Reklama: Základem každé pracovny jsou kvalitní kancelářské židle . Na Hawaj.cz si vyberete tu pravou přesně podle vašeho stylu.  

První vánoční cukroví v nové domácnosti? S našimi tipy to zvládnete levou zadní!

První vánoční cukroví v nové domácnosti? S našimi tipy to zvládnete levou zadní!Od vánočních svátků nás dělí už jen pár týdnů, a tak je třeba začít s klasickými přípravami, které jsou nezbytné pro to, abychom tento čas mohli využít k plnohodnotnému odpočinku a pohodě. Nejde však pouze o generální úklid a nákup vánočních dárků...
pošlete nám recept

Děti.Výchova, škola, kamarádi

Ve dvou letech vyžaduje dudlík

Ve dvou letech vyžaduje dudlík

Mám dvouletou dceru, respektive skoro už dvou a půlletou a dělá mi starost její závislost na dudlíku. Myslím, že už je dost velká na to, aby se s ním rozloučila, ale ona ho velmi razantně vyžaduje.

S dudlíkem jsme začali prakticky od narození, hned v porodnici. Hodně plakala a s šidítkem se pokaždé rychle uklidnila. Pak to probíhalo tak, že měla dudlík v pusince vlastně pořád, až kolem roku ho začala občas vyplivovat. Jinak byla (a stále je) vyložená dudlíková závislačka.

Přibližně kolem roku už tedy nedudala nepřetržitě, ale i tak ho až dosud velmi často vyžaduje. Na usnutí ho musí mít bezpodmínečně, často si ho vezme i přes den, i když jdeme ven. Jakmile jí ho odmítnu dát, vyvádí přímo hystericky a řve, dokud jí neustoupím. Je to nepříjemné, venku už chodí po svých, golfky bereme jen na delší pochůzky a ona pobíhá s dudlíkem v puse. Lidi se už i otáčejí, protože je dcera navíc dost vysoká (to zdědila po mně a po manželovi), takže vypadá starší, než skutečně je. Běžně jí lidé odhadují tak o rok víc.

ve dvou letech vyžaduje dudlíkZkoušela jsem ji na dudlík odnaučit po dobrém, po zlém, různými hrami i pohádkami, jednou jsem zkusila vydržet a dudlík jí prostě nedat, ale nezabralo nic. Dcera se dokáže sama vybičovat k tak šílenému hysteráku, že mám o ni až strach. Je doslova bez sebe, lapá po dechu…

Možná mi někdo tady dokáže poradit, jak se dá takhle závislé dítě dudlíku odnaučit. Když ji totiž pozoruji, mám pocit, že ona sama od sebe to nedokáže. Má to jako nějaký fetiš, je na něm vyloženě závislá. Taky mám obavu o správný růst jejích zoubků., byla bych velmi nerada, kdyby si zadělala na předkus.

Nevíte, jak na ni? Jakým způsobem se dudání odnaučily vaše děti? Moje maminka mne od násilného odnaučování zrazuje, prý by pak hrozilo, že si dcera vezme jako náhražku palec a to je pak ještě horší. Můj bratr si ho cucal až do puberty.

Marcela


11.8.2011   Rubrika: Pro maminky   |   Komentářů 56   |   Doporučit článek   |   Vytisknout

Hodnocení článku: 2,9/5   Oznámkovat (hodnocení jako ve škole): 1   2   3   4   5  

 

Diskuse ke článku - Ve dvou letech vyžaduje dudlík

Tato diskuse je otevřena jen pro přihlášené uživatelky.
Zvolte stranu: 1-15 | 16-30 | 31-45 | 46-56
Palankova
Palankova - 31.8.2020 0:46

Mám doma rok a půl starého syna a tchýně mi při každé návštěvě říká, že je už na dudlík starý a že se člověk nikdy nezbavím všech bakterií, když dudlík spadne na zem. Abych jí přesvědčila ohledně bakterií, tak jsem domů pořídila tento UV sterilizátor: https://www.smartomat.cz/uv-sterilizator-smartomat-ojd/ a od té doby v tom sterilizuji téměř vše. Ta úspora času oproti klasickému vyvařování je nesmírná.

 
PEGG
PEGG - 15.8.2011 9:25

Milá Marcelo, souhlasím s vaší maminkou, prostě to chce čas,do padesáti to dělat nebudesmajlik - 68 všechny násilnosti na dětech se projeví někde jinde. Naopak, to co je jim tak vehementně odpíráno,to vyžadují i když o to už ani nestojí,ale jen z principu zakázaného ovoce. smajlik - 61smajlik - 45

 
Lilia-na
Lilia-na - 11.8.2011 19:13

Mladší dcera měla dudlík do tří let, ne teda pořád, ale na spaní jo. A občas i přes den. Připravovala jsem ji na to, že v den 3. narozenin dudlík vyhodíme a dopadlo to dobře. Ona si k dudání ještě točila vlásky, tak pak jí alespoň nějaká "závislost" zůstala (i když jsme ji oholili na kluka, protože si vlásky točením zacuchala a pak si je trhala, ale to už není o dudlíku)

 
Gorawen
Gorawen - 11.8.2011 19:07

Mrnous dudliksmajlik - 29 nechtel vubec on byl takova "Hodnucha" mam pocit, ze ho zacal zajimat naopak ve 2 letech tak jsem mu rekla, ze s tim prece ted nebudeme zacinat a tim to zvadlo...Zadne drama se nekonalo...smajlik - 90

 
Juana
Juana - 11.8.2011 18:33

Moje děti dudlík neměly, nechtěly ho, tak jsem jim ho nevnucovala. Ale mladší bratr ho měl prý hodně dlouho, vypadalo to, že ho bude mít až do školky, ale matka to vyřešila tak, že ho "zapomněla" před cestou k moři a on mezitím u moře na něj zapomněl doopravdy.

 
Bellana
Bellana - 11.8.2011 17:49

Moje děti dudlík neměly. Plivaly ho, chtěly přírodní materiál. Musela bych je nejprve na dudlík naučit a pak zase odnaučovat. Příliš mnoho prácesmajlik - 2. Ve dvou letech mi to nepřijde jako problém. Na koleji jsem potkala holku skoro dvacetiletou, která dudlala při učenísmajlik - 4. Na druhou stranu - dudlání je lepší než kouření nebo mlsání.

 
Pentlička
Pentlička - 11.8.2011 17:33

Já byla zbavena dudlíka cca ve 14 měsících s tím, že si ho táta vzal omylem do lázní. A můj syn před druhým rokem dudlík zahodil sám, protože děsně rád "řídil" auto a dědeček mu řekl, že řidiči dudlat nesmějí. Dcera dudlík nechtěla, zato si až do pěti let cucala palec. Pak jela na školku v přírodě, děti se jí tam smály, tak přestala.

 
Verera
Verera - 11.8.2011 16:20

mam-ča: Pokud spustím nesouhlasný řev, že tmavě modrou stěnu v obýváku nechci, tak manžel taky vycouvá smajlik - 34

U Marcely mi to nepřijde jako že si dítě vyvzteká co chce, ale že jí připadalo nevhodné volit postup, který vede k hysteráku, když to není zas tak důležité a možná existuje lepší způsob. Usoudila, že dělá chybu, tak toho nechala.

Já si pamatuju jeden svůj hysterický výstup , už někdy ze 4 let, kdy mi maminka nutila do školky příšerně kousavé tričko, které jsem nesnášela. Doteď nemůžu mít třeba pletený svetr na tělo, některé materiály, které jiní běžně nosí, jsou mi strašně nepříjemné.

Jenže maminka se rozhodla být důsledná, mé námitky považovala za výmluvu , nepomohl pláč, nic. Byla to šílená bezmoc(a taky příšerný den, pořád jsem se drbala a ošívala).

Tak nevím, jestli je opravdu nutné prosazovat autoritu za každou cenu. Pokud dospělý ustoupí, přizná chybu nebo právo dítěti na pocity,které jsou odlišné od jeho, tak tím přece nic z autority neztratí, naopak. Dítě ví, že s rozumnými požadavky uspěje a pokud dělá jen naschvály, nemá šanci. Naučí se vyjednávat a rozhodovat. Konečné slovo mají stejně rodiče.

 
hejluc
hejluc - 11.8.2011 15:59

Dudlík měl jen na noc, přes den na spaní. V průběhu dne to neexistovalo. Ve dvou letech na prohlídce zubařka dudlík zakázala s tím, že se mu křiví zuby. Tak syn dudl vyhodil a večer stačilo akorát zopakovat, že ho mít nemůže, protože to Dr. zakázala. Předtím proběhlo pár pokusů, že se dudl ztratil, daroval, ale to prostě nešlo.

 
Viv :o)
Viv :o) - 11.8.2011 15:16

Ja se zardenim priznavam, ze jsem dudala cca do 3 let. Dodnes si pamatuju, kdy tata pravil, ze kocce z ulice (milovala jsem ji, jsem od malicka kockomil) se narodila kotata a nutne dudana potrebuje. Vzal mi ho, vickrat jsem ho nevidela (dudlika, ne tatusmajlik - 42) a ja pevne verila tomu, ze kocicka to oceni. smajlik - 68 Jak se rika v Cimrmanovi - ja mam prazazitky smajlik - 68

 
Markýza
Markýza - 11.8.2011 14:25

mam-ča: smajlik - 24díky, s hrdostí sobě vlastní se přikláním spíš k variantě, že jsem je vychovala ani nevím jak smajlik - 58smajlik - 16 jsem prostě geniální matka Herodeska smajlik - 16 smajlik - 61

 
mam-ča
mam-ča - 11.8.2011 14:11

Markýza: smajlik - 56 Nic si z toho nedělej. Buď už máš sklerózu, nebo jsi prostě děti vychovala, ani nevíš jak. To je ta nejlepší varianta.
Já jsem zase za matku - Herodesku.
U nás to jinak, než důsledností nešlo. Měla jsem během třech let manželství 3 děti-kluky (1+2), tak bych se musela zbláznit, kdybych diskutovala nad každým dudlíkem. smajlik - 58

 
Markýza
Markýza - 11.8.2011 13:59

jdu se stydět do houští - jsem hrozná matka, ale já si to prostě nepamatuju, do kdy měli dudlík a jak jsme se ho zbavilismajlik - 26nějak mám takový matný pocit, že mladší syn neměl dudlík vůbec, ale fakt si to neapamatuju. Asi mám potřebu zaplňovat paměť podstatnějšíma myšlénkama. smajlik - 61

 
Petruša
Petruša - 11.8.2011 13:33

u staršího syna to bylo podobné jako u dcery Lindy...jednou jsme ho ztratili (doopravdy, doma) a nemohli najít, musel spát bezn ěj. Druhý den jsem ho našla, ale užnedala, on věděl žeje ztracený a že za to může sám, že ho ztratil on
Mladší syn během asi dvou dnů prokousl tři dudlíky, tak jsem mu ukázala díru a že se musí vyhodit a nový nemáme a bylo to. Vždycky večer a pak občas i v noci se vzbudil a řekl že dudu má díru a je v koši a bylo to

 
Almega
Almega - 11.8.2011 13:01

medved: Dudlík u dítěte vadí a co je to cigáro u dospělých??? -- Kromě toho,že už se to tady nedávno probíralo,tak si myslím,že dokud to dítě uklidňuje,ať si dudlá-ještě jsem neviděla např. 30letou osobu s dudlíkem v puse.Moje děti dudlaly hlavně ve spaní,skončily s tím až asi v 1. třídě.Nic se jim nepoškodilo,druhé zuby vyrůstají později,a hlavně si rozhodly po mnoha pokusech samy,že už nebudou dudlat.Já osobně nikdy dudlík jako dítě neměla-tehdy byla doba "nekojit-umělá výživa je nejlepší" a "dudlík je hnusné šidítko"-takže dodnes neusnu bez prstů v puse a to je mi hodně přes 50!! a odnaučovat se to rozhodně nebudu,s tím si doufám i umřu!

 

Zvolte stranu: 1-15 | 16-30 | 31-45 | 46-56
Sponzori

Prohledej


Výherci v soutěžích

Soutěže na Soutez.cz

Anketa

Zpívám rád a je to na mě doufám znát...

Zpíváte si občas doma?

Celkem hlasovalo 433750.
Archiv anket.