Reklama: Základem každé pracovny jsou kvalitní kancelářské židle . Na Hawaj.cz si vyberete tu pravou přesně podle vašeho stylu.  

První vánoční cukroví v nové domácnosti? S našimi tipy to zvládnete levou zadní!

První vánoční cukroví v nové domácnosti? S našimi tipy to zvládnete levou zadní!Od vánočních svátků nás dělí už jen pár týdnů, a tak je třeba začít s klasickými přípravami, které jsou nezbytné pro to, abychom tento čas mohli využít k plnohodnotnému odpočinku a pohodě. Nejde však pouze o generální úklid a nákup vánočních dárků...
pošlete nám recept

Děti.Výchova, škola, kamarádi

V osmnácti prý bude otcem

V osmnácti prý bude otcem

Mám pocit, že si náš syn pěkně zavařil svůj budoucí život. V prosinci mu bude 18 let, je ve třetím ročníku na střední škole a teď o víkendu nám sdělil sladké tajemství, že jeho dívka otěhotněla. Asi vám ani nemusím říkat, jaký to byl pro nás šok! A když jsme se pak dozvěděli, či spíše z něj vypáčili všechny podrobnosti, máme důvodné podezření, že ona to na našeho kluka šikovně ušila a on, pitomeček, jí to zbaštil i s navijákem.

Stručně vám zkusím popsat, jak se věci mají.

Že má syn přítelkyni, jsme věděli, nicméně bez podrobností. Nechtěl říkat nic bližšího a my jsme respektovali jeho právo na soukromí a nevyzvídali jsme se. Až teď, po tom průšvihu, nám o ní řekl víc.

Takže: slečna je o čtyři roky starší, je jí dvaadvacet a už má dvouleté dítě, holčičku. Syn s ní chodí půl roku a podle všeho je velmi zamilovaný. Ona bydlí s malou u svých rodičů, otec té její dcery se s ní prý rozešel ještě když byla těhotná. Před asi šesti měsíci se poznali s naším synem a začali spolu chodit, asi to pro ni nebyl problém, patrně jí rodiče malou hlídají.

A ona teď tedy našemu klukovi oznámila, že čeká dítě a samozřejmě s ním. Víte, nechci proti ní být nějak předem zaujatá, neznám ji, nikdy jsem ji neviděla, ale nějak mi to do sebe všechno nepasuje. Sama je ještě hodně mladá, už má dítě o které se pravděpodobně víc starají její rodiče, než ona a zakoukala se do mladého kluka, v tomhle věku je čtyřletý rozdíl ještě hodně znát. Taky máme podezření, jestli v tom nejsou z její strany nějaké zištné důvody, protože manžel má prosperující firmu, je tady v okolí dost známý a možná si slečna myslí, že bude z naší strany dobře zabezpečená.

Prostě se nám to všechno vůbec nelíbí a synovi jsme řekli, že by bylo vhodné zajímat se o testy otcovství, že máme podezření. On se dost urazil, co prý si o ní myslíme, že je to slušná a hodná holka, která měla jen smůlu na bývalého partnera.

Na otázku, jak si to představuje, že je mu osmnáct, není ještě ani vystudovaný, jak vidí budoucnost, že spadne do života s dítětem a k tomu ještě s jedním, které není jeho, odpověděl, že neví, ale že se to přece takhle stává a vždycky se to nějak vyřeší. Ona že mu řekla, že na potrat v žádném případě nepůjde a on se nechce zachovat stejně hnusně jako ten její předchozí, který ji opustil v těhotenství.

Byla to mezi námi hodně vyhrocená situace, ta debata nebyla vůbec příjemná. Kluk je zašprajcnutý, prý klidně sekne se školou a najde si práci, aby je uživil. Vůbec neví, o čem mluví a naše argumenty hází za hlavu. Dokonce to už i zorganizoval, prý můžou bydlet u nás, však máme velký barák a bez problémů se sem vejdeme. Nevěřili jsme vlastním uším. Je z toho poznat, že je pořád ještě dítě, nemá ponětí, co obnáší starost o rodinu a chtěl by v osmnácti letech spadnout do závazku hned vůči dvěma dětem.

Jsme z toho docela v koncích, protože se cítíme bezmocní. Karty má teď v rukou ta jeho přítelkyně, na ní záleží, co bude nebo nebude dál. A já si neumím představit, že by se mi sem nastěhovala i s jejím dítětem a za pár měsíců s novorozencem o kterém bychom ani nevěděli, jestli je skutečně náš. Nechci působit jako nějaká bezcitná a lakomá hydra, ale snad mě chápete, že dělat někomu blbečka se nám taky nechce.

Jsme z toho s manželem dost na nervy, já asi nejsem schopná nějak reálně uvažovat. I přes to všechno je to pořád můj syn, mám ho ráda a nedokázala bych nechat ho na holičkách. Manžel je drsnější, ten mu řekl, že dobře, jestli se chce chovat jako chlap a má pocit, že zvládne postarat se o rodinu, tak má příležitost, ale ať si nemyslí, že tu povinnost na sebe převezmeme my.

A hned mu nastínil budoucí scénář: Pomůže mu se startem tím, že jim koupí byt dva plus jedna, zařídí základním vybavením a tím to končí. O další ať se syn stará sám, když si myslí, že „se to přece nějak udělá“. Pro syna by to znamenalo skončit studium, najít si nějakou nekvalifikovanou práci… a má život v háji.

Já jsem z toho všeho v koncích. Napadá vás, jak by se tahle situace dala vyřešit? Myslíte, že by mělo cenu, kdybych vyhledala tu slečnu a trochu jí promluvila do duše? Jinak budeme mít asi všichni náš život postavený vzhůru nohama.

Renata


5.11.2013   Rubrika: Děti. Výchova, škola   |   Komentářů 131   |   Doporučit článek   |   Vytisknout

Hodnocení článku: 2,9/5   Oznámkovat (hodnocení jako ve škole): 1   2   3   4   5  

 

Diskuse ke článku - V osmnácti prý bude otcem

Tato diskuse je otevřena jen pro přihlášené uživatelky.
Zvolte stranu: 1-15 | 16-30 | 31-45 | 46-60 | 61-75 | 76-90 | 91-105 | 106-120 | 121-135 | 136-150
barboraoul
barboraoul - 21.12.2013 17:14

nech je byt :)

-
oblekame-andilky.cz

 
Tante Ema
Tante Ema - 10.11.2013 20:15

Manžel má pravdu.
Na tvém místě bych byla méně předem předpojatá, když jsi tu dívku ještě ani neviděla, každý není v první řadě na peníze.
Mám stejně starého syna, kdyby teď přišel s tím, že bude otcem, asi by mě mohli omýt, protože je kluk jelito a dospělý ani náhodou.
Ale dítě je dar a požehnání, i dítě dítěte, není to zkažený život.
Když před ním budeš jeho dívku špinit, nic nezlepšíš.

 
PEGG
PEGG - 8.11.2013 7:34

rychenza - 6.11.2013 21:31 nezlob se, nechci to zlehčovat, ale to mi připomnělo vtip: "První máme Ivetku - zapomněla jsem vzít tabletku, další je Evička - praskla nám gumička a třetí je René - pozdě vytažené"smajlik - 68

 
rychenza
rychenza - 7.11.2013 22:13

Vevera: udelat za zady ditete takovou vec, to se vzdycky provali. At by testy dopadly tak ci onak. Ona hlavne nema zadne pravo neco takoveho udelat. Ja si vubec ani neumim predstavit, ze bych neco takoveho synovi udelala. A to i kdybych mela ty nejvetsi pochybnosti.
A uz vubec nechapu, proc posilas slecnu do prace, aby mlady mohl studovat. Oni to dite udelali dva. Chlapec muze studovat po vecerech, dalkove atd. Neni problem zaridit individualni studium.

 
Piafka
Piafka - 7.11.2013 17:53

Verera: a k těm technickým věcem: pokud máš na mysli počítač, mobil, tablet a podobně, tak to jsou velmi často znalosti pouze na uživatelské úrovni, opět to není nic moc do hloubky a nedá se mluvit o větší náročnosti. Pro puberťáky je to v podstatě hračka, protože s tím vyrostli.

 
Piafka
Piafka - 7.11.2013 17:49

Verera: v tom se neshodneme. Úroveň školství klesá. Sítem na vysokou projdou v dnešní době lidé, kteří tam nemají co pohledávat. Nároky jsou nižší. To, že je teoreticky někde v osnovách nebo studijních plánech zakotveno, co vše mají zvládnout, je druhá věc. Reálně ale propluje většina nebo si to x-krát zopákne a projde později a podle toho to taky vypadá. A že se učí na střední to, co jiná generace brala až na vysoké? To je velmi relativní, protože to dost často bývá na povrchní úrovni a jde spíš o memorování než opravdové učení. Čest výjimkám.

 
mam-ča
mam-ča - 7.11.2013 16:30

Verera: "...a slečna by mohla odpoledne někam na brigádu".
To ale nemyslíš vážně, že ne ?
Slečna bude mít mateřskou nebo rodičovskou dovolenou. Ta se poskytuje proto, aby mohla celodenně pečovat o mimino. Né proto, aby "pečovala" o otce toho mimina.

 
Verera
Verera - 7.11.2013 16:00

rychenza: Pokud si nechají udělat testy otcovství tajně, tak se to syn nemusí dozvědět. Záleží, jak s tím naloží. Pokud je dítě jeho, tak se matka uklidní a může to dost vylepšit vztah k dítěti. Pokud ne, říkat mu to nemusí.

Piafka: věci nejsou jednodušší, pokud se učí pořádně. Že se někdo fláká, to je jiná věc, ale to není většina. To, co se naši rodiče učili na vysoké jsme my měli na střední, technické věci, které dnes děti běžně zvládají jsme ani neznali. Je daleko víc informací a zase snazší přístup k nim.

Nemám vůbec nic proti tomu, že někdo začně pracovat až v 25 a do té doby studuje, cestuje, ono se to v životě hodí. Pokud se ale rozhodne, že je v 18 dost starý na to, aby měl dítě, měl by to brát se vším všudy, včetně toho, že ho uživí.

I když v tomt případě by kluk mohl chodit dopoledne do školy a odpoledne hlídat dítě, jestliže ho rodiče budou chtít podporovat ve studiu a slečna by mohla odpoledne někam na brigádu.

 
Stanik
Stanik - 7.11.2013 13:22

Cinderella: tak to pozor, nekteri rikaji, ze ani to nefunguje.. kdyz je muz z te "spravne" strany :D

 
Cinderella
Cinderella - 7.11.2013 12:42

Stanik: nejlepší HA je Aspirin mezi kolena a nepustitsmajlik - 42smajlik - 42smajlik - 42

 
Stanik
Stanik - 7.11.2013 9:06

Monik: HA uz ma dnes tak malo hormonu, ze se ani jaterni testy nedelaji. Uz nekolik let. A uprimne.. nikdy bych se nepolehala jen na chlapa. To bych ja se svoji panickou hruzou z otehotneni nemohla vubec nic smajlik - 42

 
Ala
Ala - 7.11.2013 8:17

Co se děje??? Již druhý den bez aktuálního článku? Doufám, že nic vážného.

 
Almega
Almega - 7.11.2013 7:49

Koukám,že to zde nějak šlo do kopru....Furt stejné téma,nic nového....Co se děje ??? Nemoc,úpadek,nebo snad něco ještě horšího ???

 
YXH
YXH - 7.11.2013 6:57

Jestli testy otcovstvi prokazou ze je dite jeho.... Dohodnout se na schuzce s rodici te slecny a domluvit se s nimi, co a jak dal. Treba se z nich vyklubou rozumni rodice, kteri budou ochotni take pomoci. Syn at si najde praci, skolu muze postupne dodelat pri praci nebyl by prvni, kdo by studoval pri zamestnani. Byt koupit na sebe, syna s rodinou do nej nastehovat a nechat je platit najem. smajlik - 26

 
kareta
kareta - 7.11.2013 0:41

tornado-lou: mělo by to být naopaksmajlik - 68 Já na střední měl anejdivočejší přestavu tu, že SE DRŽÍME ZA RUCE a ohmatáváme se. Jenže On mi tvrdí, že touto dobou bychom měli 12 dětísmajlik - 68

 

Zvolte stranu: 1-15 | 16-30 | 31-45 | 46-60 | 61-75 | 76-90 | 91-105 | 106-120 | 121-135 | 136-150
Sponzori

Prohledej


Výherci v soutěžích

Soutěže na Soutez.cz

Anketa

Zpívám rád a je to na mě doufám znát...

Zpíváte si občas doma?

Celkem hlasovalo 433750.
Archiv anket.