Reklama: Základem každé pracovny jsou kvalitní kancelářské židle . Na Hawaj.cz si vyberete tu pravou přesně podle vašeho stylu.  

Šťáva plná vitaminů

Šťáva plná vitaminůPřipravte si domácí šťávu, která bude chutnat celé rodině...
pošlete nám recept

Problémy s rodiči tchán tchyně

Jsem přehnaně cimprlich?

Jsem přehnaně cimprlich?

Možná jsem přehnaně útlocitná, proto bych ráda znala vaše názory. Jde o hygienu v souvislosti s mým malým dítětem. Nemyslím, že bych byla nějak extrémně zaměřená na čistotu stylem kudy chodím, tudy dezinfikuju. To opravdu ne, ale přesto si myslím, že určité hranice jsou.

O co jde. Mám rok a půl starou holčičku a manželovi rodiče mi nabídli, abych letní měsíce strávila s malou u nich na chatě. Tchyně už je v důchodu a plánuje tam být celé léto, tchán tam bude z práce dojíždět, nemá to daleko.

Jelikož bydlíme v Praze na sídlišti a peněz nazbyt nemáme, je tato nabídka velmi lákavá, kdyby v ní nebylo jedno velké „ale“. A to je tchynin smysl, či spíše nesmysl pro pořádek a dodržování základní hygieny. Nechci vypadat, že ji pomlouvám, tak to opravdu nemyslím. Ona je fajn, taková pohodářka, ale v té čistotě je na mne až moc rozevlátá. Při občasné návštěvě u nich se to snese, ale delší společný pobyt si neumím moc představit. Navíc na té chatě není ani koupelna, umývají se tam v lavóru, vodu si musí před tím ohřát.

Loni jsme u nich na chatě byli tři dny a já byla v šoku. Ona tam totiž asi vůbec neuklízí, všechno je špinavé, ulepené, na zemi bordel, smetí. V důsledku toho je tam hodně much a další havěti. Záchod je tam suchý, což by mi až tak nevadilo, ale co mi vadí, že ona, když ho použije, si neumyje ruce. To se mi vyloženě ekluje. Nádobí umývá v umyvadle, všechno naráz vždycky večer za celý den. A v jedné vodě. Podle toho to nádobí vypadá, všechno je matné, na omak mastné, lepivé.

Zkrátím to. I když nejsem nějak přehnaně na čistotu, tenhle přístup je na mne moc. Moje dcerka je teď v tom věku, kdy všude vleze, všechno chce osahat. A mně představa, jak je tam v té špíně, nedělá dobře. Na druhou stranu, být celé léto v Praze, to taky není žádná výhra.

Mluvila jsem o tom s manželem a on mi řekl, že to nemám hrotit, že aspoň si tam malá vybuduje imunitu. Jenže já myslím, že by jí spíš hrozila žloutenka.

Tak přemýšlím, co dělat. Ráda bych tam jela, ale ty podmínky mě děsí. Napadlo mne, že bych tam uklidila podle svých představ, ale bojím se, aby se to tchyně nedotklo. Přece jen je to citlivé téma. Anebo se na to vykašlat a skousnout to, jak to je a doufat, že to malá přežije.

Opravdu nevím. Možná to zbytečně řeším, co myslíte? Vadil by vám takový přístup k hygieně a čistotě, nebo byste v takovém prostředí bez problémů celé léto vegetily i s batoletem? A hlavně, a to je otázka pro ty z vás, které máte snachy. Dotklo by se vás, kdyby k vám přijela a uklidila si po svém? Nebo byste byly spíš rády?      

Liana


16.5.2013   Rubrika: Problémy s rodiči   |   Komentářů 107   |   Doporučit článek   |   Vytisknout

Hodnocení článku: 3,1/5   Oznámkovat (hodnocení jako ve škole): 1   2   3   4   5  

 

Diskuse ke článku - Jsem přehnaně cimprlich?

Tato diskuse je otevřena jen pro přihlášené uživatelky.
Zvolte stranu: 1-15 | 16-30 | 31-45 | 46-60 | 61-75 | 76-90 | 91-105 | 106-109
katkamamka
katkamamka - 1.2.2018 12:06

pavlaomo: Poradit mohu - nádobí prodává pan podvodník Fabini. Všechno je to z Číny, dodání trvá, kvalita žádná. Jen zkouší další podvod, už jsem s ním měla tu čest. Jen sluibuje, nahlásila jsem ho na ČOI

 
pavlaomo
pavlaomo - 28.1.2018 20:21


Dobrý den, prosím Vás o radu, používám internet málo a nevím, zda mně zde někdo dokáže poradit ... s manželem zvažujeme nákup nového nádobí a přemýšlíme o této sadě DISEGNO https://www.bonino.cz/sady-nadobi/ - co jsem pochopila, je docela žádaná, jsem ale docela nedůvěřivá a tak se raději zeptám ... nemáte někdo zkušenost? Předem mnohokrát děkuji.

 
Janina234
Janina234 - 7.11.2016 14:44

Cimprlich? To je věc názoru... Ale zase je třeba říct, že je nádobí a nádobí. A neježe se v každém jinak vaří, ale ono se každé i jinak dá umýt. Takže my máme na chalupě hrnce s keramickým povrchem (kupovali jsme tady: https://www.royaltyline.cz) a nemusím řešit žádné složité mytí. Opláchnu, všechno pěkně sjede a mám hotovo i v chladné vodě.

 
Petruša
Petruša - 19.5.2013 14:27

Esssi: tak ji aspoň jednou za měsíc k nám pošli smajlik - 58

 
Esssi
Esssi - 19.5.2013 11:50

upřímně, vyměním za mou úklidem posedlou tchýni, která má leštění na nejvyšší příčce :)

 
tornado-lou
tornado-lou - 18.5.2013 15:56

Spíš bych řešila, jestli tam malé dítě nemůže spadnout do vody nebo ze schodů nebo jestli se nemůže dostat k ostrým věcem a tak.

 
rychlonožka
rychlonožka - 18.5.2013 12:02

Liano, jsem také tchýně a také trávím s mladými léto podobně,jako si to představují Vaši tchánovci. Musím říct, že nemáme s dcerou stejnou představu o úklidu atd a že jsem to já, kdo v domácnosti, kolem dítěte a na zahradě odvede mnohem více práce, než ta druhá. Ale že obě prcka milujeme, shodneme se vcelku bez větších bojů. Někdy vyhlásím neděli a prostě odpočívám já. Léto je jen jednou za rok. Na druhou stranu musím říct, že by mě nijak neurazilo, kdyby mi mladí řekli, my tu s tebou nebudeme, není to pro dítě pohodlné a hygienické. Vůbec by se mě to nedotklo a nebrala bych to osobně. Svou tchýni asi nepředěláš. Ovšem když tam budeš, můžeš si na to dohlídnout. Vem si, že až bude malé sedm, osm, devět, bude tam s babi sama...budeš chodit do práce a nebudeš už moct ovlivnit nic....Nejlepší bude, když budeš mít s dítětem svoji místnost, kde budete spát, jíst, hrát si. Postoj Tvého muže je mi hodně vzdálený. Obhajuje matku a nehledí na prospěch vlastního potomka. Což je neomluvitelné, ale do jisté míry pochopitelné. On v tom stálém čurbesu vyrůstal. Já bych léto s tchyní na jejím rekreačním objektu asi nezvládla. Jsi u mě dobrá, že o tom uvažuješ. Ovšem, kdybys byla s dalšími dvěma maminkami na MD v pronajaté chalupě, kterou majitel neobývá, protože chodí do práce, myslím, že by to bylo ideální pro vás všechny....Nemyslíš?

 
orinka
orinka - 17.5.2013 14:49

Holky, dočetla jsem první díl knihy Bílá Masajka a myslím, že ta chata je ještě palác proti poměrům v Keni. Chlap by mohl být klidně polobůh a můžou z něj sršet feromony na všecky strany, ale pokud by mi ukázal, že na malou můžu všude kolem chatrče, kdežto na velkou po žebříku na visuté WC, bylo by po lásce. Anebo jak tam domodorá maminka očistila miminko po stolici - plivla na to, odrbala trochu rukamasmajlik - 76....a přece tam ti lidé žijí!!! Ti by vůbec nechápali, co tu řešíme. Já se musím denně umýt, ráno i večer, když jsou vedra i víckrát a po wc pokaždé. Tam je voda vzácná a pije se všelijaká. To jsou věci na světě, ani usnout jsem nemohla, když jsem to četla!!smajlik - 68

 
monia
monia - 16.5.2013 20:39

Lidi, to fakt nemáte jiné starosti než tchýně a jejich vztah k úklidu? Na chalupě se žije přece jen jinak než v bytě ve městě. Podlahu přece můžeš vytřít, nádobí umýt a hlavně být s děckem na vzduchu, ne?

 
kubikm
kubikm - 16.5.2013 20:23

Žábina: smajlik - 31smajlik - 31ahoj, tebe jsem neviděla už 100 let...jak se daří?

 
kubikm
kubikm - 16.5.2013 20:22

Petruša: tak v mycáku jsme u babi v bytě běžně myly, nebo tam neměla karmu, jen v koupelně kamna u vanysmajlik - 42
ona to měla mysla nějakým práškem...jar ještě nebyl...a v druhém měla naopak hooodně vařící, v tom opláchla a dávala na ten odkapávek, ono velmi rychle uschlo, já jen doleštila bo doutřela příbory...a hrnce, kastroly...
nikdo z nás nebyl nemocný...

 
vera
vera - 16.5.2013 18:38

Proč by se nepřestěhovala na prázdiny na chatu?
Jestli je opravdu pohodářka,domluv se s ní,že si bude užívat vnučku a ty jí zastoupíš v domácnosti.Budeš mít pod kontrolou nádobí i úklid.
Mytí v lavoru neni zas tak strašná věc.Ohřeješ vodu,ošplouchneš malou a pak můžeš i sebe.
Na suchý záchod bych dala malý lavorek s mydlem a třeba se chytí i tchyně.
Škoda,že já takovou možnost nemám,jet na prázdiny na chatičku.I za takových podmínek,jako máš ty.
Žloutenku malá opravdu nedostane.

 
Petruša
Petruša - 16.5.2013 18:38

a u babičky jsme měli to co tu už bylo popsáno, kadibudku na dvoře, vevnitř kohoutek se studenou vodou, na zahradě byla stará plechová vana, v létě tam byla voda vyhřátá od sluníčka tak jsme se koupali. Když byla zima, tak se na kamnech ohřála voda a koupalo se v kuchyni. Nádobí přesně v tom již popisovaném "mycáku" kdy se vytáhlo šuple, babička měla dva lavory, v jednom ohřátou vodu s jarem a ve druhém studenou na oplachování a hotovka. Milovala jsem tam prázdniny

 
Petruša
Petruša - 16.5.2013 18:34

monyk: jé slovenskej čuvač to jenádhernej pes smajlik - 60 Jinak teda je to přesně jak píšeš smajlik - 47 Taky máme chlupatýho psa, s úklidem nepřeháním, zametáme teda denně, ráno, jenže odpoledne to stejně neni poznat smajlik - 36smajlik - 68 , chlupy jsou prostě všude a děti ok smajlik - 47

 
mam-ča
mam-ča - 16.5.2013 18:09

Monik 16:11: Moje dítě cca ve věku tří let hladilo včelu smajlik - 16. Ještě u toho řečnil : "Ťuťuťu, ty jsi taková chlupaťoučká..."
No jasně, že koupil žihadlo ! smajlik - 76
Jenže ho to neodradilo a za pár dní zachraňoval ze sudu pod okapem topícího se čmeláka. Radši jsem výlov uspíšila cedníkem, než by ho ten čmelda rafnul.smajlik - 16

 

Zvolte stranu: 1-15 | 16-30 | 31-45 | 46-60 | 61-75 | 76-90 | 91-105 | 106-109
Sponzori

Prohledej


Výherci v soutěžích

Anketa

Zpívám rád a je to na mě doufám znát...

Zpíváte si občas doma?

Celkem hlasovalo 146972.
Archiv anket.