Reklama: Základem každé pracovny jsou kvalitní kancelářské židle . Na Hawaj.cz si vyberete tu pravou přesně podle vašeho stylu.  

První vánoční cukroví v nové domácnosti? S našimi tipy to zvládnete levou zadní!

První vánoční cukroví v nové domácnosti? S našimi tipy to zvládnete levou zadní!Od vánočních svátků nás dělí už jen pár týdnů, a tak je třeba začít s klasickými přípravami, které jsou nezbytné pro to, abychom tento čas mohli využít k plnohodnotnému odpočinku a pohodě. Nejde však pouze o generální úklid a nákup vánočních dárků...
pošlete nám recept

Děti.Výchova, škola, kamarádi

Můj syn má tři dcery a je zklamaný

Můj syn má tři dcery a je zklamaný

Jsem nešťastná z toho, jak se chová můj již dávno dospělý syn. Strašně se na něj zlobím, ale bohužel s tím nemůžu nic udělat. Pořád přemýšlím, kde jsem asi udělala chybu a zda jeho chování nemá nějaké kořeny v minulosti a nechtěně jsem ho nezpůsobila já svým přístupem.

Byl naše vymodlené dítě, otěhotněla jsem až v 37 letech, což byla v té době celkem rarita a byla jsem považována za „starou“ matku. My s manželem jsme ale byli šťastní a pro našeho chlapečka bychom snesli doslova modré z nebe. Možná jsme mu dávali až příliš, žil si doslova jako princátko, měl snad všechno, co si kdy přál. Říkali jsme si, že je to přece naše jediné dítě. A možná tady je zakopaný pes. On byl vždycky zvyklý, že dostane to, co chce.

Po maturitě šel na vysokou a úspěšně vystudoval. Už v té době se poznal se svou současnou manželkou a krátce po jeho promoci byla svatba. Rok na to se jim narodila nádherná holčička. Všichni jsme měli obrovskou radost, syn také, ale zároveň i s trochou hořkosti poznamenal, že si tajně přál syna. Neviděla jsem na tom nic nenormálního, většina mužů si přeje chlapce. Syn se ale ke své dcerce choval vždy hezky, hodně se jí věnoval a zdálo se vše v pořádku.

Po dvou letech snacha otěhotněla podruhé. Těšili jsme se na další miminko a k překvapení nás všech jsme se brzy dozvěděli, že se narodí hned dvě najednou. Syn se na ta nenarozená dvojčátka doslova upnul. Začal rozhlašovat, že to budou určitě kluci a hned dva najednou. Ani náznakem nepřipustil možnost, že by se mohla narodit děvčátka.

Když se později na ultrazvuku ukázalo, že jedno z děťátek je holčička, své zklamání se ani nesnažil skrývat. Druhé miminko se ukázat nechtělo a až do svého narození nám neprozradilo, zda je chlapeček, nebo holčička. Po dobu snašina těhotenství tak bylo poslední synovou nadějí. Ta se však nesplnila a snacha na jaře porodila dvě roztomilá děvčátka.

U mého syna nastal šílený obrat k horšímu. Už během snašina těhotenství býval dost nepříjemný, ale po narození dvojčátek se stal doslova nesnesitelný. Dává najevo zklamání, o dvojčátka se téměř nezajímá, ochladl i vůči nejstarší dcerce. Snacha je nešťastná a hodně těžce to nese. Nedivím se jí. Musí jí být hrozně. Je to báječná mladá žena, velmi pracovitá a obětavá, milá. Mám ji moc ráda. Takový přístup si od svého manžela nezaslouží. Tím, jak se on chová k jejich malinkým dcerkám, ona jako matka samozřejmě velmi trpí. Zpočátku jsme si všichni mysleli, že po nějaké době si syn zvykne, ale dvojčátka už mají pět měsíců a k žádnému posunu z jeho strany nedošlo.

můj syn má tři dceryOba s manželem se snažíme synovi promluvit do duše, chtěli bychom, aby pochopil a uvědomil si, že to nejdůležitější přece je, že má krásné a hlavně zdravé děti, hodnou  ženu a šťastnou rodinu. A tu si svým přístupem boří a jednou by toho mohl litovat. Ale on je doslova jak malý kluk. Chtěl syna, alespoň jednoho a místo toho má tři dcery. Bere to jako křivdu a chová se tak, jak je to dospělého muže zcela nedůstojné, a kdyby nešlo o tak závažnou záležitost, řekla bych až směšné.

Snaše dochází trpělivost, svěřila se mi, že začíná uvažovat o rozvodu, přestává si mého syna vážit (nedivím se jí) a nechce žít s dcerkami s někým, kdo o ně vlastně nestojí.

Nevím, jestli mi někdo dokáže poradit. Jak na něj? Jak mu vysvětlit a hlavně docílit toho, aby se vzpamatoval a začal se chovat jako dospělý muž a otec rodiny? Domluvy nepomáhají. Je uzavřený do sebe, lituje se, je protivný a nedůtklivý. Řeknu vám jedno, kdyby to nebyl dospělý chlap, přehnula bych ho přes koleno a pořádně mu naplácala zadek, jakkoli jsem něco takového nikdy v životě neudělala.

Jiřina


1.9.2011   Rubrika: Děti. Výchova, škola   |   Komentářů 82   |   Doporučit článek   |   Vytisknout

Hodnocení článku: 2,9/5   Oznámkovat (hodnocení jako ve škole): 1   2   3   4   5  

 

Diskuse ke článku - Můj syn má tři dcery a je zklamaný

Tato diskuse je otevřena jen pro přihlášené uživatelky.
Zvolte stranu: 1-15 | 16-30 | 31-45 | 46-60 | 61-75 | 76-82
tarrani
tarrani - 7.9.2011 14:51

Jiřinko pořádně syna proplesknout by to chtělo a to dřív než bude pozdě . Snaše jednou dojde trpělivost já osobně bych si takovýho chlapa nemohla vážit natož nadále setrvávat v jedné domácnosti . Dejte mu přečíst tuhle diskuzi třeba se mu rozsvítí každopádně je to debil i když studovanej !!!!!!!!!!!!!

 
vosmajda
vosmajda - 2.9.2011 22:43

Kéž by to tak dobře dopadlo jako v pohádce Ať přiletí čáp, královno. Tam se ten táta - princ nakonec probral a dceru nakonec přijal. Měl by mladý pán asi chodit na Dlouhou cestu, tam chodí rodiče zemřelých dětí. Snad by se mu v té hlavě rozsvítilo.

 
rienok
rienok - 2.9.2011 22:14

pokiaľ to nie je vymyslené tak syn je blbec. No a poznám prípady, kedy "seřvat" nefungovalo ale veta " veľmi si ma sklamal, netušila som akého sebca som vychovala. Hanbím sa za Teba ale hlavne sa hanbím sa za to ako som Ťa vychovala" ( moja mamka v mojej puberte smajlik - 26 ) ani netušila ako mi pomohla)

 
rychlonožka
rychlonožka - 1.9.2011 22:33

Jste báječná tchýně a babička, Jiřino. Váš syn bude jednou na stará kolena rád, když mu holky přijdou uvařit a uklidit. To mu vyřiďte.

 
isida
isida - 1.9.2011 19:38

Na druhou stranu, Jirino, velmi prijemne jste me prekvapila. Nedivila bych se, kdybyste jako matka vymodleneho, opecovavaneho jedinacka stala na jeho strane, a hledala na vasi snase kdejakou chybu. Jsem rada, ze ma Vase snacha a Vase vnucky ve Vas oporu, jste rozumna zenska. Bohuzel, nebyva to tak vzdycky, ze.

 
isida
isida - 1.9.2011 18:31

Tak si rikam, skoda, ze to nejde aspon na chvilku vymenit. Ze by vsichni tihle debilove zkusili byt gravidni, navic tahat dvojcata a k tomu mit doma malou dcerku, to musi byt jeste lepsi. Pak by sli panove nejchytrejsi pekne rodit, par let by se nevyspali, nemeli by cas na nic, jen kmitali kolem deti, a jejich manzelka by chodila doma s kyselym ksichtem, ze se citi dotcena. Boze muj, to je ale rozmazlenec rozmazlenej! Jak asi musi byt jeho manzelce...Vubec bych se nedivila, kdyby ho kopla do zadele. O holky stejne zajem nema, ty snad tatinka ani poradne neznaji, babicka a deda jim snad zustanou, a pan nejchytrejsi manzel se muze konecne zacit starat sam o sebe. Souhlasim s tim, ze by si zaslouzil poradnou po cuni, uz davno, a je to vazne rozmazlenej debil. Je plno lidi, co deti mit nemuzou, a dali by nevim co, aby se jim narodily. On ma tri krasny zdravy holky, a jeste se bude frfnit, blbec.

 
mashanka
mashanka - 1.9.2011 18:11

Rozhodně bych mu řekla : o pohlaví dítěte rozhoduje chlap - co sis udělal, to máš

 
mashanka
mashanka - 1.9.2011 18:08

Možná by to napravila jedna pořádná bomba po tlamě

 
Juana
Juana - 1.9.2011 17:16

Almega: Když se narodila moje mladší sestra, tak prý dorazila do porodnice za matkou její tchýně a pronesla památný výrok, kterým si to u matky definitivně posrala: "Takový neštěstí, Zdeni!" Matka se celá strachující otázala, jaké že neštěstí má na mysli. A moje babička na to odvětila: "Zase holka".

 
Almega
Almega - 1.9.2011 16:48

Když jsem se narodila,dědeček (tátův otec) prý mojí mámě řekl:tak zase křivochcalka...protože táta v 1.manželství měl dceru a strejda(otcův bratr) taky....Po dvou letech se mámě narodil konečně ten kluk!!! a mám schovaná po mámě přání a gratulace k tomu "následníkovi" dodnes.Takže je to furt stejné,jako před více než 50 lety,tak i dnes....A v budoucnosti se to u některých exemplářů objeví také....

 
Verera
Verera - 1.9.2011 16:43

Teď čtu, že syn už během těhotenství býval nepříjemný a to měl docela slušnou šanci, že se mu narodí syn, takže mám dojem, že tím to opravdu nebude. Čím dál víc mi připadá, že hlavní problém je v tom, že už není opečováván, jak by si představoval, protože žena asi byla na rizikovém těhotenství, měla odpočívat a pokud je rozumná dělala to, čekala pomoc a podporu ze strany manžela, jenže je to rozmazlený fracek , takže se nedočkala a ještě byl nepříjemný.

Jestli se syn ženil po promoci, brzy měli dítě, tak asi nikdy nežil sám, nebyl nucený se starat nikdy sám o sebe, natož o jiné, je nepříjemně překvapen, když se po něm chce nějaká aktivita v tomto směru.

No, možná by potřeboval důrazné upozornění, že chlap se nepozná podle tělesných znaků, ani že má syna, ale podle toho, jak je zodpovědný a jaký je na něj spoleh.

 
Verera
Verera - 1.9.2011 16:35

YXH: hm, to je možné. Pokud je s první dcerou nebylo moc problémů a manželka stíhala se starat o dítě a ještě připravit manželovi teplou večeři a opečovávat ho, tak pro něj nebyl problém si pohrát s malou. To se třemi dětmi a ještě k tomu miminy dvojčaty zvládne málokterá, od manžela se vyžaduje pomoc, péče o starší dceru a pán je dotčen, že už není středem pozornosti. Pokud nebyl doma zvyklý pomáhat, tak ho to obtěžuje. Kdyby měl syna , možná by to nebylo lepší.

 
YXH
YXH - 1.9.2011 16:10

Petruša: Jo mas pravdu s tim pip pip pip.... Taky si to o nem myslim.

 
Petruša
Petruša - 1.9.2011 15:35

YXH: to je možný

ale debil je to stejně, nechtěla jsem původně nic psát, ale dost jsem se tu vztekala, mě totiž strašně štve když se někdo chová jak ... píp

 
YXH
YXH - 1.9.2011 15:23

Tak mne napadlo (necetla jsem prispevky, treba uz to napadlo i nekoho jineho smajlik - 26)Co kdyz se na to ze to jsou holcicky jenom vymlouva, a vlastne jenom zarli, ze se zena stara o miminka, misto o neho? Jestli se kolem nej tocil svet a ted najednou se toci kolem 3 malych holcicek, tak to pro nej muze byt docela sok, ze je na druhe koleji. No a jelikoz nevi jak se s tim vyporadat, resi to takhle. smajlik - 96

 

Zvolte stranu: 1-15 | 16-30 | 31-45 | 46-60 | 61-75 | 76-82
Sponzori

Prohledej


Výherci v soutěžích

Soutěže na Soutez.cz

Anketa

Zpívám rád a je to na mě doufám znát...

Zpíváte si občas doma?

Celkem hlasovalo 429151.
Archiv anket.