Reklama: Základem každé pracovny jsou kvalitní kancelářské židle . Na Hawaj.cz si vyberete tu pravou přesně podle vašeho stylu.  

První vánoční cukroví v nové domácnosti? S našimi tipy to zvládnete levou zadní!

První vánoční cukroví v nové domácnosti? S našimi tipy to zvládnete levou zadní!Od vánočních svátků nás dělí už jen pár týdnů, a tak je třeba začít s klasickými přípravami, které jsou nezbytné pro to, abychom tento čas mohli využít k plnohodnotnému odpočinku a pohodě. Nejde však pouze o generální úklid a nákup vánočních dárků...
pošlete nám recept

Děti.Výchova, škola, kamarádi

Je rozumné jet k moři s batoletem?

Je rozumné jet k moři s batoletem?

Chtěla bych se zeptat čtenářek, které jezdí na dovolené k moři, od kdy na ně braly své děti. Máme rok a půl starou holčičku a chtěli bychom jet do Egypta. Jeli bychom společně s mojí sestrou a její rodinou, oni mají děti již větší, obě jsou školního věku.

Nás by to na jednu stranu lákalo, v Egyptě jsme ještě nebyli, ale váháme, zda je zrovna tato destinace vhodná pro tak malé dítě. Obáváme se hlavně průjmových onemocnění, která prý bývají v Egyptě poměrně častá. Neumím si představit, co bychom si tam počali, kdyby to postihlo naši malou dcerku.

batoleSestra mne uklidňuje, prý byli v Egyptě už několikrát a nikdy žádné zdravotní problémy neměli. Ale je pravda, že se svými dětmi začali k moři jezdit až když byly větší.

Možná je naše obava přehnaná a plašíme se zbytečně, ráda bych znala zkušenosti ostatních žen, které jezdily na dovolené s dětmi batolecího věku. Jely byste s ročním dítětem do Egypta, nebo byste volily radši jinou variantu? Případně uvítám jakékoli informace o osvědčených a vhodných mořských destinacích, kam je možné vzít tak malé dítě zcela bez obav.

Osobně se mi jako nejlepší jeví Chorvatsko, ale manžel tam nechce ani za nic. On se těší k Rudému moři, už se učí potápět a plánuje, že si to tam hezky užije.

Jaký je váš názor? Máme to risknout?

Magda


28.6.2011   Rubrika: Děti. Výchova, škola   |   Komentářů 97   |   Doporučit článek   |   Vytisknout

Hodnocení článku: 2,9/5   Oznámkovat (hodnocení jako ve škole): 1   2   3   4   5  

 

Diskuse ke článku - Je rozumné jet k moři s batoletem?

Tato diskuse je otevřena jen pro přihlášené uživatelky.
Zvolte stranu: 1-15 | 16-30 | 31-45 | 46-60 | 61-75 | 76-90 | 91-96
koliaska105
koliaska105 - 16.7.2019 23:15

No, nejsem si úplně jistá, jestli je dobrý nápad brát batole k moři. Pokud se už tak ale někdo rozhodne, tak by určitě neměl zapomínat na sjednání nějakého pořádného cestovního pojištění. Já osobně mám v tomto ohledu třeba super zkušenosti s tímto pojištěním: https://www.ervpojistovna.cz/cs/pojisteni-do-zahranici-sbaleno

 
DančaP
DančaP - 26.7.2011 9:41

S batoletem k moři jednoznačně ano, do Egypta ale ne. My jsme tam byli, když bylo malé 1,5 roku, jednak už cesta letadlem byl děs, jelikož ji nebylo jak zabavit a samozřejmě hnedka tam chytla faraonovu pomstu. Dostala horečky, zhubla a nic nechtěla jíst a ještě tři neděle po návratu z dovolené jsme ji z toho dostávali. Volila bych něco na vyšší úrovni. Na www.soutezallivictus.cz se hraje o 40 zájezdů na Mauricius, to bych brala smajlik - 3

 
Aluse
Aluse - 3.7.2011 17:14

Jo, tak manžel si plánuje jak si to tam hezky užije, hmm. V tom případě to vidím tak, že ho uvidíš maximálně u snídaně a u večeře (po které stejně padne do postele jako žok a usne). Nepředpokládám, že zbytek rodiny bude s tebou a dítětem dobrovolně "přikován" pod slunečníkem nebo jinde ve stínu, takže to zřejmě dopadne tak, že všichni si budou nadšeně užívat a ty je budeš z povzdálí lítostivě pozorovat. Pokud manžel bez moře prostě nevydrží (asi ne, když už se učí potápět), navrhla bych mu, ať jede sám. Za ušetřený peníz bych koupila malý dětský bazének, lehátko, hračky a jiné letní propriety, roztáhla se s malou na zahradu a všichni i z celým Egyptem by mi mohli vlézt na záda. smajlik - 27

 
Verera
Verera - 28.6.2011 23:22

My jsme se synem jeli k moři, když mu bylo 6, do Itálie, autem, pod stan, po kempech, už ho dost zajímalo, dalo se s ním v rozumné míře chodit i po památkách, my jsme se zase museli přizpůsobit v tom, že jsme hledali kemp o dost dřív než kdybychom byli sami, chodili na místa, která zajímala i jeho, užili jsme si to všichni. Tříletou dceru jsme ale nechali u babičky, ta s námi jela až když jí bylo 5, dřív nám to připadalo pro ni spíš jako trápení než zábava.

 
Verera
Verera - 28.6.2011 23:16

Zavzpomínám na své děti v tom věku:

S rok a půl starým dítětem letím 5 hodin letadlem a z toho ho se 4 hodiny snažím nějak zabavit, aby neječelo, že musí být na místě.
Pak to vedro, které malé děti snáší hůř, jsou náchylnější k dehydrataci .
Jaký program se tam dá s takovým dítětem provozovat- je potřeba ,aby s ním 24 hodin někdo byl a to ve střehu.
Možná že sestra občas pohlídá, ale je to i její dovolená, takže ji nelze strčit dítě pravidelně na půl dne.Dá tak akorát být u bazénu nebo pod slunečníkem a hlídat dítě, sem tam namočit, a le přizpůsobovat se mu a střídat se. Není moc šance na cokoli kromě toho placatění dělat společně s manželem.
Pokud se podělíte o hlídání napůl, možná, pokud se ale manžel hodlá pravidelně potápět, užívat si, tak teda nevím.

Pro takhle malé dítě má moře význam jen ze zdravotních důvodů, tam ale snad někde, kde nehrozí takové vedro. Jinak je dítěti naprosto jedno, jestli je u moře nebo u bazénku na zahradě, ta zahrada je možná lepší, pokud je bezpečná a má tam volnost.

No, pokud to má být dovolená pro tatínka a rodinu vláčí s sebou aby neměl černé svědomí, tak to si asi vybral dobře. Jako rodinná dovolená, kterou si užijí všichni členové stejnou měrou je to ale krok vedle.

 
TULI
TULI - 28.6.2011 19:19

Ivča+3: smajlik - 47 maji casu dost ...smajlik - 47

 
kareta
kareta - 28.6.2011 17:33

Ivča+3: já vedra snáším dobře...ve středomoří jsem žila a dodnes jsem tam vlastně aklimatizovaná, děcka klima vv egyptě snášely taky velmi dobře...nebála bych se toho. Vždycky se můžou chladit ve vodě. No a když se nebudou přežírat jak smajlik - 79, což je dobrým zvykem našich turistů v hotelech all inclusive, tak by neměli mít problémsmajlik - 58

 
Ivča+3
Ivča+3 - 28.6.2011 17:18

kareta: záleží, čemu dá člověk přednost smajlik - 27. Ale on takový nezadržitelný trvalý průjem ve vedru, kdy je 50 st větříček, to antibiotikama fakt nerozchodíš. Zkrátka mě to připadá úplná pitomost, však tomu dítěti nic neuteče a rodiče se holt s dětmi musí trochu omezit ve svých požadavcích.

 
Riki
Riki - 28.6.2011 16:43

a....: ve věku šesti let ano. Tomu dítěti z článku je rok a půl. To je pouhých 18 měsíců. V tomhle věku si dítě pamatuje, co bylo dneska, pojmy včera a zítra už jsou na něj moc. smajlik - 26

 
a....
a.... - 28.6.2011 16:02

Když jsme byli v Egyptě, jela s námi do jiného hotelu taktéž rodinka s asi půlročními dvojčátky.Při odjezdu maminka vypadala, jako kdyby prošla morovou epidemií. S dětičkami k moři klidně, ale někam do Evropy-Itálie, řecké ostrovy atd.
Jinak nechápu ty, které si myslí, žer malé dítě z dovolené u moře nic nemá, já na své zážitky z Jugoslávie z věku šesti let vzpomínám s láskou dodnes. Naopak, dítě to všechno vnímá úplně jinak, je to silnější a nezapomenutelné, vlny jsou obrovské, skály až do nebe, mořská zvířata fantasticky snová..

 
TULI
TULI - 28.6.2011 15:30

DITE SE VAM TAM UPECE ! pres leto je tam silene vedro .. mamka byla koncem kvetna a uz meli pres 30. st denne !!
Radej si pockejte , az bude mimi vetsi - treba jen rok a vyberte jinak !

 
arsiela
arsiela - 28.6.2011 15:13

za mě Egypt s mrnětem ani omylem. teda pokud si nepředstavuješ dovolenou tak,že ty budeš s dítětem v hotelovém komplexu u brouzdaliště a manžel někde na potápění.To by mě přišlo jako pěkně vyhozený prachy a ještě k tomu risk se zdravím dítěte.Nemyslím průjmy,tomu se vyhneš když budeš používat pro dítě "skleničky"navíc hotely nejsou většinou s hygienou na štíru a miminu asi nebudeš dávat ochutnávat neprověřené jídlo.Spíš bych měla obavu z vedra
Jinak poznámka k tomu autistovi,pokud je jako náš,tak raději skončí na kapačkách,než aby vzal do pusy jiné jídlo,než co uzná za vhodné.A nějaká stará,nebo nová výchova na něj prostě neplatí.

 
mashanka
mashanka - 28.6.2011 15:02

Poslala bych manžela k Rudému moři a jela s kámoškou na Mácháč .
S batoletem jsem u moře byla, ale to už je léta - v Itálii - pro děti ideální - písek, dlouho mělko....
Do Egypta bych nejela s tak malým dítětem

 
konstanze
konstanze - 28.6.2011 14:52

Kadla: V tomhle bych dala zapravdu sevenofnine. Zvlášť potom, co mi známý, který se profesně věnuje internetovým serverům, popisoval, jak čas od času spolupracují s kriminálkou kvůli hledání pedofilů. Opravdu stačí fotka malého nahého dítěte, nemusí být ani nic vidět.

 
kareta
kareta - 28.6.2011 14:43

Nika1: od toho je business classsmajlik - 42

 

Zvolte stranu: 1-15 | 16-30 | 31-45 | 46-60 | 61-75 | 76-90 | 91-96
Sponzori

Prohledej


Výherci v soutěžích

Soutěže na Soutez.cz

Anketa

Zpívám rád a je to na mě doufám znát...

Zpíváte si občas doma?

Celkem hlasovalo 429151.
Archiv anket.