Reklama: Základem každé pracovny jsou kvalitní kancelářské židle . Na Hawaj.cz si vyberete tu pravou přesně podle vašeho stylu.  

Šťáva plná vitaminů

Šťáva plná vitaminůPřipravte si domácí šťávu, která bude chutnat celé rodině...
pošlete nám recept

Problémy s rodiči tchán tchyně

Mají psa jako právoplatného člena rodiny a neberou na nikoho ohled

Mají psa jako právoplatného člena rodiny a neberou na nikoho ohled

Chtěla bych se vás zeptat na názor ohledně situace v naší rodině. Možná nejsem schopná vidět ji objektivně a jsem přecitlivělá. Jde o rodiče mého přítele, respektive o jejich psa.

Já jsem psa nikdy neměla, bydleli jsme v paneláku. Oni taky bydlí v bytě, nicméně psa mají, přítel mi říkal, že u nich doma vlastně pes vždycky byl, co si od dětství pamatuje. Problém je v tom, že oni to zvíře mají jako dítě. Je to nějaký ratlík, takový malý ublafaný „něco“, je absolutně nevychovaný.

Může všude, na gauč, do postele, dokonce si vyskočí i na kuchyňskou linku a co tam najde, to sežere, když někdo jí, skáče mu na klín a bere jídlo přímo od pusy. Oni nijak nezakročí, jen se tomu smějí. Vadilo mi to od začátku, co jsem k nim občas chodila na návštěvy.

Teď je situace horší, protože máme tříměsíční miminko. Tchyně je samozřejmě z vnučky nadšená, pořád nás zve na návštěvy a já se tomu čím dál víc vyhýbám. Ten jejich pes na malou nereaguje vůbec dobře, jak přijdeme, tak štěká jako pominutý a když malá zapláče, zle na ni vrčí a cení zuby. Oni místo, aby mu vynadali, tak ho ještě jakože chápou a mluví na něj stylem: To miminko tě zlobí, viď?  A to ani nemluvím o tom, že jednou ten pes vlezl do její autosedačky a počůral ji a taky má tendence jí neustále brát její hračky.

Došlo to tak daleko, že tam odmítám s malou chodit, což přítel i jeho rodiče špatně nesou a jsou na mě naštvaní, prý jsem přecitlivělá. Když jsem jim vysvětlovala, že na vině je jejich nevychovaný pes a ať chodí za malou oni k nám, tak se strašně urazili. Pro ně je prý jejich pes právoplatným členem rodiny, kterého milují. A já jsem nesnášenlivá a přehnaně úzkostlivá.

Máme kvůli tomu dusno, přítel je naštvaný, že dělám problémy v rodině, prý naší malé kontakt se psem jedině prospěje. Vůbec není schopen pochopit, že ten pes jejich rodičů ale není normální a každá návštěva u nich je pro mne zkouška mých nervů.

Nemyslím, že bych byla konfliktní člověk, ale jsou prostě určité hranice, které překonat nedokážu. Ten rozkol v rodině mne mrzí, ale nemyslím, že by byla chyba na mé straně. Někdy o tom ale pochybuji a říkám si, jestli to snad nepřeháním. Jaký je váš názor na tuhle situaci? Možná ji vidím špatně vzhledem k tomu, že jsem svého psa nikdy neměla.

Dáša


28.8.2013   Rubrika: Problémy s rodiči   |   Komentářů 74   |   Doporučit článek   |   Vytisknout

Hodnocení článku: 2,6/5   Oznámkovat (hodnocení jako ve škole): 1   2   3   4   5  

 

Diskuse ke článku - Mají psa jako právoplatného člena rodiny a neberou na nikoho ohled

Tato diskuse je otevřena jen pro přihlášené uživatelky.
Zvolte stranu: 1-15 | 16-30 | 31-45 | 46-60 | 61-75 | 76-78
Petruša
Petruša - 29.8.2013 21:47

Stanik: to už je tak dlouho? Já si to pamatuju když jsi psala že umřel... letí to. Tos měla výhodu žes měla ještě jednoho a dalšího si pořídila, u mě to nehrozí, protože manžel má alergii mmj. na psy :-(

 
Stanik
Stanik - 29.8.2013 9:47

rychlonožka: asi tak.. s chlame, co si me nevezme, bych dit eproste nemela a hotovo. Me tyhle psi knizky neberou.

 
Stanik
Stanik - 29.8.2013 9:01

Petruša: za chvili to bude dva roky, co nam umrel nas prvni kavalirek Benoušek... neni den, kdy bych si na nej nevzpomnela a brecela jsem pro nej opravdu dlouho... a to jsme meli stesti, ze jsem si hned poridili dalsiho pejska. I kdyz byli dva a jeden zustal... tak byl byt s jednim psem, proste strasne prazdny.smajlik - 54

 
rychlonožka
rychlonožka - 29.8.2013 0:30

Ani já bych se už nevdávala, Kareto, jednou stačilo. Dáša je ale v jiné situaci. Já nějak nemůžu přijít na chuť tomu, mít spolu dítě a žít bez pořádně vyřešeného vztahu. Žádný papír nezaručí nic, to ano, ale stejně mám pocit, že nějaký řád by v rodině být měl. Když jsou tu děti. Pak se něco stane a co a kam s děckem? Mělo by mít nějaké zlegalizované jistoty a zázemí...Ovšem jakožto de facto svobodná matka bych si svoje dítě ohlídala po svém. Tedy nikoli s ohledem na psa, který trpí, když dítě není začleněno dle jeho potřeb do jeho smečky, ale s ohledem na dítě, abych s ním pak nelítala po chirurgiích a psychologických vyšetřeních. Stačí jedno pokousání, a léta se s tím pak ten mrňous srovnává. Doktorům se pak těžko vysvětlí, že přítelovo rodiče říkali, že jejich čokl nikdy nikoho nekousnul a dítěti pak taky těžko, že je krásné i s půlkou tváře a že to nebude důvod k tomu, aby se nevdalo, neoženilo. Lidem se dá těžko věřit, natož zvířeti. Jeden nikdy neví, co koho napadne.

 
thePlacheck
thePlacheck - 28.8.2013 22:49

Šak nedávno tu psali jak v Anglii jack russel zakousl miminko.

 
kareta
kareta - 28.8.2013 22:35

rychlonožka: no...já bych se třeba už nevdávala, třeba nejsou manželé, protože Dáša nechcesmajlik - 68Přesto to jsou prarodiče a tak patří do rodiny, takže ne cizí ldi. Já bych jim to řekla natvrdo, nebudu k vám chodit, myslím, že je Punťa pro dceru nebezpečný a nebaví mne pořád na malou dávat pozor a sledovat, jeslti na ni pes nevystartuje, tkaže je mi líto, ale v tomto bude po mém. Tatínek se může vztekat jak chce, přes tohle nejede vlak.Btw- psa bych po prvním incidentu nakopla a srovnala sama, nesnáším nevychovaný psy. A mohli by zkusit něco namítat, dostali by ceres jak malí šulini!!!

 
thePlacheck
thePlacheck - 28.8.2013 22:23

Tak to není přítel ale vykastrovaný samec od krávy a já být na návštěvě u někoho a vidět jak jim pes skočí na linku tak bych si tam nedal ani vodu už by mě tam nikdo neviděl.Tchyně má dva pudly na ty sem si zvykl,ti tohle nedělají.Sestra má psa a k ní taky chodím nerad.Ale tam je důvod ten že ten pes je pitbulteriér.smajlik - 26

 
kareta
kareta - 28.8.2013 22:22

Stanik:smajlik - 47
Já bych takovýho psa nechala utratit, kdyby mi zavrčel na dítě, tak je po něm. Je to potenciálně velmi nebezpečné a normální dospělé zvíře toleruje mláďata vlastní smečky.
Btw- pes pokud bere žrádlo ostatním, tak se považuje za vůdce smečky a to je vždy průser..ve smeče si to dovolí jen alfa samecsmajlik - 48 Tohle není alfa, tohle je ps\chicky narušené zvíře. Tak jako u lidí, i u zvířat jsou tyto odchylky.
Btw mi povídal strýček, jak si pořídili lidé roztomilé štěňátko kavkazana a pak se pán před psíkem zavíral do skříně, aby ho pes nesrovnal, to už je celkem nebezpečná situace.

 
rychlonožka
rychlonožka - 28.8.2013 21:11

Dášo, je mi patrně jednou tolik, než Vám, ale z téhle situace bych byla vytočená absolutně stejně, jako Vy. Rodiče vašeho přítele by především koukat na člověka a ne na zvíře. Tak trochu si rýpnu, jsa ze staré školy...Vy nemáte naprosto žádnou povinnost jim vnučku vozit. Nejsou to RODIČE MANŽELA, ALE PŘÍTELE. Tedy vpodstatě cizí lidi.Chápu, že to je nyní móda, mít spolu klidně i tři děti a říkat ve škole, přítelkyně zaplatí obědy zítra, ale abyste jim byla dobrá na to, že je budete ohledně jejich psa poslouchat a brát jejich názory za svoje a přitom jim nejste dost dobrá jako snacha...to teda...nevím. Stanovila bych si pro svoje dítě svá pravidla, chodila s ním, kam uznám já, a pokud si někoho pozvu na návštěvu, pak by se choval tak, jak se hodí mně a mému dítěti. Ne-li, pak ať je návštěva doma se svým rozmachaným čoklem. To dítě není totiž jeho další hračka na oslintávání a okusování.

 
Kassy
Kassy - 28.8.2013 19:55

melda: Nepleteš si náhodou psa s vlkem? Pes je domestikovaný už desetitisíce let a volnost rozhodně nepotřebuje, naopak potřebuje socializaci a pevné místo ve smečce. V lidské smečce. Psi jsou k soužití s lidmi už dávno přizpůsobení, nejsou to divoké šelmy.

 
melda
melda - 28.8.2013 19:23

asi tady nebudu se svým názorem populární, ale čert to vem smajlik - 68
normální pes je šelma, která potřebuje prostor, volnost ... to, co se pěstuje v bytech, to jsou opravdu spíše hračky ...

 
Kozoroh18
Kozoroh18 - 28.8.2013 17:59

opakuji se, už se tu o tom psalo
příspěvky jsem rychle pročetla

 
Kozoroh18
Kozoroh18 - 28.8.2013 17:43

v nějaké výměně manželek měli srnčího pinče co skákal všude i po lince a i ochcal MV, sežral co na lince bylo. I tašku co stála v chodbě.
Tak to je síla, když vrčí, určitě nebezpečné. Pokud krade jídlo od pusy, mohlo by se stát, že by malou až bude něco jíst mohl kousnout. Tím jak na ni vrčí ji asi jako člena rodiny moc nebere, považuje ji za vetřelce.
Mám zvířata ráda, ale tam bych nechodila.
Od jedné známé smajlik - 40 kousl vnučku do tváře, a to ho vychovávali. Je to moment, malá jak na ni bude skákat ho může šťouchnout do oka, nebo sáhnout on se lekne. Tento čokl je nevychovanej.
Je to vaše dcera a měl by si to uvědomit i partner, jizva v obličeji neni žádná výhra.

 
Petruša
Petruša - 28.8.2013 17:41

Světlonoska: tak to já teda "psici" oplakávat rozhodně budu a nejen týden. Mam jí skoro jako třetí dítě, odmalička jsem si psa přála. ALE... a to už k článku, do postele, na gauč apod nechodí, je fakt že je dost vlezlá když přojde návštěva, musí se důkladně přivítat a vynucuje si pozornost, aby jí hladili, ale trvá to jen chvilku. A hlavně kdyby k nám šel někdo s malým dítětem, tak bych jí zavřela. Neublížila by ani omylem, ale prostě aby neotravovala. Stejně tak naše sousedka...psice jí nevadí, ale má nemocný nohy a ona jak vrtí ocasem a má sílu, mohla by jí tím ublížit, tak jí držím nebo zavřu...prostě musí být tolerance a nemůže pes obtěžovat ostatní. Myslím, Dášo, že jste to tchýni řekla dobře že může vnučku kdykoli vidět, ale raději u vás, ještě bych jí řekla že se prostě bojím aby jí neublížil když na níc vrčí. Manžel by toto měl chápat, přece o ní taky musí mít strach...No držím palce ať se to ve vaší rodině uklidní

 
Speedy
Speedy - 28.8.2013 17:35

1234-5: taky mam ten dojemsmajlik - 64

 

Zvolte stranu: 1-15 | 16-30 | 31-45 | 46-60 | 61-75 | 76-78
Sponzori

Prohledej


Výherci v soutěžích

Anketa

Zpívám rád a je to na mě doufám znát...

Zpíváte si občas doma?

Celkem hlasovalo 149449.
Archiv anket.