Reklama: Základem každé pracovny jsou kvalitní kancelářské židle . Na Hawaj.cz si vyberete tu pravou přesně podle vašeho stylu.  

První vánoční cukroví v nové domácnosti? S našimi tipy to zvládnete levou zadní!

První vánoční cukroví v nové domácnosti? S našimi tipy to zvládnete levou zadní!Od vánočních svátků nás dělí už jen pár týdnů, a tak je třeba začít s klasickými přípravami, které jsou nezbytné pro to, abychom tento čas mohli využít k plnohodnotnému odpočinku a pohodě. Nejde však pouze o generální úklid a nákup vánočních dárků...
pošlete nám recept

Děti.Výchova, škola, kamarádi

Nenávidí mě manželovy děti?

Nenávidí mě manželovy děti?

Jsem vdaná čtyři roky, máme dvouletá dvojčata, kluky. Moje je to první manželství, manželovo druhé. Z toho prvního má dvě děti – dvanáctiletou holčinu a devítiletého kluka. Jen na vysvětlenou, nebyla jsem příčinou manželova rozvodu, poznala jsem ho, když už byl delší dobu sám.

S jeho dětmi si vždycky rozuměla, v době, kdy jsem se s manželem seznámila, jim bylo čtyři a sedm let, seznámení a následný kontakt proběhl bez problémů. Vídáme je pravidelně každý druhý víkend, půlku prázdnin, na střídačku Vánoce a i mimo tyto stanovené návštěvy. Manželova bývalka se chovala docela rozumně, dokonce jsme se i seznámily a v tom ženském ohledu si vzájemně sedly.

Asi si říkáte, na co si chci stěžovat. Nechci si stěžovat, jen se teď stalo něco, co nám všem absolutně obrátilo život vzhůru nohama a já jsem plná obav, jak všechno zvládnu a asi bych potřebovala slyšet nějaké rady, zkušenosti a možná i povzbuzení, jak se s nastalou situací vypořádat.

Manželova bývalá žena totiž velmi vážně onemocněla, nechci popisovat konkrétní detaily, ale vypadá to s ní velmi špatně. Má rakovinu, postupuje to velmi rychle a její stav je prý v podstatě beznadějný. Je to hrůza. Mladá žena, letos jí bylo teprve 34 let. Momentálně je hospitalizovaná, už vůbec nechodí, zbyl z ní doslova jen stín.

Samozřejmě, že jak se začal její stav horšit, byly děti stále častěji víc u nás, poslední tři týdny je tu máme v podstatě nastálo nastěhované. A podle všech prognóz to vypadá, že to tak už zůstane na pořád. A já začínám mít pocit, že se v tom všem začínám pořádně topit.

Je mi pětadvacet, do manželství jsem spadla hodně mladá, mám dvouletá dvojčata, se kterými jsem na mateřské. A k tomu teď manželovy děti z prvního manželství, které procházejí velmi těžkým obdobím, jsou si vědomé, jak vážně je jejich maminka nemocná.

Oba dva s manželem se snažíme jak nejlíp umíme se jim maximálně věnovat a být jim oporou, ale asi to nestačí, nebo já dělám něco špatně. V uplynulých dvou týdnech se totiž vztah dětí ke mně změnil k horšímu. Skoro se mnou nemluví, začínají být drzé, když není manžel doma a já jim něco řeknu odpoví, že nejsem jejich máma a poslouchat mě nebudou. Nikdy dřív nic takového nedělaly.

Nějak mi to přerůstá přes hlavu, bojím se, abych něco nezkazila, aby se mezi námi nestalo něco zásadního, co by narušilo naše vztahy. Vzhledem k tomu, že u nás děti patrně zůstanou když ne natrvalo tak minimálně hodně dlouho, záleží mi na tom, abychom všichni dobře vycházeli. Uvědomuju si, jak je jim určitě těžko, stýská se jim po mamince, vědí, že je vážně nemocná. Manžel má tendence být k nim teď hodně benevolentní a ony toho začínají zneužívat. A já nevím, jak se mám správně chovat.

Potřebuju, aby normálně fungovaly a poslouchaly, manžel chodí domů z práce až večer, když přijdou děti ze školy, mám je na starosti všechny čtyři až do večera sama. Odpoledne objíždíme kroužky, kromě pátku mají každý den něco. Je to pro mne dost náročné skloubit s režimem svých dvojčat, často je to pěkný nervák. A do toho se s těmi staršími dohaduju kolikrát o úplných pitomostech, kdy mi bojkotují režim a systém který jsem vytvořila, abychom všechno, co je potřeba zvládli. V podstatě tím trpí i mí synkové, protože je celé odpoledne tahám v autě po kroužcích, kde pak čekáme, oni se nudí a logicky taky zlobí.

Je toho na mě nějak moc a hledám cestu, jak z toho všeho ven. Tím nemyslím, sbalit se a odejít, ale jak to všechno zvládnout, aby to bylo pokud možno v klidu a já nebyla každý den večer vyšťavená úplně nadoraz.

Mluvila jsem o tom s manželem, prosila jsem ho, aby dětem domluvil, aby mi nedělaly naschvály a poslechly, když jim něco řeknu. On to udělal, ale výsledek to nepřineslo žádný. Mám pocit, že mne jeho děti začaly snad nenávidět.

Jsem nějaká na doraz. Strašně se bojím budoucnosti, toho, jak bude náš život dál pokračovat, jak to všechno zvládnu a jak se s tím popasuju. Vždycky jsem chtěla mít jen jedno dítě a teď mám najednou v podstatě čtyři. Uvědomuju si, že je hrozné, že řeším sama sebe, když nejhůř jsou na tom teď ty děti a hlavně jejich maminka, ani si neumím představit, jak jí asi je.  

Chci se zachovat správně, všechno zvládnout, láskyplně se postarat o všechny děti, dát jim, co potřebují. A přitom se cítím, jako když mě něco posupně vysává a šrotuje. A nevím, zda jsem vůbec schopná to vydržet.

Myslíte, že se to časem poddá a všechno si sedne do nějakých přijatelných mezí? A jaký je vás názor na to, kdybych, i přes tu šílenou situaci, ve které teď děti jsou, na ně byla přísnější? Moc se bojím, abych jim nějak neublížila.

Kristýna


30.10.2013   Rubrika: Děti. Výchova, škola   |   Komentářů 43   |   Doporučit článek   |   Vytisknout

Hodnocení článku: 2,9/5   Oznámkovat (hodnocení jako ve škole): 1   2   3   4   5  

 

Diskuse ke článku - Nenávidí mě manželovy děti?

Tato diskuse je otevřena jen pro přihlášené uživatelky.
Zvolte stranu: 1-15 | 16-30 | 31-45 | 46-60 | 61-64
barboraoul
barboraoul - 21.12.2013 17:22

Bellana: podle me zamerem bylo. dulezite je jak se s nim kdo vyporada.

**
oblekame-andilky.cz

 
monia
monia - 31.10.2013 16:37

Bellana: Dobře vím, co je to rakovina. Reagovala jsem jen příspěvěk Mindy, přečti si ho znovu. Ano, důležité je podchytit ji včas, pak je na vyléčení velká šance. Ale hlavně nevěřit mailu, který píše, že rakovina se léčí javorovým sirupem se sodou.

 
naděje
naděje - 31.10.2013 10:26

Není to silně mimo téma.
Praktické rady ve včerejší diskuzi byly samozřejmě velmi dobré. Ale to neřeší ten negativní pocit, nespravedlnosti proč??? Proč se to stalo zrovna této rodině….
Přece frustrace, ze ztráty tak mladého člověk, v takovéto situaci, je strašná, hrozná. Čím utěšit ??, Vysvětlit, beznaděj…. pokud člověk připustí, že nejsme jen hmota, tak to poskytuje OBROVSKOU útěchu. Nemám čas to zde vypisovat, ale LOGICKÉ úvahy na mnou uvedeném linku bůh existuje: http://www.buhexistuje.cz/buh-existuje.html chce to ale čas si to podrobně přečíst.
Logické úvahy dále: Jestliže připustíme existenci stvořitele, a přijmeme časem (vím že to nejde hned, jsme již 150 let masírováni ateismem.) vysvětlení proč je tolik zla a utrpení viz: http://www.jw.org/cs/co-rika-bible/otazky/utrpeni/
…tak je zde nádherná naděje, že se splní ty myšlenky, o které se již skoro 2000 let lidé modlí pomocí slov modlitby Otčenáš…. tedy: „…přijď království tvé...“ a v těchto nových podmínkách bude vkříšení. Bůh ve své energii a schopnostech je jako obrovská databáze, a pamatuje si všechny lidi, je to jakoby vložíme datový nosič do PC vidíme obraz, film, plánky atd… Podobně může být člověk zde znovu vzkříšen. Je jistě jednodušší zničený přístroj podle plánů opětovně vyrobit a složit, než ho komplet celý vymýšlet.

 
PEGG
PEGG - 31.10.2013 9:52

Bellana - 31.10.2013 7:44smajlik - 47 taky nemohu tvrdit, že není nějaká vyšší moc, ale rozhodně není všemocná, protože jinak by nemohla dopustit aby malým dětem umírali rodiče a rodičům děti a aby bylo na světě tolik zlasmajlik - 17

 
Bellana
Bellana - 31.10.2013 7:53

monia: Kdyby nebylo výzkumů ve farmacii, už by tady moje maminka nebyla. Díky jim jí rakovinu vyléčili. A díky tomu, že je bytostná optimistka a rváč. Jasně, že dříve lidé tolik neumírali na rakovinu. Nedožili se totiž dost vysokého věku. A taky se každému nestanovila diagnóza. Lékařů bylo málo a málokdo na ně měl. A tak nevíme, na co umíraly ženy, když jim napsali, že zemřely na krvitok. Byla to rakovina nebo jen vykrvácely při přechodu smajlik - 26? Je jistě nesmysl, že lidé sahají po pilulkách v každé situaci, i když by jim stačila procházka nebo pár dnů v posteli, ale to není vina farmaceutů, ale současného hektického životního stylu. Rakovina léčitelná je, ale některé druhy ne. Podstatné je začít ji léčit včas. Nepodcenit první příznaky.

 
Bellana
Bellana - 31.10.2013 7:44

naděje: Je to silně off-topic, ale nedá mi to. Připouštím, že bůh existuje. Jestli ale utrpení lidstva nebylo součástí božího záměru, pak bůh není všemocný. Nebo nanejvýš dobrotivý, jak se to učili spolužáci v náboženství.

 
naděje
naděje - 31.10.2013 5:12

vím, že je těžké připustit autoritu Boiha, když posledních cca 150 let se pracuje na evolici. samo se ale neudělánic... ani nádobí se neumyje.

Musím do práce, je krátkce:
Bible jasně ukazuje, že utrpení nebylo součástí Božího záměru s lidstvem.

http://www.jw.org/cs/co-rika-bible/otazky/utrpeni/

Bůh existuje:
http://www.buhexistuje.cz/buh-existuje.html

 
Minda
Minda - 30.10.2013 22:58

A nemyslím, že jsou tu neznalí blbci, pro mnoho děvčat toto určitě není nic nového.

 
Minda
Minda - 30.10.2013 22:56

monia: Mám to jen ve fr, ale snad by se dalo něco vygůglit se jmény těch lékařů.
http://metatv.org/ce-que-l-industrie-du-cancer-ne-veut-pas-que-vous-sachiez

 
monia
monia - 30.10.2013 22:40

Minda: Rakovina se dá vyléčit? Povídej a pouč nás, neznalé blbce.smajlik - 55

 
monia
monia - 30.10.2013 22:40

Minda: Rakovina se dá vyléčit? Povídej

 
Minda
Minda - 30.10.2013 22:33

Ale nesmysl, žádný Bůh neexistuje a pokud existuje, tak v takového Boha nestojí za to věřit, když ponechává kontrolu nad našimi životy nadnárodním farmaceutickým společnnostem, které nepřipustí, že rakovina se dá vyléčit, jelikož by to ohrozilo jejich miliardové zisky. Lidé umírají protože to jiným lidem přiníší peníze, toť vše.

 
naděje
naděje - 30.10.2013 21:44

Vím, že je to moc těžké. Že je spousta otázek, proč je taková nepravedlnost, že mladý člověk musí zemřít... Pokud člověk ale připustí, že existuje, Něco, co nás převyšuje, a to Něco, že je Bůh, který nenávidí smrt, tak se stím pocitem nepravedlnosti dá pracovat.

V BIBLI SE PÍŠE:
„Bude vzkříšení spravedlivých i nespravedlivých.“ (Skutky 24:15)

zdroj:
http://www.jw.org/cs/publikace/knihy/traktat-mrtvi-znovu-zit/mrtvi-znovu-zit/

Pokud jsou k vám vaše dospělé nevlastní děti stále hrubé nebo neuctivé, promluvte si o svých pocitech s partnerem a pozorně naslouchejte, co vám k tomu řekne. Nenuťte ho, aby je usměrnil. Místo toho se snažte jeden druhého chápat. Jakmile budete mít na situaci stejný názor, můžete o zlepšení usilovat společně. (2. Korinťanům 13:11)
http://www.jw.org/cs/publikace/casopisy/wp20130501/jak-vychazet-s-druhym-rodicem/

 
Anahir
Anahir - 30.10.2013 15:47

Kozoroh18 - 30.10.2013 11:46smajlik - 47

 
Anahir
Anahir - 30.10.2013 15:46

Verera: 30.10.2013 12:58 smajlik - 47

 

Zvolte stranu: 1-15 | 16-30 | 31-45 | 46-60 | 61-64
Sponzori

Prohledej


Výherci v soutěžích

Soutěže na Soutez.cz

Anketa

Zpívám rád a je to na mě doufám znát...

Zpíváte si občas doma?

Celkem hlasovalo 429151.
Archiv anket.