Reklama: Základem každé pracovny jsou kvalitní kancelářské židle . Na Hawaj.cz si vyberete tu pravou přesně podle vašeho stylu.  

První vánoční cukroví v nové domácnosti? S našimi tipy to zvládnete levou zadní!

První vánoční cukroví v nové domácnosti? S našimi tipy to zvládnete levou zadní!Od vánočních svátků nás dělí už jen pár týdnů, a tak je třeba začít s klasickými přípravami, které jsou nezbytné pro to, abychom tento čas mohli využít k plnohodnotnému odpočinku a pohodě. Nejde však pouze o generální úklid a nákup vánočních dárků...
pošlete nám recept

Děti.Výchova, škola, kamarádi

Bývalý manžel usiluje o střídavou výchovu

Bývalý manžel usiluje o střídavou výchovu

Ráda bych se zeptala čtenářek, zda nemá některá z nich zkušenosti se střídavou výchovou dítěte po rozvodu.

Máme devítiletého syna, rozvádíme se. Já bych chtěla mít malého ve své péči s tím, že bývalý manžel by se s ním mohl vídat v podstatě neomezeně, jak by mu to vyhovovalo a jak bychom se dohodli. Rozhodně mu nemíním ve styku se synem bránit. Ale myslím si, že pro kluka bude lepší, když bude mít jen jedno místo, které bude mít jako svůj domov.

Manžel to ale vidí jinak. Prosazuje střídavou péči po čtrnácti dnech. Mně se to moc nelíbí. Školu by syn sice navštěvoval stejnou, ale problém vidím v tom ostatním. To se bude kompletně každých 14 dní stěhovat? Nebo bude mít dva domovy, které bude mít vybaveny vším, co potřebuje? Co kamarádi? Přiznám se, že mi vadí i to, že můj skoro ex-manžel už není sám. Má přítelkyni, která je vlastně důvodem rozvodu. A představa, že moje dítě vychovává taky tahle cizí žena, mi vůbec není příjemná. Je to svobodná, mladá holka bez zkušeností.

Neumím si celou tu situaci představit. Nemyslím si, že by synovi tenhle kočovný způsob života nějak prospěl. Nemáte s tím někdo zkušenosti? Dá se ta střídavá výchova zvládnout tak, aby tím dítě netrpělo?

Budu ráda za všechny názory, rady a zkušenosti. Děkuji.

Jarmila


19.6.2007   Rubrika:   |   Komentářů 34   |   Doporučit článek   |   Vytisknout

Hodnocení článku: 3,1/5   Oznámkovat (hodnocení jako ve škole): 1   2   3   4   5  

 

Diskuse ke článku - Bývalý manžel usiluje o střídavou výchovu

Tato diskuse je otevřena jen pro přihlášené uživatelky.
Zvolte stranu: 1-15 | 16-30 | 31-34
babkatapka
babkatapka - 19.6.2007 14:03

bývalí manželé , je kapitola sama pro sebe. Nad jejich uvažováním někdy zůstává i rozum stát!smajlik - 68smajlik - 76

 
Pusina
Pusina - 19.6.2007 14:03

tak mi právě volal kamarád, že se bude rozvádět... mají šestiletého synka...tak asi otázku případné střídavé péče budou řešit taky...smajlik - 71

 
Šupitopresto
Šupitopresto - 19.6.2007 13:04

Moje kolegyně tento způsob výchovy u svých potomků (nyní 14 a 16 let) praktikuje k oboustranné spokojenosti přes tři roky. Nejprve se s exmanželem střídali po týdnu, ale čtrnáctidenní cyklus jim vyhovuje lépe. Pravda je, že bydlí v jednom městě, takže pokud si "dítě" někde něco zapomene, má to blízko. Pokud vím, jsou celkem v pohodě, mají dva kompletní domovy, stěhují si jen potřebné učení a pár svršků. Jenom trochu nesnáší novou, dosud bezdětnou, manželku tatínka, takže u maminky jsou raději. S výdaji na oblečení, školu, kredity apod. to mají také napůl.

 
bookcase
bookcase - 19.6.2007 12:13

pokud je s tímto řešením srozuměn syn a nevadí mu to, proč ne? Hlavně by to neměl mít daleko od jednoho rodiče k druhému, měl by mít u obou stejné životní podmínky. Je to lepší, než kdyby si ho rodiče předávali jako horký brambor nebo kdyby ho jeden z nich nemohl vídat vůbec.
Držím pěsti, ať to dopadne dobře pro kluka smajlik - 45smajlik - 45smajlik - 45

 
catcat
catcat - 19.6.2007 11:23

Já bych to u Jarmily viděla hlavně na ten problém, že o kluka by se starala hlavně TA druhá. Ale člověk musí být zdravý sobec a dopřát si občas volno. Není nic strašnějšího, než ublížená matinka, vyčítající svým potomkům, jak se kvůli nim obětovala a zůstává na stará kolena sama smajlik - 63

 
abadon
abadon - 19.6.2007 11:23

Deninah: A jak si představoval ten její ženáč, že bude stíhat výchovu dítěte, když měl třísměný provoz? Nebo to dělal už od začátku s tím, že všechny ty povinnosti přehodí na tvoji sestru?

 
Ch.Z. Kochanská
Ch.Z. Kochanská - 19.6.2007 10:41

Inna: "naše" továrníkovo děcko z toho jen profituje: dva vánoční stromečky a štědré večeře, dárky navíc ode mě a matčina přítele i k narozkám, v létě jede 2x k moři... smajlik - 68 Jen u matky teď slouží jako ošetřovatel malé sestřičky, tak to se mu občas zajídá, ale to sestřídavou péčí nesouvisí smajlik - 34

 
Inna
Inna - 19.6.2007 10:22

Sice v té situaci nejsem a už ani nebudu (synovi je 16 a rozvádět se nehodláme), ale jinak jsem určitě pro. Proč by měla matka obstarat všechny školní povinnosti, objezdit kroužky a otec si “půjčit” dítě na víkend a vrátit v neděli s taškou špinavého prádla. Samozřejmě pokud s tím dítě souhlasí a rodiče bydlí v jednom městě.

 
cmelda
cmelda - 19.6.2007 10:16

Deninah: ono je to hodne individualni. v tomto pripade asi hraje hlavni roli ten jeho trismenny provoz. je jasny, ze si to sestra nedokazala predstavit, ale dite za to nemuze, resit to musi s manzelem/pritelem.

 
plavka
plavka - 19.6.2007 10:11

Moje ségra se zamilovala do rozvádějícího se ženáče, který taky bojoval o dítě do střídavé péče. Teda on ho chtěl do péče na trvalo, ale nakonec to skončilo střídavkou. Ségra ho v rámci zamilovanosti výrazně podporovala, chtěla dokázat, jak při něm dokáže stát za všech okolností a dost ho podporovala. Teď po roce, kdy ta střídavá péče funguje, je docela nešťastná. Svěřila se mi, že si vůbec neuměla představit, do čeho jde. Sama má z prvního manželství malou holčičku a teď ještě čekají společné dítě. A ji to začíná nějak zmáhat. Navíc její manžel pracuje v třísměnném provozu - ranní, noční, odpolední a tak je často péče o děti jen na ní. A začíná ji strašně štvát, že ona řeší úkoly, prádlo, vožení na kroužky atd. sama. Připadá si zneužitá, protože zatímco manžel je v práci, bývalá si užívá bezdětný klid a ona se stará o jejich dítě. Nejhorší je, že to dává dost sežrat tomu malému klukovi, kterej je v tom nevinně.
Každej rozvod je problém a nejvíc ho vždycky odskáčou děti. Já bych na to, trvale se starat o cizí dítě neměla ani náhodou. Jenže v zamilovanosti člověk asi nedokáže moc vidět do budoucna. Že přijdou běžné problémy, pak puberta a tak. Docela teď prožívá v novém manželství krizi a díky tomu jim to přestává klapat. smajlik - 26

 
Sheeni
Sheeni - 19.6.2007 9:56

cmelda: A rodiče určitě takysmajlik - 5

 
cmelda
cmelda - 19.6.2007 9:54

Sheeni: ja si taky myslim, sice ze zacatku je to pro vsechny tezsi, ze najednou tam nekdo chybi, ale po case si zvyknou :) ¨znamt o na dvou pripadech ve svem okoli a zatim to vsude funguje a deti vypadaji spokojene

 
Sheeni
Sheeni - 19.6.2007 9:47

cmelda: Já si myslím, že žena se po rozvodu nemusí dětem obětovat tak, že nebude mít pro sebe žádný volný čas a tak... Pak děti opustí rodné hnízdo a ona zůstane sama. Takže ta střídavá péče je určitě fajn v tom, že má čas i sama na sebe a svoje děti rozhodně neochuzeje a nic podobného.

 
cmelda
cmelda - 19.6.2007 9:20

kat: znama si to taky nedovedla predstavit, stridavou peci - maji 2 tydny vs 1 tyden - a po 2 mesicich si zvykla a ten tyden pro sebe si zacala uzivat. A spokojeny jsou vsechny zucastnene strany.

 
Ch.Z. Kochanská
Ch.Z. Kochanská - 19.6.2007 9:18

Meander: i naši kamarádi todle už tři roky praktikují a dcérenka je v pohodě, ale nemusí to být pochopitelně pravidlem...smajlik - 26

 

Zvolte stranu: 1-15 | 16-30 | 31-34
Sponzori

Prohledej


Výherci v soutěžích

Soutěže na Soutez.cz

Anketa

Zpívám rád a je to na mě doufám znát...

Zpíváte si občas doma?

Celkem hlasovalo 440725.
Archiv anket.