítel Tvoji část zaplatil za ně, Ty se o to tím pádem přestaneš starat, a ať si potom on ze své rodiny ty peníze páčí jak chce.

Ach jo, to jsou vztahy - místo, aby se hanbou propadl, že mu jeho rodina dělá ostudu před snoubenkou, ještě bude ji cvičit v tom, co se hodí a co ne.

Měla bys postavit trochu do latě v první řadě jeho, jestli s ním chceš žít, protože s takovým přístupem budeš v té rodině za blbku stále, stejně tak, jako on. Měli by vědět, že s Tebou tyhle hry prostě hrát nebudou - zvyknou si a najdou si jiného blbce

 
catja
catja - 15.5.2012 19:19

ax: Přesně tak. Přítel tvrdí, že jsem to neměla dávat dohromady, ale mně přijde trochu pokrytecké dát to do dvou obálek, podle mě je to kravina, já bych z toho nedělala vědu, ale to už je jedno... Oba jsme se shodli, že v tomhle jsme úplně jiné rodiny.. Ale dneska jsme si řekli, že nebýt jeho rodiny, tak se ani nepohádáme smajlik - 16

Každopádně díky vám všem za názory!

 
catja
catja - 15.5.2012 19:14

tornado-lou: Verera: Jo, jednoduše to vypadá, ještě to provést v praxi...

 
catja
catja - 15.5.2012 19:10

rychlonožka: to možná není špatný nápad písemně se omluvit, jak jsi psala... smajlik - 47 ještě to promyslím... (každopádně od tchánovců by si přítel v životě nepůjčil, spíš má opačné tendence...) A mám přesně ten pocit, že to úplně otočili, aby nemuseli peníze řešit...

 
catja
catja - 15.5.2012 19:05

čokoládka: díky, ale já na to urovnání už moc nevěřím...

 
catja
catja - 15.5.2012 19:04

mashanka: promiň, já jsem tě nepochopila - několikrát jsem tu zopakovala, že kdybych tušila, co to způsobí, tak to do pozvánky nedám, ale nerozumím, jestli tomu říkáš "necitlivý způsob, který do věci zatáhl celou rodinu"? Já jsem to právě s nikým jiným než s nimi dvěma nechtěla řešit...
A s tou stvrzenkou to je podle mě fakt těžký - to kdybych navrhla příteli, tak mě asi rovnou odstřelí smajlik - 55 , i když je to korektní a férové, tak mi 100% řekne, že v rodině tohle nee

 
ax
ax - 15.5.2012 19:00

Vhodná / nevhodná příležitost ... Myslíte si, že by reakce byla jiná, když by upomínku (ať už jako dopis nebo smsku) poslala kdykoliv jindy?
Já si to teda nemyslím. Švagr je evidentně debil a scénu by udělal tak jako tak. Klid by byl pouze, kdybyste mu peníze mlčky nechali.

 
tornado-lou
tornado-lou - 15.5.2012 18:40

Verera: "Řešení vypadá jednoduše. Rodičům říct, ať se do toho nepletou, švagra seřvat za to, co si k tobě dovolil a se sestrou se domluvit na splátkách." Amen

 
r1911
r1911 - 15.5.2012 18:21

Jo a tchánovci do toho nemají co mluvit, oni si peníze nepůjčili a ani je nebudou vracet.

 
r1911
r1911 - 15.5.2012 18:20

peníze dělají časté rozbroje v rodinách i mezi přáteli smajlik - 48 taky bych to po nich vyžadovala zpátky smajlik - 75 ovšem dát to k pozvánce na svatbu, to mi přijde jako dost špatný vtip - to jsi ani nemusela posílat pozvánku, protože pochybuji, že by přišli, to by fakt museli být tzv. tupci

 

Zvolte stranu: 1-15 | 16-30 | 31-45 | 46-60 | 61-75 | 76-90 | 91-105 | 106-119
Sponzori

Prohledej


Výherci v soutěžích

Anketa

Zpívám rád a je to na mě doufám znát...

Zpíváte si občas doma?

Celkem hlasovalo 146666.
Archiv anket.