Reklama: Základem každé pracovny jsou kvalitní kancelářské židle . Na Hawaj.cz si vyberete tu pravou přesně podle vašeho stylu.  

První vánoční cukroví v nové domácnosti? S našimi tipy to zvládnete levou zadní!

První vánoční cukroví v nové domácnosti? S našimi tipy to zvládnete levou zadní!Od vánočních svátků nás dělí už jen pár týdnů, a tak je třeba začít s klasickými přípravami, které jsou nezbytné pro to, abychom tento čas mohli využít k plnohodnotnému odpočinku a pohodě. Nejde však pouze o generální úklid a nákup vánočních dárků...
pošlete nám recept

Děti.Výchova, škola, kamarádi

Má děti ve vlastní péči. Šly byste do toho?

Má děti ve vlastní péči. Šly byste do toho?

Je mi třicet let, jsem zatím svobodná, bezdětná. Měla jsem dlouholetý vztah, který bohužel skončil před půl rokem, důvodem byly partnerovy opakované nevěry. Rozešla jsem se s ním, i když mne to velmi bolelo. Už jsem se začala cítit na založení rodiny, i on nebyl proti, ale život s nevěrníkem bych nezvládla.

Přiznám se, že jsem začala lehce panikařit, není mi už dvacet, roky utíkají a myslím, že na dítě mám nejvyšší čas. Představa, že než někoho potkám, poznám, než náš vztah někam dospěje a pro dítě se rozhodneme, mne naplňovala skoro děsem, že uplynou další roky.

Před třemi měsíci jsem se seznámila s mužem, je o deset let starší. Zatím je náš vztah v takové té počáteční oťukávací fázi, nicméně sympatie jsou oboustranné a velmi silné, byť z mé strany nějakou velkou zamilovanost nepociťují. Spíš všechno asi až moc analyzuji. A proto sem vlastně píšu. Chtěla bych znát názory ostatních žen.

Můj přítel je vdovec. Má za sebou velmi smutný osud, kdy mu žena před čtyřmi lety zemřela na rakovinu. Jemu zůstaly v péči dvě děti – třináctiletý syn a sedmiletá holčička. Celou dobu s nimi je sám, vypomáhají mu rodiče jeho zemřelé ženy, on již své rodiče nemá.

Co napíšu teď, mi u vás asi body nepřidá, ale chci být upřímná. Nejsem si totiž jistá, jestli bych takový vztah do budoucna zvládla a vytvořila s ním a jeho dětmi úplnou rodinu, do které bychom přivedli naše společné dítě. Na Vánoce mne s dětmi seznámil, strávili jsme společně prakticky celé jejich vánoční prázdniny od druhého svátku až do Nového roku. Bylo to pro mne něco jako zkouška, sice jsme se vídali vždycky jen přes den nebo odpoledne, kdy jsme podnikali různé aktivity, ale i tak jsem měla možnost je dobře poznat.

Nevím, do jaké míry je to tím, že sama ještě děti nemám a tím pádem nedokážu správně zhodnotit jejich chování, ale jsem z přítelových dětí, mírně řečeno, rozpačitá. Připadají mi rozmazlené, zpovykané, syn je hodně drzý s klackovitým chováním a dcera taková rozmazlená princeznička, která má tatínka pěkně omotaného kolem prstu. Ke mně se chovaly celkem dobře, nebylo to tak, že by mne odmítaly nebo mi dávaly najevo nějakou averzi. To spíš já jsem se musela hodně držet, abych nezasahovala do výchovy.

Chápu, že přišly o maminku a všichni se jim asi snaží tuto ztrátu vynahradit, ale podle mne jsou děti příliš rozmazlené. Všechno musí být po jejich, otce téměř nerespektují, syn je na něj neskutečně drzý a holčička si všechno vynucuje pláčem a citovým vydíráním.

Od té doby na to musím pořád myslet. S přítelem se vídáme, s ním je mi moc dobře a jemu se mnou taky, nicméně pořád zvažuji, co bude dál. Nejsem si jistá, že bych zvládla případný budoucí život s jeho dětmi, ačkoli vím, že pro ně by to asi bylo to nejlepší, co by se jim mohlo stát, kdyby měly úplnou, normálně fungující rodinu. Možná by se časem i srovnaly. Ale co když ne?

Neznám ve svém okolí žádnou ženu, která by měla muže s dětmi ve vlastní péči. Potřebovala bych slyšet názory jiných, nezaujatých lidí. Vím, že kdybych se s přítelem rozešla, bylo by mu to líto. Mně taky, je mi s ním dobře, je inteligentní, galantní, i přes tu ne zrovna dobře zvládnutou výchovu se dokázal v podstatě sám postarat o děti a překonat těžké období po smrti manželky.

Jsem strašně nerozhodná, nemá některá z vás s podobným rodinným modelem zkušenosti?

Karolína


18.1.2013   Rubrika: Děti. Výchova, škola   |   Komentářů 93   |   Doporučit článek   |   Vytisknout

Hodnocení článku: 2,9/5   Oznámkovat (hodnocení jako ve škole): 1   2   3   4   5  

 

Diskuse ke článku - Má děti ve vlastní péči. Šly byste do toho?

Tato diskuse je otevřena jen pro přihlášené uživatelky.
Zvolte stranu: 1-15 | 16-30 | 31-45 | 46-60 | 61-75 | 76-90 | 91-94
Jarka0103
Jarka0103 - 27.3.2014 18:41

Taky jsem se dala dohromady s přítelem,který má už dospělé děti.Klukovi je 19 a holce 22.Přiznám se je to hrůza.Mají tátu jen na peníze.Vychovávala je povětšinou babička a šěe jim dovolila a umetala cestičky,protože jsou to přeci chudáčci,které odkopla maminka.Vyrostli z nich takoví prevíti,že ted je to mezi námi na bodu mrazu.Takže za mě už nikdy více.

 
jitka 19
jitka 19 - 22.1.2013 19:43

Opravdu ziram jak zenske dokazou byt zle.Kdyby takhle uvazovali chlapi byli by vsechny rozvedene zeny s detma bez partneru.Ty vase deti vetsinou prijmou.
Ani ja nejsem jina.Mozna bych si na male partnerovo deti zvykla.Ale za sebe mohu rict,ze skoro dospele deti sveho partnera rada nemam.
Jo jsme my zenske bestie.

 
pippi.dlouha.puncocha
pippi.dlouha.puncocha - 21.1.2013 10:50

Karolíno, jdi od toho. Trpěli by hlavně oni tři. Tebe ženou jen biologické hodiny, bojíš se, že budeš muset hledat jiného otce pro své dítě. Jenže děti tvého přítele si už vytrpěly hodně, nemají zapotřebí se trápit dál kvůli tomu, že se třeba s jejich otcem později rozvedeš a odejdeš od nich třeba i s tvým dítětem.
Já mám kamarádku, která je vdaná za muže, co má ve střídavé péči dvě děti věkově podobné jako tvůj přítel. Jenže její přístup je úplně jiný. Ona je má ráda jako svoje, kupuje jim dárky, jezdí spolu na dovolenou, takovou macechu by si každé dítě přálo.

 
Arna
Arna - 20.1.2013 17:15

Jaguška: No a co víc poradit? Ostaně, že bude zabita či jiným způsobem odstraněna ze života vdovce aby se stal dalším vdovcem to jí stejně žádná neřekne, čekat roky jak se nápadník a jeho děti rozhodnou nebo od toho jít hned?

 
Jaguška
Jaguška - 20.1.2013 16:36

Arna: No aby to kartářka ještě víc nezkomplikovala. Já jsem byla se svojí kamarádkou před mnoha lety u tří kartářek po sobě. Všechny nám uhodly minulost a všechny se shodly na budoucnosti. Budoucnost však ani jedné z nás nevyšla, i když jsme se snažily. Já jsem si měla najít staršího muže, který mě měl finančně zabezpečit a kamarádka měla vyhrát větší částku peněz.

 
Arna
Arna - 20.1.2013 10:39

smajlik - 26No, Karolíno, tak abys zašla za kartářkou.

 
Léthé
Léthé - 20.1.2013 9:52

mashanka: tak pod tvůj názor se podepisuji. I já měla chuť něco podobného napsat, po té, co monia pana vdovce politovala. Nic se neděje náhodou, náhody neexistují. I podle mě je to přesně tak jak píšeš.

 
monia
monia - 19.1.2013 21:14

Anahir: To je hodně tvrdé, ale uznávám, žes to vystihla přesně. smajlik - 47

 
rychlonožka
rychlonožka - 19.1.2013 19:25

Neumím se vyjádřit tak krátce a trefně jako některé přispěvatelky.Je něco podstatného na tom, co píše nyní Marshanka.Formulovala bych to kapku jinak,už jsem taky slyšela,že je možné,když muž je něčím jako bacilonosič,takže první i druhá žena zemřou např.na rakovinu děložního čípku,aniž by v tom byl nějaký záměr,úmysl, prostě to tak je,a pokud by do toho příští žena šla už s tímto vědomím...je možné, že by muž přežil i ji.Obávám se ale,že tyhle naše poznámky Karolínu odradí už dočista. Jen opakuji,že to není Karolína, kdo si bude vybírat, ale aby to fungovalo,bude vybrána jako vhodná adeptka tou rodinou, a mělo by to být jednomyslně schválené.I pak bude dost možných střetů zájmů,povedou k nim každodenní běžné příležitosti...rozhodně to lehké nebude,pokud k tomu dojde.Na druhou stranu,pokud podobné záležitosti,kdy si bezdětná žena zvolí domov a život s milovaným mužem a jeho dětmi a každý z nich se snaží,je to fajn pro všechny zúčastněné.Mají domov, kde je více lásky,protože přibyl člověk,který ji přijímá i dává.Budeme rádi,Karolíno,když nám za čas napíšete,ať už to dopadne jakkoli.

 
orinka
orinka - 19.1.2013 17:42

Myslím, že ještě nejste tak daleko, abys nemohla se ctí vycouvat. Nenuť se do něčeho, na co se necítíš. Není dávno, co ses rozešla se svou láskou a už jsi spadla do dalšího vztahu. Buď chvilku sama, až přijde čas, přijde i pravá láska. Nemusíš přece vychovávat děti, ke kterým máš odtažitý vztah - a ani se nedivím. Puberta dá zabrat o rodičům vlastních dětí.

 
mashanka
mashanka - 19.1.2013 17:19

Nešla bych do toho. A po pouhých třech měsících vztahu by mi ani nepřišlo na mysl, o tom vůbec začít přemýšlet - tři měsíce nejsou nic. Navíc situace, kdy Ty procházíš zkouškou jestli uspěješ u jeho dětí ...

Nešla bych do toho i z jiného důvodu, který tady asi leckdo okomentuje různě, ale je mi to jedno - Ty se ptáš, tobě píšu svůj názor - osobně mám předsudky proti lidem, kteří mají "těžký život" - je to jejich úděl a tudíž budou stále nějakou "hrůzu" přitahovat - na rovinu - bála bych se začít si s vdovcem - bála bych se, že dopadnu stejně jako jeho první žena. Vím, že to zní hrozně, ale znám osobně několik takových případů - jedna známá pohřbila dokonce tři muže a jeden muž dvě ženy ....... probíhalo to pokaždé skoro stejně - asi to má v karmě - vím, že to není žádná jeho vada, ale ....... já bych prostě do toho nešla

A pokud se ti ty děti jeví tak, jak popisuješ, po pár výletech, tak to už vůbec ne - představa, že tě štvou a měla bys s nimi žít

 
chytrájakrádio
chytrájakrádio - 19.1.2013 16:26

Do nového vztahu tě nepřivedla zamilovanost (sama píšeš, že nejsi zamilovaná), ale zoufalství a panika, že ti ujíždí vlak.Ty v tom svém příteli nevidíš svojí lásku, ale "někoho". Protože ty prostě chceš jen "někoho", s kým budeš mít za rok za dva dítě a rádoby spokojený život. Asi bys měla ještě hledat, a to především sama sebe

 
monia
monia - 19.1.2013 14:24

Nemůžu si pomoct, ale toho chlapa je mi líto, tohle si snad nezaslouží.smajlik - 26

 
Léthé
Léthé - 19.1.2013 12:38

Budu stručná....já bych do podobného vztahu nešlasmajlik - 66ani náhodou. Vím na 100% že bych neuměla mít ráda "cizí" děti. Jsem taková, a nic s tím nenadělámsmajlik - 26.

 
rychlonožka
rychlonožka - 19.1.2013 12:15

d svého rozhodnutí jednou nebudete litovat.Jsou to lidi,mají v sobě cit,za sebou nezáviděníhodnou životní zkušenost,oni si nezaslouží další smutek,prohru.Pokud se rozhodnete do toho jít,udělejte to bez výhrad a podmínek.Nechte to plynout,domluvte si postupy a pravidla s mužem i dětmi a prarodiči,nikdo od Vás nebude chtít,abyste jim byla mámou,ta je jenom jedna,je to o přizpůsobení druhým,ne že oni se přizpůsobí Vám.Jak se děti Vám zdají nevycepované,Vy jim můžete připadat zase necitlivá.Ostatně,i vlastní děti dokážou člověku připravit peklíčko na zemi.Vy nevíte,zda děti vůbec mít můžete,a taky nevíte,zda by je ten pán chtěl mít s Vámi.Říkám Vám,je to všechno předčasné.Místo toho,zda oni jsou dobří pro Vás,byste se třeba mohla zeptat,zda Vy jste dost dobrá pro ně.A budete to mít možná daleko snazší.Jste připravená na rozdílné názory své a prarodičů?Na úkoly, poznámky,rodičáky,teplé večeře,omezené soukromí,peníze,které děti stojí,na jejich nemoce,pubertální vrtochy,střídání se po ránu v jedné koupelně,vyhovění v oblasti-já tohle nejím-na otázky Vaší rodiny typu-to jsi takový zoufalec,že sis pořídila rovnou dvě velké děti-zkrátka Karolíno,děti dají dost práce a ne každý to zvládá u těch svých vlastních.Klidně se vídejte buď jen s tím pánem samotným-prarodiče hjlídají jistě rádi,jsou to děti jejich dcery-nebo i s nimi,ale neptejte se nás na názor o společném životě.Je to brzo.Všechno se ukáže.Zkuste nemyslet na ten Váš ujíždějící vlak.Děti se nerodí z rozumu,ale z lásky.U Vás převládá spíš ten rozum.Ne každý umí v sobě najít lásku k úplně cizím dětem.Ale kupodivu, lidi si umějí vzít cizí dítě z děcáku a dát mu domov.A vlasní rodiče se svých dětí zase občas rádi trvale zbaví.To je svět,viďte Karolíno,z toho pohledu je problém,zda mít dítě ve třiceti, pětadvaceti či později, docela malý...Hodně štěstí.

 

Zvolte stranu: 1-15 | 16-30 | 31-45 | 46-60 | 61-75 | 76-90 | 91-94
Sponzori

Prohledej


Výherci v soutěžích

Soutěže na Soutez.cz

Anketa

Zpívám rád a je to na mě doufám znát...

Zpíváte si občas doma?

Celkem hlasovalo 429151.
Archiv anket.