Reklama: Základem každé pracovny jsou kvalitní kancelářské židle . Na Hawaj.cz si vyberete tu pravou přesně podle vašeho stylu.  

První vánoční cukroví v nové domácnosti? S našimi tipy to zvládnete levou zadní!

První vánoční cukroví v nové domácnosti? S našimi tipy to zvládnete levou zadní!Od vánočních svátků nás dělí už jen pár týdnů, a tak je třeba začít s klasickými přípravami, které jsou nezbytné pro to, abychom tento čas mohli využít k plnohodnotnému odpočinku a pohodě. Nejde však pouze o generální úklid a nákup vánočních dárků...
pošlete nám recept

Děti.Výchova, škola, kamarádi

Dcera nepřijala mého přítele a citově mě vydírá

Dcera nepřijala mého přítele a citově mě vydírá

Ráda bych požádala čtenářky o radu. Je mi 33 let, jsem rozvedená a mám ve své péči devítiletou dceru Lenku. Manželství skončilo před třemi roky. Manžel si našel jinou a oznámil mi, že odchází za hlasem svého srdce. Brzy se jim narodilo dítě a on bohužel ztratil o naši dceru zájem. Vídá se s ní sporadicky a nepravidelně a dcera tím dost trpí.

Dva a půl roku po rozvodu jsem s ní byla sama, teď mám už půl roku přítele. Je moc fajn. Nejdřív jsme se scházeli jen sami dva, před měsícem jsme se rozhodli, že do našeho vztahu zasvětíme i dceru.

A v tom je ten problém. Ona ho vůbec nepřijala. Tvrdě ho odmítá, útočí na mě a naléhá, abych se s ním rozešla a abychom spolu byly zase samy. Bojí se, že budeme mít další dítě a já ji odstrčím stejně jako její otec.

Chápu, co se jí hodní v hlavičce, musí v ní mít pořádný zmatek. Hodně s ní mluvím, ujišťuji ji, že z mé strany nic podobného nehrozí, že ona je u mě vždy na prvním místě. Není to nic platné. Když k nám přítel přijde, ani ho nepozdraví a odejde trucovat do pokoje. On se snaží nějak se k ní přiblížit, třeba jí přinesl knížku nebo něco dobrého, co má ráda, ale ona si od něj nic nevezme.

Co s tím? Rozejít se s přítelem v žádném případě nechci, věřím, že si Lenka zvykne. Jen nějak nemůžeme přijít na nic, čím bychom ji zaujali a čím bychom zahnali strach, který má. Poradíte mi ze svých zkušeností? Předem všem děkuji za všechny nápady. Tak ráda bych opět žila v klidu a v úplné rodině.

Katka


11.12.2013   Rubrika: Děti. Výchova, škola   |   Komentářů 33   |   Doporučit článek   |   Vytisknout

Hodnocení článku: 2,9/5   Oznámkovat (hodnocení jako ve škole): 1   2   3   4   5  

 

Diskuse ke článku - Dcera nepřijala mého přítele a citově mě vydírá

Tato diskuse je otevřena jen pro přihlášené uživatelky.
Zvolte stranu: 1-15 | 16-30 | 31-34
barboraoul
barboraoul - 21.12.2013 16:52

to se neda vynutit hned..

--
oblekame-andilky.cz

 
Kozoroh18
Kozoroh18 - 11.12.2013 19:35

přítel by ji měl přehlížet jako Rudé Právo, neubližovat, ale nevnucovat se.
Přítel nemá povinnost při každé návštěvě ji nosit dárečky.
Možná, kdyby jsi ji zkusila při domácích úkolech říci, ,, jé s tím si nevím radu´´, ale ,, strejde ´´ je šikula, on ti porádí pokud máš zájem a chceš být dobře připravená a já si to aspoň také zopakuji.

 
Anahir
Anahir - 11.12.2013 18:51

napsala jsem to špatně . dcera je malá na to aby před ní někdo postavil člověka a mějte se rádi...

 
Ivča+3
Ivča+3 - 11.12.2013 18:51

nelámat přes koleno, ale taky vytyčit jasné mantinely.smajlik - 47smajlik - 47

 
Anahir
Anahir - 11.12.2013 18:50

Taky by se ti katko nemíbilo, kdyby ti někdo přivedl domů člověka a bum, máš ho mít ráda a přizpůsobit se.
Dcerka není malá na to aby mohla pozdravit a stejně tak už není malá na to aby před ní někdo postavil dospělého cizího chlapa a řekl jí, tak to je on a mějte se rádi,to ale bude pěknéééé.....jaká budeme rodinečkasmajlik - 63
nenapadlo tě, že jí někdo mohl ve škole nakukat, že novej chlap se rovná nový mimino a na ní nebude čas? Klidně jí to mohla nějaká kamarádka které se ,,to" stalo říct.
Ač na některé věci je velká tak na na správné pochopení situace je malá. Sama jako dospělá by ses netvářila zrovna mile anejásala, kdyby ti představili cizího chlapa s dárečkem a bum, mějte se rádi...tak co bys chtěla po dcerce? Píšeš, že chápeš zmatek v její hlavičce, ale podle mě ne.
Jak Tě mohlo proboha napadnout tvrdit, že je na prvním místě, když ani nevíš, jestli náhodou to druhé dítě budete mít (kdyby jste se teda jednou rozhodli) V tak malé hlavě se zrodí první - kamarádka měla pravdu, máma lže. Strašné pro dítě.
Přítele se nevzdávej kvůli dítěti, to teda ne, ale uplatky a dolézání je ta nejblbější cesta. za1/ jste pak snadno vydíratelní a není cesty zpět a za 2/ dcera nemá možnost volby - píše to níže Verera.

Přítele se pokud to není zmetek nevzdávat, ale pokusit se změnit seznamovací a přibližovací přístup.

 
Ivča+3
Ivča+3 - 11.12.2013 18:44

Souhlasím s většinou. Když už tě vydírá v 9ti letech, co bude později?? Na druhou stranu je potřeba postupovat citlivě, protože se evidentně nesmířila s odchodem otce. Prostě netlačit na pilu, nechat tomu čas a dávat možnost vlastní volby. Myslím, že i ty ten čas potřebuješ...

 
Verera
Verera - 11.12.2013 17:49

Ještě mě tak napadlo- skutečně manžel ztratil zájem a nebo se dcera k jeho nové partnerce chovala podobně a on se chce vyhnout problémům?

Jestli ji holce vnucoval podobným stylem, tak ona už vidí, kam to vede a nechce to zažít podruhé.

Pokud jste schopni spolu s bývalým manželem mluvit, možná by stálo za to ho nasměrovat na to, aby s dcerou občas někam zašli jen ve dvou, třeba ho to nenapadlo.

 
Verera
Verera - 11.12.2013 17:45

Čím víc ji budete někam tlačit, tím víc se bude bránit. Čím víc ji budete podlézat , tím bude cítit větší schopnost s vámi manipulovat. Vždyť se tak krásně dá ranit člověk tím, že se odmítne jeho dárek.

Nedejte jí šanci k vydírání, ale taky jí dejte prostor, ať se může sama rozhodnout, jestli přítel stojí za to, aby s ním trávila čas. Když ji nutíte, vlastně nemá jinou možnost než odmítnout a pak , i kdyby si to rozmyslela, jí je už hloupé to říct.

Seznámila jsi je, ale není snad nutné ho vodit domů, může všechno probíhat jako dosud s tím že se o něm občas zmíníš, dcera bude vidět, že to myslíš vážně a bude mít čas to strávit.

Hlavně se sobě hned tak nestěhujte.

 
YXH
YXH - 11.12.2013 14:25

sallie: Plne souhlasim, devitileta holcina uz vi moc dobre, jak by se mela chovat (aspon doufam), ze pozdravit je slusnost. A podplaceni se mi taky nezda ferove, navic to nemusi trvat dlouho a holcina prijde na to, ze tim svym jednanim muze dostat co chce, a ze se ji bude ustupovat.
Ten "holcici den" jsme s dcerami mely a obcas nam to vyjde i ted, ze jdeme nekam spolu jenom my, nekdy s obema nekdy na stridacku s jednou, ale cas si na sebe udelame. smajlik - 64

 
Linda
Linda - 11.12.2013 13:26

IVUSKA 56: ano dnesnima ocima jsem byla tenkrat potvora, ale kdyz on byl tip cloveka co chce byt milovan a vsemi obdivovan a ja mu proste jenom chtela dokazat, ze ne vsichni pred nim padnou na pozadi smajlik - 42...a navic ja mela cecka a rubikovu kostku a vubec vsechny tyhle dulezitosti, kdyz jsme si povzdychla ,ze mi vyprodali oblibeny casopis tak prisel za dva dny s nim (fakt netusim jestli ty dva dny obihal vsechny trafiky v Praze a nebo jestli mel znamosti).... no uznej ze takovyhle prisun zivotne potrebnyho nelze odmitnout smajlik - 42... a vydrzelo mu to celych techh 5 let co byl s mamou !!!

 
IVUSKA 56
IVUSKA 56 - 11.12.2013 13:21

Linda: potforosmajlik - 68

 
Linda
Linda - 11.12.2013 12:53

Mela jsem to podobne jako tvoje dcera, me bylo tenkrat neco kolem 12-13.... chovala jsme se k nemu slusne, pozdravila, podekovala, ale jinak mi byl ukradeny. Oba dva uz byli starsi, takze fakt nehrozilo ze by mi poridili sourozence a stejne me byl mamin pritel nesympaticky. Nakonec jsem je ignorovala oba dva a cim vic jsem je ignorovala tim vic se mi mamin pritel chtel vnutit - nakonec jsem ve sve pubertou zmitane hlave dosla k nazoru, ze kdyz ho budu milovat bude konec s jeho podlezanim, takze cim vic jsme ho ignorovala a byla k nemu "chladna" tim vic on utracel za darecky smajlik - 42... Ve sklutecnosti mi bylo sumak jestli ma mama pritele ci nema, cim dyl spolu byli a ja byla starsi tim vic mi vyhovovalo, ze mama ma na me min casu....shrnuto vlastne pro me sama pozitiva, ale prece to tem dospelakum nereknu a nepripravim se o zdroj nedostatkovych darku a volna smajlik - 42

 
PEGG
PEGG - 11.12.2013 10:10

Bellana - 11.12.2013 10:08 smajlik - 47smajlik - 61

 
Bellana
Bellana - 11.12.2013 10:08

Nepodplácet, trvat na slušném chování k hostu, nevnucovat jí ho, dát na výběr, jestli se přidá k vašim aktivitám (tedy k těm, které jsou pro dítě vhodnésmajlik - 58 ) nebo si bude dělat svoje. Kromě toho si myslím, že půlroční známost je příliš krátká na to, aby se dalo mluvit o nové úplné rodině. Nespěchat. Muži do života vstupují a zase z něho mizí, ale dítě zůstává. Vztah s dítětem by se měl opečovávat. Samozřejmě si nemyslím, že má dítě matce zakazovat stýkat se s jinými lidmi. Bála bych se, že dcera hodí na nového partnera zneužívání nebo ještě hůř - že bude zneužívaná. Netlačte na pilu, život není tak krátký, jak by se mohlo zdát.

 
sharon
sharon - 11.12.2013 9:59

kubikm: přesně tak to dělala dcera ...s mladou šla kámoška , někdy i tři.....jenže ta naše měla 3 roky ......a dnes je její otčím její největší kamarád....smajlik - 68

 

Zvolte stranu: 1-15 | 16-30 | 31-34
Sponzori

Prohledej


Výherci v soutěžích

Soutěže na Soutez.cz

Anketa

Zpívám rád a je to na mě doufám znát...

Zpíváte si občas doma?

Celkem hlasovalo 429151.
Archiv anket.