Reklama: Základem každé pracovny jsou kvalitní kancelářské židle . Na Hawaj.cz si vyberete tu pravou přesně podle vašeho stylu.  

První vánoční cukroví v nové domácnosti? S našimi tipy to zvládnete levou zadní!

První vánoční cukroví v nové domácnosti? S našimi tipy to zvládnete levou zadní!Od vánočních svátků nás dělí už jen pár týdnů, a tak je třeba začít s klasickými přípravami, které jsou nezbytné pro to, abychom tento čas mohli využít k plnohodnotnému odpočinku a pohodě. Nejde však pouze o generální úklid a nákup vánočních dárků...
pošlete nám recept

Děti.Výchova, škola, kamarádi

Přistihli jsme dceru in flagranti

Přistihli jsme dceru in flagranti

Nemůžeme se s manželem shodnout na jedné záležitosti. Jedná se o naši téměř sedmnáctiletou dceru. Máme jenom ji, je jedináček. Už v někdy ve čtrnácti letech začala bojkotovat naše společné víkendy na chatě, a když vyšla z devítky, vzdali jsme to i my a přestali ji nutit s námi jezdit.

Zůstává tedy o víkendech sama, samozřejmě patřičně poučená o tom, co smí a co nesmí. Přesto nám ani jednomu nebylo zpočátku lehko. Ale říkali jsme si, že jednou se holka osamostatnit musí. Postupně jsme si zvykli, k žádným průšvihům z její strany nedošlo, ani jsem nikdy neměla pocit, že by naší nepřítomnosti využívala k pořádání nějakých mejdanů apod.

Letos na jaře jsme tedy začali jezdit na chatu už o poznání klidnější, než tomu bylo o rok dříve. Teď se však stalo něco, co náš klid docela nabouralo.

V sobotu odpoledne jsem si na chatě způsobila úraz, tržnou ránu, která potřebovala lékařské ošetření na chirurgii. Sbalili jsme tedy věci, odjeli do nemocnice na pohotovost a pak rovnou domů. Vracet se na chatu už nemělo smysl.

Do bytu jsme dorazili kolem deváté večer a zažili šok. Načapali jsme totiž vlastní dceru in flagranti. Užívala si dceras nějakým chlapcem (do té doby jsme o něm neměli ani tušení) přímo v naší manželské posteli. Byla to příšerná situace pro nás všechny. Holka z toho měla málem smrt, já infarkt a chlapec zdrhnul jak postřelený zajíc.

Nejhůř to asi nesl můj manžel. Nejdřív nebyl schopen slova, a když se vzpamatoval udělal něco, co mu hodně zazlívám. Dceru seřezal.

Od té doby je u nás doma dusno. Holka je nafučená, vyčítá nám, že jsme se neobtěžovali jí zavolat, že se vracíme domů (to nás opravdu nenapadlo, že bychom jí měli podávat takovéto hlášení), já jsem otřesená jak z toho, co dcera udělala, tak z manželovy přehnané reakce a ten je úplně na zabití. Nepromluví na mne ani na dceru slovo, chodí po bytě jako bůh pomsty a vzduch by se dal krájet.

Když se mi podařilo přimět ho k hovoru a celou situaci s ním rozebrat, nepochodila jsem. Argumenty, že je holka skoro dospělá a tohle prostě patří k jejímu věku, nebere. Podle něj, dokud u nás bydlí, nemá právo dělat si z našeho bytu, natož z naší postele, nějaký pelešinec.

Není to příjemná situace. Ale zase si nemyslím, že by se stalo něco tak strašného. Holku jsem nahnala k doktorovi pro antikoncepci (manžel o tom neví, to by se asi zbláznil) a zakázala jí vodit si kluka domů. Udělala jsem to v rámci klidu. Ve skutečnosti to cítím jinak. Myslím, že místo takových sankcí bychom měli dceři spíš dokázat, že ji bereme jako „dospělou“ a smířit se s tím, že už není ta malá holčička. Jenže s manželem v tomto ohledu prostě nehnu.

Zajímalo by mne, jak to probíhalo u vás v době, kdy jste měli dospívající děti. Věděli jste o jejich sexuálním životě? Tolerovali jste to, nebo zakazovali? Povolovali jste jim návštěvy opačného pohlaví i v době, kdy jste nebyli doma?

 

Renata


28.6.2010   Rubrika: Život a vztahy   |   Komentářů 181   |   Doporučit článek   |   Vytisknout

Hodnocení článku: 2,9/5   Oznámkovat (hodnocení jako ve škole): 1   2   3   4   5  

 

Diskuse ke článku - Přistihli jsme dceru in flagranti

Tato diskuse je otevřena jen pro přihlášené uživatelky.
Zvolte stranu: 1-15 | 16-30 | 31-45 | 46-60 | 61-75 | 76-90 | 91-105 | 106-120 | 121-135 | 136-150 | Další strana
drahil
drahil - 5.7.2010 1:35

No, já jsem nachytala sestru...smajlik - 77 naši nebyli doma a já se špatně podívala na vlak do školy... zůstala jsem trčet na půli cestě. smajlik - 66Nic mi už nejelo, tak jsem se otočila a jela domů. Když jsem se vrátila domů, slyšela jsem podezřelé zvuky z našeho pokoje.... Vzala jsem kufr a šla ho hodit do garáže. Šla jsem se projítsmajlik - 93 a bylo to vyřešeno.smajlik - 26 A to ségra měla 16 a něco. Tak co. příště třeba budu potřebovat tuto službičku já...smajlik - 68.

 
bibusa
bibusa - 1.7.2010 22:00

So mnou sa moji rodicia, ktori su odo mna o 40 rokov starsi o vsetkom ohladom sexu porozpravali. Hlavne ocko. V 17tich ma ani nenapadlo venovat svoje panenstvo kadekomu, mala som a mam uctu k svojmu telu, vdaka rodicom. Moji rodicia su navyse za to, ze radsej nech je dieta s priatelom doma, ako sa maju oblizovat na chodbe v panelaku, takze som si priatelov kludne vodila do detskej izby. Klobuk dole pred takymi rodicmi a pevne verim, ze budem aspon z polovice taka dobra mama, ako oni.

 
bibusa
bibusa - 1.7.2010 22:00

So mnou sa moji rodicia, ktori su odo mna o 40 rokov starsi o vsetkom ohladom sexu porozpravali. Hlavne ocko. V 17tich ma ani nenapadlo venovat svoje panenstvo kadekomu, mala som a mam uctu k svojmu telu, vdaka rodicom. Moji rodicia su navyse za to, ze radsej nech je dieta s priatelom doma, ako sa maju oblizovat na chodbe v panelaku, takze som si priatelov kludne vodila do detskej izby. Klobuk dole pred takymi rodicmi a pevne verim, ze budem aspon z polovice taka dobra mama, ako oni.

 
Milajska
Milajska - 29.6.2010 13:32

Renato, u nás se o sexu mluvilo od raného věku, dceři jsem říkala, že v 15 půjdeme pro antikoncepci, pokud bude chtít a když zkusí milování dříve, ať použijí kondom - věděla, kde ho doma nejde. Manžel se na mně zlobil za tuhle otevřenost. Ale nemá smysl zakazovat cokoliv, protože děti udělají pravý opak. Taky jsem taková byla.
Moc by se mi nelíbilo, kdyby se dcera milovala zrovna v naší posteli. Jezdíme na celé dny na zahradu, ona s námi odmítá, tak je doma sama a vlastně nevím, jestli sama. Nezkoumám to. Pokud bude chtít sex, nemusí k tomu dojít zrovna u nás doma.
Předem oznamuju přibližný návrat domů, ale když máme přijet dřív, nehlásím jí to. Myslím, že máme jasně daná pravidla.

 
Ťapina
Ťapina - 29.6.2010 12:10

Jediný, kvůli čemu má smysl být naštvaný je, že použili vaši postel, a to teda fakt nechápu, proč neskotačí ve svojí. Jinak holt dcera je opravdu téměř dospělá, že má v tomhle věku zřejmě sexuální život, to jste mohli tušit na základě pravděpodobnosti i bez náznaků, protože většina sedmnáctiletých ho prostě má. Ale nebojte, ono se to vyřeší za pár měsíců. Takto vychovávaní jedináčci se zpravidla úderem osmnáctin stěhují někam hodně daleko.

 
batum
batum - 28.6.2010 22:45

mija - smajlik - 47smajlik - 47smajlik - 47
Nemohu vás pochopit,skoro dospělá dcera a vy nevíte,že má známost,jako matka se nad sebou zamyslete a váš manža žije kde, v dnešní době určitě né, nebo chce mít doma jeptišku a ještě by se dalo přitvrdit, proč jí zmlátil.
Dcera nemá k vám důvěru a úctu, je to rozmazlený puberťák,udělejte si hranice, domluvte se,vysvětlete si vše.Držím vám palce.smajlik - 31

 
Kassy
Kassy - 28.6.2010 21:28

nasemami 10:15: "Tohle možná vadí Renatinu manželovi. Že dcera nedodržuje daná pravidla, na něčem se s ní dohodli a ona to porušila." Jenomže oni se s ní podle Renatiných vlastních slov nedohodli, oni ji "patřičně poučili". To mi evokuje, že dostala spoustu příkazů a zákazů, ale sama se k tomu moc vyjádřit nemohla. Navíc nevíme, co bylo obssahem toho "patřičného poučení". Třeba rodiče vůbec nenapadlo, že by si mohla pozvat pánskou návštěvu a zákazy se týkaly jen mejdanů... Nevíme. Ať tak či tak, zmlátit téměř dospělou dceru je pro mě nepřípustné za jakýkoli "prohřešek".

Fascinuje mě, jak tady spousta lidí používá vyjádření typu "přece nebudou ohlašovat, že se vrací do SVÉHO bytu"... Jasně, byt zřejmě platí rodiče, ale doma je tam snad i dcera, ne? Pokud ne, tak je v té rodině něco zatraceně špatně. A pokud ano... No, když někomu, kdo se mnou sdílí domácnost, řeknu, kdy se vrátím a ono se na tom něco změní kterýmkoli směrem, připadá mi jako elementární slušnost dát mu vědět a pokud tak neučiním, počítat s tím, že můžu přijít nevhod. A to se týká i dospělých dětí a možná zejména těch smajlik - 76

 
mija
mija - 28.6.2010 18:07

Kde jste zili doted??jste se tady objevili ze stredoveku,ne??smajlik - 26..ve vasi rodine je neco spatne a rekla bych,ze vase dcera nema k vam duveru,jinak by jste jako matka potazmo rodice tusili o existenci potencionalniho napadnika,ale kdyz pisete,ze do konfliktu jste o nem nemeli tuseni...??smajlik - 6...memu synovi je 18 a jeho slecne 17 a dva roky spolu chodi,jednou spi Pavla u nas jednou syn u ni.....tedy u JEJICH RODICU....obe strany je tak mame pod dohledem nemusi nam lhat a podvadet.Vase zakazy jsou k nicemu akorat se vam stane to,ze vas zacne obelhavat a uderem dospelosti zdrhne s domova.nikdy se vam nesveri s nicim zavaznym a malo o ni uslysitesmajlik - 55....to ze si uzivala ve vasem kralovsti,to bych taky radila,ale neni od veci si s ni o tom promluvit a rict,ze zasahla vas osobni prostor,,,,ale jinak muj nazor je ,ze rodice jako vy jsou za trest!!!!smajlik - 66smajlik - 80

 
Santé
Santé - 28.6.2010 17:25

Tak já bych si to v posteli našich nedovolila ani omylem. smajlik - 76smajlik - 76

 
Renee
Renee - 28.6.2010 17:23

Jak to tak čtu, jsem ráda, že za mých mladých let se teenagerům hormonální antikoncepce jak na běžícím pásu nepředepisovala. Holky, co to zobaly na střední škole, byly tehdy naprostou výjimkou a braly to obvykle z jiných důvodů než proti početí (těžká forma akné, problémy s menzes....). A víte, proč jsem ráda? Protože by mi nebylo milé, aby moji rodiče měli přesnej přehled, kdy jsem S TÍM začala a že to hodlám provozovat pravidelně.... My se o takových věcech doma nebavili. Kondomy jsem si kupovala z kapesnýho (nebo je kupovali kluci) a nikomu jsem o nich neříkala. Teda rozhodně ne rodičům. A ani dneska bych jim neřekla, kdy jsem s tím začala. Je to takový.....soukromý prostě smajlik - 97smajlik - 16

 
Nika1
Nika1 - 28.6.2010 16:50

Jediný, kdo má problém, je Váš manžel. Seřezat dospělou holku je fakt hrdinství, zase další ubožák. Dceři bych řekla, ať si kluka klidně vodí, ale ať spí u ní v pokojíčku ve své posteli. Každopádně bych dceři zavolala, že jedeme domů. Co jste čekali? Že se bude 17ti letá dcera sama po večerech učit??? smajlik - 55smajlik - 68

 
monia
monia - 28.6.2010 16:03

Kadla: 7:55 Moje řeč. Žádná tragédie se nestala, povlečení se vymění.
Spíš mi přijde, že tahle rodina má problém. Dcera jedináček, sex tabu, bojí se ji v 17 letech nechat na víkend doma samotnou a ve finále ji otec neváhá v těch 17 letech zmlátit. Chce to odborníka, jinak se dcera opravdu sbalí co nejdřív a rodiče o ní jen tak neuslyší.

 
martus
martus - 28.6.2010 15:56

obe moje dcery v tomto veku uz studovaly daleko od domova, jen slysely vzdy pri návstevách doma "nezapomente na slusné vychování" (otec chybel), tudíz nevím, jak bych se v podobné situaci zachovala. Syn kolem 13let, kdy jsem s ním chtela pohovorit o dospívání a sexu se suse otázal - prosím te, mami, co bys chtela vedet? Pozdeji si vodil do svého pokojíku kamarády i kamarádky, ale vzdy predem oznámil. Já stále myslela, ze "jen" kamarádky-jednou zaklaply dvere, já v domnení, ze divenka odesla-jsem zaklepala a vstoupila a ona rychle vklouzla pod deku polonahá-chlapec byl v koupelne .Az kdyz tam chodila denne ráno místo skoly (a nebylo jim ani 16) - tak jsme daly rec s její maminkou,zda se takhle dcerunka pripravuje na prijímacky a ony si to mezi sebou vysvetlily. smajlik - 31

 
didier
didier - 28.6.2010 15:49

když bylo dceři 17 už dávno brala ha a pokud jsme se nečekaně vraceli odněkud dřív, pro jistotu jsem jí dala vědět... dělat to v posteli rodičů určitě nebyl moc chytrej nápad, ale určitě jim to v tu chvíli jako dobrej nápad připadalo. seřezat holku v 17 " jen" kvůli tomuhle mi přijde dost drsnýsmajlik - 48otec by se měl trochu zamyslet

 
hanulindak
hanulindak - 28.6.2010 15:41

myslím,že jsou horší tragédie,než přistihnout dceru v posteli,mám tři dcery,dvě dospělé,taky jsem jim platila prášky a trnula,aby do toho nevlítly než je začnou brát,obě začaly kolem těch 17,to je slušná výdrž,vím od dětí,že začínají dřív a že ve vaší posteli,no bóže,převlečtesmajlik - 2

 

Zvolte stranu: 1-15 | 16-30 | 31-45 | 46-60 | 61-75 | 76-90 | 91-105 | 106-120 | 121-135 | 136-150 | Další strana
Sponzori

Prohledej


Výherci v soutěžích

Soutěže na Soutez.cz

Anketa

Zpívám rád a je to na mě doufám znát...

Zpíváte si občas doma?

Celkem hlasovalo 429151.
Archiv anket.