Reklama: Základem každé pracovny jsou kvalitní kancelářské židle . Na Hawaj.cz si vyberete tu pravou přesně podle vašeho stylu.  

Šťáva plná vitaminů

Šťáva plná vitaminůPřipravte si domácí šťávu, která bude chutnat celé rodině...
pošlete nám recept

Problémy s rodiči tchán tchyně

Jak se u partnerových rodičů zachovat správně a neurazit

Jak se u partnerových rodičů zachovat správně a neurazit

Vždycky jsem si myslela, že dokážu elegantně a diplomaticky jednat za každé situace. Teď jsem se přesvědčila, že to tak není, a to díky situaci u rodičů mého partnera. Proto bych vás ráda požádala o radu, jak se co nejlépe zachovat a neurazit je.

Oni jsou hodní, maminka je velmi milá, vyloženě dává najevo, že se jí líbím, má mne ráda. Tatínek je šprýmař a veselá kopa, pohodář. Po této stránce je vše v pořádku. Bohužel, mám osobní problém poněkud citlivého rázu.

Oni si totiž moc nepotrpí na hygienu, abych to řekla co nejkulantněji. Já to respektuji, je to jejich životní styl, jsou takhle zvyklí a nepřipadá jim na tom nic špatného. Já však mám problém u nich vypít i pitomé kafe, natož sníst celý oběd. A právě na nedělní obědy jsme k nim s přítelem pravidelně zváni.

Dělá mi to skutečnou potíž. U nich doma je totiž všechno takové upatlané, ulepené. Nádobí je špatně umyté, kolikrát dostanu ke kafi lžičku se zbytky přischlého jogurtu, talíře, hrnky atd. jsou na tom podobně. O koupelně a záchodu se radši nebudu moc rozepisovat, to by bylo jen pro citlivé povahy.

Jakkoli samotní tchánovci jsou jako lidi opravdu úžasní, jejich pojetí domácí hygieny mi působí velké potíže a jezdím k nim s velkým sebezapřením a s ještě větším u nich cokoli konzumuji. To dělám v podstatě jen proto, abych neurazila maminku, která kvůli nám vyváří a peče.

Jsem přesvědčená, že ona ten binec kolem sebe nevnímá, protože nepořádek jako takový, ve smyslu nějaké neuklizené hromady válející se po bytě, tam nejsou. Ale ona asi je zvyklá všechno tak nějak pošolíchat po povrchu, aby to na pohled jakože vypadalo, nějaké detailnější a důkladnější mytí a udržování věcí jde úplně mimo ni.

Jak se mám správně zachovat? S přítelem se známe poměrně krátce, chodíme spolu půl roku, dva měsíce společně bydlíme a oni nás zvou na návštěvu každou druhou neděli. On má samozřejmě své rodiče rád, v těch podmínkách, které tam jsou, vyrůstal, nepřipadá mu na tom nic divného. Sám se chová podobně, ale jelikož naši domácnost mám pod palcem já, nemám potřebu to řešit.

Vůbec nevím, co mám dělat, nerada bych nějak hloupě zapříčinila zbytečné neshody. To by mi bylo líto. Ale jsem teď ve stádiu, kdy se mi dělá špatně, jen když si to u nich doma představím. Dá se z téhle zapeklité situace nějak elegantně vybruslit?

Radka


19.3.2013   Rubrika: Problémy s rodiči   |   Komentářů 66   |   Doporučit článek   |   Vytisknout

Hodnocení článku: 2,8/5   Oznámkovat (hodnocení jako ve škole): 1   2   3   4   5  

 

Diskuse ke článku - Jak se u partnerových rodičů zachovat správně a neurazit

Tato diskuse je otevřena jen pro přihlášené uživatelky.
Zvolte stranu: 1-15 | 16-30 | 31-45 | 46-60 | 61-74
Petruša
Petruša - 23.3.2013 11:18

sqwela: to taky nesnášim, zvedá se mi žaludek

 
PEGG
PEGG - 20.3.2013 14:28

mam-ča - 19.3.2013 21:10 svatá slovasmajlik - 47 a s věkem se každá špatná vlastnost ještě zhoršujesmajlik - 105

 
pippi.dlouha.puncocha
pippi.dlouha.puncocha - 20.3.2013 12:26

mam-ča: Ano, v tom s tebou souhlasím, ten problém bude mnohem hlubší.

 
sqwela
sqwela - 20.3.2013 10:33

mně tedy strašně vadí umatlané nádobí, hlavně sklenice! u mojí babičky trpím žízní, já se prostě nedokážu napít z umatlaných a mastných skleniček..brrrrr, naskakují mi z toho pupínky smajlik - 98 nemůžu za to, takže Radku úplně chápu!

 
mam-ča
mam-ča - 19.3.2013 21:10

pippi.dlouha.puncocha: Mě nic nevytáčí, něčí upatlané nádobí je mi fuk. Jen se snažím o pohled z druhé strany.
Jestli Radce nevadí "upatlaný" synek - viz "Sám se chová podobně", tak proč jí vadí "upatlaní rodiče" ?
Nebo se rozhodla, že přítele převychová ? smajlik - 34 Takových už bylo !
A skončily zklamané, uštvané s dětmi a věčně s hadrem v ruce, a stálými stížnostmi, že jim manžel s ničím nepomůže.
Proč Radce nevadí přítel - špindíra a vadí jí totéž u jeho rodičů ?
To ho tolik miluje, že po něm jí nevadí uklízet a "nemá potřebu to řešit" ?
Čuně zůstane čunětem, i když se třeba v době zamilovanosti snaží jako čuně nevypadat. Ale tenhle se ani nesnaží, protože mu to tak připadá normální.

 
pippi.dlouha.puncocha
pippi.dlouha.puncocha - 19.3.2013 21:01

mam-ča: co já vím? Píše, že je pravidelně zvou, tak tam asi chodí v rámci dobrých vztahů, ale odpovídat za ně nemůžu. Tipuju, že kdyby Radka věděla, jak se z toho slušně vyvlíknout, už by to udělala. Nevím, proč z nich hned děláš vyžírky. A taky nechápu, proč tě tak vytáčí, že se někomu dělá zle z upatlaného nádobí.

 
mam-ča
mam-ča - 19.3.2013 20:52

pippi.dlouha.puncocha: Tak proč tam každý druhý víkend chodí jíst ?
Není to náhodou z pohodlnosti ?
Tyhle věci by si měla vyřešit s partnerem. Jestli on je zvyklý vyjídat pravidelně svoje rodiče a "nosit si kastrůlky", tak pokud s ním Radka hodlá zůstat, tak mu to musí vysvětlit.
Nebo snad ty druhé dva víkendy jezdí na obědy k Radčiným čistotným rodičům ? smajlik - 42

 
pippi.dlouha.puncocha
pippi.dlouha.puncocha - 19.3.2013 20:29

mam-ča: no, já nemám dojem, že dobrota srdce a umyté nádobí se vzájemně vylučují. Já rozhodně nepatřím k uklízecím maniakům, nepohoršují mě neuklizené domácnosti, kde se denně nešůruje, ale čisté nádobí považuji za samozřejmost, pokud tam mám jíst. Chlupy v jídle mi taky na chuti nepřidají, když už je o nich řeč, a rozhodně si nemyslím, že bych kvůli tomu byla moc velká citlivka. Vidíš to moc jednoduše, protože jsi to zřejmě nikdy nemusela řešit v pravidelných intervalech, jako zakladatelka. To se hezky řekne, žij a nechej žít, jez ze špinavých talířů špinavým příborem, nemysli na to, v jak špinavých hrncích se jídlo vařilo a za jakých hygienických podmínek se připravovalo, když tam v rámci dobrých vztahů pravidelně jí. A jak už bylo řečeno, její přítel je na tom stejně jako rodiče, což značí, že špatným zrakem to asi nebude.

 
Speedy
Speedy - 19.3.2013 19:00

mam-ča: ja kocky hrebelcuju, takze nejvetsi skode zabranim, vetsi bordel delaji urcitesmajlik - 40smajlik - 40, zvlast, kdyz je venku blativo a couraji se tam a sem. To abych doma chodila s mokrym hadrem na tyci upevnene u pasu a prubezne pri chuzi vytirala.
Vsak me znas, me nejaky ten chlup nerozhazi. Zajimavy uhel pohledu, v mem pripade. Z lidskeho vlasu by se mi mozna zvednul kufrsmajlik - 2.
Stejne tak me nerozhazi uklizet na zahrade obcasne psi bobky. Uklizet ale lidsky bych musela nejspis v protichemickem overalusmajlik - 34

 
Almega
Almega - 19.3.2013 18:59

Myslím,že mnozí mladší to s tou dezinfekcí a hygienou až přehání! Vezměte si jen život podle reklamy:furt mýt nádobí,záchod,rozprašovat vůně,prát,máchat v perwolu...žvýkat orbit...Mně se tedy ty bacily líbí a vůbec....Klidně vezmu nemyté jablko a sním ho,a nic...Každý den se prát se špínou a hnusit se,to by mi taky vadilo,ale jednou za čas z dobré vůle risknout kvůli dobrým mravům špinavou lžičku,no nepřipadá mi to tak zatěžko.A taky si myslím,jako mashanka,že by se nikdo neurazil,když zjistím,že je na něčem eklhaft špína,tak říct:jé,tady to je špatně umytý,nemáte jinou?! Myslím,že by se nikdo neurazil.

 
sharon
sharon - 19.3.2013 18:54

mam-ča: to můžu potvrdit a pod to se podepsat ...vidím to u sebe , co jsem zvládla ve 30 za dva dny tak za třicet dalších let to dělám 14 dní....a než šudlit každý měsíc okna to si raději něco přečtu ......
co se týká skleniček , sklenek ....je strašnej rozdíl je umýt ve dřezu oproti myčce.....srovnávám moje sklo bez myčky a sklo dcery s myčkou.....nesrovnatelné....smajlik - 63

 
mam-ča
mam-ča - 19.3.2013 18:38

Speedy: smajlik - 47 Teď na jaře máme té "čisté špíny" kazdý den hrst. Kočky v předtuše jara línají o 106.
Asi nebudu radši nikoho zvát domů, natož na oběd. K nám by přišel ve svetru a odcházel v kožichu. smajlik - 16

 
mam-ča
mam-ča - 19.3.2013 18:34

pippi.dlouha.puncocha: Chce to žít a nechat žít. Málokdo je úplně ideál podle představ druhých.
Tak jen neztratit zbytečně kvalitní vztahy s dobrými lidmi, pro pár čmouh na skle.
Až Ti bude třeba 70, tak se na některé věci prostě budeš dívat s nadhledem. To, co se Ti ve 20ti, 30ti jeví jako neřešitelný problém, začneš díky zdravotním omezením chápat jako zanedbatelnou prkotinu.
Tím nechci obhajovat nepořádek, jen položit na misky vah dobrotu srdce a na druhou stranu láhev desinfekce.

 
sharon
sharon - 19.3.2013 18:09

PEGG: taky mě napadlo že paní špatně vidí a navíc pokud je byt pár let starej - třeba třicet tak je jasné že se neblýská tak jako novej......smajlik - 26

 
sharon
sharon - 19.3.2013 18:06

zatím jsem názory děvčat nečetla a tak jen za mě.....vyměňte si role a rodiče ať chodí na nedělní obědy k VÁM .......smajlik - 26smajlik - 26

 

Zvolte stranu: 1-15 | 16-30 | 31-45 | 46-60 | 61-74
Sponzori

Prohledej


Výherci v soutěžích

Anketa

Zpívám rád a je to na mě doufám znát...

Zpíváte si občas doma?

Celkem hlasovalo 127936.
Archiv anket.