Reklama: Základem každé pracovny jsou kvalitní kancelářské židle . Na Hawaj.cz si vyberete tu pravou přesně podle vašeho stylu.  

První vánoční cukroví v nové domácnosti? S našimi tipy to zvládnete levou zadní!

První vánoční cukroví v nové domácnosti? S našimi tipy to zvládnete levou zadní!Od vánočních svátků nás dělí už jen pár týdnů, a tak je třeba začít s klasickými přípravami, které jsou nezbytné pro to, abychom tento čas mohli využít k plnohodnotnému odpočinku a pohodě. Nejde však pouze o generální úklid a nákup vánočních dárků...
pošlete nám recept

Děti.Výchova, škola, kamarádi

Naše dcera chodí se starším mužem!

Naše dcera chodí s starším mužem!

Jsme s manželem velmi nešťastní. Naše dvaadvacetiletá dcera má známost. Zamilovala se až po uši, nevidí, neslyší, rozumné rady neposlouchá. Problém je totiž v tom, že jejímu příteli je víc než mně a mému muži. Za dva roky mu bude 50 let!

Když jsme to zjistili, nejdřív jsme tomu nemohli uvěřit. Jenže je to pravda. Chodí spolu už tři čtvrtě roku a prý se chtějí dokonce brát! Je to hrůza, takový vztah přece nemá budoucnost. Co si holka počne třeba za deset let, až bude mít doma šedesátníka? Co případné děti? Zkoušíme s ní promluvit horem dolem, ale ona je úplně zaslepená.

Tvrdí, že ho velmi miluje, že ji na něm přitahuje jeho zkušenost, životní rozhled, postavení. A také asi peníze a vidina spokojeného, bezstarostného života. On je velmi slušně zajištěný, má prý krásný byt, auto, chalupu. Ale copak tyhle hmotné statky jsou zárukou, že bude člověk opravdu šťastný?

Dcera si nedá říct. Chce se vdát i proti naší vůli. Manžel se s jejím přítelem sešel, aby si s ním promluvil sám jako chlap s chlapem. Zatím jsme ho k nám totiž oficiálně nepozvali. Přišel domů s tím, že je to na pohled docela sympatický, rozumný chlapík a vypadá to, že má naši dceru opravdu rád. Otázkou je, jestli se třeba jenom nepřetvařoval. Ono pro takového padesátiletého chlapa je mladá, pěkná holčina určitě atraktivní ozdoba do společnosti a do postele. Ale proboha, jsou každý z úplně jiné generace. O čem si asi můžou povídat? Každý musí být někde úplně jinde. On už má dospělé děti, tomu nejstaršímu je dokonce víc než naší dceři.

Je normální, aby si muž v jeho věku hledal jako životní partnerku takové mládě? Copak si neuvědomuje, že jí může zkazit život?

Jsme z toho vážně nešťastní a nevíme, co dělat. Dcera je dospělá, udělá si, co bude chtít, to je jasné. My se však pořád nechceme smířit s tím, že se vdá za toho, s prominutím, dědka. Protože pro ni to dědek je.

Jak ji máme přesvědčit, že když to udělá, bude to její největší životní chyba? Teď možná prožije pár pěkných let, ale od třiceti se může stát pečovatelkou svého stárnoucího manžela.

Kamila


7.6.2007   Rubrika:   |   Komentářů 38   |   Doporučit článek   |   Vytisknout

Hodnocení článku: 3,1/5   Oznámkovat (hodnocení jako ve škole): 1   2   3   4   5  

 

Diskuse ke článku - Naše dcera chodí se starším mužem!

Tato diskuse je otevřena jen pro přihlášené uživatelky.
Zvolte stranu: 1-15 | 16-30 | 31-38
rychlonožka
rychlonožka - 9.6.2007 11:59

Kamilo, znám několik manželství, kde byl věkový rozdíl 25 let. Některá vydržela a v pohodě fungují dodnes, některá skončila. Nikdy dopředu nemůžete vědět, zda Vaší dceři prospěje vztah se stejně mladým nebo mnohem starším mužem. Pokud jste ji ale doma drželi na krátkém provázku, nesete na situaci velký podíl! Pokud měla pár známostí a vybrala si takto, nechte to být. Nic nezískáte a dceru ztratíte. Neovlivňujte nijak situaci. vaše dcera je dospělá. Má právo rozhodnout se sama. Její výchova skončila, teď už můžete být jen dospělými rovnocennými partnery v komunikaci. Je to pořád Vaše dcera. I když si vezme alkoholika, i když bude svobodná máma od tří dětí. i když zůstane sama. Nechte to tak. Mohli byste pokazit víc, než je zdrávo. Každý rodič má tendenci koukat za roh...dál, než dohlídne jeho dítě. Každý by rád radil, aniž je tázán. Kamilo, mám plno chyb. Svým dětem ale nikdy do ničeho nemluvím. Není to nezájem. Řeknu pouze svůj názor a pouze tehdy, když jsem vyzvána. Mám svůj život a ony jsou už dospělé. Když je vidím povalovat se večer u televize, zatímco jdu bruslit, v duchu si klepu na čelo. Ony ale asi taky. Takže je to fifty fifty. Na plichtu. A necháváme se žít navzájem. Udělejte to taky tak. Netrapte sama sebe. Nechte si sílu na jindy.

 
máša h.
máša h. - 7.6.2007 16:19

Má přítele staršího o 14 let, je to fajn. Po dvou nevydařených manželstvích balzám na nervy. Má podobný smysl pro humor jako měl můj táťka, ale otce jsem nehledala.

 
sanbibi
sanbibi - 7.6.2007 14:45

no možná bych ti mohla říci jak to vidí tvoje dcera, mě bylo 20 jemu pres 40, rodice mi do naseho vztahu nebrebentili, proc taky. Mama mi rekla ze si musim nabít držku sama a mela pravdu. mela jsem ho moooc ráda, strašně jsme si rozuměli a nikdo nas z okoli moc nepodporoval a tim jsme si byli blíže, take jsme planovali svatbu, ale 4 mesíce před ní jsme se rozešli, jen tak...Dám ti radu, nekecej ji do toho... potrebuje rodiče jako podporu a ne moralisty...ja jsem rada ze mi ty moji do niceho nemluvi, jen reknou nazor a pote ze je to muj zivot a podporovat me budou tak jako tak...smajlik - 45

 
111adelka
111adelka - 7.6.2007 13:56

No tak to je trochu můj případ, měla jsem prvního manžela o 24let staršího. Po sedmi letech jsme se rozvedli. Věkový rozdíl byl příliš velký. Dnes je mu 75 let, co já mladé děvče smajlik - 68, bych s ním dělala? smajlik - 68

 
babkatapka
babkatapka - 7.6.2007 13:20

sharonka: naprosto souhlasím se vším co píšeš, láska si nevybírá a když je láska není potřeba žádný papír na štěstí. Štěstí je nebo není, ale papír to nezmění!smajlik - 31smajlik - 43

 
sharonka
sharonka - 7.6.2007 12:46

Naši měli věkový rozdíl 31 let - mamka mě měla ve 25, bráchu ve 38, takže si spočítej, kolik bylo taťkovi.smajlik - 64 A myslím, že nikoho jinýho neměla tak ráda, protože zůstala sama, když umřel a nikoho si už nenašla. Byla to její volba, její rozhodnutí, babička s dědou určitě taky nebyli nadšeni, že mamka žije s jejich vrstevníkem, který si ji ani nevzal, protože se nikdy nerozvedl, takže de facto měla dvě děti za svobodna. To je prostě život, když vidím, jak se někdy zamotá, rozhodla jsem se, že svým dětem do ničeho moc kecat nebudu. Stejně to nezměním.

 
babkatapka
babkatapka - 7.6.2007 12:06

Myslím, že ve věku hedat štěstí, není rozumné. Záleží to na vztahu těch dvou. Můj manžel byl o 18 let starší a nikdy jsem nelitovala, že jsem si jej vzala.
Chápu všechno to, co na partnerovi obdivuje a co ji přitahuje. Pokud to nejsou jen hmotné statky, je to v pořádku a myslím že i manželství má budoucnost. Na věku skutečně nezáleží.smajlik - 47obrázek - 19(8).gif

 
catcat
catcat - 7.6.2007 11:47

Nejvíc mě "zkazil život" můj vrstevník - ex. Můj dlouholetý přítel byl o 13 let starší a můj smajlik - 43 je ještě o mnohem starší. Ve věku tedy štěstí není...smajlik - 64

 
dadka
dadka - 7.6.2007 11:38

kubikm: Není to vždy pravidlem

 
Hanča
Hanča - 7.6.2007 11:26

kubikm: tak s tím přesně souhlasím, dcera sice měla otčíma, ale její parnteři byli vždycky o trochu vís starší, její vlastní otec se jí moc nevěnoval

 
Asdareel
Asdareel - 7.6.2007 11:05

Johanka74: Tvoje kamarádka umřela ve 34 letech na mozkovou příhodu? Měla před tím vysoký tlak, nebo tak něco?

 
kubikm
kubikm - 7.6.2007 10:27

no - říká se, že pokud se dívka zamiluje do staršího muže, tak že vlastně hledá otce
není ona chyba v rodičích ?
já osobně jsem do života dcery nezasahovala, je to její život, její rozhodnutí, takže to udělejte stejně

 
Ota
Ota - 7.6.2007 10:09

Kamilo zdá se, že automaticky očekáváte brzké zasednutí onoho budoucího zeťíka na lavičku v parku s holuby a následné poležení v LDN zatímco vaše dceruška to všechno odnese .......

Můj švagr je starší než můj otec a když stáli vedle sebe dokud můj otec žil ,tak vypadali jak když můj otec je jeho o hodně starší bratr nebo švagrův tatík.
Švagr má nyní dvě puberťačky a jednoho dorostence a táhne mu na sedumdesát. Běhá maraton, uštve mě na kole ( jsem cca o 23 let mladší) a s dcerami jezdí na koni, ségra si to nemůže vynachválit a to je dělí skoro 30 let a žijí spolu už 15-17 roků nevím přesne.....

Podle vašeho popisu situace otázkou tedy není věkový rozdíl ale jak neublížit dvou zamilovaným a neztratit dceru..........

 
*Luciš*
*Luciš* - 7.6.2007 10:02

Kamilo, zakládáš si na problém. Kecat mladé do života. 22 let není věk, aby s někým byla od teď do smrti. Taky jsem prošla vztahem se starším mužem. Mmch znám sedmdesátníky aktivnější než jiné třicátníky.

 
cmelda
cmelda - 7.6.2007 9:45

Kamilo, chapu, ze tebe jako matku to netesi. Ale jak si TY muzes byt jista tim, ze to "bude jeji nejvetsi zivotni chyba"? Jak tohle muzes vedet??
MOje kamaradka si v 25 nasla pana tesne pod 60. Jeji rodice se s tim nesmirili, prerusili kontakty, ani vnoucka dodnes nevideli. Je ji to lito, ona je s tim panem uz 6tym rokem stastna ... uvedomuje si jeho vek, problemy, ktere to prinasi, ale je s nim stastna!!! to je hlavni!!! muzes s dcerou nesouhlasit, vyjadrit svuj nazor - ale rozhodnuti je na ni.

 

Zvolte stranu: 1-15 | 16-30 | 31-38
Sponzori

Prohledej


Výherci v soutěžích

Soutěže na Soutez.cz

Anketa

Zpívám rád a je to na mě doufám znát...

Zpíváte si občas doma?

Celkem hlasovalo 440725.
Archiv anket.